Antwerp zet puntjes op de i over jaarrekening

382
Antwerp zet puntjes op de i over jaarrekening

Royal Antwerp FC heeft weer een verlies van 12 miljoen euro geboekt. Ondanks het feit dat de club 25 miljoen euro binnenkreeg aan Champions League-gelden en ongeveer 20 miljoen euro ving voor Arthur Vermeeren. Financieel gezond is de club dus nog steeds niet. Antwerp kwam vanavond met een statement.

LEES OOK: Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Verlies van 12 miljoen euro

"In tegenstelling tot berichtgeving in De Tijd, en gezien we niet gevraagd zijn om enige reactie of enige kans op loyaal wederhoor, willen we even de puntjes op de i zetten, gezien het gaat om feiten. Vorige week is de jaarrekening van RAFC NV neergelegd en werden de cijfers van 30 juni 2024 publiek gemaakt", klinkt het. 

"De club heeft nu al enige tijd geleden de omslag gemaakt om zelf bedruipend te worden en niet meer louter afhankelijk te zijn van de eigenaar. In de voorbije 2 seizoenen werd voor ongeveer 100 miljoen euro verkocht en dit heeft er samen met de sportieve successen zoals het kampioenschap, de bekerwinst en de Champions League toe geleid dat het grote tekort van vorig boekjaar gereduceerd is tot een verlies van 12 miljoen", laten ze nog weten. 

Nog gelden op komst

"De voorbije zomermercato en de transfers van Jean Butez en Ayrton Costa (al werd die ook voor miljoenen gekocht in de zomer, nvdr.) in januari zijn nog niet in deze cijfers opgenomen. Net zoals een eventuele deal tussen Atletico Madrid en Leipzig betreffende Arthur Vermeeren die RAFC een aanzienlijk bedrag kan opleveren. Deze zaken stellen ons in staat om in het huidig boekjaar naar een break-even te evolueren en stelden ons een aantal weken geleden in staat om voldoende cash naar voor te halen zodoende de openstaande kapitaalsverhoging van 27 miljoen euro te volstorten." 

"De familie Gheysens ondersteunt de club in al haar facetten maar heeft op geen enkele manier financiële steun gegeven aan RAFC. Dit is al een goeie 18 maanden het geval en heeft bijgevolg geen invloed gehad om tot het resultaat van vorig en huidig boekjaar te komen. De club blijft op de ingeslagen weg verder gaan en wil een verstandig financieel beleid koppelen aan sportieve resultaten. Ondertussen wordt ook verder gewerkt om de club verder uit te bouwen op organisatorisch en infrastructureel vlak en krijgt de jeugdacademie stilaan het vereiste niveau om aan de top mee te doen."

Is Antwerp goed bezig?

Meest recent

'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

22
22
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

13
13
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

19
19
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

6
6
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

86
86
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

76
76
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

143
143
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

14
14
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

164
164
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

375
375
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

325
325
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

316
316
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

45
45
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

318
318
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

85
85
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

40
40
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

159
159
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

142
142
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

85
85
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

57
57
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

64
64
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

65
65
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

379
379
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

69
69

Meer sportnieuws