Leegloop op til: Club Brugge heeft nieuw miljoenenplan

891 stemmen
Leegloop op til: Club Brugge heeft nieuw miljoenenplan

Club Brugge heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Behoudens een verrassende wending wordt centrale verdediger Vince Osuji eerstdaags officieel voorgesteld in Westkapelle, waar Nicky Hayen in het hart van de defensie momenteel nochtans al baadt in weelde. Al zou daar binnenkort wel eens zomaar verandering in kunnen komen.

Naar verluidt legt Blauw-Zwart een drietal miljoen op tafel om Osuji los te weken bij FF Kalmar, dat vorig seizoen degradeerde uit de hoogste afdeling in Zweden. Hoewel hij er nog tot eind 2028 vastligt was het daarom reeds langer een uitgemaakte zaak dat de 18-jarige Nigeriaan in januari andere oorden zou opzoeken. Eind november werd Club voor het eerst gelinkt aan Osuji, die tevens in Anderlecht, Genk en Gent op de radar stond. Ook in het buitenland lagen er met onder andere Ajax verschillende kapers op de kust.

LEES OOK: Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Trend van Mannaert

Om die gegadigden te snel af te zijn legt de landskampioen dus een aanzienlijk hoger bedrag dan zijn geschatte marktwaarde van ruim één miljoen op tafel. En dat nadat Osuji amper 16 keer in actie kwam voor zijn huidige werkgever, die hem nog geen jaar geleden wegplukte uit zijn thuisland. Het doet sterk denken aan het dossier van Odilon Kossounou destijds, voor wie negen optredens in Zweden al volstonden om het Brugse bestuur – toen nog met Vincent Mannaert – te overtuigen om diep in de buidel te tasten.

Terecht, want twee jaar nadat hij voor bijna vier miljoen in huis werd gehaald leverde de Ivoriaan 23 miljoen op. Een voorbeeld dat Joel Ordóñez, voor wie een vergelijkbare som werd neergeteld, weldra zal volgen. Dévy Rigaux hoopt de recente traditie van Mannaert verder te zetten en Osuji toe te voegen aan het alsmaar langere lijstje met lucratieve voltreffers achterin, waarop met Abakar Sylla trouwens nog een soortgelijk profiel prijkt. Al dreigt hij in dat opzicht afgelopen zomer wel al direct de bal te hebben misgeslagen.

Zorgen om Romero

Ardon Jashari en Christos Tzolis bleken allebei een schot in de roos, maar niet alles wat Rigaux aanraakte tijdens zijn vuurdoop als sportieve baas veranderde in goud. Zo moet Hugo Siquet zijn draai nog vinden, en heeft vooral Zaid Romero moeite om zijn stempel te drukken. Een aanpassingsperiode is misschien niet onlogisch, al duimde Club dat de 25-jarige Argentijn de overstap op zijn leeftijd sneller zou verteren. Bovendien was hij na Jashari een van de eerste wapenfeiten van Rigaux: begin mei was de deal al beklonken.

Toch kon Romero zijn prijskaartje van zes miljoen nog niet rechtvaardigen. Hoewel hij als linkspoot centraal achterin een openstaande vacature moest vullen zijn Ordóñez en Brandon Mechele een onaantastbare tandem. Daardoor komt ook Jorne Spileers amper nog aan de bak. Opgeteld verscheen het duo in de competitie slechts negen keer aan de aftrap. In de Champions League kwamen ze allebei zelfs nog niet in actie. Nochtans is het kampioenenbal een van de redenen waarom Romero naar Jan Breydel verhuisde.

Spileers op zijspoor

Lokale media speculeren daarom zelfs al over een terugkeer naar Zuid-Amerika, waar voorzichtig aan zijn mouw zou worden getrokken. De voorbije weken was Romero alvast telkens een opvallende afwezige in de wedstrijdkern. Ondanks zijn korte opflakkering vlak voor nieuwjaar lijkt hij dus opnieuw compleet uit beeld te zijn verdwenen. Naar verluidt spelen tandproblemen wel een rol, maar wie weet is er toch meer aan de hand. Dinsdag tegen Juventus blijkt de Argentijn wel gewoon terug van de partij in de selectie.

Toch valt een vertrek na een halfjaar niet uit te sluiten, al zal Club dan wel boter bij de vis verlangen en haar investering willen terugverdienen. Vermits hij nog tot medio 2028 vastligt is ook een huurconstructie aan de juiste voorwaarden mogelijk bespreekbaar. Spileers gaat straks evenwel zijn laatste contractjaar in. Na zijn steile opmars onder Rik De Mil staat er nu toch reeds een tijdje een rem op de ontwikkeling van de Jonge Duivel. Ronny Deila trok nog volop zijn kaart, maar bij Hayen ligt hij niet in de bovenste schuif.

Cashen op Ordóñez

Sinds diens intrede krijgt Ordóñez steevast de voorkeur naast Mechele. Aan het begin van het seizoen moest het product van eigen kweek daarom zelfs bij Club NXT op zoek naar minuten. Ondertussen wipte hij wel weer over Romero in de pikorde als eerste wisseloptie achterin, maar hier en daar wordt zijn toekomst in Brugge toch al in vraag gesteld. Zien alle partijen het nog wel zitten om zijn verbintenis te verlengen? Of gaat Spileers liever elders zijn geluk beproeven, en is Club bereid om die wens in te willigen?

In dat geval hoeft men in Westkapelle alleszins niet te rekenen op de jackpot. De grote clubs die al werden genoemd zullen immers niet meer staan springen om 15 miljoen te dokken. Allicht is blijven voor iedereen dan toch de beste optie. Mechele gaat nog zeker tot 2027 nergens heen, maar dat Ordóñez lang aan boord blijft valt sterk te betwijfelen. Zelfs een exit in januari behoort nog steeds tot de opties, al wil Blauw-Zwart behoudens een huurconstructie zoals die van Igor Thiago toch liefst pas volgende zomer cashen.

Plannen met Osuji

En dus kadert de komst van Osuji vooral in de proactieve rekruteringsaanpak die Rigaux van Mannaert heeft geërfd. Hoewel hij zou worden aangekondigd als versterking voor de A-kern zal de onervaren tiener de komende maanden wellicht voornamelijk bij Club NXT worden gestald. Net zoals Sylla en Ordóñez kan hij daar dan rustig verder rijpen en met iets minder druk van buitenaf wennen aan zijn omgeving. In de jacht op ruwe diamanten deinst Club niet terug voor drie miljoen, wat het ook voor Antonio Nusa graag betaalde.

Nu moet Osuji dus het volgende product van de doorgedreven scouting in Scandinavië worden. Gelet op de huidige concurrentie moet hij er pas vanaf volgend seizoen staan, tenzij er achter de schermen toch vandaag al iets gaande is omtrent Romero, Spileers en/of Ordóñez natuurlijk. In dat geval moet Osuji ook op de korte termijn Hayen, die niet bang is om jonkies voor de leeuwen te werpen, al een extra optie in de breedte bieden. Van zodra zijn transfer is afgerond zouden alle posities zo alvast dubbel bezet blijven.

Meubelstuk Mechele

Of hij werkelijk over hetzelfde potentieel beschikt als zijn illustere voorgangers, en op sportief en financieel vlak hetzelfde rendement opbrengt, valt uiteraard af te wachten. Vast staat wel dat Club reeds anticipeert op een leegloop in het hart van de verdediging, die er binnen enkele maanden wel eens helemaal anders kan uitzien. De enige naam die we al mogen invullen is die van Mechele, rots in de branding en gids van ontluikend talent in bijberoep. Zolang hij rondloopt in Jan Breydel lijkt ook Osuji in goede handen.

Wie zal het snelst vertrekken bij Club?

Meest recent

OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

9
9
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

158
158
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

62
62
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

16
16
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

77
77
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

259
259
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

192
192
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

492
492
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

32
32
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

782
782
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

76
76
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

42
42
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

235
235
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

635
635
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

877
877
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

569
569
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

1080
1080
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

501
501
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

613
613
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

370
370
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

1007
1007
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

664
664
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

72
72
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

189
189
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

512
512

Meer sportnieuws