KV Kortrijk pakt uit en legt grote Belgische belofte vast

273 stemmen
KV Kortrijk pakt uit en legt grote Belgische belofte vast

KV Kortrijk zal dit seizoen weer tegen de degradatie strijden, maar de Kerels zijn volop bezig met de toekomst. Op de officiële kanalen pakte het uit met een eerste profcontract voor grote belofte Kyan Himpe.

Himpe is de zoon van ex-judoka Ulla Werbrouck. De 18-jarige aanvaller zit al elf seizoenen bij KV Kortrijk en maakte enorm veel indruk bij de beloften. Ondertussen maakte hij ook al zijn debuut op 2 december tegen Sporting Charleroi.

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Eigen jeugd

KV Kortrijk kijkt dus ook naar de eigen jeugdopleiding. ‘De 18-jarige aanvaller Kyan Himpe ondertekende zijn eerste profcontract bij KVK. De jonge spits stroomde al vroeg in op onze Jeugdacademie en werkt dit jaar zijn 11de seizoen bij de club af’, zo staat te lezen op de webstek van de Kerels.

Himpe tekende een contract tot 2027 met nog een extra optie. ‘Nadat hij zich al goed bij schot toonde bij onze beloften, maakte Kyan zijn Jupiler Pro League-debuut op 26 december tegen Charleroi. Kyan Himpe tekent nu een profcontract bij KVK tot juni 2027 met een optie op een extra seizoen.’

Degradatiezorgen

Ondertussen is KV Kortrijk weer veroordeeld tot degradatievoetbal dit seizoen. De Kerels staan op een vijftiende plek met 18 punten uit 21 wedstrijden. Komende speeldag wacht in het Guldensporenstadion RSC Anderlecht. Na Standard is de KV Kortrijk de club met het minst aantal gescoorde doelpunten (17 goals). Toch maar Himpe meer kansen geven in de A-kern?

Moeten Belgische clubs meer eigen jeugd de kans geven?

Meest recent

‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

60
60
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

206
206
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

19
19
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

39
39
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

52
52
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

148
148
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

33
33
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

12
12
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

34
34
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

306
306
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

163
163
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

110
110
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

498
498
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

463
463
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

153
153
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

86
86
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

85
85
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

192
192
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

74
74
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

125
125
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

421
421
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

198
198
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

111
111
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

339
339

Meer sportnieuws