Vandenbempt verklapt wanneer opvolger Tedesco komt

761 stemmen
Vandenbempt verklapt wanneer opvolger Tedesco komt

Domenico Tedesco werd logischerwijs bedankt voor bewezen dienst. Hij stelde ondanks een leuk begin al snel teleur. Het EK werd een complete teleurstelling en nadien ging het steeds slechter. De vraag is: wie gaat hem opvolgen? Peter Vandenbempt had daar meer over te zeggen bij Sporza.

LEES OOK: Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

Weldra een nieuwe coach?

"Er is al intensief gezocht. Maar Mannaert heeft intussen wel al moeten ondervinden dat België een minder aantrekkelijke bruid is dan 6 of 7 jaar geleden. Er zijn al wel namen verschenen - sommigen zijn waar, bij anderen is kort gepolst - maar het lijkt me toch stilaan tijd om een shortlist samen te stellen", klinkt het bij Sporza. 

"De verwachting is dat die in de loop van volgende week overhandigd wordt aan het sportief comité, dat dan een keuze moet maken. We zullen zien, maar ik denk dat het tegen volgende week min of meer bekend zal zijn", vertelt Vandenbempt nog.

Er worden heel veel namen genoemd. Louis van Gaal onder meer, maar de KBVB zou toch liever een jonger profiel willen. Sergio Conceiçao was de topkandidaat, maar die koos voor AC Milan. Er doen nog wat namen de ronde.

Van Bommel de ideale kandidaat?

Rudi Garcia is er daar een van, maar diens prestaties bij Napoli en Lyon waren de afgelopen jaren ook niet geweldig. Thierry Henry kende wel een goede laatste job bij de Franse Olympische ploeg. Mark van Bommel is dan weer een coach die misschien nog het best past.

De Nederlander kent het Belgische voetbal, en al zijn eigenaardigheden die er rondom spelen, ondertussen zeer goed. Daarnaast is hij een ex-topspeler geweest en iemand die ook al ervaring heeft als coach. Misschien toch maar alle pijlen op de Nederlander richten?

Is Van Bommel de ideale kandidaat?

Meest recent

‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

11
11
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

55
55
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

18
18
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

17
17
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

19
19
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

443
443
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

160
160
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

64
64
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

127
127
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

35
35
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

682
682
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

122
122
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

129
129
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

93
93
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

475
475
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

399
399
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

430
430
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

259
259
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

373
373
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

733
733
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

544
544
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

45
45
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

280
280
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

838
838

Meer sportnieuws