Antwerp zet puntjes op de i over jaarrekening

door
Antwerp zet puntjes op de i over jaarrekening

Royal Antwerp FC heeft weer een verlies van 12 miljoen euro geboekt. Ondanks het feit dat de club 25 miljoen euro binnenkreeg aan Champions League-gelden en ongeveer 20 miljoen euro ving voor Arthur Vermeeren. Financieel gezond is de club dus nog steeds niet. Antwerp kwam vanavond met een statement.

LEES OOK: Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Verlies van 12 miljoen euro

"In tegenstelling tot berichtgeving in De Tijd, en gezien we niet gevraagd zijn om enige reactie of enige kans op loyaal wederhoor, willen we even de puntjes op de i zetten, gezien het gaat om feiten. Vorige week is de jaarrekening van RAFC NV neergelegd en werden de cijfers van 30 juni 2024 publiek gemaakt", klinkt het. 

"De club heeft nu al enige tijd geleden de omslag gemaakt om zelf bedruipend te worden en niet meer louter afhankelijk te zijn van de eigenaar. In de voorbije 2 seizoenen werd voor ongeveer 100 miljoen euro verkocht en dit heeft er samen met de sportieve successen zoals het kampioenschap, de bekerwinst en de Champions League toe geleid dat het grote tekort van vorig boekjaar gereduceerd is tot een verlies van 12 miljoen", laten ze nog weten. 

Nog gelden op komst

"De voorbije zomermercato en de transfers van Jean Butez en Ayrton Costa (al werd die ook voor miljoenen gekocht in de zomer, nvdr.) in januari zijn nog niet in deze cijfers opgenomen. Net zoals een eventuele deal tussen Atletico Madrid en Leipzig betreffende Arthur Vermeeren die RAFC een aanzienlijk bedrag kan opleveren. Deze zaken stellen ons in staat om in het huidig boekjaar naar een break-even te evolueren en stelden ons een aantal weken geleden in staat om voldoende cash naar voor te halen zodoende de openstaande kapitaalsverhoging van 27 miljoen euro te volstorten." 

"De familie Gheysens ondersteunt de club in al haar facetten maar heeft op geen enkele manier financiële steun gegeven aan RAFC. Dit is al een goeie 18 maanden het geval en heeft bijgevolg geen invloed gehad om tot het resultaat van vorig en huidig boekjaar te komen. De club blijft op de ingeslagen weg verder gaan en wil een verstandig financieel beleid koppelen aan sportieve resultaten. Ondertussen wordt ook verder gewerkt om de club verder uit te bouwen op organisatorisch en infrastructureel vlak en krijgt de jeugdacademie stilaan het vereiste niveau om aan de top mee te doen."

Is Antwerp goed bezig?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

94
94
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

48
48
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

15
15
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

60
60
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

26
26
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

27
27
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

104
104
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

61
61
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

219
219
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

59
59
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

61
61
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

80
80
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

64
64
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

101
101
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

444
444
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

32
32
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

76
76
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

242
242
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

38
38
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

64
64
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

289
289
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

121
121
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

56
56
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

260
260
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

160
160

Meer sportnieuws