Antwerp ziet pion plots vertrekken: “Ze moeten verkopen”

door
Antwerp ziet pion plots vertrekken: “Ze moeten verkopen”

Royal Antwerp FC heeft met Paul Gheysens een geldschieter die de club regelmatig uit de nood helpt. In de Raad van Bestuur zitten verschillende pionnen die verbonden zijn met Gheysens, maar Paul Muyters is een rasechte Antwerp-fan. Muyters stapt echter plots op.

Muyters kwam in december 2021 in de Raad van Bestuur, maar moet nu weg door zijn drukke agenda. Zo wordt de raad weer een stukje kleiner. Voorzitter Paul Gheysens, echtgenote Ria, zoon Michael, dochter Marie-Julie, Steve Van den Kerkhof, Jürgen Ingels en Jacques Vandermeiren blijven over.

LEES OOK: Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Fractievoorzitter

Muyters heeft met volle teugen genoten van zijn samenwerking met Antwerp. “Als Antwerp-fan was het uniek om heel dat gebeuren vanop de eerste rij te kunnen volgen. Ik ging ook heel vaak mee op verplaatsing met Sven Jaecques en het was ongelofelijk om als bestuurder de dubbel mee te maken.”

Als politicus heeft hij echter geen tijd meer. “Maar sinds ik in juni fractievoorzitter van de N-VA in het Vlaams Parlement werd, kwam er veel werk bij en werd het moeilijk om nog veel vergaderingen en wedstrijden bij te wonen, zeker omdat ik ook tijd wil doorbrengen met mijn kleinkinderen. Mijn drukke agenda liet het niet meer toe.”

Sterkhouders verkopen

Muyters liet zich tegenover Het Nieuwsblad ook even uit over het nakende vertrek van sterkhouder Jacob Ondrejka. “Ik blijf natuurlijk wel supporter en wens de club het allerbeste toe. Als ik zie dat Ondrejka voor bijna 8 miljoen verkocht zou worden aan Parma, denk ik wel dat we de juiste weg zijn ingeslagen.”

Muyters beseft dat Antwerp spelers moet verkopen. “Als Belgische club moet je spelers verkopen, want anders kun je je hoofd niet meer boven water houden. Je kunt niet afhankelijk blijven van een mecenas, je moet naar een businessmodel waarin je zelfbedruipend bent.”

Is Antwerp op de goede weg om zelfbedruipend te worden?

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

79
79
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

61
61
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

48
48
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

386
386
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

445
445
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

345
345
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

77
77
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

366
366
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

676
676
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

125
125
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

696
696
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

189
189
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

391
391
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

198
198
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

353
353
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

441
441
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

257
257
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

55
55
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

366
366
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

336
336
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

87
87
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

380
380
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

600
600

Meer sportnieuws