Oude bekende Club Brugge profiteert van Butez-soap

door
Oude bekende Club Brugge profiteert van Butez-soap

Jean Butez kende al een paar transfersoaps. Afgelopen zomer ging het mis op de transfermarkt en ook deze wintermercato dreigde een transfer weer in rook op te gaan. RC Lens trok de stekker plots uit de onderhandelingen met Royal Antwerp FC.

Gelukkig voor Butez kwam het Italiaanse Como op de proppen en daar kreeg de Franse doelman meteen het volledige vertrouwen van coach Cesc Fabregas. RC Lens schakelde op zijn beurt meteen door naar oude Club Brugge-bekende Mathew Ryan.

LEES OOK: 'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Concurrentie Svilar

Bij AS Roma had Ryan de concurrentie van onder meer ex-Anderlecht-talent Mile Svilar. Nu maakt hij definitief de overstap van de Italiaanse hoofdstad naar het Franse RC Lens. De Australische doelman profiteert aldus van de transfersoap van Butez.

AS Roma plukte Ryan gratis op bij AZ en verkoopt de Australische international nu voor minder dan een miljoen euro aan RC Lens. De Franse club heeft met de 32-jarige goalie aldus een goedkopere optie gevonden van Butez. Ryan heeft overigens een marktwaarde van 2,5 miljoen euro. 

Club Brugge en KRC Genk

Ryan speelde tussen 2013 en 2015 voor Club Brugge. Bij Blauw-Zwart was hij een absolute sterkhouder vooraleer hij voor 7 miljoen euro naar Valencia trok. In Spanje had hij het echter moeilijk en in 2017 speelde Ryan even op huurbasis bij KRC Genk.

Na enkele omzwervingen in Engeland, Spanje, Denemarken, Nederland en Italië komt de sluitpost nu in Frankrijk terecht. Bij RC Lens komt Ryan overigens Will Still als hoofdtrainer tegen.

Zou Mathew Ryan (32) nog een meerwaarde zijn voor de JPL?

Meest recent

Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

4
4
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

20
20
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

29
29
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

287
287
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

34
34
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

53
53
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

195
195
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

119
119
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

43
43
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

149
149
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

153
153
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

191
191
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1199
1199
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

78
78
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

266
266
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

314
314
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

70
70
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

220
220
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

355
355
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

81
81
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

197
197
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

106
106
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

639
639
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

408
408
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

306
306

Meer sportnieuws