‘Done deal: Antwerp verkoopt smaakmaker, exacte som onthuld’

door
‘Done deal: Antwerp verkoopt smaakmaker, exacte som onthuld’

Royal Antwerp FC zal afscheid nemen van Jacob Ondrejka. Gisteren kwam al naar buiten dat de Zweedse buitenspeler dicht bij een toptransfer naar het Italiaanse Parma stond en nu meldt journalist Nicolo Schira dat de transfer in kannen en kruiken is.

Ondrejka begon dit seizoen als een raket onder Jonas De Roeck bij Antwerp. De motor van de winger sputterde vervolgens een beetje, maar afgelopen speeldag was hij tegen Westerlo wel weer belangrijk met een assist. Nu maakt Ondrejka aldus een knaltransfer naar Italië. Bij Parma komt hij onder meer ex-Antwerp-middenvelder Mandela Keita tegen.

LEES OOK: Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Done deal

In de Italiaanse media wordt al gesproken van een ‘done deal’. Antwerp legde zo’n 1,5 miljoen euro op tafel voor Ondrejka en nu zijn de exacte details van de deal bekendgemaakt. Antwerp ontvangt een transfersom van 6 miljoen euro plus 1,5 miljoen euro aan bonussen. In Parma ligt er een contract tot 2029 klaar voor Ondrejka.

De Zweedse international had bij Antwerp nog een contract tot 2028 met een marktwaarde van 7 miljoen euro. De 22-jarige linksbuiten zat dit seizoen al aan zeven doelpunten en vijf assists in 22 competitiewedstrijden. Zijn sterke statistieken worden nu beloond met een stap naar de Italiaanse Serie A.

Geld nodig

Antwerp heeft geld nodig. The Great Old heeft al een tijdje het plan om spelers te verkopen om miljoenen binnen te halen. Vorige mercato’s haalde stamnummer 1 al wat geld binnen met de verkoop van verschillende sterkhouders. Die trend zet het nu aldus verder met Ondrejka. Ook het Engelse Burnley en het Turkse Besiktas werden genoemd, maar Parma wint de strijd.

Doet Antwerp er goed aan Ondrejka nu te verkopen?

Meest recent

Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

10
10
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

29
29
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

137
137
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

19
19
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

65
65
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

41
41
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

244
244
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

20
20
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

237
237
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

55
55
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

115
115
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

28
28
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

61
61
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

93
93
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

62
62
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

43
43
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

20
20
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

85
85
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

39
39
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

69
69
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

749
749
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

246
246
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

311
311
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

107
107
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

612
612

Meer sportnieuws