Antwerp ferm in het rood: Gheysens wéér redder in nood

door
Antwerp ferm in het rood: Gheysens wéér redder in nood

Royal Antwerp FC kwam met rode cijfers van het afgelopen boekjaar naar buiten. Het Laatste Nieuws laat weten dat The Great Old een verlies van twaalf miljoen euro heeft geleden. Dat is minder dan het jaar daarvoor, maar er heersen nog steeds zorgen op de Bosuil.

Antwerp blijft zo erg afhankelijk van voorzitter Paul Gheysens. Ondanks de problemen van de preses met zijn bedrijf Ghelamco zal hij ook deze keer de redder in nood spelen op de Bosuil. Gheysens springt bij met enkele miljoenen.

LEES OOK: Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Donkerrode cijfers

In het boekjaar 2022/2023 werd er een recordverlies van meer dan 46 miljoen euro geleden. De situatie ziet er aldus een pak beter uit bij Antwerp, maar het kan nog steeds niet zonder de miljoenen en hulp van voorzitter Gheysens. Wel zag het een ferme stijging in de inkomsten: van 69 miljoen euro naar 116 miljoen euro.

Daar waren de Champions League en de toptransfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid voor een groot verantwoordelijk voor. De kosten stegen dan weer van 112 naar 121 miljoen euro. Dat betekent dat het operationeel verlies van Antwerp zo’n vijf miljoen euro bedroeg. Er waren vervolgens meer dan 6 miljoen euro financiële kosten waardoor de rode cijfers uiteindelijk op 12 miljoen euro zijn gestrand.

Toch verbetering

Ondanks de miljoenenverliezen gaat het aldus wel de goede kant uit voor Antwerp. Het eigen vermogen is echter nog steeds zo'n tien miljoen euro in min. De kapitaalinjecties van Gheysens hebben ervoor gezorgd dat de schulden echter niet enorm zijn. In december stortte hij nog de overige 27 miljoen euro van de kapitaalsverhoging van vorig jaar.

Ook grijpt Gheysens nu in met een lening om Antwerp boven water te houden. ‘Én dat het Antwerp ook nog een nieuwe lening van 8 miljoen euro geeft. Vers geld van de voorzitter, om “een openstaande lening af te lossen en de cashflownoden op korte termijn af te dekken”’, klink het.

Denk jij dat Antwerp nog lang afhankelijk zal zijn van Paul Gheysens?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

0
0
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

75
75
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

21
21
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

120
120
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

16
16
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

33
33
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

176
176
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

146
146
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

90
90
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

150
150
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

218
218
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

131
131
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

172
172
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

282
282
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

206
206
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

538
538
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

253
253
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

333
333
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

306
306
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

344
344
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

164
164
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

228
228
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

151
151
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

188
188

Meer sportnieuws