‘Club Brugge gaat als een raket: box-to-box op komst’

door
‘Club Brugge gaat als een raket: box-to-box op komst’

Club Brugge staat op het punt om de 16-jarige Grady McDonnell over te nemen van Vancouver FC. De Ierse jeugdinternational wordt geprezen als een van de beste jonge atleten in Noord-Amerika en speelt als box-to-box middenvelder met Jude Bellingham als rolmodel. Het gaat om een historische transfer voor Vancouver FC, die de ontwikkeling van het talent benadrukt. McDonnell sluit na zijn contract bij Club NXT aan en lijkt klaar om het pad van Sylla, Nusa en Ordonez te volgen.

LEES OOK: 'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Nieuwe briljant voor goudmijn Club NXT

Op het gebied van jeugdwerking en talentdetectie heeft Club Brugge de voorbije jaren een grote stap voorwaarts gezet, en een sterke scouting is daar een groot onderdeel van.

Club NXT rekruteert over gans België maar ook in het buitenland, en gaat jaarlijks op zoek naar één à twee jonge hoogwaardige buitenlandse talenten.

Onder meer Abakar Sylla, Antonio Nusa en Joel Ordonez zijn voorbeelden van deze succesvolle werking.  Zij werden eerst gestald bij NXT om daarna een belangrijke rol te spelen in de eerste ploeg.

Club Brugge is hetzelfde van plan met de 16-jarige Grady McDonnell, die op het punt staat om over te komen van Vancouver FC.

Club rond historische transfer af met Vancouver FC

Verschillende binnen-en buitenlandse media benadrukken dat Grady McDonnell, die voor nieuwjaar al stage liep bij Club NXT, eerstdaags een contract zal tekenen bij Blauw-Zwart.

De Iers jeugdinternational, weliswaar geboren in Canada, kost zo’n 200 duizend euro en na het afhandelen van zijn papierwerk zal hij aansluiten bij NXT.

Vancouver FC heeft in haar clubgeschiedenis nog nooit een Europese transfer afgerond. Als deze deal doorgaat, wat er veelbelovend uitziet, dan zal dit dus een historische transfer zijn voor de club.

McDonnell is de jongste speler ooit die een professioneel contract heeft getekend in de Canadian Premier League, op 15-jarige leeftijd en 11 maanden.

Hij werd de op één na jongste speler in de geschiedenis van Vancouver FC en de derde jongste speler in de geschiedenis van de CPL toen hij in mei debuteerde in een 3-1 nederlaag tegen Cavalry FC.

Ongelooflijke McDonnell: “Eén van de beste jonge atleten in Noord-Amerika”

Vancouver FC-coach Afshin Ghotbi is vol bewondering voor de jonge middenvelder, die volgens hem "één van de beste jonge atleten in Noord-Amerika" is. “Hoe hij zich sinds 20 februari heeft verbeterd, is ongelooflijk,” aldus Ghotbi in de Canadese pers.

“Hij groeit niet alleen door zijn talent, maar vooral door zijn toewijding. Alles wat ik zeg, neemt hij op, analyseert hij en past hij toe. Zo’n leergierige speler op die leeftijd is zeldzaam. Ik werk graag met hem samen.”

Ghotbi prijst McDonnell’s onverzettelijkheid en kwaliteit om zowel verdedigend als aanvallend impact te maken. “Hij is een winnaar, een krijger. Zelfs als we tegen Real Madrid spelen, zal hij zonder angst het veld betreden. Dat is DNA, dat kun je niet trainen.”

Box-to-box met Bellingham als rolmodel

De 20-jarige Matteo Campagna wordt al gezien als een van de veteranen in het nog altijd jonge team van Vancouver FC. “Ik denk dat Grady fantastisch is,” zei Campagna aan Transfermarkt.com.

“Ik denk dat hij een van de beste jonge spelers in de competitie is. Hij is een ongelooflijk hardwerkende jongen. Hij is heel gefocust, en met zijn technische vaardigheden en inzicht in het spel denk ik dat hij een geweldige carrière voor zich heeft.”

McDonnell is een typische box-to-box middenvelder die zijn technische vaardigheden en visie combineert met een uitzonderlijk hoge werkethiek. Zowel met als zonder bal is McDonnell uitstekend.

Hij kan aanvallende acties opzetten en de omschakelmomenten van de tegenstander neutraliseren. In een interview met CanPL.ca noemde McDonnell Real Madrid-ster en mede-Ier Jude Bellingham als zijn rolmodel.

McDonnell is een goede aankoop voor Club Brugge

Meest recent

Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

11
11
Van transferbom tot familieman: Nainggolan verrast

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

200
200
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

122
122
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

103
103
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

103
103
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

106
106
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

76
76
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

339
339
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

76
76
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

307
307
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

113
113
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

727
727
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

422
422
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

116
116
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

520
520
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

647
647
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

962
962
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

163
163
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

117
117
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

142
142
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

177
177
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

209
209
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

81
81
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

263
263

Meer sportnieuws