Kogel door de kerk: Skov Olsen verlaat Club Brugge

422 stemmen
Kogel door de kerk: Skov Olsen verlaat Club Brugge

De Jupiler Pro League is één van zijn grootste smaakmakers van de afgelopen jaren kwijt. Club Brugge heeft vrijdagmiddag immers bevestigd wat al enkele dagen in de lucht hing. Andreas Skov Olsen trekt de deur van het Jan Breydelstadion achter zich dicht en trekt naar VfL Wolfsburg.

De transfer zat er al een tijdje aan te komen, ook omdat er in de voorbije mercato's telkens wel speculatie was over een mogelijke transfer. De voorbije dagen werd Wolfsburg heel erg concreet en nu is de deal dus helemaal beklonken.

LEES OOK: 'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Skov Olsen definitief weg bij Club

Naar verluidt vangt Club Brugge een transfersom van 14 miljoen euro voor de 25-jarige Deen, waar nog een miljoen aan bonussen bij zou kunnen komen. Skov Olsen tekende bij Wolfsburg een overeenkomst tot 2029.

Daarmee neemt Club na drie jaar afscheid van een speler die op zijn top eigenlijk te goed was voor de Belgische competitie, maar te weinig regelmaat in zijn prestaties kon leggen om de echte topclubs te overtuigen. Bovendien bleek hij ook een speler met een handleiding, waardoor het de laatste tijd alsmaar vaker botste met de achterban en het bestuur.

Twee titels in drie jaar

Zo werd zijn transfer naar Wolfsburg bijvoorbeeld nog een soap. Nadat het eerste, veel te lage bod van de Duitsers afgewezen werd, haalde het management van Skov Olsen hard uit naar het bestuur van Club. Hij speelde wegens ziekte in de laatste wedstrijden ook niet meer mee.

Maar al bij al hebben Club en Skov Olsen wel zeer succesvol samengewerkt. De wispelturige winger heeft toch twee landstitels in drie jaar op zijn palmares staan. Met 49 doelpunten en 30 assists in 124 wedstrijden had hij ook een ruim aandeel in die successen.

Is zijn vertrek een aderlating voor Club Brugge?

Meest recent

Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

72
72
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

366
366
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

127
127
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

193
193
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

55
55
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

611
611
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

381
381
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

113
113
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

378
378
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

405
405
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

61
61
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

85
85
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

158
158
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

50
50
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

436
436
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

434
434
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

235
235
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

149
149
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

67
67
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

579
579
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

129
129
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

140
140
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

175
175
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

166
166

Meer sportnieuws