'Opvolger Tedesco: Mannaert hakt belangrijke knopen door'

door
'Opvolger Tedesco: Mannaert hakt belangrijke knopen door'

De kogel is eindelijk door de kerk: Domenico Tedesco mag zich niet langer bondscoach van de Rode Duivels noemen. Via de officiële kanalen bevestigt de voetbalbond in één klap ook dat de zoektocht naar zijn opvolger al volop aan de gang is. Intussen hakte Vincent Mannaert alvast enkele belangrijke knopen door.

"De zoektocht naar de nieuwe sportieve staf verloopt in alle sereniteit", aldus de KBVB, die behalve Tedesco ook diens assistenten bedankte voor bewezen diensten. Daarmee lijkt de weg vrij te liggen voor de nieuwe bondscoach om, zoals dat wel vaker het geval is, zelf zijn staf te mogen invullen. Toch een troef voor Mannaert in diens gesprekken met eventuele kandidaten.

LEES OOK: Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

KBVB zoekt bondscoach

Hoewel de sportief directeur dus vooral achter de schermen op zoek wil gaan naar een vervanger voor Tedesco lekte de afgelopen dagen uit dat hij zijn shortlist ondertussen tot een vijftal namen heeft gereduceerd, waaronder Thierry Henry en Rudi Garcia. Van alle vermeende targets die reeds de ronde deden in de wandelgangen lijken zij momenteel de meest concrete pistes.

Vermits zowat alle Belgische kanshebbers voor de job zelf al afhaakten staat het volgens Het Laatste Nieuws alleszins quasi vast dat de keuze na Tedesco en Roberto Martinez opnieuw op een buitenlander zal vallen. Die moet zich dan wel tevreden stellen met een contract van korte duur, want nog volgens de krant ligt er slechts een verbintenis tot na het WK van 2026 klaar.

Opvolger van Tedesco?

"Wie er eind maart op de bank zit voor de dubbele interland tegen Oekraïne, voor de play-offs van de Nations League, is nog een open vraag. Iemand die tot en met het WK in Amerika, volgend jaar, all-in gaat. Een langer contract krijgt de opvolger van Tedesco niet", klinkt het tenslotte. Nadat zijn contract vlak voor het EK al werd verlengd lagTedesco zelf ook tot dan vast.

Zoals de KBVB aankondigde in haar mededeling is het dus wel de bedoeling dat er tegen het volgende interlandluik, de Nations League-barragewedstrijden tegen Oekraïne op 20 en 23 maart, alweer een permanente opvolger in de dug-out zit. Afwachten dus wanneer Mannaert de knoop omtrent de nieuwe bondscoach definitief zal doorhakken. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Verwacht u dat Mannaert snel een nieuwe bondscoach zal aanstellen?

Meest recent

Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

34
34
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

15
15
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

68
68
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

50
50
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

79
79
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

37
37
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

24
24
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

158
158
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

73
73
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

238
238
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

332
332
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

89
89
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

169
169
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

350
350
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

168
168
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

351
351
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

147
147
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

358
358
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

342
342
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

306
306
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

586
586
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

612
612
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

111
111
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

219
219
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

604
604

Meer sportnieuws