Vandenbempt in de bres voor Vrancken: “Ongezonde spanning”

door
Vandenbempt in de bres voor Vrancken: “Ongezonde spanning”

Wouter Vrancken is geen hoofdtrainer meer bij KAA Gent. Beide partijen besloten in onderling overleg uit elkaar te gaan. De Buffalo’s gaan nu op zoek naar een nieuwe T1. Tegenover Sporza liet Peter Vandenbempt zich uit over Vrancken.

KAA Gent staat op een zesde plek en telt al zestien punten verschil met leider KRC Genk. Met 32 punten na 22 speeldagen werd Vrancken het kind van de rekening. Op sociale media waren de reacties verdeeld en ook Vandenbempt sprong in de bres voor de Belgische oefenmeester.

LEES OOK: Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Fans afgemaakt

Vandenbempt wees ook naar de steun van de fans van KAA Gent, of het gebrek daaraan. Afgelopen speeldag kwamen slechts 9.800 supporters naar de Planet Grou Arena, een laagterecord. "Als je supporter bent en je zit in die situatie, dan kan je ook wel eens voor een andere mindset zorgen.”

Volgens de commentator moeten de fans de club in goede én slechte tijden steunen. “Geweldig vrolijk word je er niet van, maar kom ook eens kijken, aan een vriendenprijs. Moedig je club aan in moeilijke omstandigheden, in plaats van thuis te wachten tot het goed gaat.”

Ongezonde spanning

Vandenbempt wees vervolgens op het feit dat KAA Gent gecommuniceerd heeft dat er versterkingen aan zullen komen. Daar kan Vrancken aldus niet meer van profiteren. "Eén, ze gaan versterking halen. Twee, ze kunnen niet zomaar om het even wat betalen. Ze willen een spits, maar een die meteen inzetbaar is en doelpunten maakt. Dat is heel duur."

De analist verdedigde Vrancken. "Ik begrijp zijn ongeduld. Aan het eind van de rit is het de trainer die de prijs zal betalen. Het wijst toch op een ongezonde spanning als de trainer publiekelijk zijn ongeduld gaat uiten, terwijl hij bij iedere stap van het proces betrokken is."

Had Vrancken meer tijd moeten krijgen bij KAA Gent?

Meest recent

Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

3
3
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

12
12
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

73
73
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

46
46
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

74
74
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

328
328
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

116
116
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

79
79
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

245
245
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

349
349
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

245
245
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

234
234
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

46
46
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

150
150
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

84
84
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

119
119
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

78
78
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

58
58
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

128
128
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

64
64
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

142
142
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

69
69
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

245
245
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

547
547
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

81
81

Meer sportnieuws