‘Club Brugge gaat als een raket: box-to-box op komst’

641
‘Club Brugge gaat als een raket: box-to-box op komst’

Club Brugge staat op het punt om de 16-jarige Grady McDonnell over te nemen van Vancouver FC. De Ierse jeugdinternational wordt geprezen als een van de beste jonge atleten in Noord-Amerika en speelt als box-to-box middenvelder met Jude Bellingham als rolmodel. Het gaat om een historische transfer voor Vancouver FC, die de ontwikkeling van het talent benadrukt. McDonnell sluit na zijn contract bij Club NXT aan en lijkt klaar om het pad van Sylla, Nusa en Ordonez te volgen.

LEES OOK: Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

Nieuwe briljant voor goudmijn Club NXT

Op het gebied van jeugdwerking en talentdetectie heeft Club Brugge de voorbije jaren een grote stap voorwaarts gezet, en een sterke scouting is daar een groot onderdeel van.

Club NXT rekruteert over gans België maar ook in het buitenland, en gaat jaarlijks op zoek naar één à twee jonge hoogwaardige buitenlandse talenten.

Onder meer Abakar Sylla, Antonio Nusa en Joel Ordonez zijn voorbeelden van deze succesvolle werking.  Zij werden eerst gestald bij NXT om daarna een belangrijke rol te spelen in de eerste ploeg.

Club Brugge is hetzelfde van plan met de 16-jarige Grady McDonnell, die op het punt staat om over te komen van Vancouver FC.

Club rond historische transfer af met Vancouver FC

Verschillende binnen-en buitenlandse media benadrukken dat Grady McDonnell, die voor nieuwjaar al stage liep bij Club NXT, eerstdaags een contract zal tekenen bij Blauw-Zwart.

De Iers jeugdinternational, weliswaar geboren in Canada, kost zo’n 200 duizend euro en na het afhandelen van zijn papierwerk zal hij aansluiten bij NXT.

Vancouver FC heeft in haar clubgeschiedenis nog nooit een Europese transfer afgerond. Als deze deal doorgaat, wat er veelbelovend uitziet, dan zal dit dus een historische transfer zijn voor de club.

McDonnell is de jongste speler ooit die een professioneel contract heeft getekend in de Canadian Premier League, op 15-jarige leeftijd en 11 maanden.

Hij werd de op één na jongste speler in de geschiedenis van Vancouver FC en de derde jongste speler in de geschiedenis van de CPL toen hij in mei debuteerde in een 3-1 nederlaag tegen Cavalry FC.

Ongelooflijke McDonnell: “Eén van de beste jonge atleten in Noord-Amerika”

Vancouver FC-coach Afshin Ghotbi is vol bewondering voor de jonge middenvelder, die volgens hem "één van de beste jonge atleten in Noord-Amerika" is. “Hoe hij zich sinds 20 februari heeft verbeterd, is ongelooflijk,” aldus Ghotbi in de Canadese pers.

“Hij groeit niet alleen door zijn talent, maar vooral door zijn toewijding. Alles wat ik zeg, neemt hij op, analyseert hij en past hij toe. Zo’n leergierige speler op die leeftijd is zeldzaam. Ik werk graag met hem samen.”

Ghotbi prijst McDonnell’s onverzettelijkheid en kwaliteit om zowel verdedigend als aanvallend impact te maken. “Hij is een winnaar, een krijger. Zelfs als we tegen Real Madrid spelen, zal hij zonder angst het veld betreden. Dat is DNA, dat kun je niet trainen.”

Box-to-box met Bellingham als rolmodel

De 20-jarige Matteo Campagna wordt al gezien als een van de veteranen in het nog altijd jonge team van Vancouver FC. “Ik denk dat Grady fantastisch is,” zei Campagna aan Transfermarkt.com.

“Ik denk dat hij een van de beste jonge spelers in de competitie is. Hij is een ongelooflijk hardwerkende jongen. Hij is heel gefocust, en met zijn technische vaardigheden en inzicht in het spel denk ik dat hij een geweldige carrière voor zich heeft.”

McDonnell is een typische box-to-box middenvelder die zijn technische vaardigheden en visie combineert met een uitzonderlijk hoge werkethiek. Zowel met als zonder bal is McDonnell uitstekend.

Hij kan aanvallende acties opzetten en de omschakelmomenten van de tegenstander neutraliseren. In een interview met CanPL.ca noemde McDonnell Real Madrid-ster en mede-Ier Jude Bellingham als zijn rolmodel.

McDonnell is een goede aankoop voor Club Brugge

Meest recent

Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

3
3
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

8
8
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

12
12
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

29
29
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

39
39
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

204
204
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

45
45
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

40
40
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

86
86
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

75
75
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

125
125
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

159
159
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

56
56
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

59
59
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

324
324
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

806
806
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

90
90
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

27
27
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

177
177
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

85
85
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

173
173
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

212
212
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

403
403
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

715
715
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

265
265

Meer sportnieuws