Club Brugge - Juventus: "Mbangula zou anders verkocht zijn"

door
Club Brugge - Juventus:

Club Brugge neemt het op tegen Juventus. Deze zevende match in de League Phase van de Champions League kan wel eens doorslaggevend zijn voor beide ploegen. Club Brugge is een revelatie op het kampioenenbal, Juventus staat onder zware druk. De Oude Dame trekt onder zware druk naar Brugge. Wat mag Club verwachten? VoetbalNieuws stak zijn licht op in Turijn.

Mirko Di Natale is een Juventus-watcher die de Oude Dame al vele jaren volgt. De journalist, die onder meer voor Tutto Juve schrijft en 28.000 volgers heeft op X, vat het seizoen van Juve samen. Een bizarre voetbaljaargang, dat is het minste wat je kan zeggen.

LEES OOK: Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

Juventus met vertrouwen naar Brugge

"Juventus kent inzake resultaten een vreemd seizoen. Ze spelen best goed voetbal, komen heel vaak op voorsprong, maar geven het dan vaak weg. Ze zijn kwetsbaar. De blessure van Gleison Bremer heeft achteraan wat vertrouwen weggenomen, plus er zijn dit seizoen al heel wat blessuregevallen geweest. Thiago Motto kan daardoor zelden of nooit enkele partijen op rij met dezelfde elf spelen. De matchen tegen Atalanta en AC Milan (4 op 6, nvdr.) zorgden echter voor meer vertrouwen, want het is duidelijk dat Juventus niét mag falen tegen Club Brugge", aldus Di Natale.

Maar toch zijn er weer blessurezorgen. Weston McKennie, Francisco Conceiçao en Kenan Yildiz zijn onzeker voor het treffen met Club Brugge. Dat opent wel perspectieven voor Samuel Mbangula. De Rode Duivel breekt dit seizoen helemaal door en was afgelopen weekend tegen AC Milan nog beslissend met een goal. Met 3 goals en 4 assists in 20 matchen (768 minuten) doet hij het voortreffelijk.

"Hij is een van de meest interessante jonge spelers bij Juventus en ik ben blij dat hij van Thiago Motta veel speelkansen krijgt. Als Massimiliano Allegri was gebleven, was de speler misschien uitgeleend of verkocht. Juventus gelooft sterk in zijn talent en hij voelt zich zeer goed in zijn vel in Turijn", klinkt het bij Di Natale. Een transfer, waar de afgelopen maanden nog wel eens werd over gesproken, is absoluut niet aan de orde.

Club Brugge mag ondanks het feit dat Juventus 13 van de 21 duels in de Serie A gelijkspeelde, hen niet onderschatten. Ze verloren dit seizoen enkel van AC Milan (2-1 in de supercup) en Stuttgart (1-0 in de Champions League). Er staat een heel stevig blok. In de Champions League wonnen ze van ploegen als Manchester City (2-0), RB Leipzig (3-2) en PSV (3-1). Tegen Lille OSC (1-1) en Aston Villa (0-0) pakten de Italianen een punt. 

Club Brugge: opgelet

Club moet zeker niet al te veel ruimte weggeven. "Juventus liet zijn beste voetbal zien tegen ploegen die zelf voor de aanval kozen. Tegen teams die de bal aan Juve laten, verloopt het moeizamer. In de Champions League hebben ze tot op heden wel al een goede indruk achtergelaten, uitgezonderd de match tegen Stuttgart. Ze werden nooit gedomineerd door een tegenstander. Tegen Club Brugge zullen ze op hetzelfde elan verder willen gaan en een goed resultaat willen boeken."

Juventus staat voorlopig op een 14de plaats met 11 punten. Als ze zouden winnen tegen Club, dan zetten ze zelfs een grote stap richting top acht. "De matchen tegen Club Brugge en Benfica zouden in principe zes punten kunnen opleveren en dan tellen ze er 17, waardoor de top acht wel heel erg dichtbij zou komen. Dan vermijden ze de play-offs, wat Juventus absoluut wil bewerkstelligen. In de Serie A staan ze immers pas vijfde en daar gaan de resultaten toch beter moeten worden, want het behalen van een Champions League-ticket is noodzakelijk voor de club."

Wat zal het worden?

Meest recent

Spanning in Brugge loopt op: ontslag Leko snel op tafel?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

27
27
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

28
28
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

58
58
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

240
240
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

314
314
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

338
338
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

170
170
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

430
430
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

321
321
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

46
46
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

111
111
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

218
218
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

42
42
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

119
119
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

179
179
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

169
169
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

178
178
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

100
100
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

178
178
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

56
56
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

363
363
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

432
432
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

214
214
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

93
93
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

391
391

Meer sportnieuws