Club Brugge hoopt op Skov Olsen: 120 miljoen, toch een vloek

door
Club Brugge hoopt op Skov Olsen: 120 miljoen, toch een vloek

Club Brugge heeft Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro verkocht. De Deen heeft financieel geen grote winst opgeleverd, al heeft hij sportief veel bijgedragen. Skov Olsen komt in een indrukwekkend lijstje terecht bij Club Brugge, maar kan hij beter doen dan de meeste van zijn voorgangers? 

Club Brugge betaalde 6,5 miljoen euro om Skov Olsen los te weken. In België presteerde hij geweldig met zeer goede statistieken, in de Champions League -op het hoogste toneel- bleef hij steken op 1 goal en 1 assist in 11 duels. Bij Denemarken was het ook te weinig. Daardoor stonden de clubs niet in de rij voor hem. Club Brugge verdiende 14 miljoen euro, plus mogelijk nog eens 1 miljoen euro aan bonussen. Als we het loon van de afgelopen drie jaar bijtellen, zal Club niet al te veel winst hebben gemaakt. Maar Skov Olsen was in België wel zeer bepalend, wat uiteraard mee titels heeft opgeleverd én Champions Leagu-gelden. Zijn transfer was dus een succesverhaal voor Club, zonder meer.

LEES OOK: 'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Izquierdo, Limbombe & co

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren héél wat flankaanvallers. Met de som van Skov Olsen hebben de snelle, dribbelvaardige flankaanvallers de kassa met bijna 120 miljoen euro. Toch lijkt er wel een vloek te rusten op hen. Het vergaat hen een stuk minder goed eens buiten Brugge, al zijn er ook lichtpunten.

José Izquierdo werd voor 18 miljoen euro verkocht aan Brighton. Daar kreeg hij af te rekenen met zwaar blessureleed, een tijdelijke terugkeer naar Brugge bracht geen soelaas. Hij hing op 30-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Anthony Limbombe: ging voor 8,25 miljoen euro naar FC Nantes. Zijn periode in Brugge was zijn hoogtepunt. In Frankrijk werd het niets en na tussenstops bij Standard en Almere City, speelt hij nu voor SK Beveren. Daar is hij geen uitblinker.

Arnaud Danjuma ging voor 16,5 miljoen euro naar Bournemouth, waar hij het wél goed deed. Trok voor 23 miljoen euro naar Villarreal, maar daar was het wat wisselvallig. Werd uitgeleend aan Tottenham en Everton, maar de Premier League was geen succes. Speelt nu op huurbasis voor FC Girona, waar hij niet bepaald de pannen van het dak speelt. Emmanuel Dennis verliet Club Brugge voor Watford, dat 5,2 miljoen euro betaalde. Deed het daar goed en trok voor 15 miljoen euro naar Nottingham Forest. Werd terug uitgeleend aan Watford en zit nu compleet op een zijspoor bij Nottingham Forest. Speelde er dit seizoen geen minuut.

Krépin Diatta versierde voor 16,7 miljoen euro een overgang naar AS Monaco. Speelt er nog steeds, maar verdwijnt steeds meer op het achterplan. Kwam dit seizoen nog maar aan 230 speelminuten. Tajon Buchanan liet Club Brugge een jaar geleden achter zich voor Inter, dat 7,5 miljoen euro betaalde. Liep een blessure op, maar komt amper tot niet aan spelen toe sinds hij fit is. Mag de club al verlaten en Galatasaray en AS Roma worden genoemd.

Sterke Nusa

Noa Lang trok voor 12,5 miljoen euro naar PSV. De flankaanvaller is van mening dat hij het potentieel heeft voor de wereldtop, maar op zijn 25ste lijkt dat veraf. Is uiteraard ook een basisspeler bij PSV, maar de Eredivisie overstijgen? Dat doet Lang voorlopig ook niet, al is hij wel een smaakmaker. Antonio Nusa maakte het misschien wel het minst waar bij Club Brugge, maar iedereen zag zijn enorme talent. RB Leipzig betaalde 21 miljoen euro en opvallend genoeg is de Noor misschien wel degene die het meest indruk maakt in dit lijstje. Hij doet het er zeer goed en ondertussen wordt al gewag gemaakt van interesse van Bayern München.

Club Brugge hoopt dat Skov Olsen het net als Nusa, en in eerste instantie ook Danjuma, het waarmaakt in een topcompetitie. Het is belangrijk dat spelers doorbreken in topcompetities. Dat is goed voor het statuut van de spelers van Club. De Ketelaere is daarom zeer goede reclame voor Blauw-Zwart. Hij maakt het waar bij Atalanta na een miskleun bij AC Milan. Hij staat niét in deze lijst omdat CDK niet die snelle, flankaanvaller was in Brugge zoals bovenstaande spelers.

CR

Gaat Skov Olsen het waarmaken bij Wolfsburg?

Meest recent

'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

11
11
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

90
90
'Overmars aan zet: miljoenentransfer voor Antwerp?'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

41
41
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

210
210
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

224
224
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

188
188
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

365
365
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

467
467
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

228
228
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

192
192
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

261
261
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

137
137
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

270
270
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

72
72
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

200
200
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

360
360
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

283
283
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

307
307
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

303
303
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

397
397
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

357
357
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

159
159
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

62
62
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

297
297
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

604
604

Meer sportnieuws