‘Club Brugge heeft straffe opvolger Skov Olsen nu al beet’

door
‘Club Brugge heeft straffe opvolger Skov Olsen nu al beet’

Met het vertrek van Andreas Skov Olsen naar VfL Wolfsburg kijkt Club Brugge uit naar een vervanger. Naast externe opties is er ook een talentvolle oplossing binnen de club: Tobias Lund Jensen. De 18-jarige Deen maakt indruk bij Club NXT en wordt qua speelstijl al vergeleken met Skov Olsen. Club haalde hem in 2022 samen met landgenoot Jonathan Foss voor een miljoen euro weg bij Odense, en verlengde vorig jaar zijn contract tot 2028. Lund Jensen groeit fysiek en technisch en kan op termijn de overstap naar de A-kern maken.

LEES OOK: Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

Heeft Club Brugge nieuwe Skov Olsen al beet?

Andreas Skov Olsen heeft dan toch eindelijk zijn transfer naar VfL Wolfsburg afgerond. Door het vertrek van de Deense aanvaller zal Club Brugge normaal gezien een vervanger halen voor hem.

Nicky Hayen beschikt enkel nog over Talbi en Michal Skoras, waardoor de spoeling te dun is op de rechterflank. Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad melden dat Club Brugge deze winter in principe nog een vervanger haalt als Skov Olsen vertrekt, maar het loont ongetwijfeld ook eens de moeite om in eigen rangen rond te kijken.

Bij Club NXT loopt namelijk Tobias Lund Jensen rond, die qua stijl met zijn landgenoot Skov Olsen wordt vergeleken.

Club Brugge betaalde een miljoen euro voor Deens duo

In de zomer van 2022 heeft Club Brugge twee Deense jeugdinternationals vastgelegd. De linksvoetige flankaanvaller Tobias Lund Jensen (toen 16) en de linksvoetige centrale verdediger Jonathan Foss (17) kwamen over van de eersteklasser Odense en tekenden voor drie jaar.

Club betaalde in totaal een miljoen euro voor het Deense duo. Blauw-Zwart zet meer dan ooit in op jong buitenlands talent en heeft een extra troef om zo’n jongens te overhalen omdat de belofteploeg NXT in de Challenger Pro League uitkomt.

Ze moeten hier geen jeugdwedstrijden meer spelen, maar kunnen meteen ervaring opdoen in het mannenvoetbal. Foss is ondertussen verhuisd naar Borussia Mönchengladbach, terwijl Lund Jensen indruk maakt bij Club NXT.

Lund Jensen wil doorbreken: contractverlenging tot 2028

Tobias Lund Jensen kende een aanpassingsperiode bij Club NXT, maar groeide uit tot een belangrijke speler en werd international bij de U19 van Denemarken. Hij beklaagde zijn transfer naar Brugge nog geen enkel moment.

“Toen de kans zich voordeed om naar Club te verhuizen, heb ik geen moment getwijfeld. Het was een droom die uitkwam", vertelde hij aan Tipsbladet. De flankaanvaller ontwikkelt zich bijzonder goed en hij is erg tevreden in Brugge, zowel op als naast het veld.

“Wij beschikken over een prima trainingsfaciliteiten. Het is heel professioneel en het landschap is een beetje anders dan in Denemarken”, voegde hij eraan toe.

De jongeling hoopt zich verder te ontwikkelen en op termijn door te breken in het eerste elftal van Club Brugge. Vorige zomer heeft Club Brugge alvast zijn contract verlengd, waardoor zijn verbintenis nog loopt tot de zomer van 2028.

Deense starboy met de stijl van Skov Olsen

Tobias Lund Jensen, ondertussen 18 jaar, is bezig aan zijn tweede seizoen bij Club NXT en volgens De Standaard is hij één van de volgende jongeren die moet doorstromen naar de A-kern.

Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws, omschrijft hem als de ‘Deense starboy’ van Club Brugge. Het Nieuwsblad vergelijkt Lund Jensen qua stijl met zijn landgenoot Andreas Skov Olsen.

Op die manier wordt de stap voor Lund Jensen naar de A-kern weeral een beetje kleiner. De jonge Deen is fysiek gegroeid, maar hij moet nog beslissender worden. Hij is van nature een flankaanvaller, maar speelt bij Club NXT ook vaak als nummer tien.

Lund Jensen moet een kans krijgen bij de A-kern

Meest recent

Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

52
52
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

37
37
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

254
254
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

91
91
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

675
675
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

146
146
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

605
605
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

62
62
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

158
158
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

218
218
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

84
84
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

175
175
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

554
554
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

204
204
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

263
263
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

548
548
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

205
205
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

173
173
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

149
149
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

97
97
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

84
84
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

412
412

Meer sportnieuws