Vandenbempt in de bres voor Vrancken: “Ongezonde spanning”

door
Vandenbempt in de bres voor Vrancken: “Ongezonde spanning”

Wouter Vrancken is geen hoofdtrainer meer bij KAA Gent. Beide partijen besloten in onderling overleg uit elkaar te gaan. De Buffalo’s gaan nu op zoek naar een nieuwe T1. Tegenover Sporza liet Peter Vandenbempt zich uit over Vrancken.

KAA Gent staat op een zesde plek en telt al zestien punten verschil met leider KRC Genk. Met 32 punten na 22 speeldagen werd Vrancken het kind van de rekening. Op sociale media waren de reacties verdeeld en ook Vandenbempt sprong in de bres voor de Belgische oefenmeester.

LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Fans afgemaakt

Vandenbempt wees ook naar de steun van de fans van KAA Gent, of het gebrek daaraan. Afgelopen speeldag kwamen slechts 9.800 supporters naar de Planet Grou Arena, een laagterecord. "Als je supporter bent en je zit in die situatie, dan kan je ook wel eens voor een andere mindset zorgen.”

Volgens de commentator moeten de fans de club in goede én slechte tijden steunen. “Geweldig vrolijk word je er niet van, maar kom ook eens kijken, aan een vriendenprijs. Moedig je club aan in moeilijke omstandigheden, in plaats van thuis te wachten tot het goed gaat.”

Ongezonde spanning

Vandenbempt wees vervolgens op het feit dat KAA Gent gecommuniceerd heeft dat er versterkingen aan zullen komen. Daar kan Vrancken aldus niet meer van profiteren. "Eén, ze gaan versterking halen. Twee, ze kunnen niet zomaar om het even wat betalen. Ze willen een spits, maar een die meteen inzetbaar is en doelpunten maakt. Dat is heel duur."

De analist verdedigde Vrancken. "Ik begrijp zijn ongeduld. Aan het eind van de rit is het de trainer die de prijs zal betalen. Het wijst toch op een ongezonde spanning als de trainer publiekelijk zijn ongeduld gaat uiten, terwijl hij bij iedere stap van het proces betrokken is."

Had Vrancken meer tijd moeten krijgen bij KAA Gent?

Meest recent

Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

13
13
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

36
36
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

10
10
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

58
58
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

61
61
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

88
88
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

90
90
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

407
407
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

148
148
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

103
103
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

279
279
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

276
276
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

364
364
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

61
61
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

258
258
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

80
80
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

124
124
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

129
129
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

57
57
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

646
646
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

93
93
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

244
244
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

153
153
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

598
598

Meer sportnieuws