Officieel: AA Gent vergeet Vrancken met derde winteraanwinst

door
Officieel: AA Gent vergeet Vrancken met derde winteraanwinst

AA Gent nam dinsdag vrij abrupt afscheid van Wouter Vrancken als hoofdcoach. Het leven gaat evenwel gewoon door in de Planet Group Arena, waar na Leonardo Lopes Da Silva en Tom Vandenberghe zopas een derde winteraanwinst werd voorgesteld.

Terwijl vooral een diepe spits nog steeds met stip bovenaan de verlanglijst staat merkte Vrancken recent nog op dat de Buffalo's ook in andere linies best nog wel wat vers bloed kunnen gebruiken. Ondanks de beëindiging van de samenwerking blijken zijn voormalige bazen ook diezelfde mening toegedaan.

LEES OOK: Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

Gent heeft Kotto beet

Via de officiële kanalen maakte AA Gent zopas namelijk de komst van Samuel Kotto wereldkundig. Geen verrassing, want eerder geraakte reeds bekend dat de verdediger zijn medische testen had afgelegd. Die leverden geen problemen op, waarna Kotto zijn kribbel zette onder een contract tot medio 2028.

"KAA Gent heeft de transfer afgerond van Samuel Kotto. De 21-jarige Kameroener is een linksvoetige centrale verdediger en komt over van de Zweedse club Malmö", klinkt het op de clubwebsite. Naar verluidt is er met zijn overstap inclusief bonussen een transferbedrag van ongeveer één miljoen gemoeid.

Opvolger Torunarigha

Met de komst van Kotto lijkt Gent nu al te anticiperen op een vertrek van Jordan Torunarigha, wiens contract volgende zomer afloopt. "We weten dat we spelers nodig hebben die een directe impact kunnen hebben op ons team, maar op defensief vlak konden we wel nog een jonge speler met potentieel halen."

"Kotto heeft een enorm atletisch vermogen en is ook snel. Door zijn jaren in Zweden is hij ook op tactisch vlak al geschoold", duidt sportief manager Arnar Vidarsson. Het laatste woord is voor Kotto zelf. "Ik ben ontroerd en trots dat ik mezelf een Buffalo mag noemen. Ik wil iedereen nu al bedanken voor de steun."

Gelooft u dat Kotto een voltreffer wordt?

Meest recent

'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

214
214
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

19
19
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

153
153
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

414
414
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

146
146
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

46
46
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

38
38
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

74
74
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

117
117
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

44
44
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

192
192
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

439
439
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

102
102
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

139
139
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

95
95
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

208
208
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

140
140
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

266
266
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

168
168
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

190
190
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

224
224
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

78
78
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248

Meer sportnieuws