Club Brugge hoopt op Skov Olsen: 120 miljoen, toch een vloek

door
Club Brugge hoopt op Skov Olsen: 120 miljoen, toch een vloek

Club Brugge heeft Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro verkocht. De Deen heeft financieel geen grote winst opgeleverd, al heeft hij sportief veel bijgedragen. Skov Olsen komt in een indrukwekkend lijstje terecht bij Club Brugge, maar kan hij beter doen dan de meeste van zijn voorgangers? 

Club Brugge betaalde 6,5 miljoen euro om Skov Olsen los te weken. In België presteerde hij geweldig met zeer goede statistieken, in de Champions League -op het hoogste toneel- bleef hij steken op 1 goal en 1 assist in 11 duels. Bij Denemarken was het ook te weinig. Daardoor stonden de clubs niet in de rij voor hem. Club Brugge verdiende 14 miljoen euro, plus mogelijk nog eens 1 miljoen euro aan bonussen. Als we het loon van de afgelopen drie jaar bijtellen, zal Club niet al te veel winst hebben gemaakt. Maar Skov Olsen was in België wel zeer bepalend, wat uiteraard mee titels heeft opgeleverd én Champions Leagu-gelden. Zijn transfer was dus een succesverhaal voor Club, zonder meer.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

Izquierdo, Limbombe & co

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren héél wat flankaanvallers. Met de som van Skov Olsen hebben de snelle, dribbelvaardige flankaanvallers de kassa met bijna 120 miljoen euro. Toch lijkt er wel een vloek te rusten op hen. Het vergaat hen een stuk minder goed eens buiten Brugge, al zijn er ook lichtpunten.

José Izquierdo werd voor 18 miljoen euro verkocht aan Brighton. Daar kreeg hij af te rekenen met zwaar blessureleed, een tijdelijke terugkeer naar Brugge bracht geen soelaas. Hij hing op 30-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Anthony Limbombe: ging voor 8,25 miljoen euro naar FC Nantes. Zijn periode in Brugge was zijn hoogtepunt. In Frankrijk werd het niets en na tussenstops bij Standard en Almere City, speelt hij nu voor SK Beveren. Daar is hij geen uitblinker.

Arnaud Danjuma ging voor 16,5 miljoen euro naar Bournemouth, waar hij het wél goed deed. Trok voor 23 miljoen euro naar Villarreal, maar daar was het wat wisselvallig. Werd uitgeleend aan Tottenham en Everton, maar de Premier League was geen succes. Speelt nu op huurbasis voor FC Girona, waar hij niet bepaald de pannen van het dak speelt. Emmanuel Dennis verliet Club Brugge voor Watford, dat 5,2 miljoen euro betaalde. Deed het daar goed en trok voor 15 miljoen euro naar Nottingham Forest. Werd terug uitgeleend aan Watford en zit nu compleet op een zijspoor bij Nottingham Forest. Speelde er dit seizoen geen minuut.

Krépin Diatta versierde voor 16,7 miljoen euro een overgang naar AS Monaco. Speelt er nog steeds, maar verdwijnt steeds meer op het achterplan. Kwam dit seizoen nog maar aan 230 speelminuten. Tajon Buchanan liet Club Brugge een jaar geleden achter zich voor Inter, dat 7,5 miljoen euro betaalde. Liep een blessure op, maar komt amper tot niet aan spelen toe sinds hij fit is. Mag de club al verlaten en Galatasaray en AS Roma worden genoemd.

Sterke Nusa

Noa Lang trok voor 12,5 miljoen euro naar PSV. De flankaanvaller is van mening dat hij het potentieel heeft voor de wereldtop, maar op zijn 25ste lijkt dat veraf. Is uiteraard ook een basisspeler bij PSV, maar de Eredivisie overstijgen? Dat doet Lang voorlopig ook niet, al is hij wel een smaakmaker. Antonio Nusa maakte het misschien wel het minst waar bij Club Brugge, maar iedereen zag zijn enorme talent. RB Leipzig betaalde 21 miljoen euro en opvallend genoeg is de Noor misschien wel degene die het meest indruk maakt in dit lijstje. Hij doet het er zeer goed en ondertussen wordt al gewag gemaakt van interesse van Bayern München.

Club Brugge hoopt dat Skov Olsen het net als Nusa, en in eerste instantie ook Danjuma, het waarmaakt in een topcompetitie. Het is belangrijk dat spelers doorbreken in topcompetities. Dat is goed voor het statuut van de spelers van Club. De Ketelaere is daarom zeer goede reclame voor Blauw-Zwart. Hij maakt het waar bij Atalanta na een miskleun bij AC Milan. Hij staat niét in deze lijst omdat CDK niet die snelle, flankaanvaller was in Brugge zoals bovenstaande spelers.

CR

Gaat Skov Olsen het waarmaken bij Wolfsburg?

Meest recent

'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

52
52
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

53
53
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

101
101
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

47
47
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

245
245
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

56
56
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

178
178
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

264
264
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

117
117
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

301
301
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

176
176
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

597
597
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

119
119
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

107
107
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

396
396
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

150
150
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

278
278
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

200
200
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

47
47
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

116
116
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

117
117
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

326
326

Meer sportnieuws