Anderlecht staat perplex: toptransfer crasht compleet

1273
Anderlecht staat perplex: toptransfer crasht compleet

Anders Dreyer leek met 54 beslissende acties in 87 wedstrijden een zekerheid bij Anderlecht. Toch stokte zijn ontwikkeling, en een moeizame vormdip leidt tot zijn verrassende vertrek naar San Diego FC voor slechts 5,5 miljoen euro. Een forse tegenvaller voor paars-wit, dat ooit droomde van een transferprijs van 12 miljoen. Dreyer tekende voor 3,5 seizoenen in de MLS, waar de prijssticker stof doet opwaaien.

LEES OOK: Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Waanzinnige stats: 54 keer beslissend in 87 matchen

Anders Dreyer staat bekend als het ‘Duracell-konijn’ van Anderlecht, altijd vol energie en steeds de longen uit zijn lijf lopend, maar soms blijft hij lange tijd onzichtbaar op het veld.

Hij is niet de meest 'sexy' voetballer op de Belgische velden en is met andere woorden geen speler waarvoor het Anderlecht-publiek naar het stadion komt of warm voor loopt.

Anderzijds is Dreyer wel onvoorstelbaar belangrijk geweest bij Anderlecht, door zijn werkethiek en beslissende acties. Hij telt vandaag 31 goals en 23 assists in 87 wedstrijden voor Sporting, waarmee hij bijna om de wedstrijd beslissend is.

Zelfs als hij geen ballen raakt, is hij op elk moment in staat om te scoren, een assist te geven, of het spel te versnellen.

Anderlecht vroeg 10 miljoen, maar droomde van 12

Anders Dreyer was vorig seizoen in bijna elke wedstrijd beslissend voor Anderlecht, met 30 beslissende acties in 38 wedstrijden, en hij legde indrukwekkende statistieken voor.

Hij had zijn meest productieve seizoen ooit achter de rug. “Dreyer zou – na Debast – de tweede grote transfer van Sporting kunnen worden,” waarschuwde Yves Taildeman, journalist bij La Dernière Heure eind vorig seizoen.

“Hij presenteert het ideale profiel voor een grote zomertransfer,” voorspelde L’Avenir. Het Laatste Nieuws benadrukte dat Dreyer onder de tien miljoen euro Neerpede niet zou verlaten. De Franstalige krant wist zelfs dat Anderlecht ervan droomde om hun basisinvestering te verdrievoudigen.

Dreyer streek in de winter van 2023 neer in onze hoofdstad voor 4,2 miljoen euro. Reken uit je winst. Toenmalig CEO Sports Jesper Fredberg wilde Dreyer graag bij Anderlecht houden. “Tenzij er een niet te weigeren bod komt,” zei hij aan De Morgen.

Er zit geen rek meer op Dreyer

Dit seizoen verliep het moeizamer voor Anders Dreyer, die wel nog knappe statistieken behaalde met 15 beslissende acties in 28 wedstrijden. “Het blijft een goeie speler, maar het wordt gewoon moeilijk om dezelfde cijfers te halen”, zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

Dreyer dribbelt vooral zichzelf en zijn vormpeil staat in het rood dit seizoen. De Morgen ging door de data en stelde vast dat Dreyer dit seizoen zelfs de grootste tegenvaller is bij paars-wit.

Het ziet er niet naar uit dat de Deense aanvaller nog zou verbeteren bij Anderlecht en op 26-jarige leeftijd zit er ook niet veel progressiemarge meer op Dreyer.

Volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com heeft hij nog steeds een marktwaarde van 10 miljoen euro, maar zo’n bedrag eisen van geïnteresseerde clubs is uiteraard wishful thinking van Anderlecht.

Dreyer wekt verbazing: weg voor ‘maar’ 5,5 miljoen

Vorige week meldde San Diego FC, de nieuwe franchise van de Major League Soccer, zich bij Anderlecht voor Anders Dreyer. Paars-wit vangt 5,5 miljoen euro, plus een half miljoen aan bonussen, wat een serieuze daling is van de oorspronkelijke vraagprijs van 10 miljoen, of de droomprijs van 12 miljoen.

Dreyer legde al zijn medische testen af in Amerika, waar hij onder meer Hirving Lozano (ex-PSV) en Marcus Ingvartsen (ex-Genk) terugvindt, en tekende een contract voor 3,5 seizoenen.

MLS-specialist Tom Bogert sprak met het Deense Aftonbladet over de transfer van Dreyer. Hij geeft aan dat San Diego mogelijk een koopje heeft gedaan en hij was erg verrast omtrent de transferprijs.

“Ik wist dat San Diego FC op zoek was naar spelers in de prijsklasse van vijf miljoen dollar. Dreyer zit in zijn beste jaren en deed het goed in Europa”, zei Bogert.

“Eigenlijk had ik verwacht dat de prijs van Anders Dreyer hoger zou zijn, dus het verbaast me wel", verklaarde hij. Anderlecht pakt wel nog een kleine winst op Dreyer, die in de winter van 2023 voor 4,2 miljoen euro werd aangekocht.

Dreyer is meer waard dan 5,5 miljoen

Meest recent

Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

18
18
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

37
37
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

134
134
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

204
204
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

307
307
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

93
93
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

211
211
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

131
131
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

383
383
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

290
290
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

186
186
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

430
430
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

536
536
Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Het is al een tijdje stil rondom Karel Geraerts. De Belgische trainer werd, ten onrechte, gelinkt ...

210
210
Degryse tipt Thorup: gloednieuwe aanvalslinie bij Genk?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

180
180
Crisis bij Kortrijk compleet: Jonckheere stapt zelf op

KV Kortrijk is bezig aan een dramatische start van het seizoen. Na zes speeldagen staan de Kerels ...

444
444
Vanaken op tribunes bij Club: Leko speelt open kaart

Club Brugge hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Antwerp FC: 3-1. Nochtans verscheen de ...

514
514
4 op 12 voor United: optreden Tielemans verdeelt Engelse pers

Manchester United heeft een tegenvallende start van de Premier League genomen. De grootmacht telt ...

147
147
Gent blijft ongeslagen: "Dát is het verschil met vorig seizoen"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

100
100
‘Van Bommel schokt België met harde Lukaku-ingreep’

Romelu Lukaku begon donderdag tegen AS Roma voor de zesde keer op rij op de bank bij ...

556
556
Antwerp pakt 0 op 9: Compper uit grootste frustratie

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

489
489
'Alarm bij Club: oorzaak gevonden voor Sommer-debacle'

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC. Achteraf ging het echter vooral over Yann ...

973
973
Anderlecht krijgt uitsluitsel over blessure Biancone

In aanloop naar het Europese duel tegen Olympique Lyon, heeft RSC Anderlecht nog wat extra ...

313
313
Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

570
570

Meer sportnieuws