'Opvolger Tedesco: Mannaert hakt belangrijke knopen door'

725 stemmen
'Opvolger Tedesco: Mannaert hakt belangrijke knopen door'

De kogel is eindelijk door de kerk: Domenico Tedesco mag zich niet langer bondscoach van de Rode Duivels noemen. Via de officiële kanalen bevestigt de voetbalbond in één klap ook dat de zoektocht naar zijn opvolger al volop aan de gang is. Intussen hakte Vincent Mannaert alvast enkele belangrijke knopen door.

"De zoektocht naar de nieuwe sportieve staf verloopt in alle sereniteit", aldus de KBVB, die behalve Tedesco ook diens assistenten bedankte voor bewezen diensten. Daarmee lijkt de weg vrij te liggen voor de nieuwe bondscoach om, zoals dat wel vaker het geval is, zelf zijn staf te mogen invullen. Toch een troef voor Mannaert in diens gesprekken met eventuele kandidaten.

LEES OOK: 'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

KBVB zoekt bondscoach

Hoewel de sportief directeur dus vooral achter de schermen op zoek wil gaan naar een vervanger voor Tedesco lekte de afgelopen dagen uit dat hij zijn shortlist ondertussen tot een vijftal namen heeft gereduceerd, waaronder Thierry Henry en Rudi Garcia. Van alle vermeende targets die reeds de ronde deden in de wandelgangen lijken zij momenteel de meest concrete pistes.

Vermits zowat alle Belgische kanshebbers voor de job zelf al afhaakten staat het volgens Het Laatste Nieuws alleszins quasi vast dat de keuze na Tedesco en Roberto Martinez opnieuw op een buitenlander zal vallen. Die moet zich dan wel tevreden stellen met een contract van korte duur, want nog volgens de krant ligt er slechts een verbintenis tot na het WK van 2026 klaar.

Opvolger van Tedesco?

"Wie er eind maart op de bank zit voor de dubbele interland tegen Oekraïne, voor de play-offs van de Nations League, is nog een open vraag. Iemand die tot en met het WK in Amerika, volgend jaar, all-in gaat. Een langer contract krijgt de opvolger van Tedesco niet", klinkt het tenslotte. Nadat zijn contract vlak voor het EK al werd verlengd lagTedesco zelf ook tot dan vast.

Zoals de KBVB aankondigde in haar mededeling is het dus wel de bedoeling dat er tegen het volgende interlandluik, de Nations League-barragewedstrijden tegen Oekraïne op 20 en 23 maart, alweer een permanente opvolger in de dug-out zit. Afwachten dus wanneer Mannaert de knoop omtrent de nieuwe bondscoach definitief zal doorhakken. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Verwacht u dat Mannaert snel een nieuwe bondscoach zal aanstellen?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

107
107
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

42
42
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

78
78
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

652
652
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

114
114
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

207
207
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

163
163
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

146
146
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

262
262
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

171
171
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

248
248
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

233
233
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

471
471
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

151
151
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws