‘Club Brugge heeft straffe opvolger Skov Olsen nu al beet’

door
‘Club Brugge heeft straffe opvolger Skov Olsen nu al beet’

Met het vertrek van Andreas Skov Olsen naar VfL Wolfsburg kijkt Club Brugge uit naar een vervanger. Naast externe opties is er ook een talentvolle oplossing binnen de club: Tobias Lund Jensen. De 18-jarige Deen maakt indruk bij Club NXT en wordt qua speelstijl al vergeleken met Skov Olsen. Club haalde hem in 2022 samen met landgenoot Jonathan Foss voor een miljoen euro weg bij Odense, en verlengde vorig jaar zijn contract tot 2028. Lund Jensen groeit fysiek en technisch en kan op termijn de overstap naar de A-kern maken.

LEES OOK: ‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Heeft Club Brugge nieuwe Skov Olsen al beet?

Andreas Skov Olsen heeft dan toch eindelijk zijn transfer naar VfL Wolfsburg afgerond. Door het vertrek van de Deense aanvaller zal Club Brugge normaal gezien een vervanger halen voor hem.

Nicky Hayen beschikt enkel nog over Talbi en Michal Skoras, waardoor de spoeling te dun is op de rechterflank. Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat Club Brugge deze winter in principe nog een vervanger haalt als Skov Olsen vertrekt, maar het loont ongetwijfeld ook eens de moeite om in eigen rangen rond te kijken.

Bij Club NXT loopt namelijk Tobias Lund Jensen rond, die qua stijl met zijn landgenoot Skov Olsen wordt vergeleken.

Club Brugge betaalde een miljoen euro voor Deens duo

In de zomer van 2022 heeft Club Brugge twee Deense jeugdinternationals vastgelegd. De linksvoetige flankaanvaller Tobias Lund Jensen (toen 16) en de linksvoetige centrale verdediger Jonathan Foss (17) kwamen over van de eersteklasser Odense en tekenden voor drie jaar.

Club betaalde in totaal een miljoen euro voor het Deense duo. Blauw-Zwart zet meer dan ooit in op jong buitenlands talent en heeft een extra troef om zo’n jongens te overhalen omdat de belofteploeg NXT in de Challenger Pro League uitkomt.

Ze moeten hier geen jeugdwedstrijden meer spelen, maar kunnen meteen ervaring opdoen in het mannenvoetbal. Foss is ondertussen verhuisd naar Borussia Mönchengladbach, terwijl Lund Jensen indruk maakt bij Club NXT.

Lund Jensen wil doorbreken: contractverlenging tot 2028

Tobias Lund Jensen kende een aanpassingsperiode bij Club NXT, maar groeide uit tot een belangrijke speler en werd international bij de U19 van Denemarken. Hij beklaagde zijn transfer naar Brugge nog geen enkel moment.

“Toen de kans zich voordeed om naar Club te verhuizen, heb ik geen moment getwijfeld. Het was een droom die uitkwam", vertelde hij aan Tipsbladet. De flankaanvaller ontwikkelt zich bijzonder goed en hij is erg tevreden in Brugge, zowel op als naast het veld.

“Wij beschikken over een prima trainingsfaciliteiten. Het is heel professioneel en het landschap is een beetje anders dan in Denemarken”, voegde hij eraan toe.

De jongeling hoopt zich verder te ontwikkelen en op termijn door te breken in het eerste elftal van Club Brugge. Vorige zomer heeft Club Brugge alvast zijn contract verlengd, waardoor zijn verbintenis nog loopt tot de zomer van 2028.

Deense starboy met de stijl van Skov Olsen

Tobias Lund Jensen, ondertussen 18 jaar, is bezig aan zijn tweede seizoen bij Club NXT en volgens De Standaard is hij één van de volgende jongeren die moet doorstromen naar de A-kern.

Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, omschrijft hem als de ‘Deense starboy’ van Club Brugge. Het Nieuwsblad vergelijkt Lund Jensen qua stijl met zijn landgenoot Andreas Skov Olsen.

Op die manier wordt de stap voor Lund Jensen naar de A-kern weeral een beetje kleiner. De jonge Deen is fysiek gegroeid, maar hij moet nog beslissender worden. Hij is van nature een flankaanvaller, maar speelt bij Club NXT ook vaak als nummer tien.

Lund Jensen moet een kans krijgen bij de A-kern

Meest recent

Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

13
13
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

134
134
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

21
21
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

62
62
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

65
65
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

47
47
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

179
179
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

183
183
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

339
339
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

48
48
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

155
155
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

82
82
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

76
76
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

247
247
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

128
128
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

463
463
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

185
185
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

89
89
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

431
431
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

18
18
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

180
180
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

712
712
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

69
69
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

95
95
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

322
322

Meer sportnieuws