Anderlecht vangt geen jackpot: "Had hogere prijs verwacht"

709 stemmen
Anderlecht vangt geen jackpot:

Anders Dreyer trekt voor 5 miljoen euro, plus 500.000 euro aan bonussen naar San Diego. Dat is anno 2025 goedkoop, zeker voor een basisspeler van RSC Anderlecht die in twee jaar tijd betrokken was bij 54 doelpunten. Ook in de VS zijn ze verrast door de lage transfersom.

LEES OOK: Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Koopje Dreyer

MLS-specialist Tom Bogert sprak met het Deense Aftonbladet. Hij geeft aan dat San Diego mogelijk een koopje heeft gedaan. Hij was erg verrast omtrent de transferprijs.

"Ik wist dat San Diego FC op zoek was naar spelers in de prijsklasse van vijf miljoen dollar. Dreyer zit in zijn beste jaren en deed het goed in Europa. Eigenlijk had ik verwacht dat de prijs van Anders Dreyer hoger zou zijn, dus het verbaast me wel", verklaarde hij. 

Anderlecht haalde zeker niet het onderste uit de kan. Iemand als Hugo Cuypers leverde 11 miljoen euro op, Joseph Paintsil 8 miljoen euro en Dante Vanzeir ook slechts 5 miljoen euro, al had Union SG toen nog niet de status die ze vandaag hebben. De Amerikaanse clubs hebben heel wat middelen. Dreyer heef top Transfermarkt een marktwaarde van 10 miljoen euro. In de makelaarswereld valt te horen dat een prijs van rond de 7 miljoen euro toch mogelijk had moeten zijn.

Goede zaak voor MLS

"Ik denk dat hij een uitstekende aankoop is. Het is een indicatie van hoe de MLS er in 2025 uitziet. Sommige mensen denken nog steeds dat het een 'pensioencompetitie' is. Een 26-jarige Deense international, die voor een goede club als Anderlecht speelt, kiest ervoor om naar de MLS te gaan. Dat is een hele goede zaak", zei hij nog. 

Hij zal er een aanvallend trio moeten vormen met Hirving Lozano en Marcus Ingvartsen (ex-KRC Genk). In een ideale wereld komt er in de zomer nog een absolute topspeler bij. San Diego probeert Kevin De Bruyne al maanden warm te maken voor een transfer.

Laat Renard Dreyer te goedkoop vertrekken?

Meest recent

Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

5
5
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

74
74
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

47
47
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

38
38
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

131
131
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

238
238
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

68
68
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

131
131
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

30
30
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

205
205
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

63
63
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

37
37
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

562
562
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

526
526
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

68
68
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

273
273
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

148
148
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

297
297
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

156
156
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

187
187
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

113
113
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

76
76
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

78
78
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

636
636

Meer sportnieuws