Club Brugge - Juventus: "Mbangula zou anders verkocht zijn"

door
Club Brugge - Juventus:

Club Brugge neemt het op tegen Juventus. Deze zevende match in de League Phase van de Champions League kan wel eens doorslaggevend zijn voor beide ploegen. Club Brugge is een revelatie op het kampioenenbal, Juventus staat onder zware druk. De Oude Dame trekt onder zware druk naar Brugge. Wat mag Club verwachten? VoetbalNieuws stak zijn licht op in Turijn.

Mirko Di Natale is een Juventus-watcher die de Oude Dame al vele jaren volgt. De journalist, die onder meer voor Tutto Juve schrijft en 28.000 volgers heeft op X, vat het seizoen van Juve samen. Een bizarre voetbaljaargang, dat is het minste wat je kan zeggen.

LEES OOK: 'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Juventus met vertrouwen naar Brugge

"Juventus kent inzake resultaten een vreemd seizoen. Ze spelen best goed voetbal, komen heel vaak op voorsprong, maar geven het dan vaak weg. Ze zijn kwetsbaar. De blessure van Gleison Bremer heeft achteraan wat vertrouwen weggenomen, plus er zijn dit seizoen al heel wat blessuregevallen geweest. Thiago Motto kan daardoor zelden of nooit enkele partijen op rij met dezelfde elf spelen. De matchen tegen Atalanta en AC Milan (4 op 6, nvdr.) zorgden echter voor meer vertrouwen, want het is duidelijk dat Juventus niét mag falen tegen Club Brugge", aldus Di Natale.

Maar toch zijn er weer blessurezorgen. Weston McKennie, Francisco Conceiçao en Kenan Yildiz zijn onzeker voor het treffen met Club Brugge. Dat opent wel perspectieven voor Samuel Mbangula. De Rode Duivel breekt dit seizoen helemaal door en was afgelopen weekend tegen AC Milan nog beslissend met een goal. Met 3 goals en 4 assists in 20 matchen (768 minuten) doet hij het voortreffelijk.

"Hij is een van de meest interessante jonge spelers bij Juventus en ik ben blij dat hij van Thiago Motta veel speelkansen krijgt. Als Massimiliano Allegri was gebleven, was de speler misschien uitgeleend of verkocht. Juventus gelooft sterk in zijn talent en hij voelt zich zeer goed in zijn vel in Turijn", klinkt het bij Di Natale. Een transfer, waar de afgelopen maanden nog wel eens werd over gesproken, is absoluut niet aan de orde.

Club Brugge mag ondanks het feit dat Juventus 13 van de 21 duels in de Serie A gelijkspeelde, hen niet onderschatten. Ze verloren dit seizoen enkel van AC Milan (2-1 in de supercup) en Stuttgart (1-0 in de Champions League). Er staat een heel stevig blok. In de Champions League wonnen ze van ploegen als Manchester City (2-0), RB Leipzig (3-2) en PSV (3-1). Tegen Lille OSC (1-1) en Aston Villa (0-0) pakten de Italianen een punt. 

Club Brugge: opgelet

Club moet zeker niet al te veel ruimte weggeven. "Juventus liet zijn beste voetbal zien tegen ploegen die zelf voor de aanval kozen. Tegen teams die de bal aan Juve laten, verloopt het moeizamer. In de Champions League hebben ze tot op heden wel al een goede indruk achtergelaten, uitgezonderd de match tegen Stuttgart. Ze werden nooit gedomineerd door een tegenstander. Tegen Club Brugge zullen ze op hetzelfde elan verder willen gaan en een goed resultaat willen boeken."

Juventus staat voorlopig op een 14de plaats met 11 punten. Als ze zouden winnen tegen Club, dan zetten ze zelfs een grote stap richting top acht. "De matchen tegen Club Brugge en Benfica zouden in principe zes punten kunnen opleveren en dan tellen ze er 17, waardoor de top acht wel heel erg dichtbij zou komen. Dan vermijden ze de play-offs, wat Juventus absoluut wil bewerkstelligen. In de Serie A staan ze immers pas vijfde en daar gaan de resultaten toch beter moeten worden, want het behalen van een Champions League-ticket is noodzakelijk voor de club."

Wat zal het worden?

Meest recent

Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

16
16
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

77
77
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

104
104
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

159
159
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

166
166
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

191
191
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2473
2473
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

455
455
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

296
296
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

253
253
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

192
192
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

382
382
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

165
165
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1157
1157
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

450
450
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1520
1520
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

454
454
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

70
70
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

112
112
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

547
547
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

437
437
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

441
441
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

153
153
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

259
259

Meer sportnieuws