Anderlecht staat perplex: toptransfer crasht compleet

door
Anderlecht staat perplex: toptransfer crasht compleet

Anders Dreyer leek met 54 beslissende acties in 87 wedstrijden een zekerheid bij Anderlecht. Toch stokte zijn ontwikkeling, en een moeizame vormdip leidt tot zijn verrassende vertrek naar San Diego FC voor slechts 5,5 miljoen euro. Een forse tegenvaller voor paars-wit, dat ooit droomde van een transferprijs van 12 miljoen. Dreyer tekende voor 3,5 seizoenen in de MLS, waar de prijssticker stof doet opwaaien.

LEES OOK: Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Waanzinnige stats: 54 keer beslissend in 87 matchen

Anders Dreyer staat bekend als het ‘Duracell-konijn’ van Anderlecht, altijd vol energie en steeds de longen uit zijn lijf lopend, maar soms blijft hij lange tijd onzichtbaar op het veld.

Hij is niet de meest 'sexy' voetballer op de Belgische velden en is met andere woorden geen speler waarvoor het Anderlecht-publiek naar het stadion komt of warm voor loopt.

Anderzijds is Dreyer wel onvoorstelbaar belangrijk geweest bij Anderlecht, door zijn werkethiek en beslissende acties. Hij telt vandaag 31 goals en 23 assists in 87 wedstrijden voor Sporting, waarmee hij bijna om de wedstrijd beslissend is.

Zelfs als hij geen ballen raakt, is hij op elk moment in staat om te scoren, een assist te geven, of het spel te versnellen.

Anderlecht vroeg 10 miljoen, maar droomde van 12

Anders Dreyer was vorig seizoen in bijna elke wedstrijd beslissend voor Anderlecht, met 30 beslissende acties in 38 wedstrijden, en hij legde indrukwekkende statistieken voor.

Hij had zijn meest productieve seizoen ooit achter de rug. “Dreyer zou – na Debast – de tweede grote transfer van Sporting kunnen worden,” waarschuwde Yves Taildeman, journalist bij La Dernière Heure eind vorig seizoen.

“Hij presenteert het ideale profiel voor een grote zomertransfer,” voorspelde L’Avenir. Het Laatste Nieuws benadrukte dat Dreyer onder de tien miljoen euro Neerpede niet zou verlaten. De Franstalige krant wist zelfs dat Anderlecht ervan droomde om hun basisinvestering te verdrievoudigen.

Dreyer streek in de winter van 2023 neer in onze hoofdstad voor 4,2 miljoen euro. Reken uit je winst. Toenmalig CEO Sports Jesper Fredberg wilde Dreyer graag bij Anderlecht houden. “Tenzij er een niet te weigeren bod komt,” zei hij aan De Morgen.

Er zit geen rek meer op Dreyer

Dit seizoen verliep het moeizamer voor Anders Dreyer, die wel nog knappe statistieken behaalde met 15 beslissende acties in 28 wedstrijden. “Het blijft een goeie speler, maar het wordt gewoon moeilijk om dezelfde cijfers te halen”, zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

Dreyer dribbelt vooral zichzelf en zijn vormpeil staat in het rood dit seizoen. De Morgen ging door de data en stelde vast dat Dreyer dit seizoen zelfs de grootste tegenvaller is bij paars-wit.

Het ziet er niet naar uit dat de Deense aanvaller nog zou verbeteren bij Anderlecht en op 26-jarige leeftijd zit er ook niet veel progressiemarge meer op Dreyer.

Volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com heeft hij nog steeds een marktwaarde van 10 miljoen euro, maar zo’n bedrag eisen van geïnteresseerde clubs is uiteraard wishful thinking van Anderlecht.

Dreyer wekt verbazing: weg voor ‘maar’ 5,5 miljoen

Vorige week meldde San Diego FC, de nieuwe franchise van de Major League Soccer, zich bij Anderlecht voor Anders Dreyer. Paars-wit vangt 5,5 miljoen euro, plus een half miljoen aan bonussen, wat een serieuze daling is van de oorspronkelijke vraagprijs van 10 miljoen, of de droomprijs van 12 miljoen.

Dreyer legde al zijn medische testen af in Amerika, waar hij onder meer Hirving Lozano (ex-PSV) en Marcus Ingvartsen (ex-Genk) terugvindt, en tekende een contract voor 3,5 seizoenen.

MLS-specialist Tom Bogert sprak met het Deense Aftonbladet over de transfer van Dreyer. Hij geeft aan dat San Diego mogelijk een koopje heeft gedaan en hij was erg verrast omtrent de transferprijs.

“Ik wist dat San Diego FC op zoek was naar spelers in de prijsklasse van vijf miljoen dollar. Dreyer zit in zijn beste jaren en deed het goed in Europa”, zei Bogert.

“Eigenlijk had ik verwacht dat de prijs van Anders Dreyer hoger zou zijn, dus het verbaast me wel", verklaarde hij. Anderlecht pakt wel nog een kleine winst op Dreyer, die in de winter van 2023 voor 4,2 miljoen euro werd aangekocht.

Dreyer is meer waard dan 5,5 miljoen

Meest recent

'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

43
43
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

94
94
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

127
127
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

104
104
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

28
28
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

125
125
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

131
131
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

127
127
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

32
32
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

203
203
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

118
118
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

375
375
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

63
63
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

216
216
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

109
109
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

283
283
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

125
125
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

262
262
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

62
62
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

418
418
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

504
504
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

304
304
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

444
444
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

244
244

Meer sportnieuws