Vandenbempt verklapt wanneer opvolger Tedesco komt

761 stemmen
Vandenbempt verklapt wanneer opvolger Tedesco komt

Domenico Tedesco werd logischerwijs bedankt voor bewezen dienst. Hij stelde ondanks een leuk begin al snel teleur. Het EK werd een complete teleurstelling en nadien ging het steeds slechter. De vraag is: wie gaat hem opvolgen? Peter Vandenbempt had daar meer over te zeggen bij Sporza.

LEES OOK: Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

Weldra een nieuwe coach?

"Er is al intensief gezocht. Maar Mannaert heeft intussen wel al moeten ondervinden dat België een minder aantrekkelijke bruid is dan 6 of 7 jaar geleden. Er zijn al wel namen verschenen - sommigen zijn waar, bij anderen is kort gepolst - maar het lijkt me toch stilaan tijd om een shortlist samen te stellen", klinkt het bij Sporza. 

"De verwachting is dat die in de loop van volgende week overhandigd wordt aan het sportief comité, dat dan een keuze moet maken. We zullen zien, maar ik denk dat het tegen volgende week min of meer bekend zal zijn", vertelt Vandenbempt nog.

Er worden heel veel namen genoemd. Louis van Gaal onder meer, maar de KBVB zou toch liever een jonger profiel willen. Sergio Conceiçao was de topkandidaat, maar die koos voor AC Milan. Er doen nog wat namen de ronde.

Van Bommel de ideale kandidaat?

Rudi Garcia is er daar een van, maar diens prestaties bij Napoli en Lyon waren de afgelopen jaren ook niet geweldig. Thierry Henry kende wel een goede laatste job bij de Franse Olympische ploeg. Mark van Bommel is dan weer een coach die misschien nog het best past.

De Nederlander kent het Belgische voetbal, en al zijn eigenaardigheden die er rondom spelen, ondertussen zeer goed. Daarnaast is hij een ex-topspeler geweest en iemand die ook al ervaring heeft als coach. Misschien toch maar alle pijlen op de Nederlander richten?

Is Van Bommel de ideale kandidaat?

Meest recent

'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

55
55
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

218
218
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

82
82
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

138
138
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

116
116
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

246
246
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

64
64
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

45
45
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

33
33
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

479
479
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

69
69
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

235
235
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

52
52
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

245
245
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

179
179
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

118
118
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

736
736
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

69
69
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

182
182
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

181
181
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1113
1113
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

731
731
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

484
484
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

875
875
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

877
877

Meer sportnieuws