Sternal: "Daarom koos ik voor transfer naar Anderlecht"

342 stemmen
Sternal:

RSC Anderlecht maakte vandaag bekend dat Enzo Sternal werd weggehaald bij Olympique Marseille. Het zeventienjarige talent tekende voor twee jaar in Brussel. De jongeling maakte via de clubkanalen bekend waarom hij naar Brussel trekt.

LEES OOK: 'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Sternal tekent voor Anderlecht

"Het project van Anderlecht heeft mij weten te overtuigen. Het is een club die jongeren opleidt en hen minuten geeft. Ik ben een aanvallende middenvelder of een linkerflankaanvaller. Anderlecht is een club die talenten 'polijst' en daarnaast is het ook een club die goed en mooi voetbal speelt. De accommodatie is ook uitstekend en dit alles zorgde ervoor dat ik voor Anderlecht koos", aldus Sternal.

De jonge Fransman tekende voor 2,5 jaar, al mogen spelers onder 18 jaar ook voor drie seizoenen tekenen. Mogelijk volgt er op zijn 18de een volgende contractverlenging. Dat is in mei. Er waren aanvankelijk geluiden over een contract van 4,5 jaar, waardoor de kans bestaat dat de speler in mei gaat bijtekenen.

Snel doorgroeien?

Sternal komt dus over van Marseille. Franse media maken melding van een doorverkooppercentage en terugkoopoptie voor Marseille, maar dat werd nergens officieel bevestigd. Sternal zal eerst zich moeten bewijzen bij RSCA Futures.

Als aanvallende middenvelder liggen er al alvast kansen voor hem tegen komend seizoen. Mario Stroeykens zal zo goed als zeker vertrekken en ook de toekomst van Yari Verschaeren is onzeker. Er is dus ruimte om snel door te groeien.

Gaat hij dit seizoen al speelkansen krijgen bij de eerste ploeg?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

18
18
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

36
36
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

17
17
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

38
38
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

140
140
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

369
369
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

59
59
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

244
244
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

374
374
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

337
337
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

345
345
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

252
252
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

227
227
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

438
438
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

301
301
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

284
284
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

300
300
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

75
75
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

195
195
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

197
197
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

176
176
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

61
61
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

320
320
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

496
496

Meer sportnieuws