Boskamp jubelt: “Hij als bondscoach zou sensatie zijn!”

2548
Boskamp jubelt: “Hij als bondscoach zou sensatie zijn!”

Bondscoach Domenico Tedesco is officieel ontslagen bij de Rode Duivels. Nu is de hamvraag wie de opvolger van de Italiaanse keuzeheer zal worden. De lijst met namen groeit met de dag.

Als Belgische kandidaten werden vooral Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud’homme en Philippe Clement genoemd. Verschillende analisten denken echter dat het weer een buitenlander zal worden. Ook Johan Boskamp deelt die mening.

LEES OOK: De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Grote sensatie? 

Volgens Boskamp zal er snel een nieuwe bondscoach worden aangesteld. “Vincent Mannaert zal wel iemand op het oog hebben. Of dat hoop ik toch. Over twee maanden moeten ze alweer aan de bak in de Nations League. Mijn voorkeur gaat uit naar een Belg, maar het zal wel een buitenlander worden. Alles wijst daar op”, citeert Het Belang van Limburg.

Rudi Garcia en Thierry Henry worden volop genoemd, maar ook Nederlanders Mark van Bommel en Erik ten Hag zijn opties. Boskamp denkt echter luidop aan een andere landgenoot: Louis van Gaal. “Dat wil ik nog wel eens zien. Ik weet niet of hij het nog ziet zitten met zijn gezondheidsproblemen, maar het zou in ieder geval een echte sensatie zijn.”

Mannaert overbodig 

Boskamp vreest wel dat van Gaal dan volledig de touwtjes zal overnemen bij de KBVB. “Klein probleempje als Louis het wordt: dan heeft de rest van de KBVB gelijk niets meer te zeggen. Dan zou Mannaert zichzelf overbodig maken. Louis heeft niemand anders nodig, hij regels alles wel”, aldus Boskamp.

Buiten van Gaal had Boskamp het ook over Nederlandse oefenmeester Roger Schmidt. “Dat zou ook een goeie keuze zijn. Hij deed het goed bij PSV en daarna ook bij Benfica. Maar wil hij wel bondscoach worden? Hij wil misschien nog elke dag op dat veld staan.”

Zou jij Louis van Gaal graag als bondscoach van de Rode Duivels zien?

Meest recent

'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

9
9
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

4
4
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

24
24
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

18
18
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

53
53
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

28
28
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

32
32
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

7
7
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

96
96
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

87
87
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

175
175
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

184
184
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

417
417
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

355
355
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

335
335
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

48
48
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

339
339
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

92
92
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

43
43
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

170
170
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

145
145
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

91
91
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60

Meer sportnieuws