Antwerp ferm in het rood: Gheysens wéér redder in nood

door
Antwerp ferm in het rood: Gheysens wéér redder in nood

Royal Antwerp FC kwam met rode cijfers van het afgelopen boekjaar naar buiten. Het Laatste Nieuws laat weten dat The Great Old een verlies van twaalf miljoen euro heeft geleden. Dat is minder dan het jaar daarvoor, maar er heersen nog steeds zorgen op de Bosuil.

Antwerp blijft zo erg afhankelijk van voorzitter Paul Gheysens. Ondanks de problemen van de preses met zijn bedrijf Ghelamco zal hij ook deze keer de redder in nood spelen op de Bosuil. Gheysens springt bij met enkele miljoenen.

LEES OOK: ‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Donkerrode cijfers

In het boekjaar 2022/2023 werd er een recordverlies van meer dan 46 miljoen euro geleden. De situatie ziet er aldus een pak beter uit bij Antwerp, maar het kan nog steeds niet zonder de miljoenen en hulp van voorzitter Gheysens. Wel zag het een ferme stijging in de inkomsten: van 69 miljoen euro naar 116 miljoen euro.

Daar waren de Champions League en de toptransfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid voor een groot verantwoordelijk voor. De kosten stegen dan weer van 112 naar 121 miljoen euro. Dat betekent dat het operationeel verlies van Antwerp zo’n vijf miljoen euro bedroeg. Er waren vervolgens meer dan 6 miljoen euro financiële kosten waardoor de rode cijfers uiteindelijk op 12 miljoen euro zijn gestrand.

Toch verbetering

Ondanks de miljoenenverliezen gaat het aldus wel de goede kant uit voor Antwerp. Het eigen vermogen is echter nog steeds zo'n tien miljoen euro in min. De kapitaalinjecties van Gheysens hebben ervoor gezorgd dat de schulden echter niet enorm zijn. In december stortte hij nog de overige 27 miljoen euro van de kapitaalsverhoging van vorig jaar.

Ook grijpt Gheysens nu in met een lening om Antwerp boven water te houden. ‘Én dat het Antwerp ook nog een nieuwe lening van 8 miljoen euro geeft. Vers geld van de voorzitter, om “een openstaande lening af te lossen en de cashflownoden op korte termijn af te dekken”’, klink het.

Denk jij dat Antwerp nog lang afhankelijk zal zijn van Paul Gheysens?

Meest recent

Kompany schrijft wéér geschiedenis: "Dit is ongelooflijk"

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

10
10
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

75
75
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

52
52
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

113
113
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

88
88
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

142
142
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

113
113
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

145
145
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

117
117
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

253
253
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

37
37
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

281
281
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

107
107
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

220
220
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

124
124
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

19
19
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

41
41
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

298
298
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

210
210
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

216
216
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

41
41
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

67
67
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

41
41
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

39
39

Meer sportnieuws