Officieel: AA Gent vergeet Vrancken met derde winteraanwinst

249
Officieel: AA Gent vergeet Vrancken met derde winteraanwinst

AA Gent nam dinsdag vrij abrupt afscheid van Wouter Vrancken als hoofdcoach. Het leven gaat evenwel gewoon door in de Planet Group Arena, waar na Leonardo Lopes Da Silva en Tom Vandenberghe zopas een derde winteraanwinst werd voorgesteld.

Terwijl vooral een diepe spits nog steeds met stip bovenaan de verlanglijst staat merkte Vrancken recent nog op dat de Buffalo's ook in andere linies best nog wel wat vers bloed kunnen gebruiken. Ondanks de beëindiging van de samenwerking blijken zijn voormalige bazen ook diezelfde mening toegedaan.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Gent heeft Kotto beet

Via de officiële kanalen maakte AA Gent zopas namelijk de komst van Samuel Kotto wereldkundig. Geen verrassing, want eerder geraakte reeds bekend dat de verdediger zijn medische testen had afgelegd. Die leverden geen problemen op, waarna Kotto zijn kribbel zette onder een contract tot medio 2028.

"KAA Gent heeft de transfer afgerond van Samuel Kotto. De 21-jarige Kameroener is een linksvoetige centrale verdediger en komt over van de Zweedse club Malmö", klinkt het op de clubwebsite. Naar verluidt is er met zijn overstap inclusief bonussen een transferbedrag van ongeveer één miljoen gemoeid.

Opvolger Torunarigha

Met de komst van Kotto lijkt Gent nu al te anticiperen op een vertrek van Jordan Torunarigha, wiens contract volgende zomer afloopt. "We weten dat we spelers nodig hebben die een directe impact kunnen hebben op ons team, maar op defensief vlak konden we wel nog een jonge speler met potentieel halen."

"Kotto heeft een enorm atletisch vermogen en is ook snel. Door zijn jaren in Zweden is hij ook op tactisch vlak al geschoold", duidt sportief manager Arnar Vidarsson. Het laatste woord is voor Kotto zelf. "Ik ben ontroerd en trots dat ik mezelf een Buffalo mag noemen. Ik wil iedereen nu al bedanken voor de steun."

Gelooft u dat Kotto een voltreffer wordt?

Meest recent

Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

28
28
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

116
116
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

38
38
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

23
23
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

124
124
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

21
21
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

58
58
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

138
138
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

553
553
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

73
73
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

114
114
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

174
174
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

136
136
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

62
62
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

104
104
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

123
123
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

206
206
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

427
427
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

237
237
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

40
40
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

172
172
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

189
189
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

430
430

Meer sportnieuws