Club Brugge - Juventus: "Mbangula zou anders verkocht zijn"

420 stemmen
Club Brugge - Juventus:

Club Brugge neemt het op tegen Juventus. Deze zevende match in de League Phase van de Champions League kan wel eens doorslaggevend zijn voor beide ploegen. Club Brugge is een revelatie op het kampioenenbal, Juventus staat onder zware druk. De Oude Dame trekt onder zware druk naar Brugge. Wat mag Club verwachten? VoetbalNieuws stak zijn licht op in Turijn.

Mirko Di Natale is een Juventus-watcher die de Oude Dame al vele jaren volgt. De journalist, die onder meer voor Tutto Juve schrijft en 28.000 volgers heeft op X, vat het seizoen van Juve samen. Een bizarre voetbaljaargang, dat is het minste wat je kan zeggen.

LEES OOK: Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Juventus met vertrouwen naar Brugge

"Juventus kent inzake resultaten een vreemd seizoen. Ze spelen best goed voetbal, komen heel vaak op voorsprong, maar geven het dan vaak weg. Ze zijn kwetsbaar. De blessure van Gleison Bremer heeft achteraan wat vertrouwen weggenomen, plus er zijn dit seizoen al heel wat blessuregevallen geweest. Thiago Motto kan daardoor zelden of nooit enkele partijen op rij met dezelfde elf spelen. De matchen tegen Atalanta en AC Milan (4 op 6, nvdr.) zorgden echter voor meer vertrouwen, want het is duidelijk dat Juventus niét mag falen tegen Club Brugge", aldus Di Natale.

Maar toch zijn er weer blessurezorgen. Weston McKennie, Francisco Conceiçao en Kenan Yildiz zijn onzeker voor het treffen met Club Brugge. Dat opent wel perspectieven voor Samuel Mbangula. De Rode Duivel breekt dit seizoen helemaal door en was afgelopen weekend tegen AC Milan nog beslissend met een goal. Met 3 goals en 4 assists in 20 matchen (768 minuten) doet hij het voortreffelijk.

"Hij is een van de meest interessante jonge spelers bij Juventus en ik ben blij dat hij van Thiago Motta veel speelkansen krijgt. Als Massimiliano Allegri was gebleven, was de speler misschien uitgeleend of verkocht. Juventus gelooft sterk in zijn talent en hij voelt zich zeer goed in zijn vel in Turijn", klinkt het bij Di Natale. Een transfer, waar de afgelopen maanden nog wel eens werd over gesproken, is absoluut niet aan de orde.

Club Brugge mag ondanks het feit dat Juventus 13 van de 21 duels in de Serie A gelijkspeelde, hen niet onderschatten. Ze verloren dit seizoen enkel van AC Milan (2-1 in de supercup) en Stuttgart (1-0 in de Champions League). Er staat een heel stevig blok. In de Champions League wonnen ze van ploegen als Manchester City (2-0), RB Leipzig (3-2) en PSV (3-1). Tegen Lille OSC (1-1) en Aston Villa (0-0) pakten de Italianen een punt. 

Club Brugge: opgelet

Club moet zeker niet al te veel ruimte weggeven. "Juventus liet zijn beste voetbal zien tegen ploegen die zelf voor de aanval kozen. Tegen teams die de bal aan Juve laten, verloopt het moeizamer. In de Champions League hebben ze tot op heden wel al een goede indruk achtergelaten, uitgezonderd de match tegen Stuttgart. Ze werden nooit gedomineerd door een tegenstander. Tegen Club Brugge zullen ze op hetzelfde elan verder willen gaan en een goed resultaat willen boeken."

Juventus staat voorlopig op een 14de plaats met 11 punten. Als ze zouden winnen tegen Club, dan zetten ze zelfs een grote stap richting top acht. "De matchen tegen Club Brugge en Benfica zouden in principe zes punten kunnen opleveren en dan tellen ze er 17, waardoor de top acht wel heel erg dichtbij zou komen. Dan vermijden ze de play-offs, wat Juventus absoluut wil bewerkstelligen. In de Serie A staan ze immers pas vijfde en daar gaan de resultaten toch beter moeten worden, want het behalen van een Champions League-ticket is noodzakelijk voor de club."

Wat zal het worden?

Meest recent

Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

57
57
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

153
153
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

151
151
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

180
180
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

377
377
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

246
246
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

348
348
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

106
106
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1591
1591
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

147
147
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

224
224
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

198
198
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

69
69
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

323
323
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

314
314
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

146
146
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

153
153
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

209
209
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

55
55
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

429
429
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

49
49
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

395
395
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

130
130
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

374
374

Meer sportnieuws