Club Brugge hoopt op Skov Olsen: 120 miljoen, toch een vloek

1896
Club Brugge hoopt op Skov Olsen: 120 miljoen, toch een vloek

Club Brugge heeft Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro verkocht. De Deen heeft financieel geen grote winst opgeleverd, al heeft hij sportief veel bijgedragen. Skov Olsen komt in een indrukwekkend lijstje terecht bij Club Brugge, maar kan hij beter doen dan de meeste van zijn voorgangers? 

Club Brugge betaalde 6,5 miljoen euro om Skov Olsen los te weken. In België presteerde hij geweldig met zeer goede statistieken, in de Champions League -op het hoogste toneel- bleef hij steken op 1 goal en 1 assist in 11 duels. Bij Denemarken was het ook te weinig. Daardoor stonden de clubs niet in de rij voor hem. Club Brugge verdiende 14 miljoen euro, plus mogelijk nog eens 1 miljoen euro aan bonussen. Als we het loon van de afgelopen drie jaar bijtellen, zal Club niet al te veel winst hebben gemaakt. Maar Skov Olsen was in België wel zeer bepalend, wat uiteraard mee titels heeft opgeleverd én Champions Leagu-gelden. Zijn transfer was dus een succesverhaal voor Club, zonder meer.

LEES OOK: 'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Izquierdo, Limbombe & co

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren héél wat flankaanvallers. Met de som van Skov Olsen hebben de snelle, dribbelvaardige flankaanvallers de kassa met bijna 120 miljoen euro. Toch lijkt er wel een vloek te rusten op hen. Het vergaat hen een stuk minder goed eens buiten Brugge, al zijn er ook lichtpunten.

José Izquierdo werd voor 18 miljoen euro verkocht aan Brighton. Daar kreeg hij af te rekenen met zwaar blessureleed, een tijdelijke terugkeer naar Brugge bracht geen soelaas. Hij hing op 30-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Anthony Limbombe: ging voor 8,25 miljoen euro naar FC Nantes. Zijn periode in Brugge was zijn hoogtepunt. In Frankrijk werd het niets en na tussenstops bij Standard en Almere City, speelt hij nu voor SK Beveren. Daar is hij geen uitblinker.

Arnaud Danjuma ging voor 16,5 miljoen euro naar Bournemouth, waar hij het wél goed deed. Trok voor 23 miljoen euro naar Villarreal, maar daar was het wat wisselvallig. Werd uitgeleend aan Tottenham en Everton, maar de Premier League was geen succes. Speelt nu op huurbasis voor FC Girona, waar hij niet bepaald de pannen van het dak speelt. Emmanuel Dennis verliet Club Brugge voor Watford, dat 5,2 miljoen euro betaalde. Deed het daar goed en trok voor 15 miljoen euro naar Nottingham Forest. Werd terug uitgeleend aan Watford en zit nu compleet op een zijspoor bij Nottingham Forest. Speelde er dit seizoen geen minuut.

Krépin Diatta versierde voor 16,7 miljoen euro een overgang naar AS Monaco. Speelt er nog steeds, maar verdwijnt steeds meer op het achterplan. Kwam dit seizoen nog maar aan 230 speelminuten. Tajon Buchanan liet Club Brugge een jaar geleden achter zich voor Inter, dat 7,5 miljoen euro betaalde. Liep een blessure op, maar komt amper tot niet aan spelen toe sinds hij fit is. Mag de club al verlaten en Galatasaray en AS Roma worden genoemd.

Sterke Nusa

Noa Lang trok voor 12,5 miljoen euro naar PSV. De flankaanvaller is van mening dat hij het potentieel heeft voor de wereldtop, maar op zijn 25ste lijkt dat veraf. Is uiteraard ook een basisspeler bij PSV, maar de Eredivisie overstijgen? Dat doet Lang voorlopig ook niet, al is hij wel een smaakmaker. Antonio Nusa maakte het misschien wel het minst waar bij Club Brugge, maar iedereen zag zijn enorme talent. RB Leipzig betaalde 21 miljoen euro en opvallend genoeg is de Noor misschien wel degene die het meest indruk maakt in dit lijstje. Hij doet het er zeer goed en ondertussen wordt al gewag gemaakt van interesse van Bayern München.

Club Brugge hoopt dat Skov Olsen het net als Nusa, en in eerste instantie ook Danjuma, het waarmaakt in een topcompetitie. Het is belangrijk dat spelers doorbreken in topcompetities. Dat is goed voor het statuut van de spelers van Club. De Ketelaere is daarom zeer goede reclame voor Blauw-Zwart. Hij maakt het waar bij Atalanta na een miskleun bij AC Milan. Hij staat niét in deze lijst omdat CDK niet die snelle, flankaanvaller was in Brugge zoals bovenstaande spelers.

CR

Gaat Skov Olsen het waarmaken bij Wolfsburg?

Meest recent

'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

101
101
Van Bommel loert mee: 'Supertansfers Fofana én Moreira'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

22
22
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

225
225
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

29
29
Cercle pakt uit met Gent-chouchou; Essevee slaat wéér toe

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklasser blijven volop sleutelen aan hun ...

75
75
Garcia doorbreekt WK-stilte: straffe taal over Vanaken

Sinds de WK-uitschakeling van de Rode Duivels en zijn daaropvolgende ontslag, bleeft het stil in het ...

696
696
Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

42
42
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

498
498
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

752
752
'Over & out: Bruno zet trio buitenspel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

629
629
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

804
804
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

338
338
'Sibierski maakt statement: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Na de nederlaag tegen Beveren staat RSC Anderlecht terug met de voeten op de grond. Tegen de ...

473
473
'Club Brugge keert kar: Leko kan fluiten naar winger'

Met een zes op zes tegen KV Kortrijk en OH Leuven schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. ...

728
728
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

515
515
Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

216
216
Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

258
258
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

370
370
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

62
62
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

471
471
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

70
70
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

327
327
'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

107
107
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

913
913
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

171
171

Meer sportnieuws