Anderlecht vangt geen jackpot: "Had hogere prijs verwacht"

709 stemmen
Anderlecht vangt geen jackpot:

Anders Dreyer trekt voor 5 miljoen euro, plus 500.000 euro aan bonussen naar San Diego. Dat is anno 2025 goedkoop, zeker voor een basisspeler van RSC Anderlecht die in twee jaar tijd betrokken was bij 54 doelpunten. Ook in de VS zijn ze verrast door de lage transfersom.

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Koopje Dreyer

MLS-specialist Tom Bogert sprak met het Deense Aftonbladet. Hij geeft aan dat San Diego mogelijk een koopje heeft gedaan. Hij was erg verrast omtrent de transferprijs.

"Ik wist dat San Diego FC op zoek was naar spelers in de prijsklasse van vijf miljoen dollar. Dreyer zit in zijn beste jaren en deed het goed in Europa. Eigenlijk had ik verwacht dat de prijs van Anders Dreyer hoger zou zijn, dus het verbaast me wel", verklaarde hij. 

Anderlecht haalde zeker niet het onderste uit de kan. Iemand als Hugo Cuypers leverde 11 miljoen euro op, Joseph Paintsil 8 miljoen euro en Dante Vanzeir ook slechts 5 miljoen euro, al had Union SG toen nog niet de status die ze vandaag hebben. De Amerikaanse clubs hebben heel wat middelen. Dreyer heef top Transfermarkt een marktwaarde van 10 miljoen euro. In de makelaarswereld valt te horen dat een prijs van rond de 7 miljoen euro toch mogelijk had moeten zijn.

Goede zaak voor MLS

"Ik denk dat hij een uitstekende aankoop is. Het is een indicatie van hoe de MLS er in 2025 uitziet. Sommige mensen denken nog steeds dat het een 'pensioencompetitie' is. Een 26-jarige Deense international, die voor een goede club als Anderlecht speelt, kiest ervoor om naar de MLS te gaan. Dat is een hele goede zaak", zei hij nog. 

Hij zal er een aanvallend trio moeten vormen met Hirving Lozano en Marcus Ingvartsen (ex-KRC Genk). In een ideale wereld komt er in de zomer nog een absolute topspeler bij. San Diego probeert Kevin De Bruyne al maanden warm te maken voor een transfer.

Laat Renard Dreyer te goedkoop vertrekken?

Meest recent

Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

3
3
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

56
56
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

24
24
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

149
149
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

81
81
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

173
173
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

159
159
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

209
209
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

89
89
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

203
203
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

916
916
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

399
399
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

218
218
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

235
235
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

388
388
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

324
324
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

69
69
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

283
283
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

360
360
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

486
486
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

228
228
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

386
386
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

211
211
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

174
174
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

364
364

Meer sportnieuws