Antwerp ferm in het rood: Gheysens wéér redder in nood

736 stemmen
Antwerp ferm in het rood: Gheysens wéér redder in nood

Royal Antwerp FC kwam met rode cijfers van het afgelopen boekjaar naar buiten. Het Laatste Nieuws laat weten dat The Great Old een verlies van twaalf miljoen euro heeft geleden. Dat is minder dan het jaar daarvoor, maar er heersen nog steeds zorgen op de Bosuil.

Antwerp blijft zo erg afhankelijk van voorzitter Paul Gheysens. Ondanks de problemen van de preses met zijn bedrijf Ghelamco zal hij ook deze keer de redder in nood spelen op de Bosuil. Gheysens springt bij met enkele miljoenen.

LEES OOK: Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Donkerrode cijfers

In het boekjaar 2022/2023 werd er een recordverlies van meer dan 46 miljoen euro geleden. De situatie ziet er aldus een pak beter uit bij Antwerp, maar het kan nog steeds niet zonder de miljoenen en hulp van voorzitter Gheysens. Wel zag het een ferme stijging in de inkomsten: van 69 miljoen euro naar 116 miljoen euro.

Daar waren de Champions League en de toptransfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid voor een groot verantwoordelijk voor. De kosten stegen dan weer van 112 naar 121 miljoen euro. Dat betekent dat het operationeel verlies van Antwerp zo’n vijf miljoen euro bedroeg. Er waren vervolgens meer dan 6 miljoen euro financiële kosten waardoor de rode cijfers uiteindelijk op 12 miljoen euro zijn gestrand.

Toch verbetering

Ondanks de miljoenenverliezen gaat het aldus wel de goede kant uit voor Antwerp. Het eigen vermogen is echter nog steeds zo'n tien miljoen euro in min. De kapitaalinjecties van Gheysens hebben ervoor gezorgd dat de schulden echter niet enorm zijn. In december stortte hij nog de overige 27 miljoen euro van de kapitaalsverhoging van vorig jaar.

Ook grijpt Gheysens nu in met een lening om Antwerp boven water te houden. ‘Én dat het Antwerp ook nog een nieuwe lening van 8 miljoen euro geeft. Vers geld van de voorzitter, om “een openstaande lening af te lossen en de cashflownoden op korte termijn af te dekken”’, klink het.

🚀

Denk jij dat Antwerp nog lang afhankelijk zal zijn van Paul Gheysens?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

37
37
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

29
29
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

30
30
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

86
86
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

79
79
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

83
83
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

70
70
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

102
102
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

89
89
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

164
164
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

522
522
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

64
64
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

179
179
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

478
478
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

870
870
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

125
125
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

376
376
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

179
179
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

712
712
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

609
609
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

187
187
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

380
380

Meer sportnieuws