‘Anderlecht doet wilde zet met straffe winterknaller’

door
‘Anderlecht doet wilde zet met straffe winterknaller’

Mike Trésor, die worstelt bij Burnley na zijn transfer in 2023, staat volgens bepaalde bronnen hoog op het lijstje van clubs als Anderlecht, AA Gent, Leeds United en Ajax. Burnley wil de middenvelder lozen, terwijl hij zelf hoopt op een nieuwe start. Ajax lijkt zijn voorkeur te hebben, maar een terugkeer naar België is niet uitgesloten.

LEES OOK: Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

Trésor wilde niet naar Burnley vertrekken

Er heerste een enorme opluchting toen Vincent Kompany op deadline day van de zomermercato in 2023 er uiteindelijk in slaagde om Mike Trésor ervan te overtuigen om de transfer naar Burnley FC te maken.

KRC Genk had gewacht op een bod van 25 miljoen euro, was bereid om mee te werken aan een transfer, en haalde met Alieu Fadera een vervanger voor hem binnen.

Op papier werd Trésor voor één seizoen gehuurd, met een verplichte aankoopoptie, als een slimme en creatieve boekhoudkundige zet, om te voldoen aan de Financial Fair Play-regels.

De verrassing was dan ook groot toen Trésor op het laatste moment de deal met Burnley afblies. De sterspeler van Genk begon te twijfelen of een transfer naar Burnley wel de juiste stap in zijn carrière zou zijn, en of hun speelstijl wel bij hem paste.

Kompany slaagde er alsnog in om Trésor te overtuigen met een diepgaand gesprek, waarbij diens twijfels werden weggenomen en hij uiteindelijk instemde met een transfer naar Burnley.

Fans hebben het gehad met Trésor na Instagram-post

Mike Trésor(25) heeft het sinds zijn overstap naar Burnley FC in de zomer van 2023 moeilijk om zijn stempel te drukken. Blessures, ziekte, en een gebrek aan vertrouwen hebben ervoor gezorgd dat hij nooit echt kon overtuigen op het veld.

De aanvallende middenvelder, ooit een onmisbare schakel bij KRC Genk, lijkt een schim van zichzelf bij The Clarets. Britse media zijn hard in hun oordeel en bestempelen Trésor als een van de floptransfers van Burnley in de afgelopen jaren.

Het gebrek aan speelminuten en het zichtbaar dalende zelfvertrouwen deden de situatie geen goed. Vorige zomer wilde Trésor de club al verlaten, maar een transfer bleef uit door disproportionele eisen van The Clarets.

Hij hoopte op een overstap naar Ajax, maar toen die droom uiteenspatte, deelde hij zijn teleurstelling openlijk op Instagram. Met die actie vervreemdde hij zich niet alleen van de clubleiding, maar ook van de supporters van Burnley.

Het vertrouwen van de fanbase raakte beschadigd, en een deel van hen ziet hem nu liever vertrekken tijdens de wintermercato. Voor Trésor lijkt een nieuwe start in een andere omgeving de enige manier om zijn carrière weer op de rails te krijgen.

Anderlecht, AA Gent, Leeds en Ajax melden zich voor Trésor

Burnley FC probeert deze winter om Mike Trésor te lozen en de aanvallende middenvelder, die in 2023 werd aangetrokken voor 18 miljoen euro, is uitgegroeid tot een van de grootste kandidaat-vertrekkers van de club.

Voorzitter Alan Pace hoopt enerzijds dat Trésor zijn potentieel alsnog toont op het veld, maar anderzijds lijkt het terugverdienen van een deel van de investering de prioriteit.

Dit seizoen kwam Trésor slechts 34 minuten in actie, tijdens een FA Cup-wedstrijd, en bij Burnley lijkt er weinig toekomstperspectief voor de voormalige Profvoetballer van het Jaar. Ondanks zijn tegenvallende prestaties blijven er geïnteresseerde clubs.

Leeds United dook verrassend op als mogelijke bestemming, terwijl ook Ajax opnieuw in beeld komt na de mislukte transfer afgelopen zomer. In België houden Anderlecht en AA Gent de situatie van Trésor nauwlettend in de gaten.

Beide clubs hebben al geïnformeerd bij Burnley, maar een terugkeer naar de Jupiler Pro League lijkt voor Trésor voorlopig geen aantrekkelijke optie. Hij zou eerder zijn zinnen zetten op een overgang naar Amsterdam, waar Ajax opnieuw overweegt om de creatieve middenvelder in huis te halen.

Trésor zou knallen bij Anderlecht

Meest recent

Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

1
1
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

93
93
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

103
103
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

111
111
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

44
44
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

270
270
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

149
149
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

461
461
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

177
177
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

237
237
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

469
469
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

709
709
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

324
324
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

711
711
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

383
383
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

609
609
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

544
544
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

65
65
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

261
261
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

442
442
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

585
585
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

156
156
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

335
335

Meer sportnieuws