‘Club Brugge heeft straffe opvolger Skov Olsen nu al beet’

door
‘Club Brugge heeft straffe opvolger Skov Olsen nu al beet’

Met het vertrek van Andreas Skov Olsen naar VfL Wolfsburg kijkt Club Brugge uit naar een vervanger. Naast externe opties is er ook een talentvolle oplossing binnen de club: Tobias Lund Jensen. De 18-jarige Deen maakt indruk bij Club NXT en wordt qua speelstijl al vergeleken met Skov Olsen. Club haalde hem in 2022 samen met landgenoot Jonathan Foss voor een miljoen euro weg bij Odense, en verlengde vorig jaar zijn contract tot 2028. Lund Jensen groeit fysiek en technisch en kan op termijn de overstap naar de A-kern maken.

LEES OOK: Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

Heeft Club Brugge nieuwe Skov Olsen al beet?

Andreas Skov Olsen heeft dan toch eindelijk zijn transfer naar VfL Wolfsburg afgerond. Door het vertrek van de Deense aanvaller zal Club Brugge normaal gezien een vervanger halen voor hem.

Nicky Hayen beschikt enkel nog over Talbi en Michal Skoras, waardoor de spoeling te dun is op de rechterflank. Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat Club Brugge deze winter in principe nog een vervanger haalt als Skov Olsen vertrekt, maar het loont ongetwijfeld ook eens de moeite om in eigen rangen rond te kijken.

Bij Club NXT loopt namelijk Tobias Lund Jensen rond, die qua stijl met zijn landgenoot Skov Olsen wordt vergeleken.

Club Brugge betaalde een miljoen euro voor Deens duo

In de zomer van 2022 heeft Club Brugge twee Deense jeugdinternationals vastgelegd. De linksvoetige flankaanvaller Tobias Lund Jensen (toen 16) en de linksvoetige centrale verdediger Jonathan Foss (17) kwamen over van de eersteklasser Odense en tekenden voor drie jaar.

Club betaalde in totaal een miljoen euro voor het Deense duo. Blauw-Zwart zet meer dan ooit in op jong buitenlands talent en heeft een extra troef om zo’n jongens te overhalen omdat de belofteploeg NXT in de Challenger Pro League uitkomt.

Ze moeten hier geen jeugdwedstrijden meer spelen, maar kunnen meteen ervaring opdoen in het mannenvoetbal. Foss is ondertussen verhuisd naar Borussia Mönchengladbach, terwijl Lund Jensen indruk maakt bij Club NXT.

Lund Jensen wil doorbreken: contractverlenging tot 2028

Tobias Lund Jensen kende een aanpassingsperiode bij Club NXT, maar groeide uit tot een belangrijke speler en werd international bij de U19 van Denemarken. Hij beklaagde zijn transfer naar Brugge nog geen enkel moment.

“Toen de kans zich voordeed om naar Club te verhuizen, heb ik geen moment getwijfeld. Het was een droom die uitkwam", vertelde hij aan Tipsbladet. De flankaanvaller ontwikkelt zich bijzonder goed en hij is erg tevreden in Brugge, zowel op als naast het veld.

“Wij beschikken over een prima trainingsfaciliteiten. Het is heel professioneel en het landschap is een beetje anders dan in Denemarken”, voegde hij eraan toe.

De jongeling hoopt zich verder te ontwikkelen en op termijn door te breken in het eerste elftal van Club Brugge. Vorige zomer heeft Club Brugge alvast zijn contract verlengd, waardoor zijn verbintenis nog loopt tot de zomer van 2028.

Deense starboy met de stijl van Skov Olsen

Tobias Lund Jensen, ondertussen 18 jaar, is bezig aan zijn tweede seizoen bij Club NXT en volgens De Standaard is hij één van de volgende jongeren die moet doorstromen naar de A-kern.

Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, omschrijft hem als de ‘Deense starboy’ van Club Brugge. Het Nieuwsblad vergelijkt Lund Jensen qua stijl met zijn landgenoot Andreas Skov Olsen.

Op die manier wordt de stap voor Lund Jensen naar de A-kern weeral een beetje kleiner. De jonge Deen is fysiek gegroeid, maar hij moet nog beslissender worden. Hij is van nature een flankaanvaller, maar speelt bij Club NXT ook vaak als nummer tien.

Lund Jensen moet een kans krijgen bij de A-kern

Meest recent

'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

3
3
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

Als zesde in de stand verzekerde RSC Anderlecht zich op het nippertje van een plaats in de ...

55
55
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

48
48
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

180
180
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

313
313
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

134
134
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

494
494
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

57
57
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

51
51
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

115
115
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

51
51
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

78
78
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

367
367
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

225
225
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

78
78
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

270
270
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

36
36
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

112
112
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

227
227
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

180
180
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

404
404
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

245
245
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

101
101
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

259
259

Meer sportnieuws