KV Kortrijk pakt uit en legt grote Belgische belofte vast

273 stemmen
KV Kortrijk pakt uit en legt grote Belgische belofte vast

KV Kortrijk zal dit seizoen weer tegen de degradatie strijden, maar de Kerels zijn volop bezig met de toekomst. Op de officiële kanalen pakte het uit met een eerste profcontract voor grote belofte Kyan Himpe.

Himpe is de zoon van ex-judoka Ulla Werbrouck. De 18-jarige aanvaller zit al elf seizoenen bij KV Kortrijk en maakte enorm veel indruk bij de beloften. Ondertussen maakte hij ook al zijn debuut op 2 december tegen Sporting Charleroi.

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Eigen jeugd

KV Kortrijk kijkt dus ook naar de eigen jeugdopleiding. ‘De 18-jarige aanvaller Kyan Himpe ondertekende zijn eerste profcontract bij KVK. De jonge spits stroomde al vroeg in op onze Jeugdacademie en werkt dit jaar zijn 11de seizoen bij de club af’, zo staat te lezen op de webstek van de Kerels.

Himpe tekende een contract tot 2027 met nog een extra optie. ‘Nadat hij zich al goed bij schot toonde bij onze beloften, maakte Kyan zijn Jupiler Pro League-debuut op 26 december tegen Charleroi. Kyan Himpe tekent nu een profcontract bij KVK tot juni 2027 met een optie op een extra seizoen.’

Degradatiezorgen

Ondertussen is KV Kortrijk weer veroordeeld tot degradatievoetbal dit seizoen. De Kerels staan op een vijftiende plek met 18 punten uit 21 wedstrijden. Komende speeldag wacht in het Guldensporenstadion RSC Anderlecht. Na Standard is de KV Kortrijk de club met het minst aantal gescoorde doelpunten (17 goals). Toch maar Himpe meer kansen geven in de A-kern?

Moeten Belgische clubs meer eigen jeugd de kans geven?

Meest recent

The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

13
13
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

9
9
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

87
87
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

68
68
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

43
43
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

42
42
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

57
57
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

454
454
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

503
503
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

121
121
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

356
356
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

171
171
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

271
271
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

213
213
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1148
1148
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

86
86
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

458
458
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

304
304
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

695
695
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

810
810
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

87
87
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

177
177
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

836
836
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

98
98
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

76
76

Meer sportnieuws