Antwerp zet puntjes op de i over jaarrekening

door
Antwerp zet puntjes op de i over jaarrekening

Royal Antwerp FC heeft weer een verlies van 12 miljoen euro geboekt. Ondanks het feit dat de club 25 miljoen euro binnenkreeg aan Champions League-gelden en ongeveer 20 miljoen euro ving voor Arthur Vermeeren. Financieel gezond is de club dus nog steeds niet. Antwerp kwam vanavond met een statement.

LEES OOK: Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

Verlies van 12 miljoen euro

"In tegenstelling tot berichtgeving in De Tijd, en gezien we niet gevraagd zijn om enige reactie of enige kans op loyaal wederhoor, willen we even de puntjes op de i zetten, gezien het gaat om feiten. Vorige week is de jaarrekening van RAFC NV neergelegd en werden de cijfers van 30 juni 2024 publiek gemaakt", klinkt het. 

"De club heeft nu al enige tijd geleden de omslag gemaakt om zelf bedruipend te worden en niet meer louter afhankelijk te zijn van de eigenaar. In de voorbije 2 seizoenen werd voor ongeveer 100 miljoen euro verkocht en dit heeft er samen met de sportieve successen zoals het kampioenschap, de bekerwinst en de Champions League toe geleid dat het grote tekort van vorig boekjaar gereduceerd is tot een verlies van 12 miljoen", laten ze nog weten. 

Nog gelden op komst

"De voorbije zomermercato en de transfers van Jean Butez en Ayrton Costa (al werd die ook voor miljoenen gekocht in de zomer, nvdr.) in januari zijn nog niet in deze cijfers opgenomen. Net zoals een eventuele deal tussen Atletico Madrid en Leipzig betreffende Arthur Vermeeren die RAFC een aanzienlijk bedrag kan opleveren. Deze zaken stellen ons in staat om in het huidig boekjaar naar een break-even te evolueren en stelden ons een aantal weken geleden in staat om voldoende cash naar voor te halen zodoende de openstaande kapitaalsverhoging van 27 miljoen euro te volstorten." 

"De familie Gheysens ondersteunt de club in al haar facetten maar heeft op geen enkele manier financiële steun gegeven aan RAFC. Dit is al een goeie 18 maanden het geval en heeft bijgevolg geen invloed gehad om tot het resultaat van vorig en huidig boekjaar te komen. De club blijft op de ingeslagen weg verder gaan en wil een verstandig financieel beleid koppelen aan sportieve resultaten. Ondertussen wordt ook verder gewerkt om de club verder uit te bouwen op organisatorisch en infrastructureel vlak en krijgt de jeugdacademie stilaan het vereiste niveau om aan de top mee te doen."

Is Antwerp goed bezig?

Meest recent

Courtois geeft uitleg over Rode Duivels: "Verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

12
12
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

60
60
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

285
285
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

69
69
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

81
81
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

103
103
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

347
347
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

33
33
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

147
147
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

96
96
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

123
123
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

62
62
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

307
307
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

278
278
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

64
64
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

213
213
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

403
403
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

495
495
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

1003
1003
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

136
136
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

597
597
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

887
887
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

297
297
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

207
207
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

81
81

Meer sportnieuws