'Opvolger Tedesco: Mannaert hakt belangrijke knopen door'

725 stemmen
'Opvolger Tedesco: Mannaert hakt belangrijke knopen door'

De kogel is eindelijk door de kerk: Domenico Tedesco mag zich niet langer bondscoach van de Rode Duivels noemen. Via de officiële kanalen bevestigt de voetbalbond in één klap ook dat de zoektocht naar zijn opvolger al volop aan de gang is. Intussen hakte Vincent Mannaert alvast enkele belangrijke knopen door.

"De zoektocht naar de nieuwe sportieve staf verloopt in alle sereniteit", aldus de KBVB, die behalve Tedesco ook diens assistenten bedankte voor bewezen diensten. Daarmee lijkt de weg vrij te liggen voor de nieuwe bondscoach om, zoals dat wel vaker het geval is, zelf zijn staf te mogen invullen. Toch een troef voor Mannaert in diens gesprekken met eventuele kandidaten.

LEES OOK: Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

KBVB zoekt bondscoach

Hoewel de sportief directeur dus vooral achter de schermen op zoek wil gaan naar een vervanger voor Tedesco lekte de afgelopen dagen uit dat hij zijn shortlist ondertussen tot een vijftal namen heeft gereduceerd, waaronder Thierry Henry en Rudi Garcia. Van alle vermeende targets die reeds de ronde deden in de wandelgangen lijken zij momenteel de meest concrete pistes.

Vermits zowat alle Belgische kanshebbers voor de job zelf al afhaakten staat het volgens Het Laatste Nieuws alleszins quasi vast dat de keuze na Tedesco en Roberto Martinez opnieuw op een buitenlander zal vallen. Die moet zich dan wel tevreden stellen met een contract van korte duur, want nog volgens de krant ligt er slechts een verbintenis tot na het WK van 2026 klaar.

Opvolger van Tedesco?

"Wie er eind maart op de bank zit voor de dubbele interland tegen Oekraïne, voor de play-offs van de Nations League, is nog een open vraag. Iemand die tot en met het WK in Amerika, volgend jaar, all-in gaat. Een langer contract krijgt de opvolger van Tedesco niet", klinkt het tenslotte. Nadat zijn contract vlak voor het EK al werd verlengd lagTedesco zelf ook tot dan vast.

Zoals de KBVB aankondigde in haar mededeling is het dus wel de bedoeling dat er tegen het volgende interlandluik, de Nations League-barragewedstrijden tegen Oekraïne op 20 en 23 maart, alweer een permanente opvolger in de dug-out zit. Afwachten dus wanneer Mannaert de knoop omtrent de nieuwe bondscoach definitief zal doorhakken. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Verwacht u dat Mannaert snel een nieuwe bondscoach zal aanstellen?

Meest recent

Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

26
26
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

40
40
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

255
255
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

242
242
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

67
67
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

239
239
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

53
53
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

195
195
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

284
284
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

457
457
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

146
146
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

224
224
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

173
173
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

830
830
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

204
204
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

340
340
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

206
206
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

493
493
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

355
355
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

565
565
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

491
491
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

120
120
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

225
225
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

150
150
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

100
100

Meer sportnieuws