'Opvolger Tedesco: Mannaert hakt belangrijke knopen door'

door
'Opvolger Tedesco: Mannaert hakt belangrijke knopen door'

De kogel is eindelijk door de kerk: Domenico Tedesco mag zich niet langer bondscoach van de Rode Duivels noemen. Via de officiële kanalen bevestigt de voetbalbond in één klap ook dat de zoektocht naar zijn opvolger al volop aan de gang is. Intussen hakte Vincent Mannaert alvast enkele belangrijke knopen door.

"De zoektocht naar de nieuwe sportieve staf verloopt in alle sereniteit", aldus de KBVB, die behalve Tedesco ook diens assistenten bedankte voor bewezen diensten. Daarmee lijkt de weg vrij te liggen voor de nieuwe bondscoach om, zoals dat wel vaker het geval is, zelf zijn staf te mogen invullen. Toch een troef voor Mannaert in diens gesprekken met eventuele kandidaten.

LEES OOK: Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

KBVB zoekt bondscoach

Hoewel de sportief directeur dus vooral achter de schermen op zoek wil gaan naar een vervanger voor Tedesco lekte de afgelopen dagen uit dat hij zijn shortlist ondertussen tot een vijftal namen heeft gereduceerd, waaronder Thierry Henry en Rudi Garcia. Van alle vermeende targets die reeds de ronde deden in de wandelgangen lijken zij momenteel de meest concrete pistes.

Vermits zowat alle Belgische kanshebbers voor de job zelf al afhaakten staat het volgens Het Laatste Nieuws alleszins quasi vast dat de keuze na Tedesco en Roberto Martinez opnieuw op een buitenlander zal vallen. Die moet zich dan wel tevreden stellen met een contract van korte duur, want nog volgens de krant ligt er slechts een verbintenis tot na het WK van 2026 klaar.

Opvolger van Tedesco?

"Wie er eind maart op de bank zit voor de dubbele interland tegen Oekraïne, voor de play-offs van de Nations League, is nog een open vraag. Iemand die tot en met het WK in Amerika, volgend jaar, all-in gaat. Een langer contract krijgt de opvolger van Tedesco niet", klinkt het tenslotte. Nadat zijn contract vlak voor het EK al werd verlengd lagTedesco zelf ook tot dan vast.

Zoals de KBVB aankondigde in haar mededeling is het dus wel de bedoeling dat er tegen het volgende interlandluik, de Nations League-barragewedstrijden tegen Oekraïne op 20 en 23 maart, alweer een permanente opvolger in de dug-out zit. Afwachten dus wanneer Mannaert de knoop omtrent de nieuwe bondscoach definitief zal doorhakken. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Verwacht u dat Mannaert snel een nieuwe bondscoach zal aanstellen?

Meest recent

'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

1
1
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

9
9
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

33
33
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

31
31
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

62
62
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

70
70
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

225
225
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

98
98
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

239
239
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

117
117
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

37
37
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

384
384
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

191
191
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

118
118
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

43
43
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

82
82
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

271
271
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

161
161
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

134
134
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

403
403
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

236
236
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

119
119
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

106
106

Meer sportnieuws