‘Anderlecht doet wilde zet met straffe winterknaller’

door
‘Anderlecht doet wilde zet met straffe winterknaller’

Mike Trésor, die worstelt bij Burnley na zijn transfer in 2023, staat volgens bepaalde bronnen hoog op het lijstje van clubs als Anderlecht, AA Gent, Leeds United en Ajax. Burnley wil de middenvelder lozen, terwijl hij zelf hoopt op een nieuwe start. Ajax lijkt zijn voorkeur te hebben, maar een terugkeer naar België is niet uitgesloten.

LEES OOK: Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Trésor wilde niet naar Burnley vertrekken

Er heerste een enorme opluchting toen Vincent Kompany op deadline day van de zomermercato in 2023 er uiteindelijk in slaagde om Mike Trésor ervan te overtuigen om de transfer naar Burnley FC te maken.

KRC Genk had gewacht op een bod van 25 miljoen euro, was bereid om mee te werken aan een transfer, en haalde met Alieu Fadera een vervanger voor hem binnen.

Op papier werd Trésor voor één seizoen gehuurd, met een verplichte aankoopoptie, als een slimme en creatieve boekhoudkundige zet, om te voldoen aan de Financial Fair Play-regels.

De verrassing was dan ook groot toen Trésor op het laatste moment de deal met Burnley afblies. De sterspeler van Genk begon te twijfelen of een transfer naar Burnley wel de juiste stap in zijn carrière zou zijn, en of hun speelstijl wel bij hem paste.

Kompany slaagde er alsnog in om Trésor te overtuigen met een diepgaand gesprek, waarbij diens twijfels werden weggenomen en hij uiteindelijk instemde met een transfer naar Burnley.

Fans hebben het gehad met Trésor na Instagram-post

Mike Trésor(25) heeft het sinds zijn overstap naar Burnley FC in de zomer van 2023 moeilijk om zijn stempel te drukken. Blessures, ziekte, en een gebrek aan vertrouwen hebben ervoor gezorgd dat hij nooit echt kon overtuigen op het veld.

De aanvallende middenvelder, ooit een onmisbare schakel bij KRC Genk, lijkt een schim van zichzelf bij The Clarets. Britse media zijn hard in hun oordeel en bestempelen Trésor als een van de floptransfers van Burnley in de afgelopen jaren.

Het gebrek aan speelminuten en het zichtbaar dalende zelfvertrouwen deden de situatie geen goed. Vorige zomer wilde Trésor de club al verlaten, maar een transfer bleef uit door disproportionele eisen van The Clarets.

Hij hoopte op een overstap naar Ajax, maar toen die droom uiteenspatte, deelde hij zijn teleurstelling openlijk op Instagram. Met die actie vervreemdde hij zich niet alleen van de clubleiding, maar ook van de supporters van Burnley.

Het vertrouwen van de fanbase raakte beschadigd, en een deel van hen ziet hem nu liever vertrekken tijdens de wintermercato. Voor Trésor lijkt een nieuwe start in een andere omgeving de enige manier om zijn carrière weer op de rails te krijgen.

Anderlecht, AA Gent, Leeds en Ajax melden zich voor Trésor

Burnley FC probeert deze winter om Mike Trésor te lozen en de aanvallende middenvelder, die in 2023 werd aangetrokken voor 18 miljoen euro, is uitgegroeid tot een van de grootste kandidaat-vertrekkers van de club.

Voorzitter Alan Pace hoopt enerzijds dat Trésor zijn potentieel alsnog toont op het veld, maar anderzijds lijkt het terugverdienen van een deel van de investering de prioriteit.

Dit seizoen kwam Trésor slechts 34 minuten in actie, tijdens een FA Cup-wedstrijd, en bij Burnley lijkt er weinig toekomstperspectief voor de voormalige Profvoetballer van het Jaar. Ondanks zijn tegenvallende prestaties blijven er geïnteresseerde clubs.

Leeds United dook verrassend op als mogelijke bestemming, terwijl ook Ajax opnieuw in beeld komt na de mislukte transfer afgelopen zomer. In België houden Anderlecht en AA Gent de situatie van Trésor nauwlettend in de gaten.

Beide clubs hebben al geïnformeerd bij Burnley, maar een terugkeer naar de Jupiler Pro League lijkt voor Trésor voorlopig geen aantrekkelijke optie. Hij zou eerder zijn zinnen zetten op een overgang naar Amsterdam, waar Ajax opnieuw overweegt om de creatieve middenvelder in huis te halen.

Trésor zou knallen bij Anderlecht

Meest recent

United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

3
3
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

210
210
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

229
229
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

211
211
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

35
35
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

118
118
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

182
182
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

273
273
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

225
225
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

65
65
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

303
303
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

150
150
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

404
404
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

253
253
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

36
36
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

230
230
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

481
481
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

189
189
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

397
397
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

97
97
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

76
76
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

566
566
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

902
902
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

115
115
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

95
95

Meer sportnieuws