KV Kortrijk pakt uit en legt grote Belgische belofte vast

door
KV Kortrijk pakt uit en legt grote Belgische belofte vast

KV Kortrijk zal dit seizoen weer tegen de degradatie strijden, maar de Kerels zijn volop bezig met de toekomst. Op de officiële kanalen pakte het uit met een eerste profcontract voor grote belofte Kyan Himpe.

Himpe is de zoon van ex-judoka Ulla Werbrouck. De 18-jarige aanvaller zit al elf seizoenen bij KV Kortrijk en maakte enorm veel indruk bij de beloften. Ondertussen maakte hij ook al zijn debuut op 2 december tegen Sporting Charleroi.

LEES OOK: Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Eigen jeugd

KV Kortrijk kijkt dus ook naar de eigen jeugdopleiding. ‘De 18-jarige aanvaller Kyan Himpe ondertekende zijn eerste profcontract bij KVK. De jonge spits stroomde al vroeg in op onze Jeugdacademie en werkt dit jaar zijn 11de seizoen bij de club af’, zo staat te lezen op de webstek van de Kerels.

Himpe tekende een contract tot 2027 met nog een extra optie. ‘Nadat hij zich al goed bij schot toonde bij onze beloften, maakte Kyan zijn Jupiler Pro League-debuut op 26 december tegen Charleroi. Kyan Himpe tekent nu een profcontract bij KVK tot juni 2027 met een optie op een extra seizoen.’

Degradatiezorgen

Ondertussen is KV Kortrijk weer veroordeeld tot degradatievoetbal dit seizoen. De Kerels staan op een vijftiende plek met 18 punten uit 21 wedstrijden. Komende speeldag wacht in het Guldensporenstadion RSC Anderlecht. Na Standard is de KV Kortrijk de club met het minst aantal gescoorde doelpunten (17 goals). Toch maar Himpe meer kansen geven in de A-kern?

Moeten Belgische clubs meer eigen jeugd de kans geven?

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

38
38
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

57
57
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

97
97
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

96
96
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

71
71
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

40
40
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

212
212
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

328
328
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

77
77
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

511
511
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

267
267
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

105
105
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

120
120
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

395
395
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

94
94
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

330
330
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

801
801
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

300
300
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

60
60
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

296
296
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

287
287
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

44
44
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

97
97

Meer sportnieuws