Oude bekende Club Brugge profiteert van Butez-soap

door
Oude bekende Club Brugge profiteert van Butez-soap

Jean Butez kende al een paar transfersoaps. Afgelopen zomer ging het mis op de transfermarkt en ook deze wintermercato dreigde een transfer weer in rook op te gaan. RC Lens trok de stekker plots uit de onderhandelingen met Royal Antwerp FC.

Gelukkig voor Butez kwam het Italiaanse Como op de proppen en daar kreeg de Franse doelman meteen het volledige vertrouwen van coach Cesc Fabregas. RC Lens schakelde op zijn beurt meteen door naar oude Club Brugge-bekende Mathew Ryan.

LEES OOK: 'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Concurrentie Svilar

Bij AS Roma had Ryan de concurrentie van onder meer ex-Anderlecht-talent Mile Svilar. Nu maakt hij definitief de overstap van de Italiaanse hoofdstad naar het Franse RC Lens. De Australische doelman profiteert aldus van de transfersoap van Butez.

AS Roma plukte Ryan gratis op bij AZ en verkoopt de Australische international nu voor minder dan een miljoen euro aan RC Lens. De Franse club heeft met de 32-jarige goalie aldus een goedkopere optie gevonden van Butez. Ryan heeft overigens een marktwaarde van 2,5 miljoen euro. 

Club Brugge en KRC Genk

Ryan speelde tussen 2013 en 2015 voor Club Brugge. Bij Blauw-Zwart was hij een absolute sterkhouder vooraleer hij voor 7 miljoen euro naar Valencia trok. In Spanje had hij het echter moeilijk en in 2017 speelde Ryan even op huurbasis bij KRC Genk.

Na enkele omzwervingen in Engeland, Spanje, Denemarken, Nederland en Italië komt de sluitpost nu in Frankrijk terecht. Bij RC Lens komt Ryan overigens Will Still als hoofdtrainer tegen.

Zou Mathew Ryan (32) nog een meerwaarde zijn voor de JPL?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

11
11
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

56
56
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

111
111
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

25
25
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

153
153
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

88
88
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

93
93
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

73
73
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

171
171
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

70
70
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

132
132
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1152
1152
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

64
64
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

75
75
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

503
503
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

231
231
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

121
121
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

152
152
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

137
137
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1049
1049
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

129
129
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

61
61
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

386
386
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

882
882

Meer sportnieuws