Antwerp zet puntjes op de i over jaarrekening

door
Antwerp zet puntjes op de i over jaarrekening

Royal Antwerp FC heeft weer een verlies van 12 miljoen euro geboekt. Ondanks het feit dat de club 25 miljoen euro binnenkreeg aan Champions League-gelden en ongeveer 20 miljoen euro ving voor Arthur Vermeeren. Financieel gezond is de club dus nog steeds niet. Antwerp kwam vanavond met een statement.

LEES OOK: Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

Verlies van 12 miljoen euro

"In tegenstelling tot berichtgeving in De Tijd, en gezien we niet gevraagd zijn om enige reactie of enige kans op loyaal wederhoor, willen we even de puntjes op de i zetten, gezien het gaat om feiten. Vorige week is de jaarrekening van RAFC NV neergelegd en werden de cijfers van 30 juni 2024 publiek gemaakt", klinkt het. 

"De club heeft nu al enige tijd geleden de omslag gemaakt om zelf bedruipend te worden en niet meer louter afhankelijk te zijn van de eigenaar. In de voorbije 2 seizoenen werd voor ongeveer 100 miljoen euro verkocht en dit heeft er samen met de sportieve successen zoals het kampioenschap, de bekerwinst en de Champions League toe geleid dat het grote tekort van vorig boekjaar gereduceerd is tot een verlies van 12 miljoen", laten ze nog weten. 

Nog gelden op komst

"De voorbije zomermercato en de transfers van Jean Butez en Ayrton Costa (al werd die ook voor miljoenen gekocht in de zomer, nvdr.) in januari zijn nog niet in deze cijfers opgenomen. Net zoals een eventuele deal tussen Atletico Madrid en Leipzig betreffende Arthur Vermeeren die RAFC een aanzienlijk bedrag kan opleveren. Deze zaken stellen ons in staat om in het huidig boekjaar naar een break-even te evolueren en stelden ons een aantal weken geleden in staat om voldoende cash naar voor te halen zodoende de openstaande kapitaalsverhoging van 27 miljoen euro te volstorten." 

"De familie Gheysens ondersteunt de club in al haar facetten maar heeft op geen enkele manier financiële steun gegeven aan RAFC. Dit is al een goeie 18 maanden het geval en heeft bijgevolg geen invloed gehad om tot het resultaat van vorig en huidig boekjaar te komen. De club blijft op de ingeslagen weg verder gaan en wil een verstandig financieel beleid koppelen aan sportieve resultaten. Ondertussen wordt ook verder gewerkt om de club verder uit te bouwen op organisatorisch en infrastructureel vlak en krijgt de jeugdacademie stilaan het vereiste niveau om aan de top mee te doen."

Is Antwerp goed bezig?

Meest recent

Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

112
112
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

69
69
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

33
33
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

144
144
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

139
139
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

246
246
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

308
308
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

312
312
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

170
170
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

402
402
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

888
888
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

98
98
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

802
802
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

207
207
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

554
554
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

671
671
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

79
79
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

183
183
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

177
177
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

64
64
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

162
162
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

92
92
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

187
187
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

81
81

Meer sportnieuws