Mbangula zet Juventus op weg naar zege in Italiaanse kraker

39 stemmen
Mbangula zet Juventus op weg naar zege in Italiaanse kraker

Juventus heeft zaterdag stevig vertrouwen getankt voor de wedstrijd tegen Club Brugge van volgende week. Na vier officiële wedstrijden zonder zege kon het eindelijk nog eens winnen en dat bovendien in een topper. AC Milan ging voor de bijl, met dank aan Samuel Mbangula.

De 21-jarige Rode Duivel speelt de laatste weken weer vaker bij de Oude Dame, nadat hij maandenlang vrede moest nemen met veelal korte invalbeurten. Tegen Milan was hij ook nog eens beslissend met zijn derde goal van het seizoen in de Serie A.

LEES OOK: ‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Mbangula breekt topper open

Het was net voor het uur dat Mbangula de kraker wist open te breken. Hij kreeg de bal aangespeeld op zijn linkerkant en haalde meteen uit met zijn rechter. De bal werd nog van richting veranderd door Emerson Royal en daardoor stond doelman Maignan op het verkeerde been. Via de lat ging de bal zo binnen.

Amper vijf minuten later werd de wedstrijd al helemaal beslist toen Weah er 2-0 van maakte. Milan lag uitgeteld tegen de touwen en was daarna niet meer in staat om terug te slaan. Die score bleef dus ook op het bord staan.

Juventus is klaar voor trip naar Brugge

Juventus doet op die manier ook een uitstekende zaak in het klassement. Het wipt voorlopig naar de vierde plaats, al staan ze wel nog steeds op ruime afstand van de top drie en kan Lazio hen straks weer passeren. Milan blijft hangen op een schamele achtste plaats. 

Voor Club Brugge is het alvast een stevige waarschuwing. Juventus komt dinsdagavond om 21u op bezoek in het Jan Breydelstadion op de voorlaatste speeldag van de league phase in de Champions League. 

Maakt Club Brugge kans tegen Juventus?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Oranje met grote zorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

26
26
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

113
113
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

54
54
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

126
126
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

345
345
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

85
85
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

460
460
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

293
293
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

617
617
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

142
142
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

377
377
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

169
169
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

71
71
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

112
112
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

106
106
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

287
287
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

310
310
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

434
434
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

467
467
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

484
484
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

172
172
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

211
211
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

87
87
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

466
466
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

514
514

Meer sportnieuws