Boskamp jubelt: “Hij als bondscoach zou sensatie zijn!”

2548
Boskamp jubelt: “Hij als bondscoach zou sensatie zijn!”

Bondscoach Domenico Tedesco is officieel ontslagen bij de Rode Duivels. Nu is de hamvraag wie de opvolger van de Italiaanse keuzeheer zal worden. De lijst met namen groeit met de dag.

Als Belgische kandidaten werden vooral Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud’homme en Philippe Clement genoemd. Verschillende analisten denken echter dat het weer een buitenlander zal worden. Ook Johan Boskamp deelt die mening.

LEES OOK: Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Grote sensatie? 

Volgens Boskamp zal er snel een nieuwe bondscoach worden aangesteld. “Vincent Mannaert zal wel iemand op het oog hebben. Of dat hoop ik toch. Over twee maanden moeten ze alweer aan de bak in de Nations League. Mijn voorkeur gaat uit naar een Belg, maar het zal wel een buitenlander worden. Alles wijst daar op”, citeert Het Belang van Limburg.

Rudi Garcia en Thierry Henry worden volop genoemd, maar ook Nederlanders Mark van Bommel en Erik ten Hag zijn opties. Boskamp denkt echter luidop aan een andere landgenoot: Louis van Gaal. “Dat wil ik nog wel eens zien. Ik weet niet of hij het nog ziet zitten met zijn gezondheidsproblemen, maar het zou in ieder geval een echte sensatie zijn.”

Mannaert overbodig 

Boskamp vreest wel dat van Gaal dan volledig de touwtjes zal overnemen bij de KBVB. “Klein probleempje als Louis het wordt: dan heeft de rest van de KBVB gelijk niets meer te zeggen. Dan zou Mannaert zichzelf overbodig maken. Louis heeft niemand anders nodig, hij regels alles wel”, aldus Boskamp.

Buiten van Gaal had Boskamp het ook over Nederlandse oefenmeester Roger Schmidt. “Dat zou ook een goeie keuze zijn. Hij deed het goed bij PSV en daarna ook bij Benfica. Maar wil hij wel bondscoach worden? Hij wil misschien nog elke dag op dat veld staan.”

Zou jij Louis van Gaal graag als bondscoach van de Rode Duivels zien?

Meest recent

Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

17
17
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

46
46
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

21
21
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

99
99
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

104
104
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

52
52
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

46
46
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

81
81
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

193
193
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

159
159
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

352
352
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

305
305
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

127
127
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

132
132
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

232
232
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

199
199
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

265
265
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

326
326
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

226
226
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

232
232
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

103
103
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

262
262
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54

Meer sportnieuws