‘Club Brugge heeft straffe opvolger Skov Olsen nu al beet’

1831 stemmen
‘Club Brugge heeft straffe opvolger Skov Olsen nu al beet’

Met het vertrek van Andreas Skov Olsen naar VfL Wolfsburg kijkt Club Brugge uit naar een vervanger. Naast externe opties is er ook een talentvolle oplossing binnen de club: Tobias Lund Jensen. De 18-jarige Deen maakt indruk bij Club NXT en wordt qua speelstijl al vergeleken met Skov Olsen. Club haalde hem in 2022 samen met landgenoot Jonathan Foss voor een miljoen euro weg bij Odense, en verlengde vorig jaar zijn contract tot 2028. Lund Jensen groeit fysiek en technisch en kan op termijn de overstap naar de A-kern maken.

LEES OOK: Club Brugge verrast en laat talent vertrekken

Heeft Club Brugge nieuwe Skov Olsen al beet?

Andreas Skov Olsen heeft dan toch eindelijk zijn transfer naar VfL Wolfsburg afgerond. Door het vertrek van de Deense aanvaller zal Club Brugge normaal gezien een vervanger halen voor hem.

Nicky Hayen beschikt enkel nog over Talbi en Michal Skoras, waardoor de spoeling te dun is op de rechterflank. Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat Club Brugge deze winter in principe nog een vervanger haalt als Skov Olsen vertrekt, maar het loont ongetwijfeld ook eens de moeite om in eigen rangen rond te kijken.

Bij Club NXT loopt namelijk Tobias Lund Jensen rond, die qua stijl met zijn landgenoot Skov Olsen wordt vergeleken.

Club Brugge betaalde een miljoen euro voor Deens duo

In de zomer van 2022 heeft Club Brugge twee Deense jeugdinternationals vastgelegd. De linksvoetige flankaanvaller Tobias Lund Jensen (toen 16) en de linksvoetige centrale verdediger Jonathan Foss (17) kwamen over van de eersteklasser Odense en tekenden voor drie jaar.

Club betaalde in totaal een miljoen euro voor het Deense duo. Blauw-Zwart zet meer dan ooit in op jong buitenlands talent en heeft een extra troef om zo’n jongens te overhalen omdat de belofteploeg NXT in de Challenger Pro League uitkomt.

Ze moeten hier geen jeugdwedstrijden meer spelen, maar kunnen meteen ervaring opdoen in het mannenvoetbal. Foss is ondertussen verhuisd naar Borussia Mönchengladbach, terwijl Lund Jensen indruk maakt bij Club NXT.

Lund Jensen wil doorbreken: contractverlenging tot 2028

Tobias Lund Jensen kende een aanpassingsperiode bij Club NXT, maar groeide uit tot een belangrijke speler en werd international bij de U19 van Denemarken. Hij beklaagde zijn transfer naar Brugge nog geen enkel moment.

“Toen de kans zich voordeed om naar Club te verhuizen, heb ik geen moment getwijfeld. Het was een droom die uitkwam", vertelde hij aan Tipsbladet. De flankaanvaller ontwikkelt zich bijzonder goed en hij is erg tevreden in Brugge, zowel op als naast het veld.

“Wij beschikken over een prima trainingsfaciliteiten. Het is heel professioneel en het landschap is een beetje anders dan in Denemarken”, voegde hij eraan toe.

De jongeling hoopt zich verder te ontwikkelen en op termijn door te breken in het eerste elftal van Club Brugge. Vorige zomer heeft Club Brugge alvast zijn contract verlengd, waardoor zijn verbintenis nog loopt tot de zomer van 2028.

Deense starboy met de stijl van Skov Olsen

Tobias Lund Jensen, ondertussen 18 jaar, is bezig aan zijn tweede seizoen bij Club NXT en volgens De Standaard is hij één van de volgende jongeren die moet doorstromen naar de A-kern.

Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, omschrijft hem als de ‘Deense starboy’ van Club Brugge. Het Nieuwsblad vergelijkt Lund Jensen qua stijl met zijn landgenoot Andreas Skov Olsen.

Op die manier wordt de stap voor Lund Jensen naar de A-kern weeral een beetje kleiner. De jonge Deen is fysiek gegroeid, maar hij moet nog beslissender worden. Hij is van nature een flankaanvaller, maar speelt bij Club NXT ook vaak als nummer tien.

Lund Jensen moet een kans krijgen bij de A-kern

Meest recent

Aalborg verrast met ex-speler van Club Brugge

Het Deense Aalborg heeft een opvallende transfer weten af te ronden. De Deense club heeft een ...

5
5
'Charleroi wijst absoluut monsterbod af'

Sporting Charleroi heeft volgens buitenlandse bronnen een zeer hoog bod geweigerd. Spelen de ...

19
19
'Sibierski mikt hoog: RSCA breekt bank voor toptarget'

RSC Anderlecht moet donderdag vol aan de bak in de tweede voorronde van de Europa League. Vitor ...

75
75
'Gegokt en verloren: Club Brugge smijt miljoenen weg'

Club Brugge doet nu al jaren gouden zaken op de transfermarkt, al liet de landskampioen het uit ...

148
148
Bruno verrast met Europese spelerslijst Anderlecht

Donderdag is het al meteen D-Day voor RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa ...

113
113
'Nieuw toptarget voor Club Brugge: bod van 9 miljoen'

Niet alleen staat er nog veel uitgaand verkeer op til, ook op inkomend gebied heeft Club Brugge nog ...

298
298
'Mannaert hakt knoop door: Van Bommel of Vanhaezebrouck?'

Nu het huwelijk tussen Rudi Garcia en de Belgische voetbalbond officieel afgelopen is, wordt er ...

467
467
'Club Brugge dumpt overbodige flop: meer details bekend'

Club Brugge ziet deze zomer allicht nog heel wat sterkhouders vertrekken, maar ook voor een paar ...

355
355
'Genk met rug tegen de muur: korting op Karetsas?'

KRC Genk neemt het woensdag vriendschappelijk op tegen AZ. De vraag is of Jess Thorup dan nog een ...

390
390
Volgende bondscoach Rode Duivels: fans kiezen favoriet

Rudi Garcia werd bedankt voor bewezen diensten, en dus is de hamvraag wie nu de volgende bondscoach ...

469
469
Bookmakers voorspellen bondscoach: van Henry tot Peeters

De zoektocht naar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels houdt de gemoederen bezig. Het hoofdstuk ...

290
290
Dubbele opsteker Anderlecht voor clash met Hammarby

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Europa League op tegen Hammarby. De Zweden zijn de ...

570
570
Statement harde kern Antwerp: boodschap aan Gheysens

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. De zakenman kende mooie tijden ...

203
203
Mark van Bommel bondscoach? “Hij wordt nooit aangesteld”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond maakte bekend dat de Rode Duivels en Rudi Garcia uit elkaar ...

309
309
Supporters in shock: Vini Jr plots met ‘nieuw gezicht’

Het WK was voor Vinicius Junior en Brazilië géén succes. Na de uitschakeling ...

85
85
Vandenbempt ziet ideale bondscoach voor Rode Duivels

Wie wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels? Na Rudi Garcia moet de KBVB weer moeilijke ...

253
253
‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Westerlo maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Zo brak de club records met uitgaande ...

81
81
'Deadline bondscoach bekend: Mignolet cruciale schakel'

De Rode Duivels zoeken een nieuwe bondscoach. Rudi Garcia kreeg geen nieuw contract na het WK 2026. ...

725
725
‘Knaltransfer Van der Brempt nakend: strijd barst los’

Ignace Van der Brempt maakte furore bij Club Brugge vooraleer hij voor 5 miljoen euro naar RB ...

176
176
Alderweireld onthult belangrijkste plannen voor Antwerp

Royal Antwerp FC heeft afscheid genomen van Paul Gheysens. Wouter Vandenhaute en verschillende ...

657
657
‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Club Brugge dreigt ook deze zomermercato verschillende sterkhouders te verliezen. Christos Tzolis, ...

333
333
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

518
518
‘Jackpot rinkelt: Zulte Waregem rondt toptransfer af’

Zulte Waregem staat op het punt een zomerse toptransfer af te ronden. Essevee wist vorig seizoen in ...

332
332
Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Patro Eisden hoopt snel in de Jupiler Pro League terecht te komen, maar daarvoor zal het eerst ...

165
165
‘Nieuwe bondscoach: oude bekende is officieel kandidaat’

De Rode Duivels zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach. De KBVB hakte na het WK de knoop door om ...

787
787

Meer sportnieuws