Kogel door de kerk: Skov Olsen verlaat Club Brugge

422 stemmen
Kogel door de kerk: Skov Olsen verlaat Club Brugge

De Jupiler Pro League is één van zijn grootste smaakmakers van de afgelopen jaren kwijt. Club Brugge heeft vrijdagmiddag immers bevestigd wat al enkele dagen in de lucht hing. Andreas Skov Olsen trekt de deur van het Jan Breydelstadion achter zich dicht en trekt naar VfL Wolfsburg.

De transfer zat er al een tijdje aan te komen, ook omdat er in de voorbije mercato's telkens wel speculatie was over een mogelijke transfer. De voorbije dagen werd Wolfsburg heel erg concreet en nu is de deal dus helemaal beklonken.

LEES OOK: Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Skov Olsen definitief weg bij Club

Naar verluidt vangt Club Brugge een transfersom van 14 miljoen euro voor de 25-jarige Deen, waar nog een miljoen aan bonussen bij zou kunnen komen. Skov Olsen tekende bij Wolfsburg een overeenkomst tot 2029.

Daarmee neemt Club na drie jaar afscheid van een speler die op zijn top eigenlijk te goed was voor de Belgische competitie, maar te weinig regelmaat in zijn prestaties kon leggen om de echte topclubs te overtuigen. Bovendien bleek hij ook een speler met een handleiding, waardoor het de laatste tijd alsmaar vaker botste met de achterban en het bestuur.

Twee titels in drie jaar

Zo werd zijn transfer naar Wolfsburg bijvoorbeeld nog een soap. Nadat het eerste, veel te lage bod van de Duitsers afgewezen werd, haalde het management van Skov Olsen hard uit naar het bestuur van Club. Hij speelde wegens ziekte in de laatste wedstrijden ook niet meer mee.

Maar al bij al hebben Club en Skov Olsen wel zeer succesvol samengewerkt. De wispelturige winger heeft toch twee landstitels in drie jaar op zijn palmares staan. Met 49 doelpunten en 30 assists in 124 wedstrijden had hij ook een ruim aandeel in die successen.

Is zijn vertrek een aderlating voor Club Brugge?

Meest recent

Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

8
8
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

21
21
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

72
72
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

47
47
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

91
91
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

266
266
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

228
228
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

184
184
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

94
94
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

281
281
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

73
73
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

274
274
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

558
558
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

481
481
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

567
567
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

84
84
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

129
129
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

184
184
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

60
60
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

130
130
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

203
203
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

152
152
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

98
98
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

495
495
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

175
175

Meer sportnieuws