'Club Brugge verrast: goudhaantje richting uitgang?'

door
'Club Brugge verrast: goudhaantje richting uitgang?'

Club Brugge staat op het punt om met Vince Osuji een eerste winteraanwinst vast te leggen. De 18-jarige Nigeriaan wordt vooral beschouwd als een investering met het oog op de langere termijn. Al kan zijn komst toch grote gevolgen hebben.

Blauw-Zwart betaalt naar verluidt een drietal miljoen voor Osuji, die in de voetsporen moet reden Odilon Kossounou, Abakar Sylla en Joel Ordonez. Zij brachten de afgelopen jaren heel wat geld in het laatje voor de landskampioen, die evenwel niet louter inzet op buitenlandse talenten om via Club NXT door te stromen naar de A-ploeg. Zo trekt Nicky Hayen ook volop de kaart van de eigen jeugd.

LEES OOK: 'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

Osuji in, Spileers out?

In tegenstelling tot pakweg Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Chemsdine Talbi ligt Jorne Spileers echter niet echt in zijn bovenste schuif. Dit seizoen verscheen de 20-jarige Rode Duivel in de competitie nog maar vier keer aan de aftrap en ging hij zelfs al bij Club NXT op zoek naar speelminuten. Nadat hij onder Rik De Mil en Ronny Deila volledig doorbrak staat er zo plots een rem op zijn ontwikkeling.

In de pikorde centraal achterin moet Spileers, die wel weer over zomeraanwinst Zaid Romero lijkt te zijn gewipt, momenteel Ordonez en de onvermijdelijke Brandon Mechele voor zich dulden. Daar komt met Osuji binnenkort dus nog eens een extra concurrent bij. Een veeg voorteken voor het product van eigen kweek, te meer omdat hij na dit seizoen ook zijn laatste contractjaar ingaat in Jan Breydel?

Dilemma voor Rigaux

"Of de komst van Osuji straks gevolgen heeft voor bijvoorbeeld Spileers, moet blijken. Bedoeling is alvast dat de Nigeriaan zeker vanaf volgende zomer klaarstaat", merkt Het Laatste Nieuws op. Vermits men in Westkapelle dan wellicht zal cashen op Ordonez, en wie weet ook Romero alweer andere oorden opzoekt mocht hij zijn draai nog niet vinden, hoeft dat evenwel niet per se iets te betekenen.

Wie weet ligt dan de weg zelfs vrij voor Spileers om zich tot de vaste partner van Mechele te ontpoppen. Al zal Club zijn contract dan wel moeten openbreken. Afwachten of beide partijen daarvoor openstaan, maar zo niet dringt een vertrek zich op. De marktwaarde van Spileers, wiens prijskaartje nog op 15 miljoen werd geschat toen onder andere Napoli interesse had, bedraagt nog slechts drie miljoen.

Denkt u dat Spileers zijn contract bij Club zal verlengen?

Meest recent

'Club en Anderlecht vechten transferstrijd uit in Bundesliga'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

1
1
Overmars voelt de druk: Antwerp gaat all-in

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

15
15
KRC Genk maakt indruk: dromen zoals negen jaar geleden?

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

19
19
‘Anderlecht stuurt Mourinho wandelen tot na het WK 2026’

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

36
36
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

306
306
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

54
54
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

33
33
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

105
105
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

373
373
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

191
191
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

440
440
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

165
165
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

215
215
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

37
37
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

650
650
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

790
790
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

135
135
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

310
310
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

387
387
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

465
465
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

413
413
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

405
405
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

634
634
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

413
413

Meer sportnieuws