Officieel: AA Gent vergeet Vrancken met derde winteraanwinst

door
Officieel: AA Gent vergeet Vrancken met derde winteraanwinst

AA Gent nam dinsdag vrij abrupt afscheid van Wouter Vrancken als hoofdcoach. Het leven gaat evenwel gewoon door in de Planet Group Arena, waar na Leonardo Lopes Da Silva en Tom Vandenberghe zopas een derde winteraanwinst werd voorgesteld.

Terwijl vooral een diepe spits nog steeds met stip bovenaan de verlanglijst staat merkte Vrancken recent nog op dat de Buffalo's ook in andere linies best nog wel wat vers bloed kunnen gebruiken. Ondanks de beëindiging van de samenwerking blijken zijn voormalige bazen ook diezelfde mening toegedaan.

LEES OOK: Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

Gent heeft Kotto beet

Via de officiële kanalen maakte AA Gent zopas namelijk de komst van Samuel Kotto wereldkundig. Geen verrassing, want eerder geraakte reeds bekend dat de verdediger zijn medische testen had afgelegd. Die leverden geen problemen op, waarna Kotto zijn kribbel zette onder een contract tot medio 2028.

"KAA Gent heeft de transfer afgerond van Samuel Kotto. De 21-jarige Kameroener is een linksvoetige centrale verdediger en komt over van de Zweedse club Malmö", klinkt het op de clubwebsite. Naar verluidt is er met zijn overstap inclusief bonussen een transferbedrag van ongeveer één miljoen gemoeid.

Opvolger Torunarigha

Met de komst van Kotto lijkt Gent nu al te anticiperen op een vertrek van Jordan Torunarigha, wiens contract volgende zomer afloopt. "We weten dat we spelers nodig hebben die een directe impact kunnen hebben op ons team, maar op defensief vlak konden we wel nog een jonge speler met potentieel halen."

"Kotto heeft een enorm atletisch vermogen en is ook snel. Door zijn jaren in Zweden is hij ook op tactisch vlak al geschoold", duidt sportief manager Arnar Vidarsson. Het laatste woord is voor Kotto zelf. "Ik ben ontroerd en trots dat ik mezelf een Buffalo mag noemen. Ik wil iedereen nu al bedanken voor de steun."

Gelooft u dat Kotto een voltreffer wordt?

Meest recent

Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

41
41
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

39
39
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

23
23
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

33
33
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

15
15
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

92
92
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

75
75
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

45
45
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

81
81
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

338
338
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

123
123
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

502
502
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

550
550
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

82
82
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

366
366
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

237
237
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

304
304
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

101
101
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

72
72
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

583
583
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87
Commotie in AA Gent - KV Mechelen: "Spookpenalty!"

Zondagnamiddag stond een cruciaal duel op het programma in de strijd om de Champions' Play-Offs. Zo ...

193
193
Coosemans looft Club-speler: "Sprak met Hans en Simon ..."

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een hoopgevend resultaat geboekt. De Brusselaars gingen namelijk ...

329
329
"De Gouden Schoen 2026" - Grote uitblinker in Club-Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten verdeeld in hun onderlinge duel. Een ...

324
324
Genkse wonde blootgelegd: "Stond soms op een eiland"

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

136
136

Meer sportnieuws