Anderlecht staat perplex: toptransfer crasht compleet

door
Anderlecht staat perplex: toptransfer crasht compleet

Anders Dreyer leek met 54 beslissende acties in 87 wedstrijden een zekerheid bij Anderlecht. Toch stokte zijn ontwikkeling, en een moeizame vormdip leidt tot zijn verrassende vertrek naar San Diego FC voor slechts 5,5 miljoen euro. Een forse tegenvaller voor paars-wit, dat ooit droomde van een transferprijs van 12 miljoen. Dreyer tekende voor 3,5 seizoenen in de MLS, waar de prijssticker stof doet opwaaien.

LEES OOK: 'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Waanzinnige stats: 54 keer beslissend in 87 matchen

Anders Dreyer staat bekend als het ‘Duracell-konijn’ van Anderlecht, altijd vol energie en steeds de longen uit zijn lijf lopend, maar soms blijft hij lange tijd onzichtbaar op het veld.

Hij is niet de meest 'sexy' voetballer op de Belgische velden en is met andere woorden geen speler waarvoor het Anderlecht-publiek naar het stadion komt of warm voor loopt.

Anderzijds is Dreyer wel onvoorstelbaar belangrijk geweest bij Anderlecht, door zijn werkethiek en beslissende acties. Hij telt vandaag 31 goals en 23 assists in 87 wedstrijden voor Sporting, waarmee hij bijna om de wedstrijd beslissend is.

Zelfs als hij geen ballen raakt, is hij op elk moment in staat om te scoren, een assist te geven, of het spel te versnellen.

Anderlecht vroeg 10 miljoen, maar droomde van 12

Anders Dreyer was vorig seizoen in bijna elke wedstrijd beslissend voor Anderlecht, met 30 beslissende acties in 38 wedstrijden, en hij legde indrukwekkende statistieken voor.

Hij had zijn meest productieve seizoen ooit achter de rug. “Dreyer zou – na Debast – de tweede grote transfer van Sporting kunnen worden,” waarschuwde Yves Taildeman, journalist bij La Dernière Heure eind vorig seizoen.

“Hij presenteert het ideale profiel voor een grote zomertransfer,” voorspelde L’Avenir. Het Laatste Nieuws benadrukte dat Dreyer onder de tien miljoen euro Neerpede niet zou verlaten. De Franstalige krant wist zelfs dat Anderlecht ervan droomde om hun basisinvestering te verdrievoudigen.

Dreyer streek in de winter van 2023 neer in onze hoofdstad voor 4,2 miljoen euro. Reken uit je winst. Toenmalig CEO Sports Jesper Fredberg wilde Dreyer graag bij Anderlecht houden. “Tenzij er een niet te weigeren bod komt,” zei hij aan De Morgen.

Er zit geen rek meer op Dreyer

Dit seizoen verliep het moeizamer voor Anders Dreyer, die wel nog knappe statistieken behaalde met 15 beslissende acties in 28 wedstrijden. “Het blijft een goeie speler, maar het wordt gewoon moeilijk om dezelfde cijfers te halen”, zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

Dreyer dribbelt vooral zichzelf en zijn vormpeil staat in het rood dit seizoen. De Morgen ging door de data en stelde vast dat Dreyer dit seizoen zelfs de grootste tegenvaller is bij paars-wit.

Het ziet er niet naar uit dat de Deense aanvaller nog zou verbeteren bij Anderlecht en op 26-jarige leeftijd zit er ook niet veel progressiemarge meer op Dreyer.

Volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com heeft hij nog steeds een marktwaarde van 10 miljoen euro, maar zo’n bedrag eisen van geïnteresseerde clubs is uiteraard wishful thinking van Anderlecht.

Dreyer wekt verbazing: weg voor ‘maar’ 5,5 miljoen

Vorige week meldde San Diego FC, de nieuwe franchise van de Major League Soccer, zich bij Anderlecht voor Anders Dreyer. Paars-wit vangt 5,5 miljoen euro, plus een half miljoen aan bonussen, wat een serieuze daling is van de oorspronkelijke vraagprijs van 10 miljoen, of de droomprijs van 12 miljoen.

Dreyer legde al zijn medische testen af in Amerika, waar hij onder meer Hirving Lozano (ex-PSV) en Marcus Ingvartsen (ex-Genk) terugvindt, en tekende een contract voor 3,5 seizoenen.

MLS-specialist Tom Bogert sprak met het Deense Aftonbladet over de transfer van Dreyer. Hij geeft aan dat San Diego mogelijk een koopje heeft gedaan en hij was erg verrast omtrent de transferprijs.

“Ik wist dat San Diego FC op zoek was naar spelers in de prijsklasse van vijf miljoen dollar. Dreyer zit in zijn beste jaren en deed het goed in Europa”, zei Bogert.

“Eigenlijk had ik verwacht dat de prijs van Anders Dreyer hoger zou zijn, dus het verbaast me wel", verklaarde hij. Anderlecht pakt wel nog een kleine winst op Dreyer, die in de winter van 2023 voor 4,2 miljoen euro werd aangekocht.

Dreyer is meer waard dan 5,5 miljoen

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

64
64
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

23
23
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

440
440
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

48
48
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

51
51
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

268
268
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

63
63
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

324
324
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

361
361
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

54
54
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

165
165
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

143
143
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

36
36
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

269
269
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

123
123
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

311
311
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

235
235
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

305
305
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

720
720
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

289
289
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

160
160

Meer sportnieuws