Club Brugge - Juventus: "Mbangula zou anders verkocht zijn"

door
Club Brugge - Juventus:

Club Brugge neemt het op tegen Juventus. Deze zevende match in de League Phase van de Champions League kan wel eens doorslaggevend zijn voor beide ploegen. Club Brugge is een revelatie op het kampioenenbal, Juventus staat onder zware druk. De Oude Dame trekt onder zware druk naar Brugge. Wat mag Club verwachten? VoetbalNieuws stak zijn licht op in Turijn.

Mirko Di Natale is een Juventus-watcher die de Oude Dame al vele jaren volgt. De journalist, die onder meer voor Tutto Juve schrijft en 28.000 volgers heeft op X, vat het seizoen van Juve samen. Een bizarre voetbaljaargang, dat is het minste wat je kan zeggen.

LEES OOK: AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

Juventus met vertrouwen naar Brugge

"Juventus kent inzake resultaten een vreemd seizoen. Ze spelen best goed voetbal, komen heel vaak op voorsprong, maar geven het dan vaak weg. Ze zijn kwetsbaar. De blessure van Gleison Bremer heeft achteraan wat vertrouwen weggenomen, plus er zijn dit seizoen al heel wat blessuregevallen geweest. Thiago Motto kan daardoor zelden of nooit enkele partijen op rij met dezelfde elf spelen. De matchen tegen Atalanta en AC Milan (4 op 6, nvdr.) zorgden echter voor meer vertrouwen, want het is duidelijk dat Juventus niét mag falen tegen Club Brugge", aldus Di Natale.

Maar toch zijn er weer blessurezorgen. Weston McKennie, Francisco Conceiçao en Kenan Yildiz zijn onzeker voor het treffen met Club Brugge. Dat opent wel perspectieven voor Samuel Mbangula. De Rode Duivel breekt dit seizoen helemaal door en was afgelopen weekend tegen AC Milan nog beslissend met een goal. Met 3 goals en 4 assists in 20 matchen (768 minuten) doet hij het voortreffelijk.

"Hij is een van de meest interessante jonge spelers bij Juventus en ik ben blij dat hij van Thiago Motta veel speelkansen krijgt. Als Massimiliano Allegri was gebleven, was de speler misschien uitgeleend of verkocht. Juventus gelooft sterk in zijn talent en hij voelt zich zeer goed in zijn vel in Turijn", klinkt het bij Di Natale. Een transfer, waar de afgelopen maanden nog wel eens werd over gesproken, is absoluut niet aan de orde.

Club Brugge mag ondanks het feit dat Juventus 13 van de 21 duels in de Serie A gelijkspeelde, hen niet onderschatten. Ze verloren dit seizoen enkel van AC Milan (2-1 in de supercup) en Stuttgart (1-0 in de Champions League). Er staat een heel stevig blok. In de Champions League wonnen ze van ploegen als Manchester City (2-0), RB Leipzig (3-2) en PSV (3-1). Tegen Lille OSC (1-1) en Aston Villa (0-0) pakten de Italianen een punt. 

Club Brugge: opgelet

Club moet zeker niet al te veel ruimte weggeven. "Juventus liet zijn beste voetbal zien tegen ploegen die zelf voor de aanval kozen. Tegen teams die de bal aan Juve laten, verloopt het moeizamer. In de Champions League hebben ze tot op heden wel al een goede indruk achtergelaten, uitgezonderd de match tegen Stuttgart. Ze werden nooit gedomineerd door een tegenstander. Tegen Club Brugge zullen ze op hetzelfde elan verder willen gaan en een goed resultaat willen boeken."

Juventus staat voorlopig op een 14de plaats met 11 punten. Als ze zouden winnen tegen Club, dan zetten ze zelfs een grote stap richting top acht. "De matchen tegen Club Brugge en Benfica zouden in principe zes punten kunnen opleveren en dan tellen ze er 17, waardoor de top acht wel heel erg dichtbij zou komen. Dan vermijden ze de play-offs, wat Juventus absoluut wil bewerkstelligen. In de Serie A staan ze immers pas vijfde en daar gaan de resultaten toch beter moeten worden, want het behalen van een Champions League-ticket is noodzakelijk voor de club."

Wat zal het worden?

Meest recent

Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

48
48
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

82
82
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

50
50
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

116
116
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

98
98
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

171
171
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

32
32
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

78
78
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

264
264
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

157
157
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

256
256
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

469
469
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

156
156
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

47
47
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

272
272
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

382
382
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

381
381
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

145
145
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

368
368
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

160
160
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

50
50

Meer sportnieuws