Antwerp ziet pion plots vertrekken: “Ze moeten verkopen”

door
Antwerp ziet pion plots vertrekken: “Ze moeten verkopen”

Royal Antwerp FC heeft met Paul Gheysens een geldschieter die de club regelmatig uit de nood helpt. In de Raad van Bestuur zitten verschillende pionnen die verbonden zijn met Gheysens, maar Paul Muyters is een rasechte Antwerp-fan. Muyters stapt echter plots op.

Muyters kwam in december 2021 in de Raad van Bestuur, maar moet nu weg door zijn drukke agenda. Zo wordt de raad weer een stukje kleiner. Voorzitter Paul Gheysens, echtgenote Ria, zoon Michael, dochter Marie-Julie, Steve Van den Kerkhof, Jürgen Ingels en Jacques Vandermeiren blijven over.

LEES OOK: Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

Fractievoorzitter

Muyters heeft met volle teugen genoten van zijn samenwerking met Antwerp. “Als Antwerp-fan was het uniek om heel dat gebeuren vanop de eerste rij te kunnen volgen. Ik ging ook heel vaak mee op verplaatsing met Sven Jaecques en het was ongelofelijk om als bestuurder de dubbel mee te maken.”

Als politicus heeft hij echter geen tijd meer. “Maar sinds ik in juni fractievoorzitter van de N-VA in het Vlaams Parlement werd, kwam er veel werk bij en werd het moeilijk om nog veel vergaderingen en wedstrijden bij te wonen, zeker omdat ik ook tijd wil doorbrengen met mijn kleinkinderen. Mijn drukke agenda liet het niet meer toe.”

Sterkhouders verkopen

Muyters liet zich tegenover Het Nieuwsblad ook even uit over het nakende vertrek van sterkhouder Jacob Ondrejka. “Ik blijf natuurlijk wel supporter en wens de club het allerbeste toe. Als ik zie dat Ondrejka voor bijna 8 miljoen verkocht zou worden aan Parma, denk ik wel dat we de juiste weg zijn ingeslagen.”

Muyters beseft dat Antwerp spelers moet verkopen. “Als Belgische club moet je spelers verkopen, want anders kun je je hoofd niet meer boven water houden. Je kunt niet afhankelijk blijven van een mecenas, je moet naar een businessmodel waarin je zelfbedruipend bent.”

Is Antwerp op de goede weg om zelfbedruipend te worden?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

62
62
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

70
70
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

121
121
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

207
207
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

202
202
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

64
64
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

436
436
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

54
54
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

130
130
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

436
436
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

140
140
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

228
228
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

160
160
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

163
163
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

365
365
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

503
503
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

124
124
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

678
678
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

220
220
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

341
341
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

283
283
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1070
1070
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

483
483
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

335
335

Meer sportnieuws