Vandenbempt in de bres voor Vrancken: “Ongezonde spanning”

door
Vandenbempt in de bres voor Vrancken: “Ongezonde spanning”

Wouter Vrancken is geen hoofdtrainer meer bij KAA Gent. Beide partijen besloten in onderling overleg uit elkaar te gaan. De Buffalo’s gaan nu op zoek naar een nieuwe T1. Tegenover Sporza liet Peter Vandenbempt zich uit over Vrancken.

KAA Gent staat op een zesde plek en telt al zestien punten verschil met leider KRC Genk. Met 32 punten na 22 speeldagen werd Vrancken het kind van de rekening. Op sociale media waren de reacties verdeeld en ook Vandenbempt sprong in de bres voor de Belgische oefenmeester.

LEES OOK: ‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

Fans afgemaakt

Vandenbempt wees ook naar de steun van de fans van KAA Gent, of het gebrek daaraan. Afgelopen speeldag kwamen slechts 9.800 supporters naar de Planet Grou Arena, een laagterecord. "Als je supporter bent en je zit in die situatie, dan kan je ook wel eens voor een andere mindset zorgen.”

Volgens de commentator moeten de fans de club in goede én slechte tijden steunen. “Geweldig vrolijk word je er niet van, maar kom ook eens kijken, aan een vriendenprijs. Moedig je club aan in moeilijke omstandigheden, in plaats van thuis te wachten tot het goed gaat.”

Ongezonde spanning

Vandenbempt wees vervolgens op het feit dat KAA Gent gecommuniceerd heeft dat er versterkingen aan zullen komen. Daar kan Vrancken aldus niet meer van profiteren. "Eén, ze gaan versterking halen. Twee, ze kunnen niet zomaar om het even wat betalen. Ze willen een spits, maar een die meteen inzetbaar is en doelpunten maakt. Dat is heel duur."

De analist verdedigde Vrancken. "Ik begrijp zijn ongeduld. Aan het eind van de rit is het de trainer die de prijs zal betalen. Het wijst toch op een ongezonde spanning als de trainer publiekelijk zijn ongeduld gaat uiten, terwijl hij bij iedere stap van het proces betrokken is."

Had Vrancken meer tijd moeten krijgen bij KAA Gent?

Meest recent

Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

8
8
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge kV is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

86
86
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

301
301
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

257
257
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

139
139
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

62
62
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

199
199
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

366
366
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

300
300
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

134
134
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

46
46
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

120
120
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

242
242
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

310
310
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

598
598
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

390
390
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

471
471
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

141
141
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

80
80
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

695
695
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

684
684
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

439
439
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

456
456
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

313
313

Meer sportnieuws