Boskamp jubelt: “Hij als bondscoach zou sensatie zijn!”

2548 stemmen
Boskamp jubelt: “Hij als bondscoach zou sensatie zijn!”

Bondscoach Domenico Tedesco is officieel ontslagen bij de Rode Duivels. Nu is de hamvraag wie de opvolger van de Italiaanse keuzeheer zal worden. De lijst met namen groeit met de dag.

Als Belgische kandidaten werden vooral Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud’homme en Philippe Clement genoemd. Verschillende analisten denken echter dat het weer een buitenlander zal worden. Ook Johan Boskamp deelt die mening.

LEES OOK: 'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Grote sensatie? 

Volgens Boskamp zal er snel een nieuwe bondscoach worden aangesteld. “Vincent Mannaert zal wel iemand op het oog hebben. Of dat hoop ik toch. Over twee maanden moeten ze alweer aan de bak in de Nations League. Mijn voorkeur gaat uit naar een Belg, maar het zal wel een buitenlander worden. Alles wijst daar op”, citeert Het Belang van Limburg.

Rudi Garcia en Thierry Henry worden volop genoemd, maar ook Nederlanders Mark van Bommel en Erik ten Hag zijn opties. Boskamp denkt echter luidop aan een andere landgenoot: Louis van Gaal. “Dat wil ik nog wel eens zien. Ik weet niet of hij het nog ziet zitten met zijn gezondheidsproblemen, maar het zou in ieder geval een echte sensatie zijn.”

Mannaert overbodig 

Boskamp vreest wel dat van Gaal dan volledig de touwtjes zal overnemen bij de KBVB. “Klein probleempje als Louis het wordt: dan heeft de rest van de KBVB gelijk niets meer te zeggen. Dan zou Mannaert zichzelf overbodig maken. Louis heeft niemand anders nodig, hij regels alles wel”, aldus Boskamp.

Buiten van Gaal had Boskamp het ook over Nederlandse oefenmeester Roger Schmidt. “Dat zou ook een goeie keuze zijn. Hij deed het goed bij PSV en daarna ook bij Benfica. Maar wil hij wel bondscoach worden? Hij wil misschien nog elke dag op dat veld staan.”

Zou jij Louis van Gaal graag als bondscoach van de Rode Duivels zien?

Meest recent

'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

6
6
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

25
25
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

31
31
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

73
73
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

32
32
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

659
659
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

127
127
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

77
77
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

49
49
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

28
28
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

221
221
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

84
84
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

57
57
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

192
192
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

293
293
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

89
89
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

169
169
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

39
39
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

261
261
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

41
41
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

614
614
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

617
617
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

74
74
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

140
140

Meer sportnieuws