'Club Brugge verrast: goudhaantje richting uitgang?'

1402 stemmen
'Club Brugge verrast: goudhaantje richting uitgang?'

Club Brugge staat op het punt om met Vince Osuji een eerste winteraanwinst vast te leggen. De 18-jarige Nigeriaan wordt vooral beschouwd als een investering met het oog op de langere termijn. Al kan zijn komst toch grote gevolgen hebben.

Blauw-Zwart betaalt naar verluidt een drietal miljoen voor Osuji, die in de voetsporen moet reden Odilon Kossounou, Abakar Sylla en Joel Ordonez. Zij brachten de afgelopen jaren heel wat geld in het laatje voor de landskampioen, die evenwel niet louter inzet op buitenlandse talenten om via Club NXT door te stromen naar de A-ploeg. Zo trekt Nicky Hayen ook volop de kaart van de eigen jeugd.

Osuji in, Spileers out?

In tegenstelling tot pakweg Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Chemsdine Talbi ligt Jorne Spileers echter niet echt in zijn bovenste schuif. Dit seizoen verscheen de 20-jarige Rode Duivel in de competitie nog maar vier keer aan de aftrap en ging hij zelfs al bij Club NXT op zoek naar speelminuten. Nadat hij onder Rik De Mil en Ronny Deila volledig doorbrak staat er zo plots een rem op zijn ontwikkeling.

In de pikorde centraal achterin moet Spileers, die wel weer over zomeraanwinst Zaid Romero lijkt te zijn gewipt, momenteel Ordonez en de onvermijdelijke Brandon Mechele voor zich dulden. Daar komt met Osuji binnenkort dus nog eens een extra concurrent bij. Een veeg voorteken voor het product van eigen kweek, te meer omdat hij na dit seizoen ook zijn laatste contractjaar ingaat in Jan Breydel?

Dilemma voor Rigaux

"Of de komst van Osuji straks gevolgen heeft voor bijvoorbeeld Spileers, moet blijken. Bedoeling is alvast dat de Nigeriaan zeker vanaf volgende zomer klaarstaat", merkt Het Laatste Nieuws op. Vermits men in Westkapelle dan wellicht zal cashen op Ordonez, en wie weet ook Romero alweer andere oorden opzoekt mocht hij zijn draai nog niet vinden, hoeft dat evenwel niet per se iets te betekenen.

Wie weet ligt dan de weg zelfs vrij voor Spileers om zich tot de vaste partner van Mechele te ontpoppen. Al zal Club zijn contract dan wel moeten openbreken. Afwachten of beide partijen daarvoor openstaan, maar zo niet dringt een vertrek zich op. De marktwaarde van Spileers, wiens prijskaartje nog op 15 miljoen werd geschat toen onder andere Napoli interesse had, bedraagt nog slechts drie miljoen.

Denkt u dat Spileers zijn contract bij Club zal verlengen?

Meest recent

'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

2
2
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

98
98
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

42
42
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

9
9
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

74
74
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

159
159
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

219
219
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

233
233
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

46
46
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

45
45
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

89
89
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

100
100
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

84
84
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

179
179
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

283
283
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

115
115
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

271
271
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

349
349
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

203
203
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1030
1030

Meer sportnieuws