‘Anderlecht doet wilde zet met straffe winterknaller’

door
‘Anderlecht doet wilde zet met straffe winterknaller’

Mike Trésor, die worstelt bij Burnley na zijn transfer in 2023, staat volgens bepaalde bronnen hoog op het lijstje van clubs als Anderlecht, AA Gent, Leeds United en Ajax. Burnley wil de middenvelder lozen, terwijl hij zelf hoopt op een nieuwe start. Ajax lijkt zijn voorkeur te hebben, maar een terugkeer naar België is niet uitgesloten.

LEES OOK: TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

Trésor wilde niet naar Burnley vertrekken

Er heerste een enorme opluchting toen Vincent Kompany op deadline day van de zomermercato in 2023 er uiteindelijk in slaagde om Mike Trésor ervan te overtuigen om de transfer naar Burnley FC te maken.

KRC Genk had gewacht op een bod van 25 miljoen euro, was bereid om mee te werken aan een transfer, en haalde met Alieu Fadera een vervanger voor hem binnen.

Op papier werd Trésor voor één seizoen gehuurd, met een verplichte aankoopoptie, als een slimme en creatieve boekhoudkundige zet, om te voldoen aan de Financial Fair Play-regels.

De verrassing was dan ook groot toen Trésor op het laatste moment de deal met Burnley afblies. De sterspeler van Genk begon te twijfelen of een transfer naar Burnley wel de juiste stap in zijn carrière zou zijn, en of hun speelstijl wel bij hem paste.

Kompany slaagde er alsnog in om Trésor te overtuigen met een diepgaand gesprek, waarbij diens twijfels werden weggenomen en hij uiteindelijk instemde met een transfer naar Burnley.

Fans hebben het gehad met Trésor na Instagram-post

Mike Trésor(25) heeft het sinds zijn overstap naar Burnley FC in de zomer van 2023 moeilijk om zijn stempel te drukken. Blessures, ziekte, en een gebrek aan vertrouwen hebben ervoor gezorgd dat hij nooit echt kon overtuigen op het veld.

De aanvallende middenvelder, ooit een onmisbare schakel bij KRC Genk, lijkt een schim van zichzelf bij The Clarets. Britse media zijn hard in hun oordeel en bestempelen Trésor als een van de floptransfers van Burnley in de afgelopen jaren.

Het gebrek aan speelminuten en het zichtbaar dalende zelfvertrouwen deden de situatie geen goed. Vorige zomer wilde Trésor de club al verlaten, maar een transfer bleef uit door disproportionele eisen van The Clarets.

Hij hoopte op een overstap naar Ajax, maar toen die droom uiteenspatte, deelde hij zijn teleurstelling openlijk op Instagram. Met die actie vervreemdde hij zich niet alleen van de clubleiding, maar ook van de supporters van Burnley.

Het vertrouwen van de fanbase raakte beschadigd, en een deel van hen ziet hem nu liever vertrekken tijdens de wintermercato. Voor Trésor lijkt een nieuwe start in een andere omgeving de enige manier om zijn carrière weer op de rails te krijgen.

Anderlecht, AA Gent, Leeds en Ajax melden zich voor Trésor

Burnley FC probeert deze winter om Mike Trésor te lozen en de aanvallende middenvelder, die in 2023 werd aangetrokken voor 18 miljoen euro, is uitgegroeid tot een van de grootste kandidaat-vertrekkers van de club.

Voorzitter Alan Pace hoopt enerzijds dat Trésor zijn potentieel alsnog toont op het veld, maar anderzijds lijkt het terugverdienen van een deel van de investering de prioriteit.

Dit seizoen kwam Trésor slechts 34 minuten in actie, tijdens een FA Cup-wedstrijd, en bij Burnley lijkt er weinig toekomstperspectief voor de voormalige Profvoetballer van het Jaar. Ondanks zijn tegenvallende prestaties blijven er geïnteresseerde clubs.

Leeds United dook verrassend op als mogelijke bestemming, terwijl ook Ajax opnieuw in beeld komt na de mislukte transfer afgelopen zomer. In België houden Anderlecht en AA Gent de situatie van Trésor nauwlettend in de gaten.

Beide clubs hebben al geïnformeerd bij Burnley, maar een terugkeer naar de Jupiler Pro League lijkt voor Trésor voorlopig geen aantrekkelijke optie. Hij zou eerder zijn zinnen zetten op een overgang naar Amsterdam, waar Ajax opnieuw overweegt om de creatieve middenvelder in huis te halen.

Trésor zou knallen bij Anderlecht

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

12
12
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

29
29
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

17
17
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

23
23
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

43
43
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

156
156
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

307
307
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

162
162
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

117
117
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

555
555
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

815
815
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

299
299
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

550
550
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

438
438
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

552
552
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

661
661
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

364
364
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

613
613
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

463
463
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

251
251
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

554
554
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

653
653

Meer sportnieuws