‘Anderlecht doet wilde zet met straffe winterknaller’

1073 stemmen
‘Anderlecht doet wilde zet met straffe winterknaller’

Mike Trésor, die worstelt bij Burnley na zijn transfer in 2023, staat volgens bepaalde bronnen hoog op het lijstje van clubs als Anderlecht, AA Gent, Leeds United en Ajax. Burnley wil de middenvelder lozen, terwijl hij zelf hoopt op een nieuwe start. Ajax lijkt zijn voorkeur te hebben, maar een terugkeer naar België is niet uitgesloten.

LEES OOK: Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

Trésor wilde niet naar Burnley vertrekken

Er heerste een enorme opluchting toen Vincent Kompany op deadline day van de zomermercato in 2023 er uiteindelijk in slaagde om Mike Trésor ervan te overtuigen om de transfer naar Burnley FC te maken.

KRC Genk had gewacht op een bod van 25 miljoen euro, was bereid om mee te werken aan een transfer, en haalde met Alieu Fadera een vervanger voor hem binnen.

Op papier werd Trésor voor één seizoen gehuurd, met een verplichte aankoopoptie, als een slimme en creatieve boekhoudkundige zet, om te voldoen aan de Financial Fair Play-regels.

De verrassing was dan ook groot toen Trésor op het laatste moment de deal met Burnley afblies. De sterspeler van Genk begon te twijfelen of een transfer naar Burnley wel de juiste stap in zijn carrière zou zijn, en of hun speelstijl wel bij hem paste.

Kompany slaagde er alsnog in om Trésor te overtuigen met een diepgaand gesprek, waarbij diens twijfels werden weggenomen en hij uiteindelijk instemde met een transfer naar Burnley.

Fans hebben het gehad met Trésor na Instagram-post

Mike Trésor(25) heeft het sinds zijn overstap naar Burnley FC in de zomer van 2023 moeilijk om zijn stempel te drukken. Blessures, ziekte, en een gebrek aan vertrouwen hebben ervoor gezorgd dat hij nooit echt kon overtuigen op het veld.

De aanvallende middenvelder, ooit een onmisbare schakel bij KRC Genk, lijkt een schim van zichzelf bij The Clarets. Britse media zijn hard in hun oordeel en bestempelen Trésor als een van de floptransfers van Burnley in de afgelopen jaren.

Het gebrek aan speelminuten en het zichtbaar dalende zelfvertrouwen deden de situatie geen goed. Vorige zomer wilde Trésor de club al verlaten, maar een transfer bleef uit door disproportionele eisen van The Clarets.

Hij hoopte op een overstap naar Ajax, maar toen die droom uiteenspatte, deelde hij zijn teleurstelling openlijk op Instagram. Met die actie vervreemdde hij zich niet alleen van de clubleiding, maar ook van de supporters van Burnley.

Het vertrouwen van de fanbase raakte beschadigd, en een deel van hen ziet hem nu liever vertrekken tijdens de wintermercato. Voor Trésor lijkt een nieuwe start in een andere omgeving de enige manier om zijn carrière weer op de rails te krijgen.

Anderlecht, AA Gent, Leeds en Ajax melden zich voor Trésor

Burnley FC probeert deze winter om Mike Trésor te lozen en de aanvallende middenvelder, die in 2023 werd aangetrokken voor 18 miljoen euro, is uitgegroeid tot een van de grootste kandidaat-vertrekkers van de club.

Voorzitter Alan Pace hoopt enerzijds dat Trésor zijn potentieel alsnog toont op het veld, maar anderzijds lijkt het terugverdienen van een deel van de investering de prioriteit.

Dit seizoen kwam Trésor slechts 34 minuten in actie, tijdens een FA Cup-wedstrijd, en bij Burnley lijkt er weinig toekomstperspectief voor de voormalige Profvoetballer van het Jaar. Ondanks zijn tegenvallende prestaties blijven er geïnteresseerde clubs.

Leeds United dook verrassend op als mogelijke bestemming, terwijl ook Ajax opnieuw in beeld komt na de mislukte transfer afgelopen zomer. In België houden Anderlecht en AA Gent de situatie van Trésor nauwlettend in de gaten.

Beide clubs hebben al geïnformeerd bij Burnley, maar een terugkeer naar de Jupiler Pro League lijkt voor Trésor voorlopig geen aantrekkelijke optie. Hij zou eerder zijn zinnen zetten op een overgang naar Amsterdam, waar Ajax opnieuw overweegt om de creatieve middenvelder in huis te halen.

Trésor zou knallen bij Anderlecht

Meest recent

Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

31
31
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

153
153
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

103
103
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

70
70
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

38
38
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

151
151
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

159
159
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

33
33
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

100
100
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

224
224
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

128
128
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

313
313
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

88
88
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

487
487
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

453
453
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

320
320
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

86
86
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

167
167
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

810
810
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

44
44
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

134
134
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

78
78
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

31
31
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

107
107
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

226
226

Meer sportnieuws