Club Brugge hoopt op Skov Olsen: 120 miljoen, toch een vloek

door
Club Brugge hoopt op Skov Olsen: 120 miljoen, toch een vloek

Club Brugge heeft Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro verkocht. De Deen heeft financieel geen grote winst opgeleverd, al heeft hij sportief veel bijgedragen. Skov Olsen komt in een indrukwekkend lijstje terecht bij Club Brugge, maar kan hij beter doen dan de meeste van zijn voorgangers? 

Club Brugge betaalde 6,5 miljoen euro om Skov Olsen los te weken. In België presteerde hij geweldig met zeer goede statistieken, in de Champions League -op het hoogste toneel- bleef hij steken op 1 goal en 1 assist in 11 duels. Bij Denemarken was het ook te weinig. Daardoor stonden de clubs niet in de rij voor hem. Club Brugge verdiende 14 miljoen euro, plus mogelijk nog eens 1 miljoen euro aan bonussen. Als we het loon van de afgelopen drie jaar bijtellen, zal Club niet al te veel winst hebben gemaakt. Maar Skov Olsen was in België wel zeer bepalend, wat uiteraard mee titels heeft opgeleverd én Champions Leagu-gelden. Zijn transfer was dus een succesverhaal voor Club, zonder meer.

LEES OOK: 'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Izquierdo, Limbombe & co

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren héél wat flankaanvallers. Met de som van Skov Olsen hebben de snelle, dribbelvaardige flankaanvallers de kassa met bijna 120 miljoen euro. Toch lijkt er wel een vloek te rusten op hen. Het vergaat hen een stuk minder goed eens buiten Brugge, al zijn er ook lichtpunten.

José Izquierdo werd voor 18 miljoen euro verkocht aan Brighton. Daar kreeg hij af te rekenen met zwaar blessureleed, een tijdelijke terugkeer naar Brugge bracht geen soelaas. Hij hing op 30-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Anthony Limbombe: ging voor 8,25 miljoen euro naar FC Nantes. Zijn periode in Brugge was zijn hoogtepunt. In Frankrijk werd het niets en na tussenstops bij Standard en Almere City, speelt hij nu voor SK Beveren. Daar is hij geen uitblinker.

Arnaud Danjuma ging voor 16,5 miljoen euro naar Bournemouth, waar hij het wél goed deed. Trok voor 23 miljoen euro naar Villarreal, maar daar was het wat wisselvallig. Werd uitgeleend aan Tottenham en Everton, maar de Premier League was geen succes. Speelt nu op huurbasis voor FC Girona, waar hij niet bepaald de pannen van het dak speelt. Emmanuel Dennis verliet Club Brugge voor Watford, dat 5,2 miljoen euro betaalde. Deed het daar goed en trok voor 15 miljoen euro naar Nottingham Forest. Werd terug uitgeleend aan Watford en zit nu compleet op een zijspoor bij Nottingham Forest. Speelde er dit seizoen geen minuut.

Krépin Diatta versierde voor 16,7 miljoen euro een overgang naar AS Monaco. Speelt er nog steeds, maar verdwijnt steeds meer op het achterplan. Kwam dit seizoen nog maar aan 230 speelminuten. Tajon Buchanan liet Club Brugge een jaar geleden achter zich voor Inter, dat 7,5 miljoen euro betaalde. Liep een blessure op, maar komt amper tot niet aan spelen toe sinds hij fit is. Mag de club al verlaten en Galatasaray en AS Roma worden genoemd.

Sterke Nusa

Noa Lang trok voor 12,5 miljoen euro naar PSV. De flankaanvaller is van mening dat hij het potentieel heeft voor de wereldtop, maar op zijn 25ste lijkt dat veraf. Is uiteraard ook een basisspeler bij PSV, maar de Eredivisie overstijgen? Dat doet Lang voorlopig ook niet, al is hij wel een smaakmaker. Antonio Nusa maakte het misschien wel het minst waar bij Club Brugge, maar iedereen zag zijn enorme talent. RB Leipzig betaalde 21 miljoen euro en opvallend genoeg is de Noor misschien wel degene die het meest indruk maakt in dit lijstje. Hij doet het er zeer goed en ondertussen wordt al gewag gemaakt van interesse van Bayern München.

Club Brugge hoopt dat Skov Olsen het net als Nusa, en in eerste instantie ook Danjuma, het waarmaakt in een topcompetitie. Het is belangrijk dat spelers doorbreken in topcompetities. Dat is goed voor het statuut van de spelers van Club. De Ketelaere is daarom zeer goede reclame voor Blauw-Zwart. Hij maakt het waar bij Atalanta na een miskleun bij AC Milan. Hij staat niét in deze lijst omdat CDK niet die snelle, flankaanvaller was in Brugge zoals bovenstaande spelers.

CR

Gaat Skov Olsen het waarmaken bij Wolfsburg?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

24
24
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

97
97
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

52
52
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

33
33
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

18
18
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

157
157
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

307
307
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

127
127
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

145
145
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

138
138
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

461
461
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

158
158
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

93
93
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

646
646
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

190
190
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

48
48
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

880
880
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

159
159
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

292
292
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

524
524
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

837
837
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

996
996
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

232
232
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws