Vandenbempt in de bres voor Vrancken: “Ongezonde spanning”

890 stemmen
Vandenbempt in de bres voor Vrancken: “Ongezonde spanning”

Wouter Vrancken is geen hoofdtrainer meer bij KAA Gent. Beide partijen besloten in onderling overleg uit elkaar te gaan. De Buffalo’s gaan nu op zoek naar een nieuwe T1. Tegenover Sporza liet Peter Vandenbempt zich uit over Vrancken.

KAA Gent staat op een zesde plek en telt al zestien punten verschil met leider KRC Genk. Met 32 punten na 22 speeldagen werd Vrancken het kind van de rekening. Op sociale media waren de reacties verdeeld en ook Vandenbempt sprong in de bres voor de Belgische oefenmeester.

LEES OOK: Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

Fans afgemaakt

Vandenbempt wees ook naar de steun van de fans van KAA Gent, of het gebrek daaraan. Afgelopen speeldag kwamen slechts 9.800 supporters naar de Planet Grou Arena, een laagterecord. "Als je supporter bent en je zit in die situatie, dan kan je ook wel eens voor een andere mindset zorgen.”

Volgens de commentator moeten de fans de club in goede én slechte tijden steunen. “Geweldig vrolijk word je er niet van, maar kom ook eens kijken, aan een vriendenprijs. Moedig je club aan in moeilijke omstandigheden, in plaats van thuis te wachten tot het goed gaat.”

Ongezonde spanning

Vandenbempt wees vervolgens op het feit dat KAA Gent gecommuniceerd heeft dat er versterkingen aan zullen komen. Daar kan Vrancken aldus niet meer van profiteren. "Eén, ze gaan versterking halen. Twee, ze kunnen niet zomaar om het even wat betalen. Ze willen een spits, maar een die meteen inzetbaar is en doelpunten maakt. Dat is heel duur."

De analist verdedigde Vrancken. "Ik begrijp zijn ongeduld. Aan het eind van de rit is het de trainer die de prijs zal betalen. Het wijst toch op een ongezonde spanning als de trainer publiekelijk zijn ongeduld gaat uiten, terwijl hij bij iedere stap van het proces betrokken is."

Had Vrancken meer tijd moeten krijgen bij KAA Gent?

Meest recent

Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

1
1
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

7
7
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

42
42
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

77
77
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

57
57
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

186
186
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

44
44
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

360
360
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

325
325
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

273
273
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

78
78
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

134
134
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

601
601
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

39
39
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

119
119
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

71
71
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

28
28
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

97
97
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

193
193
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

90
90
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

173
173
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

92
92
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

703
703
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

206
206
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

114
114

Meer sportnieuws