'Schok bij Anderlecht: na Dreyer nog sterkhouder naar exit'

2811 stemmen
'Schok bij Anderlecht: na Dreyer nog sterkhouder naar exit'

In zijn eerste mercato als sportief directeur van Anderlecht heeft Olivier Renard meteen de handen vol. Met Cesar Huerta en Adryelson haalde hij al twee aanwinsten binnen, maar zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er nog heel wat.

In de meest toplanden en ook in België is de markt nog twee weken open, tot 3 februari. Tegen dan moet Renard nog een drietal aanwinsten zien te vinden, terwijl er ook nog spelers zullen vertrekken. En daar zullen ook smaakmakers bijzitten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Stroeykens of Dolberg deze winter weg?

Met Anders Dreyer is er al een eerste sterkhouder op weg naar de uitgang. De Deense flankaanvaller was er zondag al niet meer bij tegen Kortrijk omdat hij op het punt staat om een transfer naar het Amerikaanse San Diego FC af te ronden. Maar daar zou het niet bij blijven.

In de podcast Dans Le Vestiaire geeft Sudpresse-journalist Kevin Sauvage immers aan dat de kans reëel is dat Anderlecht deze maand nog één van zijn sleutelspelers laat vertrekken. Mario Stroeykens en Kasper Dolberg zou nog een transfer kunnen gaan maken.

Transfersommen investeren in versterking

Beide spelers hebben zich de voorbije maanden in de kijker gespeeld en genieten dus de nodige interesse. Ze zijn ook de spelers die Anderlecht wellicht de hoogste transfersom kunnen opleveren. Dat geld zou Renard vervolgens kunnen gebruiken om de andere beoogde aanwinsten binnen te halen.

Het beloven dus nog zeer spannende weken te worden in het Lotto Park. Op sportief vlak zou een vertrek van Stroeykens of Dolberg wel een stevige aderlating betekenen. Een evenwaardige vervanger voor minder geld vinden, zou immers een zeer moeilijke opdracht worden.

Zou het een goed idee zijn om één van hen te verkopen?

Meest recent

'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

16
16
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

387
387
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

82
82
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

64
64
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

530
530
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

588
588
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

123
123
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

246
246
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

118
118
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

487
487
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

183
183
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

131
131
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

761
761
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

347
347
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

669
669
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

598
598
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

828
828
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

70
70
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

214
214
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

165
165
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

765
765
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

366
366
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

245
245
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

182
182
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

178
178

Meer sportnieuws