'Club Brugge verrast: goudhaantje richting uitgang?'

door
'Club Brugge verrast: goudhaantje richting uitgang?'

Club Brugge staat op het punt om met Vince Osuji een eerste winteraanwinst vast te leggen. De 18-jarige Nigeriaan wordt vooral beschouwd als een investering met het oog op de langere termijn. Al kan zijn komst toch grote gevolgen hebben.

Blauw-Zwart betaalt naar verluidt een drietal miljoen voor Osuji, die in de voetsporen moet reden Odilon Kossounou, Abakar Sylla en Joel Ordonez. Zij brachten de afgelopen jaren heel wat geld in het laatje voor de landskampioen, die evenwel niet louter inzet op buitenlandse talenten om via Club NXT door te stromen naar de A-ploeg. Zo trekt Nicky Hayen ook volop de kaart van de eigen jeugd.

LEES OOK: Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Osuji in, Spileers out?

In tegenstelling tot pakweg Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Chemsdine Talbi ligt Jorne Spileers echter niet echt in zijn bovenste schuif. Dit seizoen verscheen de 20-jarige Rode Duivel in de competitie nog maar vier keer aan de aftrap en ging hij zelfs al bij Club NXT op zoek naar speelminuten. Nadat hij onder Rik De Mil en Ronny Deila volledig doorbrak staat er zo plots een rem op zijn ontwikkeling.

In de pikorde centraal achterin moet Spileers, die wel weer over zomeraanwinst Zaid Romero lijkt te zijn gewipt, momenteel Ordonez en de onvermijdelijke Brandon Mechele voor zich dulden. Daar komt met Osuji binnenkort dus nog eens een extra concurrent bij. Een veeg voorteken voor het product van eigen kweek, te meer omdat hij na dit seizoen ook zijn laatste contractjaar ingaat in Jan Breydel?

Dilemma voor Rigaux

"Of de komst van Osuji straks gevolgen heeft voor bijvoorbeeld Spileers, moet blijken. Bedoeling is alvast dat de Nigeriaan zeker vanaf volgende zomer klaarstaat", merkt Het Laatste Nieuws op. Vermits men in Westkapelle dan wellicht zal cashen op Ordonez, en wie weet ook Romero alweer andere oorden opzoekt mocht hij zijn draai nog niet vinden, hoeft dat evenwel niet per se iets te betekenen.

Wie weet ligt dan de weg zelfs vrij voor Spileers om zich tot de vaste partner van Mechele te ontpoppen. Al zal Club zijn contract dan wel moeten openbreken. Afwachten of beide partijen daarvoor openstaan, maar zo niet dringt een vertrek zich op. De marktwaarde van Spileers, wiens prijskaartje nog op 15 miljoen werd geschat toen onder andere Napoli interesse had, bedraagt nog slechts drie miljoen.

Denkt u dat Spileers zijn contract bij Club zal verlengen?

Meest recent

Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

0
0
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

3
3
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

15
15
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

25
25
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

19
19
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

41
41
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

20
20
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

97
97
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

86
86
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

83
83
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

42
42
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

628
628
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

22
22
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

43
43
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

79
79
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

178
178
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

102
102
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

67
67
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

33
33
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

38
38
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

128
128
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

120
120
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

173
173
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

350
350

Meer sportnieuws