Club Brugge - Juventus: "Mbangula zou anders verkocht zijn"

door
Club Brugge - Juventus:

Club Brugge neemt het op tegen Juventus. Deze zevende match in de League Phase van de Champions League kan wel eens doorslaggevend zijn voor beide ploegen. Club Brugge is een revelatie op het kampioenenbal, Juventus staat onder zware druk. De Oude Dame trekt onder zware druk naar Brugge. Wat mag Club verwachten? VoetbalNieuws stak zijn licht op in Turijn.

Mirko Di Natale is een Juventus-watcher die de Oude Dame al vele jaren volgt. De journalist, die onder meer voor Tutto Juve schrijft en 28.000 volgers heeft op X, vat het seizoen van Juve samen. Een bizarre voetbaljaargang, dat is het minste wat je kan zeggen.

LEES OOK: 'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Juventus met vertrouwen naar Brugge

"Juventus kent inzake resultaten een vreemd seizoen. Ze spelen best goed voetbal, komen heel vaak op voorsprong, maar geven het dan vaak weg. Ze zijn kwetsbaar. De blessure van Gleison Bremer heeft achteraan wat vertrouwen weggenomen, plus er zijn dit seizoen al heel wat blessuregevallen geweest. Thiago Motto kan daardoor zelden of nooit enkele partijen op rij met dezelfde elf spelen. De matchen tegen Atalanta en AC Milan (4 op 6, nvdr.) zorgden echter voor meer vertrouwen, want het is duidelijk dat Juventus niét mag falen tegen Club Brugge", aldus Di Natale.

Maar toch zijn er weer blessurezorgen. Weston McKennie, Francisco Conceiçao en Kenan Yildiz zijn onzeker voor het treffen met Club Brugge. Dat opent wel perspectieven voor Samuel Mbangula. De Rode Duivel breekt dit seizoen helemaal door en was afgelopen weekend tegen AC Milan nog beslissend met een goal. Met 3 goals en 4 assists in 20 matchen (768 minuten) doet hij het voortreffelijk.

"Hij is een van de meest interessante jonge spelers bij Juventus en ik ben blij dat hij van Thiago Motta veel speelkansen krijgt. Als Massimiliano Allegri was gebleven, was de speler misschien uitgeleend of verkocht. Juventus gelooft sterk in zijn talent en hij voelt zich zeer goed in zijn vel in Turijn", klinkt het bij Di Natale. Een transfer, waar de afgelopen maanden nog wel eens werd over gesproken, is absoluut niet aan de orde.

Club Brugge mag ondanks het feit dat Juventus 13 van de 21 duels in de Serie A gelijkspeelde, hen niet onderschatten. Ze verloren dit seizoen enkel van AC Milan (2-1 in de supercup) en Stuttgart (1-0 in de Champions League). Er staat een heel stevig blok. In de Champions League wonnen ze van ploegen als Manchester City (2-0), RB Leipzig (3-2) en PSV (3-1). Tegen Lille OSC (1-1) en Aston Villa (0-0) pakten de Italianen een punt. 

Club Brugge: opgelet

Club moet zeker niet al te veel ruimte weggeven. "Juventus liet zijn beste voetbal zien tegen ploegen die zelf voor de aanval kozen. Tegen teams die de bal aan Juve laten, verloopt het moeizamer. In de Champions League hebben ze tot op heden wel al een goede indruk achtergelaten, uitgezonderd de match tegen Stuttgart. Ze werden nooit gedomineerd door een tegenstander. Tegen Club Brugge zullen ze op hetzelfde elan verder willen gaan en een goed resultaat willen boeken."

Juventus staat voorlopig op een 14de plaats met 11 punten. Als ze zouden winnen tegen Club, dan zetten ze zelfs een grote stap richting top acht. "De matchen tegen Club Brugge en Benfica zouden in principe zes punten kunnen opleveren en dan tellen ze er 17, waardoor de top acht wel heel erg dichtbij zou komen. Dan vermijden ze de play-offs, wat Juventus absoluut wil bewerkstelligen. In de Serie A staan ze immers pas vijfde en daar gaan de resultaten toch beter moeten worden, want het behalen van een Champions League-ticket is noodzakelijk voor de club."

Wat zal het worden?

Meest recent

Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

3
3
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

7
7
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

8
8
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

92
92
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

175
175
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

70
70
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

42
42
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

130
130
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

94
94
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

41
41
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

124
124
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

387
387
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

144
144
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

45
45
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

46
46
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

111
111
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

249
249
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

342
342
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

617
617
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

271
271
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

255
255
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

219
219
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

165
165
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

527
527

Meer sportnieuws