‘Club Brugge gaat als een raket: box-to-box op komst’

door
‘Club Brugge gaat als een raket: box-to-box op komst’

Club Brugge staat op het punt om de 16-jarige Grady McDonnell over te nemen van Vancouver FC. De Ierse jeugdinternational wordt geprezen als een van de beste jonge atleten in Noord-Amerika en speelt als box-to-box middenvelder met Jude Bellingham als rolmodel. Het gaat om een historische transfer voor Vancouver FC, die de ontwikkeling van het talent benadrukt. McDonnell sluit na zijn contract bij Club NXT aan en lijkt klaar om het pad van Sylla, Nusa en Ordonez te volgen.

Nieuwe briljant voor goudmijn Club NXT

Op het gebied van jeugdwerking en talentdetectie heeft Club Brugge de voorbije jaren een grote stap voorwaarts gezet, en een sterke scouting is daar een groot onderdeel van.

LEES OOK Lommel SK zet dramatische reeks verder tegen Club NXT

Club NXT rekruteert over gans België maar ook in het buitenland, en gaat jaarlijks op zoek naar één à twee jonge hoogwaardige buitenlandse talenten.

Onder meer Abakar Sylla, Antonio Nusa en Joel Ordonez zijn voorbeelden van deze succesvolle werking.  Zij werden eerst gestald bij NXT om daarna een belangrijke rol te spelen in de eerste ploeg.

LEES OOK Refs bekend: pikante aanduiding Anderlecht-Antwerp

Club Brugge is hetzelfde van plan met de 16-jarige Grady McDonnell, die op het punt staat om over te komen van Vancouver FC.

Club rond historische transfer af met Vancouver FC

Verschillende binnen-en buitenlandse media benadrukken dat Grady McDonnell, die voor nieuwjaar al stage liep bij Club NXT, eerstdaags een contract zal tekenen bij Blauw-Zwart.

De Iers jeugdinternational, weliswaar geboren in Canada, kost zo’n 200 duizend euro en na het afhandelen van zijn papierwerk zal hij aansluiten bij NXT.

Vancouver FC heeft in haar clubgeschiedenis nog nooit een Europese transfer afgerond. Als deze deal doorgaat, wat er veelbelovend uitziet, dan zal dit dus een historische transfer zijn voor de club.

McDonnell is de jongste speler ooit die een professioneel contract heeft getekend in de Canadian Premier League, op 15-jarige leeftijd en 11 maanden.

Hij werd de op één na jongste speler in de geschiedenis van Vancouver FC en de derde jongste speler in de geschiedenis van de CPL toen hij in mei debuteerde in een 3-1 nederlaag tegen Cavalry FC.

Ongelooflijke McDonnell: “Eén van de beste jonge atleten in Noord-Amerika”

Vancouver FC-coach Afshin Ghotbi is vol bewondering voor de jonge middenvelder, die volgens hem "één van de beste jonge atleten in Noord-Amerika" is. “Hoe hij zich sinds 20 februari heeft verbeterd, is ongelooflijk,” aldus Ghotbi in de Canadese pers.

“Hij groeit niet alleen door zijn talent, maar vooral door zijn toewijding. Alles wat ik zeg, neemt hij op, analyseert hij en past hij toe. Zo’n leergierige speler op die leeftijd is zeldzaam. Ik werk graag met hem samen.”

Ghotbi prijst McDonnell’s onverzettelijkheid en kwaliteit om zowel verdedigend als aanvallend impact te maken. “Hij is een winnaar, een krijger. Zelfs als we tegen Real Madrid spelen, zal hij zonder angst het veld betreden. Dat is DNA, dat kun je niet trainen.”

Box-to-box met Bellingham als rolmodel

De 20-jarige Matteo Campagna wordt al gezien als een van de veteranen in het nog altijd jonge team van Vancouver FC. “Ik denk dat Grady fantastisch is,” zei Campagna aan Transfermarkt.com.

“Ik denk dat hij een van de beste jonge spelers in de competitie is. Hij is een ongelooflijk hardwerkende jongen. Hij is heel gefocust, en met zijn technische vaardigheden en inzicht in het spel denk ik dat hij een geweldige carrière voor zich heeft.”

McDonnell is een typische box-to-box middenvelder die zijn technische vaardigheden en visie combineert met een uitzonderlijk hoge werkethiek. Zowel met als zonder bal is McDonnell uitstekend.

Hij kan aanvallende acties opzetten en de omschakelmomenten van de tegenstander neutraliseren. In een interview met CanPL.ca noemde McDonnell Real Madrid-ster en mede-Ier Jude Bellingham als zijn rolmodel.

POLL: McDonnell is een goede aankoop voor Club Brugge

Meest recent

Killer Dolberg flikt het: Anderlecht verkoopt Antwerp nieuwe klap

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag voor de tweede keer op enkele dagen tijd een tik uitgedeeld aan ...

29
29
'Liverpool krijgt vrijgeleide voor droomaanwinst Slot'

Tijdens de voorbije wintermercato heeft het merendeel van de Europese grootmachten zich behoorlijk ...

38
38
Veld Lotto Park blijft dramatisch: "Grasmat van den Aldi"

Slechts enkele dagen nadat ze tegenover mekaar stonden in de halve finales van de Croky Cup, ...

12
12
'Meesterzet' Thorsten Fink: "Zelden gezien in België"

KRC Genk toonde zaterdag veerkracht door een vroege achterstand om te buigen in een overwinning ...

61
61
Sterkhouder Anderlecht zakt door het ijs: "Schandalig slecht"

Enkele dagen na hun onderlinge cupduel stonden RSC Anderlecht en Antwerp FC ook in de Jupiler Pro ...

109
109
Club goed weggekomen? Analisten fileren rode kaart Verlinden

In aanloop naar het Champions League-duel tegen Atalanta BC, heeft Club Brugge in eigen land geen ...

294
294
Transfer Amuzu volledig rond: Anderlecht houdt schijntje over

RSC Anderlecht kruist zondagmiddag opnieuw de degens met Antwerp FC, dit keer in competitieverband. ...

122
122
De Ketelaere stampt Tedesco stevig na: “Een enorme klap…”

Domenico Tedesco werd de laan uitgestuurd na desastreuze resultaten met de Rode Duivels. Inmiddels ...

197
197
22 namen: Hubert zorgt voor grote verrassingen tegen Antwerp

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC kijken elkaar voor de tweede keer op korte tijd in de ogen. Na de ...

394
394
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht hakt knopen door, Witsel hoopt’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

460
460
Degreef onthult Anderlecht-plannen: “Dat is grootste doel”

Tristan Degreef krijgt meer en meer zijn kansen bij Anderlecht. Zijn parcours in de jeugd van ...

188
188
Batshuayi maakt geen vrienden tijdens debuut Frankfurt

Michy Batshuayi is weer in de Bundesliga te zien. De aanvaller maakte tijdens de wintermercato de ...

79
79
'Veelzeggende' conclusie Club Brugge: "Zij bakten er niets van"

Club Brugge won in het Jan Breydelstadion met het kleinste verschil van laagvlieger Oud-Heverlee ...

358
358
'Hubert sluit verguisde Anderlecht-speler weer in de armen'

RSC Anderlecht neemt het voor een tweede keer op korte tijd op tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit ...

302
302
Rampscenario De Ketelaere voor Club Brugge op komst?

Club Brugge werd tegen Atalanta geloot in de tussenronde van de Champions League. Een erg ...

634
634
KV Mechelen bevestigt nog zéér late wintertransfer

KV Mechelen heeft de droomtransfer van Sandy Walsh op de officiële kanalen bevestigd. De ...

129
129
Anderlecht – Antwerp: Great Old met angst naar Brussel?

Royal Antwerp FC wil wraak nemen tegen RSC Anderlecht. Maar dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan, ...

536
536
Deschacht: "Dat zijn geen 'supertalenten' bij Club Brugge"

Club Brugge won gisteren met 1-0 van OH Leuven. De Brugse verdediging bestond uit vier spelers uit ...

1321
1321
Degreef: "Dat kwam er dankzij Riemer"

Brian Riemer leverde goed werk bij RSC Anderlecht. De Deense coach loodste de ploeg bijna naar de ...

121
121
Het gelijk van Riemer? De 'Modric van Anderlecht' staat op

Brian Riemer werd door een deel van de media verketterd, maar de Deen legde wel goede resultaten op ...

630
630

Meer sportnieuws