‘Club Brugge heeft straffe opvolger Skov Olsen nu al beet’

door
‘Club Brugge heeft straffe opvolger Skov Olsen nu al beet’

Met het vertrek van Andreas Skov Olsen naar VfL Wolfsburg kijkt Club Brugge uit naar een vervanger. Naast externe opties is er ook een talentvolle oplossing binnen de club: Tobias Lund Jensen. De 18-jarige Deen maakt indruk bij Club NXT en wordt qua speelstijl al vergeleken met Skov Olsen. Club haalde hem in 2022 samen met landgenoot Jonathan Foss voor een miljoen euro weg bij Odense, en verlengde vorig jaar zijn contract tot 2028. Lund Jensen groeit fysiek en technisch en kan op termijn de overstap naar de A-kern maken.

LEES OOK: Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

Heeft Club Brugge nieuwe Skov Olsen al beet?

Andreas Skov Olsen heeft dan toch eindelijk zijn transfer naar VfL Wolfsburg afgerond. Door het vertrek van de Deense aanvaller zal Club Brugge normaal gezien een vervanger halen voor hem.

Nicky Hayen beschikt enkel nog over Talbi en Michal Skoras, waardoor de spoeling te dun is op de rechterflank. Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat Club Brugge deze winter in principe nog een vervanger haalt als Skov Olsen vertrekt, maar het loont ongetwijfeld ook eens de moeite om in eigen rangen rond te kijken.

Bij Club NXT loopt namelijk Tobias Lund Jensen rond, die qua stijl met zijn landgenoot Skov Olsen wordt vergeleken.

Club Brugge betaalde een miljoen euro voor Deens duo

In de zomer van 2022 heeft Club Brugge twee Deense jeugdinternationals vastgelegd. De linksvoetige flankaanvaller Tobias Lund Jensen (toen 16) en de linksvoetige centrale verdediger Jonathan Foss (17) kwamen over van de eersteklasser Odense en tekenden voor drie jaar.

Club betaalde in totaal een miljoen euro voor het Deense duo. Blauw-Zwart zet meer dan ooit in op jong buitenlands talent en heeft een extra troef om zo’n jongens te overhalen omdat de belofteploeg NXT in de Challenger Pro League uitkomt.

Ze moeten hier geen jeugdwedstrijden meer spelen, maar kunnen meteen ervaring opdoen in het mannenvoetbal. Foss is ondertussen verhuisd naar Borussia Mönchengladbach, terwijl Lund Jensen indruk maakt bij Club NXT.

Lund Jensen wil doorbreken: contractverlenging tot 2028

Tobias Lund Jensen kende een aanpassingsperiode bij Club NXT, maar groeide uit tot een belangrijke speler en werd international bij de U19 van Denemarken. Hij beklaagde zijn transfer naar Brugge nog geen enkel moment.

“Toen de kans zich voordeed om naar Club te verhuizen, heb ik geen moment getwijfeld. Het was een droom die uitkwam", vertelde hij aan Tipsbladet. De flankaanvaller ontwikkelt zich bijzonder goed en hij is erg tevreden in Brugge, zowel op als naast het veld.

“Wij beschikken over een prima trainingsfaciliteiten. Het is heel professioneel en het landschap is een beetje anders dan in Denemarken”, voegde hij eraan toe.

De jongeling hoopt zich verder te ontwikkelen en op termijn door te breken in het eerste elftal van Club Brugge. Vorige zomer heeft Club Brugge alvast zijn contract verlengd, waardoor zijn verbintenis nog loopt tot de zomer van 2028.

Deense starboy met de stijl van Skov Olsen

Tobias Lund Jensen, ondertussen 18 jaar, is bezig aan zijn tweede seizoen bij Club NXT en volgens De Standaard is hij één van de volgende jongeren die moet doorstromen naar de A-kern.

Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, omschrijft hem als de ‘Deense starboy’ van Club Brugge. Het Nieuwsblad vergelijkt Lund Jensen qua stijl met zijn landgenoot Andreas Skov Olsen.

Op die manier wordt de stap voor Lund Jensen naar de A-kern weeral een beetje kleiner. De jonge Deen is fysiek gegroeid, maar hij moet nog beslissender worden. Hij is van nature een flankaanvaller, maar speelt bij Club NXT ook vaak als nummer tien.

Lund Jensen moet een kans krijgen bij de A-kern

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

59
59
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

79
79
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

45
45
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

133
133
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

50
50
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

82
82
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

91
91
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

214
214
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

71
71
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

50
50
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

53
53
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

65
65
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

503
503
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

138
138
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

389
389
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

534
534
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

602
602
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

123
123
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

332
332
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

306
306
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

325
325

Meer sportnieuws