Mbangula zet Juventus op weg naar zege in Italiaanse kraker

door
Mbangula zet Juventus op weg naar zege in Italiaanse kraker

Juventus heeft zaterdag stevig vertrouwen getankt voor de wedstrijd tegen Club Brugge van volgende week. Na vier officiële wedstrijden zonder zege kon het eindelijk nog eens winnen en dat bovendien in een topper. AC Milan ging voor de bijl, met dank aan Samuel Mbangula.

De 21-jarige Rode Duivel speelt de laatste weken weer vaker bij de Oude Dame, nadat hij maandenlang vrede moest nemen met veelal korte invalbeurten. Tegen Milan was hij ook nog eens beslissend met zijn derde goal van het seizoen in de Serie A.

LEES OOK: 'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

Mbangula breekt topper open

Het was net voor het uur dat Mbangula de kraker wist open te breken. Hij kreeg de bal aangespeeld op zijn linkerkant en haalde meteen uit met zijn rechter. De bal werd nog van richting veranderd door Emerson Royal en daardoor stond doelman Maignan op het verkeerde been. Via de lat ging de bal zo binnen.

Amper vijf minuten later werd de wedstrijd al helemaal beslist toen Weah er 2-0 van maakte. Milan lag uitgeteld tegen de touwen en was daarna niet meer in staat om terug te slaan. Die score bleef dus ook op het bord staan.

Juventus is klaar voor trip naar Brugge

Juventus doet op die manier ook een uitstekende zaak in het klassement. Het wipt voorlopig naar de vierde plaats, al staan ze wel nog steeds op ruime afstand van de top drie en kan Lazio hen straks weer passeren. Milan blijft hangen op een schamele achtste plaats. 

Voor Club Brugge is het alvast een stevige waarschuwing. Juventus komt dinsdagavond om 21u op bezoek in het Jan Breydelstadion op de voorlaatste speeldag van de league phase in de Champions League. 

Maakt Club Brugge kans tegen Juventus?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

78
78
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

48
48
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

24
24
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

68
68
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

41
41
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

222
222
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

29
29
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

48
48
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

169
169
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

60
60
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

401
401
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

228
228
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

82
82
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

107
107
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

336
336
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

175
175
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

230
230
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

207
207
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

939
939
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

182
182
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws