Mbangula zet Juventus op weg naar zege in Italiaanse kraker

door
Mbangula zet Juventus op weg naar zege in Italiaanse kraker

Juventus heeft zaterdag stevig vertrouwen getankt voor de wedstrijd tegen Club Brugge van volgende week. Na vier officiële wedstrijden zonder zege kon het eindelijk nog eens winnen en dat bovendien in een topper. AC Milan ging voor de bijl, met dank aan Samuel Mbangula.

De 21-jarige Rode Duivel speelt de laatste weken weer vaker bij de Oude Dame, nadat hij maandenlang vrede moest nemen met veelal korte invalbeurten. Tegen Milan was hij ook nog eens beslissend met zijn derde goal van het seizoen in de Serie A.

LEES OOK: Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

Mbangula breekt topper open

Het was net voor het uur dat Mbangula de kraker wist open te breken. Hij kreeg de bal aangespeeld op zijn linkerkant en haalde meteen uit met zijn rechter. De bal werd nog van richting veranderd door Emerson Royal en daardoor stond doelman Maignan op het verkeerde been. Via de lat ging de bal zo binnen.

Amper vijf minuten later werd de wedstrijd al helemaal beslist toen Weah er 2-0 van maakte. Milan lag uitgeteld tegen de touwen en was daarna niet meer in staat om terug te slaan. Die score bleef dus ook op het bord staan.

Juventus is klaar voor trip naar Brugge

Juventus doet op die manier ook een uitstekende zaak in het klassement. Het wipt voorlopig naar de vierde plaats, al staan ze wel nog steeds op ruime afstand van de top drie en kan Lazio hen straks weer passeren. Milan blijft hangen op een schamele achtste plaats. 

Voor Club Brugge is het alvast een stevige waarschuwing. Juventus komt dinsdagavond om 21u op bezoek in het Jan Breydelstadion op de voorlaatste speeldag van de league phase in de Champions League. 

Maakt Club Brugge kans tegen Juventus?

Meest recent

Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

42
42
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

64
64
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

54
54
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

245
245
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

320
320
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

66
66
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

23
23
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

398
398
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

95
95
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

143
143
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

237
237
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

31
31
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

67
67
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

143
143
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2138
2138
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

192
192
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

546
546
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

266
266
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

212
212
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

661
661
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

561
561
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

505
505
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

523
523
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

101
101

Meer sportnieuws