Oude bekende Club Brugge profiteert van Butez-soap

door
Oude bekende Club Brugge profiteert van Butez-soap

Jean Butez kende al een paar transfersoaps. Afgelopen zomer ging het mis op de transfermarkt en ook deze wintermercato dreigde een transfer weer in rook op te gaan. RC Lens trok de stekker plots uit de onderhandelingen met Royal Antwerp FC.

Gelukkig voor Butez kwam het Italiaanse Como op de proppen en daar kreeg de Franse doelman meteen het volledige vertrouwen van coach Cesc Fabregas. RC Lens schakelde op zijn beurt meteen door naar oude Club Brugge-bekende Mathew Ryan.

LEES OOK: ‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

Concurrentie Svilar

Bij AS Roma had Ryan de concurrentie van onder meer ex-Anderlecht-talent Mile Svilar. Nu maakt hij definitief de overstap van de Italiaanse hoofdstad naar het Franse RC Lens. De Australische doelman profiteert aldus van de transfersoap van Butez.

AS Roma plukte Ryan gratis op bij AZ en verkoopt de Australische international nu voor minder dan een miljoen euro aan RC Lens. De Franse club heeft met de 32-jarige goalie aldus een goedkopere optie gevonden van Butez. Ryan heeft overigens een marktwaarde van 2,5 miljoen euro. 

Club Brugge en KRC Genk

Ryan speelde tussen 2013 en 2015 voor Club Brugge. Bij Blauw-Zwart was hij een absolute sterkhouder vooraleer hij voor 7 miljoen euro naar Valencia trok. In Spanje had hij het echter moeilijk en in 2017 speelde Ryan even op huurbasis bij KRC Genk.

Na enkele omzwervingen in Engeland, Spanje, Denemarken, Nederland en Italië komt de sluitpost nu in Frankrijk terecht. Bij RC Lens komt Ryan overigens Will Still als hoofdtrainer tegen.

Zou Mathew Ryan (32) nog een meerwaarde zijn voor de JPL?

Meest recent

Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

140
140
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

64
64
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

140
140
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

85
85
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

93
93
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

74
74
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

121
121
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

35
35
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

145
145
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

61
61
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

243
243
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

85
85
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

71
71
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

340
340
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

63
63
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

57
57
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

54
54
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

304
304
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

147
147
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

196
196
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

57
57
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

157
157
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

169
169

Meer sportnieuws