Anderlecht staat perplex: toptransfer crasht compleet

1273 stemmen
Anderlecht staat perplex: toptransfer crasht compleet

Anders Dreyer leek met 54 beslissende acties in 87 wedstrijden een zekerheid bij Anderlecht. Toch stokte zijn ontwikkeling, en een moeizame vormdip leidt tot zijn verrassende vertrek naar San Diego FC voor slechts 5,5 miljoen euro. Een forse tegenvaller voor paars-wit, dat ooit droomde van een transferprijs van 12 miljoen. Dreyer tekende voor 3,5 seizoenen in de MLS, waar de prijssticker stof doet opwaaien.

LEES OOK: 'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Waanzinnige stats: 54 keer beslissend in 87 matchen

Anders Dreyer staat bekend als het ‘Duracell-konijn’ van Anderlecht, altijd vol energie en steeds de longen uit zijn lijf lopend, maar soms blijft hij lange tijd onzichtbaar op het veld.

Hij is niet de meest 'sexy' voetballer op de Belgische velden en is met andere woorden geen speler waarvoor het Anderlecht-publiek naar het stadion komt of warm voor loopt.

Anderzijds is Dreyer wel onvoorstelbaar belangrijk geweest bij Anderlecht, door zijn werkethiek en beslissende acties. Hij telt vandaag 31 goals en 23 assists in 87 wedstrijden voor Sporting, waarmee hij bijna om de wedstrijd beslissend is.

Zelfs als hij geen ballen raakt, is hij op elk moment in staat om te scoren, een assist te geven, of het spel te versnellen.

Anderlecht vroeg 10 miljoen, maar droomde van 12

Anders Dreyer was vorig seizoen in bijna elke wedstrijd beslissend voor Anderlecht, met 30 beslissende acties in 38 wedstrijden, en hij legde indrukwekkende statistieken voor.

Hij had zijn meest productieve seizoen ooit achter de rug. “Dreyer zou – na Debast – de tweede grote transfer van Sporting kunnen worden,” waarschuwde Yves Taildeman, journalist bij La Dernière Heure eind vorig seizoen.

“Hij presenteert het ideale profiel voor een grote zomertransfer,” voorspelde L’Avenir. Het Laatste Nieuws benadrukte dat Dreyer onder de tien miljoen euro Neerpede niet zou verlaten. De Franstalige krant wist zelfs dat Anderlecht ervan droomde om hun basisinvestering te verdrievoudigen.

Dreyer streek in de winter van 2023 neer in onze hoofdstad voor 4,2 miljoen euro. Reken uit je winst. Toenmalig CEO Sports Jesper Fredberg wilde Dreyer graag bij Anderlecht houden. “Tenzij er een niet te weigeren bod komt,” zei hij aan De Morgen.

Er zit geen rek meer op Dreyer

Dit seizoen verliep het moeizamer voor Anders Dreyer, die wel nog knappe statistieken behaalde met 15 beslissende acties in 28 wedstrijden. “Het blijft een goeie speler, maar het wordt gewoon moeilijk om dezelfde cijfers te halen”, zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

Dreyer dribbelt vooral zichzelf en zijn vormpeil staat in het rood dit seizoen. De Morgen ging door de data en stelde vast dat Dreyer dit seizoen zelfs de grootste tegenvaller is bij paars-wit.

Het ziet er niet naar uit dat de Deense aanvaller nog zou verbeteren bij Anderlecht en op 26-jarige leeftijd zit er ook niet veel progressiemarge meer op Dreyer.

Volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com heeft hij nog steeds een marktwaarde van 10 miljoen euro, maar zo’n bedrag eisen van geïnteresseerde clubs is uiteraard wishful thinking van Anderlecht.

Dreyer wekt verbazing: weg voor ‘maar’ 5,5 miljoen

Vorige week meldde San Diego FC, de nieuwe franchise van de Major League Soccer, zich bij Anderlecht voor Anders Dreyer. Paars-wit vangt 5,5 miljoen euro, plus een half miljoen aan bonussen, wat een serieuze daling is van de oorspronkelijke vraagprijs van 10 miljoen, of de droomprijs van 12 miljoen.

Dreyer legde al zijn medische testen af in Amerika, waar hij onder meer Hirving Lozano (ex-PSV) en Marcus Ingvartsen (ex-Genk) terugvindt, en tekende een contract voor 3,5 seizoenen.

MLS-specialist Tom Bogert sprak met het Deense Aftonbladet over de transfer van Dreyer. Hij geeft aan dat San Diego mogelijk een koopje heeft gedaan en hij was erg verrast omtrent de transferprijs.

“Ik wist dat San Diego FC op zoek was naar spelers in de prijsklasse van vijf miljoen dollar. Dreyer zit in zijn beste jaren en deed het goed in Europa”, zei Bogert.

“Eigenlijk had ik verwacht dat de prijs van Anders Dreyer hoger zou zijn, dus het verbaast me wel", verklaarde hij. Anderlecht pakt wel nog een kleine winst op Dreyer, die in de winter van 2023 voor 4,2 miljoen euro werd aangekocht.

Dreyer is meer waard dan 5,5 miljoen

Meest recent

'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Club Brugge lijkt eindelijk een nieuwe flankaanvaller beet te hebben. Verschillende bronnen ...

0
0
'Antwerp en STVV kruisen de degens om oude bekende'

De Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Maar de meeste eersteklasser zijn nog lang niet ...

34
34
Klus geklaard na 16 seconden: Anderlecht pakt bonus op PAOK

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een optie genomen op de laatste voorronde van de Europa League. ...

121
121
'Club dropt transferbom: 12 miljoen voor opvolger Tzolis'

Met de komst van Lee Han-beom en Freddie Potts zit Club Brugge inmiddels aan een vijftal ...

453
453
Gent zet grote stap: sterke eerste helft levert Zweedse zege op

AA Gent heeft donderdagavond een behoorlijke stap gezet richting de laatste voorronde van de ...

95
95
Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

225
225
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

518
518
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

28
28
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

63
63
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

1068
1068
Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

125
125
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

74
74
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

281
281
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

466
466
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

1370
1370
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

110
110
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

424
424
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

1032
1032
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

165
165
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

467
467
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

796
796
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

812
812
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

260
260
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

155
155
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

29
29

Meer sportnieuws