'Done deal: AA Gent strikt vervanger voor steunpilaar'

door
'Done deal: AA Gent strikt vervanger voor steunpilaar'

Wouter Vrancken wordt naar eigen zeggen ongeduldig van het gebrek aan versterking, maar volgens Arnar Vidarsson zal het niet lang meer duren voor hij op zijn wenken wordt bediend. Dat lijkt ook te kloppen, want AA Gent staat op een zucht van een volgende winteraanwinst.

Tot dusver staat de teller met Leonardo Lopes en Tom Vandenberghe reeds op twee stuks in de Planet Group Arena, maar daarmee is de honger toch verre van gestild. Vooral in het offensief compartiment blijft er namelijk werk aan de winkel. Zo staat een spits met stip bovenaan de verlanglijst van de Buffalo's.

LEES OOK: Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

Gent heeft Kotto beet

Terwijl ook een flankaanvaller geen overbodige luxe lijkt maken de Gentenaren echter eerst werk van vers bloed achterin. Tenslotte geraakte zondag bekend dat Samuel Kotto de volgende nieuwkomer wordt. Ondertussen lijkt het louter nog een kwestie van tijd voor de 21-jarige Kameroener wordt voorgesteld.

Het Nieuwsblad bevestigt nogmaals dat de deal min of meer in kannen en kruiken is. Tenzij de medische testen maandag nog roet in het eten gooien zou Kotto daags nadien zijn kribbel zetten onder een contract tot medio 2028 bij de Gentenaren, die de linksvoetige verdediger per direct overnemen van Malmö.

Opvolger Torunarigha

Naast zijn persoonlijke overeenkomst is de transfer nog volgens de krant ook op clubniveau inmiddels immers helemaal rond. "De Buffalo's hebben alle akkoorden op zak", klinkt het. Naar verluidt legt Gent ongeveer 800 duizend euro op tafel voor Kotto, aangevuld met nog eens een half miljoen aan bonussen.

Of de nieuwste aanwinst snel een meerwaarde zal vormen valt gezien zijn gebrek aan ervaring wel nog af te wachten. Al anticipeert Gent wellicht vooral op de nakende exit van Jordan Torunarigha, wiens contract straks afloopt. Door hem nu al in huis te halen krijgt zijn vervanger de tijd om zich aan te passen.

Denkt u dat Kotto snel zal spelen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

6
6
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

25
25
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

46
46
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

32
32
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

184
184
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

45
45
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

138
138
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

234
234
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

107
107
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

276
276
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

161
161
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

549
549
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

112
112
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

102
102
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

380
380
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

142
142
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

268
268
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

191
191
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

47
47
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

108
108
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

114
114
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

323
323
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

203
203

Meer sportnieuws