'Opvolger Tedesco: Mannaert hakt belangrijke knopen door'

725
'Opvolger Tedesco: Mannaert hakt belangrijke knopen door'

De kogel is eindelijk door de kerk: Domenico Tedesco mag zich niet langer bondscoach van de Rode Duivels noemen. Via de officiële kanalen bevestigt de voetbalbond in één klap ook dat de zoektocht naar zijn opvolger al volop aan de gang is. Intussen hakte Vincent Mannaert alvast enkele belangrijke knopen door.

"De zoektocht naar de nieuwe sportieve staf verloopt in alle sereniteit", aldus de KBVB, die behalve Tedesco ook diens assistenten bedankte voor bewezen diensten. Daarmee lijkt de weg vrij te liggen voor de nieuwe bondscoach om, zoals dat wel vaker het geval is, zelf zijn staf te mogen invullen. Toch een troef voor Mannaert in diens gesprekken met eventuele kandidaten.

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

KBVB zoekt bondscoach

Hoewel de sportief directeur dus vooral achter de schermen op zoek wil gaan naar een vervanger voor Tedesco lekte de afgelopen dagen uit dat hij zijn shortlist ondertussen tot een vijftal namen heeft gereduceerd, waaronder Thierry Henry en Rudi Garcia. Van alle vermeende targets die reeds de ronde deden in de wandelgangen lijken zij momenteel de meest concrete pistes.

Vermits zowat alle Belgische kanshebbers voor de job zelf al afhaakten staat het volgens Het Laatste Nieuws alleszins quasi vast dat de keuze na Tedesco en Roberto Martinez opnieuw op een buitenlander zal vallen. Die moet zich dan wel tevreden stellen met een contract van korte duur, want nog volgens de krant ligt er slechts een verbintenis tot na het WK van 2026 klaar.

Opvolger van Tedesco?

"Wie er eind maart op de bank zit voor de dubbele interland tegen Oekraïne, voor de play-offs van de Nations League, is nog een open vraag. Iemand die tot en met het WK in Amerika, volgend jaar, all-in gaat. Een langer contract krijgt de opvolger van Tedesco niet", klinkt het tenslotte. Nadat zijn contract vlak voor het EK al werd verlengd lagTedesco zelf ook tot dan vast.

Zoals de KBVB aankondigde in haar mededeling is het dus wel de bedoeling dat er tegen het volgende interlandluik, de Nations League-barragewedstrijden tegen Oekraïne op 20 en 23 maart, alweer een permanente opvolger in de dug-out zit. Afwachten dus wanneer Mannaert de knoop omtrent de nieuwe bondscoach definitief zal doorhakken. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Verwacht u dat Mannaert snel een nieuwe bondscoach zal aanstellen?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

23
23
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

13
13
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

36
36
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

133
133
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

38
38
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

93
93
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

182
182
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

61
61
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

915
915
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

160
160
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

888
888
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

48
48
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

299
299
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws