'Club Brugge verrast: goudhaantje richting uitgang?'

door
'Club Brugge verrast: goudhaantje richting uitgang?'

Club Brugge staat op het punt om met Vince Osuji een eerste winteraanwinst vast te leggen. De 18-jarige Nigeriaan wordt vooral beschouwd als een investering met het oog op de langere termijn. Al kan zijn komst toch grote gevolgen hebben.

Blauw-Zwart betaalt naar verluidt een drietal miljoen voor Osuji, die in de voetsporen moet reden Odilon Kossounou, Abakar Sylla en Joel Ordonez. Zij brachten de afgelopen jaren heel wat geld in het laatje voor de landskampioen, die evenwel niet louter inzet op buitenlandse talenten om via Club NXT door te stromen naar de A-ploeg. Zo trekt Nicky Hayen ook volop de kaart van de eigen jeugd.

LEES OOK: Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Osuji in, Spileers out?

In tegenstelling tot pakweg Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Chemsdine Talbi ligt Jorne Spileers echter niet echt in zijn bovenste schuif. Dit seizoen verscheen de 20-jarige Rode Duivel in de competitie nog maar vier keer aan de aftrap en ging hij zelfs al bij Club NXT op zoek naar speelminuten. Nadat hij onder Rik De Mil en Ronny Deila volledig doorbrak staat er zo plots een rem op zijn ontwikkeling.

In de pikorde centraal achterin moet Spileers, die wel weer over zomeraanwinst Zaid Romero lijkt te zijn gewipt, momenteel Ordonez en de onvermijdelijke Brandon Mechele voor zich dulden. Daar komt met Osuji binnenkort dus nog eens een extra concurrent bij. Een veeg voorteken voor het product van eigen kweek, te meer omdat hij na dit seizoen ook zijn laatste contractjaar ingaat in Jan Breydel?

Dilemma voor Rigaux

"Of de komst van Osuji straks gevolgen heeft voor bijvoorbeeld Spileers, moet blijken. Bedoeling is alvast dat de Nigeriaan zeker vanaf volgende zomer klaarstaat", merkt Het Laatste Nieuws op. Vermits men in Westkapelle dan wellicht zal cashen op Ordonez, en wie weet ook Romero alweer andere oorden opzoekt mocht hij zijn draai nog niet vinden, hoeft dat evenwel niet per se iets te betekenen.

Wie weet ligt dan de weg zelfs vrij voor Spileers om zich tot de vaste partner van Mechele te ontpoppen. Al zal Club zijn contract dan wel moeten openbreken. Afwachten of beide partijen daarvoor openstaan, maar zo niet dringt een vertrek zich op. De marktwaarde van Spileers, wiens prijskaartje nog op 15 miljoen werd geschat toen onder andere Napoli interesse had, bedraagt nog slechts drie miljoen.

Denkt u dat Spileers zijn contract bij Club zal verlengen?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

170
170
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

183
183
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

241
241
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

106
106
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

216
216
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

43
43
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

257
257
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

205
205
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

450
450
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

93
93
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

632
632
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1109
1109
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

412
412
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

321
321
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

339
339
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

480
480
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

503
503
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

443
443
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

236
236
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1012
1012
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

235
235
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

56
56
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws