'Club Brugge verrast: goudhaantje richting uitgang?'

door
'Club Brugge verrast: goudhaantje richting uitgang?'

Club Brugge staat op het punt om met Vince Osuji een eerste winteraanwinst vast te leggen. De 18-jarige Nigeriaan wordt vooral beschouwd als een investering met het oog op de langere termijn. Al kan zijn komst toch grote gevolgen hebben.

Blauw-Zwart betaalt naar verluidt een drietal miljoen voor Osuji, die in de voetsporen moet reden Odilon Kossounou, Abakar Sylla en Joel Ordonez. Zij brachten de afgelopen jaren heel wat geld in het laatje voor de landskampioen, die evenwel niet louter inzet op buitenlandse talenten om via Club NXT door te stromen naar de A-ploeg. Zo trekt Nicky Hayen ook volop de kaart van de eigen jeugd.

Osuji in, Spileers out?

In tegenstelling tot pakweg Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Chemsdine Talbi ligt Jorne Spileers echter niet echt in zijn bovenste schuif. Dit seizoen verscheen de 20-jarige Rode Duivel in de competitie nog maar vier keer aan de aftrap en ging hij zelfs al bij Club NXT op zoek naar speelminuten. Nadat hij onder Rik De Mil en Ronny Deila volledig doorbrak staat er zo plots een rem op zijn ontwikkeling.

In de pikorde centraal achterin moet Spileers, die wel weer over zomeraanwinst Zaid Romero lijkt te zijn gewipt, momenteel Ordonez en de onvermijdelijke Brandon Mechele voor zich dulden. Daar komt met Osuji binnenkort dus nog eens een extra concurrent bij. Een veeg voorteken voor het product van eigen kweek, te meer omdat hij na dit seizoen ook zijn laatste contractjaar ingaat in Jan Breydel?

Dilemma voor Rigaux

"Of de komst van Osuji straks gevolgen heeft voor bijvoorbeeld Spileers, moet blijken. Bedoeling is alvast dat de Nigeriaan zeker vanaf volgende zomer klaarstaat", merkt Het Laatste Nieuws op. Vermits men in Westkapelle dan wellicht zal cashen op Ordonez, en wie weet ook Romero alweer andere oorden opzoekt mocht hij zijn draai nog niet vinden, hoeft dat evenwel niet per se iets te betekenen.

Wie weet ligt dan de weg zelfs vrij voor Spileers om zich tot de vaste partner van Mechele te ontpoppen. Al zal Club zijn contract dan wel moeten openbreken. Afwachten of beide partijen daarvoor openstaan, maar zo niet dringt een vertrek zich op. De marktwaarde van Spileers, wiens prijskaartje nog op 15 miljoen werd geschat toen onder andere Napoli interesse had, bedraagt nog slechts drie miljoen.

Denkt u dat Spileers zijn contract bij Club zal verlengen?

Meest recent

'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

8
8
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

18
18
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

29
29
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

61
61
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

136
136
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

648
648
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

132
132
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

238
238
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

127
127
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

160
160
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

437
437
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

206
206
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

282
282
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

623
623
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

140
140
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

910
910
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

332
332
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

252
252
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

589
589
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

147
147
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

500
500
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

278
278
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

874
874
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

243
243

Meer sportnieuws