Boskamp: "Snap niet dat Anderlecht hem niet haalde"

door
Boskamp:

RSC Anderlecht is aan een wisselvallig seizoen bezig. De Brusselaars wisselen goed met pover af en dat moet dringend gaan verbeteren. Johan Boskamp volgt zijn voormalige werkgever op de voet. In Het Laatste Nieuws had hij het over een 'gemiste transfer' van de Brusselaars.

KRC Genk sloeg afgelopen zomer toe en haalde Matte Smets voor 2,2 miljoen euro weg bij STVV. Een zeer goede zet, want Smets maakte vorig jaar heel veel indruk op Stayen. Er was heel veel interesse, maar Thorsten Fink en Dimitri De Condé konden hem overtuigen.

LEES OOK: WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Geen Matte Smets

Johan Boskamp is kritisch voor de Brusselaars. "Je ziet gewoon dat Smets een leider wordt. Ik snap nog steeds niet dat Anderlecht hem deze zomer niet gehaald heeft. Maar ja, ik snap zoveel dingen niet bij Anderlecht", aldus de Rotterdammer.

Anderlecht was volgens onze bronnen ook in de markt, wat toen ook aangehaald werd. Paars-Wit was ook van plan die clausule te lichten, maar Smets koos voor een terugkeer naar zijn ex-ploeg. Hij kon in zijn omgeving blijven en met Fink kende hij de trainer door en door. Dat gaf de doorslag.

Wel Jan-Carlo Simic

Anderlecht greep dus gewoon naast Smets en ging nadien doorschakelen. Jan-Carlo Simic kwam naar het Lotto Park en werd voor 2,7 miljoen euro overgenomen van AC Milan. De jongeling is een ander type, maar kent best een goed seizoen en dat ondanks alle problemen in de defensie. 

Simic kent nog ups en downs, maar zijn waarde steeeg ondertussen volgens Transfermarkt naar 5 miljoen euro. De 19-jarige verdediger werd ook international bij Servië. Hij bleek dus ook geen al te verkeerde aankoop, al is er ook nog progessiemarge bij hem.

Doet Simic het ook goed bij Anderlecht?

Meest recent

Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

2
2
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

21
21
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

74
74
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

113
113
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

76
76
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

198
198
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

61
61
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

122
122
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

104
104
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

67
67
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

189
189
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

205
205
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

165
165
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

541
541
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

156
156
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

219
219
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

576
576
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

56
56
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

228
228
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

142
142
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

172
172
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

76
76
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

376
376
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

326
326

Meer sportnieuws