‘Club Brugge gaat als een raket: box-to-box op komst’

641
‘Club Brugge gaat als een raket: box-to-box op komst’

Club Brugge staat op het punt om de 16-jarige Grady McDonnell over te nemen van Vancouver FC. De Ierse jeugdinternational wordt geprezen als een van de beste jonge atleten in Noord-Amerika en speelt als box-to-box middenvelder met Jude Bellingham als rolmodel. Het gaat om een historische transfer voor Vancouver FC, die de ontwikkeling van het talent benadrukt. McDonnell sluit na zijn contract bij Club NXT aan en lijkt klaar om het pad van Sylla, Nusa en Ordonez te volgen.

LEES OOK: Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

Nieuwe briljant voor goudmijn Club NXT

Op het gebied van jeugdwerking en talentdetectie heeft Club Brugge de voorbije jaren een grote stap voorwaarts gezet, en een sterke scouting is daar een groot onderdeel van.

Club NXT rekruteert over gans België maar ook in het buitenland, en gaat jaarlijks op zoek naar één à twee jonge hoogwaardige buitenlandse talenten.

Onder meer Abakar Sylla, Antonio Nusa en Joel Ordonez zijn voorbeelden van deze succesvolle werking.  Zij werden eerst gestald bij NXT om daarna een belangrijke rol te spelen in de eerste ploeg.

Club Brugge is hetzelfde van plan met de 16-jarige Grady McDonnell, die op het punt staat om over te komen van Vancouver FC.

Club rond historische transfer af met Vancouver FC

Verschillende binnen-en buitenlandse media benadrukken dat Grady McDonnell, die voor nieuwjaar al stage liep bij Club NXT, eerstdaags een contract zal tekenen bij Blauw-Zwart.

De Iers jeugdinternational, weliswaar geboren in Canada, kost zo’n 200 duizend euro en na het afhandelen van zijn papierwerk zal hij aansluiten bij NXT.

Vancouver FC heeft in haar clubgeschiedenis nog nooit een Europese transfer afgerond. Als deze deal doorgaat, wat er veelbelovend uitziet, dan zal dit dus een historische transfer zijn voor de club.

McDonnell is de jongste speler ooit die een professioneel contract heeft getekend in de Canadian Premier League, op 15-jarige leeftijd en 11 maanden.

Hij werd de op één na jongste speler in de geschiedenis van Vancouver FC en de derde jongste speler in de geschiedenis van de CPL toen hij in mei debuteerde in een 3-1 nederlaag tegen Cavalry FC.

Ongelooflijke McDonnell: “Eén van de beste jonge atleten in Noord-Amerika”

Vancouver FC-coach Afshin Ghotbi is vol bewondering voor de jonge middenvelder, die volgens hem "één van de beste jonge atleten in Noord-Amerika" is. “Hoe hij zich sinds 20 februari heeft verbeterd, is ongelooflijk,” aldus Ghotbi in de Canadese pers.

“Hij groeit niet alleen door zijn talent, maar vooral door zijn toewijding. Alles wat ik zeg, neemt hij op, analyseert hij en past hij toe. Zo’n leergierige speler op die leeftijd is zeldzaam. Ik werk graag met hem samen.”

Ghotbi prijst McDonnell’s onverzettelijkheid en kwaliteit om zowel verdedigend als aanvallend impact te maken. “Hij is een winnaar, een krijger. Zelfs als we tegen Real Madrid spelen, zal hij zonder angst het veld betreden. Dat is DNA, dat kun je niet trainen.”

Box-to-box met Bellingham als rolmodel

De 20-jarige Matteo Campagna wordt al gezien als een van de veteranen in het nog altijd jonge team van Vancouver FC. “Ik denk dat Grady fantastisch is,” zei Campagna aan Transfermarkt.com.

“Ik denk dat hij een van de beste jonge spelers in de competitie is. Hij is een ongelooflijk hardwerkende jongen. Hij is heel gefocust, en met zijn technische vaardigheden en inzicht in het spel denk ik dat hij een geweldige carrière voor zich heeft.”

McDonnell is een typische box-to-box middenvelder die zijn technische vaardigheden en visie combineert met een uitzonderlijk hoge werkethiek. Zowel met als zonder bal is McDonnell uitstekend.

Hij kan aanvallende acties opzetten en de omschakelmomenten van de tegenstander neutraliseren. In een interview met CanPL.ca noemde McDonnell Real Madrid-ster en mede-Ier Jude Bellingham als zijn rolmodel.

McDonnell is een goede aankoop voor Club Brugge

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

63
63
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

14
14
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

42
42
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

10
10
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

96
96
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

44
44
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

166
166
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

265
265
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

649
649
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

241
241
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

77
77
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

72
72
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

192
192
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

303
303
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

522
522
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

358
358
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

324
324
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

832
832
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

741
741
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

16
16
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

325
325

Meer sportnieuws