Boskamp jubelt: “Hij als bondscoach zou sensatie zijn!”

door
Boskamp jubelt: “Hij als bondscoach zou sensatie zijn!”

Bondscoach Domenico Tedesco is officieel ontslagen bij de Rode Duivels. Nu is de hamvraag wie de opvolger van de Italiaanse keuzeheer zal worden. De lijst met namen groeit met de dag.

Als Belgische kandidaten werden vooral Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud’homme en Philippe Clement genoemd. Verschillende analisten denken echter dat het weer een buitenlander zal worden. Ook Johan Boskamp deelt die mening.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

Grote sensatie? 

Volgens Boskamp zal er snel een nieuwe bondscoach worden aangesteld. “Vincent Mannaert zal wel iemand op het oog hebben. Of dat hoop ik toch. Over twee maanden moeten ze alweer aan de bak in de Nations League. Mijn voorkeur gaat uit naar een Belg, maar het zal wel een buitenlander worden. Alles wijst daar op”, citeert Het Belang van Limburg.

Rudi Garcia en Thierry Henry worden volop genoemd, maar ook Nederlanders Mark van Bommel en Erik ten Hag zijn opties. Boskamp denkt echter luidop aan een andere landgenoot: Louis van Gaal. “Dat wil ik nog wel eens zien. Ik weet niet of hij het nog ziet zitten met zijn gezondheidsproblemen, maar het zou in ieder geval een echte sensatie zijn.”

Mannaert overbodig 

Boskamp vreest wel dat van Gaal dan volledig de touwtjes zal overnemen bij de KBVB. “Klein probleempje als Louis het wordt: dan heeft de rest van de KBVB gelijk niets meer te zeggen. Dan zou Mannaert zichzelf overbodig maken. Louis heeft niemand anders nodig, hij regels alles wel”, aldus Boskamp.

Buiten van Gaal had Boskamp het ook over Nederlandse oefenmeester Roger Schmidt. “Dat zou ook een goeie keuze zijn. Hij deed het goed bij PSV en daarna ook bij Benfica. Maar wil hij wel bondscoach worden? Hij wil misschien nog elke dag op dat veld staan.”

Zou jij Louis van Gaal graag als bondscoach van de Rode Duivels zien?

Meest recent

Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

5
5
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

24
24
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

38
38
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

204
204
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

57
57
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

127
127
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

292
292
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

178
178
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

337
337
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

303
303
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

100
100
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

96
96
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

427
427
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

241
241
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

304
304
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

644
644
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

267
267
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

460
460
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

626
626
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

656
656
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

667
667
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

228
228
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

375
375
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

299
299

Meer sportnieuws