KV Kortrijk pakt uit en legt grote Belgische belofte vast

273
KV Kortrijk pakt uit en legt grote Belgische belofte vast

KV Kortrijk zal dit seizoen weer tegen de degradatie strijden, maar de Kerels zijn volop bezig met de toekomst. Op de officiële kanalen pakte het uit met een eerste profcontract voor grote belofte Kyan Himpe.

Himpe is de zoon van ex-judoka Ulla Werbrouck. De 18-jarige aanvaller zit al elf seizoenen bij KV Kortrijk en maakte enorm veel indruk bij de beloften. Ondertussen maakte hij ook al zijn debuut op 2 december tegen Sporting Charleroi.

LEES OOK: Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

Eigen jeugd

KV Kortrijk kijkt dus ook naar de eigen jeugdopleiding. ‘De 18-jarige aanvaller Kyan Himpe ondertekende zijn eerste profcontract bij KVK. De jonge spits stroomde al vroeg in op onze Jeugdacademie en werkt dit jaar zijn 11de seizoen bij de club af’, zo staat te lezen op de webstek van de Kerels.

Himpe tekende een contract tot 2027 met nog een extra optie. ‘Nadat hij zich al goed bij schot toonde bij onze beloften, maakte Kyan zijn Jupiler Pro League-debuut op 26 december tegen Charleroi. Kyan Himpe tekent nu een profcontract bij KVK tot juni 2027 met een optie op een extra seizoen.’

Degradatiezorgen

Ondertussen is KV Kortrijk weer veroordeeld tot degradatievoetbal dit seizoen. De Kerels staan op een vijftiende plek met 18 punten uit 21 wedstrijden. Komende speeldag wacht in het Guldensporenstadion RSC Anderlecht. Na Standard is de KV Kortrijk de club met het minst aantal gescoorde doelpunten (17 goals). Toch maar Himpe meer kansen geven in de A-kern?

Moeten Belgische clubs meer eigen jeugd de kans geven?

Meest recent

Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

4
4
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

4
4
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

17
17
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

27
27
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

56
56
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

146
146
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

11
11
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

77
77
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

27
27
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

224
224
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

91
91
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

44
44
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

27
27
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

68
68
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

170
170
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

48
48
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

38
38
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

121
121
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

66
66
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

108
108
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

61
61
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

52
52
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

68
68

Meer sportnieuws