‘Club Brugge gaat als een raket: box-to-box op komst’

641 stemmen
‘Club Brugge gaat als een raket: box-to-box op komst’

Club Brugge staat op het punt om de 16-jarige Grady McDonnell over te nemen van Vancouver FC. De Ierse jeugdinternational wordt geprezen als een van de beste jonge atleten in Noord-Amerika en speelt als box-to-box middenvelder met Jude Bellingham als rolmodel. Het gaat om een historische transfer voor Vancouver FC, die de ontwikkeling van het talent benadrukt. McDonnell sluit na zijn contract bij Club NXT aan en lijkt klaar om het pad van Sylla, Nusa en Ordonez te volgen.

LEES OOK: 'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Nieuwe briljant voor goudmijn Club NXT

Op het gebied van jeugdwerking en talentdetectie heeft Club Brugge de voorbije jaren een grote stap voorwaarts gezet, en een sterke scouting is daar een groot onderdeel van.

Club NXT rekruteert over gans België maar ook in het buitenland, en gaat jaarlijks op zoek naar één à twee jonge hoogwaardige buitenlandse talenten.

Onder meer Abakar Sylla, Antonio Nusa en Joel Ordonez zijn voorbeelden van deze succesvolle werking.  Zij werden eerst gestald bij NXT om daarna een belangrijke rol te spelen in de eerste ploeg.

Club Brugge is hetzelfde van plan met de 16-jarige Grady McDonnell, die op het punt staat om over te komen van Vancouver FC.

Club rond historische transfer af met Vancouver FC

Verschillende binnen-en buitenlandse media benadrukken dat Grady McDonnell, die voor nieuwjaar al stage liep bij Club NXT, eerstdaags een contract zal tekenen bij Blauw-Zwart.

De Iers jeugdinternational, weliswaar geboren in Canada, kost zo’n 200 duizend euro en na het afhandelen van zijn papierwerk zal hij aansluiten bij NXT.

Vancouver FC heeft in haar clubgeschiedenis nog nooit een Europese transfer afgerond. Als deze deal doorgaat, wat er veelbelovend uitziet, dan zal dit dus een historische transfer zijn voor de club.

McDonnell is de jongste speler ooit die een professioneel contract heeft getekend in de Canadian Premier League, op 15-jarige leeftijd en 11 maanden.

Hij werd de op één na jongste speler in de geschiedenis van Vancouver FC en de derde jongste speler in de geschiedenis van de CPL toen hij in mei debuteerde in een 3-1 nederlaag tegen Cavalry FC.

Ongelooflijke McDonnell: “Eén van de beste jonge atleten in Noord-Amerika”

Vancouver FC-coach Afshin Ghotbi is vol bewondering voor de jonge middenvelder, die volgens hem "één van de beste jonge atleten in Noord-Amerika" is. “Hoe hij zich sinds 20 februari heeft verbeterd, is ongelooflijk,” aldus Ghotbi in de Canadese pers.

“Hij groeit niet alleen door zijn talent, maar vooral door zijn toewijding. Alles wat ik zeg, neemt hij op, analyseert hij en past hij toe. Zo’n leergierige speler op die leeftijd is zeldzaam. Ik werk graag met hem samen.”

Ghotbi prijst McDonnell’s onverzettelijkheid en kwaliteit om zowel verdedigend als aanvallend impact te maken. “Hij is een winnaar, een krijger. Zelfs als we tegen Real Madrid spelen, zal hij zonder angst het veld betreden. Dat is DNA, dat kun je niet trainen.”

Box-to-box met Bellingham als rolmodel

De 20-jarige Matteo Campagna wordt al gezien als een van de veteranen in het nog altijd jonge team van Vancouver FC. “Ik denk dat Grady fantastisch is,” zei Campagna aan Transfermarkt.com.

“Ik denk dat hij een van de beste jonge spelers in de competitie is. Hij is een ongelooflijk hardwerkende jongen. Hij is heel gefocust, en met zijn technische vaardigheden en inzicht in het spel denk ik dat hij een geweldige carrière voor zich heeft.”

McDonnell is een typische box-to-box middenvelder die zijn technische vaardigheden en visie combineert met een uitzonderlijk hoge werkethiek. Zowel met als zonder bal is McDonnell uitstekend.

Hij kan aanvallende acties opzetten en de omschakelmomenten van de tegenstander neutraliseren. In een interview met CanPL.ca noemde McDonnell Real Madrid-ster en mede-Ier Jude Bellingham als zijn rolmodel.

McDonnell is een goede aankoop voor Club Brugge

Meest recent

Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

8
8
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

9
9
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

275
275
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

51
51
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

76
76
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

91
91
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

98
98
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

43
43
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

347
347
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

103
103
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

138
138
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

146
146
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

170
170
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

503
503
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

145
145
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

140
140
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

383
383
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

305
305
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

88
88
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

706
706
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

244
244
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

177
177
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

528
528
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

242
242
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

408
408

Meer sportnieuws