Leegloop op til: Club Brugge heeft nieuw miljoenenplan

door
Leegloop op til: Club Brugge heeft nieuw miljoenenplan

Club Brugge heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Behoudens een verrassende wending wordt centrale verdediger Vince Osuji eerstdaags officieel voorgesteld in Westkapelle, waar Nicky Hayen in het hart van de defensie momenteel nochtans al baadt in weelde. Al zou daar binnenkort wel eens zomaar verandering in kunnen komen.

Naar verluidt legt Blauw-Zwart een drietal miljoen op tafel om Osuji los te weken bij FF Kalmar, dat vorig seizoen degradeerde uit de hoogste afdeling in Zweden. Hoewel hij er nog tot eind 2028 vastligt was het daarom reeds langer een uitgemaakte zaak dat de 18-jarige Nigeriaan in januari andere oorden zou opzoeken. Eind november werd Club voor het eerst gelinkt aan Osuji, die tevens in Anderlecht, Genk en Gent op de radar stond. Ook in het buitenland lagen er met onder andere Ajax verschillende kapers op de kust.

LEES OOK: Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Trend van Mannaert

Om die gegadigden te snel af te zijn legt de landskampioen dus een aanzienlijk hoger bedrag dan zijn geschatte marktwaarde van ruim één miljoen op tafel. En dat nadat Osuji amper 16 keer in actie kwam voor zijn huidige werkgever, die hem nog geen jaar geleden wegplukte uit zijn thuisland. Het doet sterk denken aan het dossier van Odilon Kossounou destijds, voor wie negen optredens in Zweden al volstonden om het Brugse bestuur – toen nog met Vincent Mannaert – te overtuigen om diep in de buidel te tasten.

Terecht, want twee jaar nadat hij voor bijna vier miljoen in huis werd gehaald leverde de Ivoriaan 23 miljoen op. Een voorbeeld dat Joel Ordóñez, voor wie een vergelijkbare som werd neergeteld, weldra zal volgen. Dévy Rigaux hoopt de recente traditie van Mannaert verder te zetten en Osuji toe te voegen aan het alsmaar langere lijstje met lucratieve voltreffers achterin, waarop met Abakar Sylla trouwens nog een soortgelijk profiel prijkt. Al dreigt hij in dat opzicht afgelopen zomer wel al direct de bal te hebben misgeslagen.

Zorgen om Romero

Ardon Jashari en Christos Tzolis bleken allebei een schot in de roos, maar niet alles wat Rigaux aanraakte tijdens zijn vuurdoop als sportieve baas veranderde in goud. Zo moet Hugo Siquet zijn draai nog vinden, en heeft vooral Zaid Romero moeite om zijn stempel te drukken. Een aanpassingsperiode is misschien niet onlogisch, al duimde Club dat de 25-jarige Argentijn de overstap op zijn leeftijd sneller zou verteren. Bovendien was hij na Jashari een van de eerste wapenfeiten van Rigaux: begin mei was de deal al beklonken.

Toch kon Romero zijn prijskaartje van zes miljoen nog niet rechtvaardigen. Hoewel hij als linkspoot centraal achterin een openstaande vacature moest vullen zijn Ordóñez en Brandon Mechele een onaantastbare tandem. Daardoor komt ook Jorne Spileers amper nog aan de bak. Opgeteld verscheen het duo in de competitie slechts negen keer aan de aftrap. In de Champions League kwamen ze allebei zelfs nog niet in actie. Nochtans is het kampioenenbal een van de redenen waarom Romero naar Jan Breydel verhuisde.

Spileers op zijspoor

Lokale media speculeren daarom zelfs al over een terugkeer naar Zuid-Amerika, waar voorzichtig aan zijn mouw zou worden getrokken. De voorbije weken was Romero alvast telkens een opvallende afwezige in de wedstrijdkern. Ondanks zijn korte opflakkering vlak voor nieuwjaar lijkt hij dus opnieuw compleet uit beeld te zijn verdwenen. Naar verluidt spelen tandproblemen wel een rol, maar wie weet is er toch meer aan de hand. Dinsdag tegen Juventus blijkt de Argentijn wel gewoon terug van de partij in de selectie.

Toch valt een vertrek na een halfjaar niet uit te sluiten, al zal Club dan wel boter bij de vis verlangen en haar investering willen terugverdienen. Vermits hij nog tot medio 2028 vastligt is ook een huurconstructie aan de juiste voorwaarden mogelijk bespreekbaar. Spileers gaat straks evenwel zijn laatste contractjaar in. Na zijn steile opmars onder Rik De Mil staat er nu toch reeds een tijdje een rem op de ontwikkeling van de Jonge Duivel. Ronny Deila trok nog volop zijn kaart, maar bij Hayen ligt hij niet in de bovenste schuif.

Cashen op Ordóñez

Sinds diens intrede krijgt Ordóñez steevast de voorkeur naast Mechele. Aan het begin van het seizoen moest het product van eigen kweek daarom zelfs bij Club NXT op zoek naar minuten. Ondertussen wipte hij wel weer over Romero in de pikorde als eerste wisseloptie achterin, maar hier en daar wordt zijn toekomst in Brugge toch al in vraag gesteld. Zien alle partijen het nog wel zitten om zijn verbintenis te verlengen? Of gaat Spileers liever elders zijn geluk beproeven, en is Club bereid om die wens in te willigen?

In dat geval hoeft men in Westkapelle alleszins niet te rekenen op de jackpot. De grote clubs die al werden genoemd zullen immers niet meer staan springen om 15 miljoen te dokken. Allicht is blijven voor iedereen dan toch de beste optie. Mechele gaat nog zeker tot 2027 nergens heen, maar dat Ordóñez lang aan boord blijft valt sterk te betwijfelen. Zelfs een exit in januari behoort nog steeds tot de opties, al wil Blauw-Zwart behoudens een huurconstructie zoals die van Igor Thiago toch liefst pas volgende zomer cashen.

Plannen met Osuji

En dus kadert de komst van Osuji vooral in de proactieve rekruteringsaanpak die Rigaux van Mannaert heeft geërfd. Hoewel hij zou worden aangekondigd als versterking voor de A-kern zal de onervaren tiener de komende maanden wellicht voornamelijk bij Club NXT worden gestald. Net zoals Sylla en Ordóñez kan hij daar dan rustig verder rijpen en met iets minder druk van buitenaf wennen aan zijn omgeving. In de jacht op ruwe diamanten deinst Club niet terug voor drie miljoen, wat het ook voor Antonio Nusa graag betaalde.

Nu moet Osuji dus het volgende product van de doorgedreven scouting in Scandinavië worden. Gelet op de huidige concurrentie moet hij er pas vanaf volgend seizoen staan, tenzij er achter de schermen toch vandaag al iets gaande is omtrent Romero, Spileers en/of Ordóñez natuurlijk. In dat geval moet Osuji ook op de korte termijn Hayen, die niet bang is om jonkies voor de leeuwen te werpen, al een extra optie in de breedte bieden. Van zodra zijn transfer is afgerond zouden alle posities zo alvast dubbel bezet blijven.

Meubelstuk Mechele

Of hij werkelijk over hetzelfde potentieel beschikt als zijn illustere voorgangers, en op sportief en financieel vlak hetzelfde rendement opbrengt, valt uiteraard af te wachten. Vast staat wel dat Club reeds anticipeert op een leegloop in het hart van de verdediging, die er binnen enkele maanden wel eens helemaal anders kan uitzien. De enige naam die we al mogen invullen is die van Mechele, rots in de branding en gids van ontluikend talent in bijberoep. Zolang hij rondloopt in Jan Breydel lijkt ook Osuji in goede handen.

Wie zal het snelst vertrekken bij Club?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

55
55
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

169
169
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

141
141
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

57
57
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

67
67
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

213
213
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

207
207
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

63
63
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

97
97
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

369
369
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

305
305
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

194
194
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

336
336
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

948
948
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

114
114
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

227
227
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

375
375
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

201
201
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

68
68
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws