Mbangula zet Juventus op weg naar zege in Italiaanse kraker

door
Mbangula zet Juventus op weg naar zege in Italiaanse kraker

Juventus heeft zaterdag stevig vertrouwen getankt voor de wedstrijd tegen Club Brugge van volgende week. Na vier officiële wedstrijden zonder zege kon het eindelijk nog eens winnen en dat bovendien in een topper. AC Milan ging voor de bijl, met dank aan Samuel Mbangula.

De 21-jarige Rode Duivel speelt de laatste weken weer vaker bij de Oude Dame, nadat hij maandenlang vrede moest nemen met veelal korte invalbeurten. Tegen Milan was hij ook nog eens beslissend met zijn derde goal van het seizoen in de Serie A.

LEES OOK: Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

Mbangula breekt topper open

Het was net voor het uur dat Mbangula de kraker wist open te breken. Hij kreeg de bal aangespeeld op zijn linkerkant en haalde meteen uit met zijn rechter. De bal werd nog van richting veranderd door Emerson Royal en daardoor stond doelman Maignan op het verkeerde been. Via de lat ging de bal zo binnen.

Amper vijf minuten later werd de wedstrijd al helemaal beslist toen Weah er 2-0 van maakte. Milan lag uitgeteld tegen de touwen en was daarna niet meer in staat om terug te slaan. Die score bleef dus ook op het bord staan.

Juventus is klaar voor trip naar Brugge

Juventus doet op die manier ook een uitstekende zaak in het klassement. Het wipt voorlopig naar de vierde plaats, al staan ze wel nog steeds op ruime afstand van de top drie en kan Lazio hen straks weer passeren. Milan blijft hangen op een schamele achtste plaats. 

Voor Club Brugge is het alvast een stevige waarschuwing. Juventus komt dinsdagavond om 21u op bezoek in het Jan Breydelstadion op de voorlaatste speeldag van de league phase in de Champions League. 

Maakt Club Brugge kans tegen Juventus?

Meest recent

Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

135
135
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

85
85
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

139
139
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

18
18
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

163
163
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

195
195
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

226
226
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

244
244
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

72
72
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

244
244
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

181
181
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

195
195
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

193
193
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

228
228
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

200
200
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

361
361
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

280
280
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

58
58
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

612
612
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

222
222
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

489
489
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

278
278
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

344
344
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

89
89
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

69
69

Meer sportnieuws