Kogel door de kerk: Skov Olsen verlaat Club Brugge

door
Kogel door de kerk: Skov Olsen verlaat Club Brugge

De Jupiler Pro League is één van zijn grootste smaakmakers van de afgelopen jaren kwijt. Club Brugge heeft vrijdagmiddag immers bevestigd wat al enkele dagen in de lucht hing. Andreas Skov Olsen trekt de deur van het Jan Breydelstadion achter zich dicht en trekt naar VfL Wolfsburg.

De transfer zat er al een tijdje aan te komen, ook omdat er in de voorbije mercato's telkens wel speculatie was over een mogelijke transfer. De voorbije dagen werd Wolfsburg heel erg concreet en nu is de deal dus helemaal beklonken.

LEES OOK: 'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Skov Olsen definitief weg bij Club

Naar verluidt vangt Club Brugge een transfersom van 14 miljoen euro voor de 25-jarige Deen, waar nog een miljoen aan bonussen bij zou kunnen komen. Skov Olsen tekende bij Wolfsburg een overeenkomst tot 2029.

Daarmee neemt Club na drie jaar afscheid van een speler die op zijn top eigenlijk te goed was voor de Belgische competitie, maar te weinig regelmaat in zijn prestaties kon leggen om de echte topclubs te overtuigen. Bovendien bleek hij ook een speler met een handleiding, waardoor het de laatste tijd alsmaar vaker botste met de achterban en het bestuur.

Twee titels in drie jaar

Zo werd zijn transfer naar Wolfsburg bijvoorbeeld nog een soap. Nadat het eerste, veel te lage bod van de Duitsers afgewezen werd, haalde het management van Skov Olsen hard uit naar het bestuur van Club. Hij speelde wegens ziekte in de laatste wedstrijden ook niet meer mee.

Maar al bij al hebben Club en Skov Olsen wel zeer succesvol samengewerkt. De wispelturige winger heeft toch twee landstitels in drie jaar op zijn palmares staan. Met 49 doelpunten en 30 assists in 124 wedstrijden had hij ook een ruim aandeel in die successen.

Is zijn vertrek een aderlating voor Club Brugge?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

27
27
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

132
132
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

182
182
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

37
37
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

212
212
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

107
107
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

106
106
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

191
191
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

141
141
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1233
1233
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

68
68
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

80
80
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

540
540
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

244
244
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

123
123
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

157
157
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

140
140
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

33
33
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1081
1081
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

134
134
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

64
64
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

402
402
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

904
904

Meer sportnieuws