Kogel door de kerk: Skov Olsen verlaat Club Brugge

door
Kogel door de kerk: Skov Olsen verlaat Club Brugge

De Jupiler Pro League is één van zijn grootste smaakmakers van de afgelopen jaren kwijt. Club Brugge heeft vrijdagmiddag immers bevestigd wat al enkele dagen in de lucht hing. Andreas Skov Olsen trekt de deur van het Jan Breydelstadion achter zich dicht en trekt naar VfL Wolfsburg.

De transfer zat er al een tijdje aan te komen, ook omdat er in de voorbije mercato's telkens wel speculatie was over een mogelijke transfer. De voorbije dagen werd Wolfsburg heel erg concreet en nu is de deal dus helemaal beklonken.

LEES OOK: De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Skov Olsen definitief weg bij Club

Naar verluidt vangt Club Brugge een transfersom van 14 miljoen euro voor de 25-jarige Deen, waar nog een miljoen aan bonussen bij zou kunnen komen. Skov Olsen tekende bij Wolfsburg een overeenkomst tot 2029.

Daarmee neemt Club na drie jaar afscheid van een speler die op zijn top eigenlijk te goed was voor de Belgische competitie, maar te weinig regelmaat in zijn prestaties kon leggen om de echte topclubs te overtuigen. Bovendien bleek hij ook een speler met een handleiding, waardoor het de laatste tijd alsmaar vaker botste met de achterban en het bestuur.

Twee titels in drie jaar

Zo werd zijn transfer naar Wolfsburg bijvoorbeeld nog een soap. Nadat het eerste, veel te lage bod van de Duitsers afgewezen werd, haalde het management van Skov Olsen hard uit naar het bestuur van Club. Hij speelde wegens ziekte in de laatste wedstrijden ook niet meer mee.

Maar al bij al hebben Club en Skov Olsen wel zeer succesvol samengewerkt. De wispelturige winger heeft toch twee landstitels in drie jaar op zijn palmares staan. Met 49 doelpunten en 30 assists in 124 wedstrijden had hij ook een ruim aandeel in die successen.

Is zijn vertrek een aderlating voor Club Brugge?

Meest recent

De Zerbi komt met verrassende verklaring over Vermeeren

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer, nadat hij ook bij RB Leipzig snel ...

9
9
Standard kan weer winnen en mengt zich in strijd om PO1

De strijd om de Champions' Play-Off is vrijdagavond weer wat spannender geworden. Na een ...

45
45
Revanche op Anderlecht? Hubert spreekt duidelijke taal

Zondag is het uitkijken naar de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union. Dat is altijd een ...

46
46
Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

63
63
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

22
22
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

50
50
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

200
200
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

91
91
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

148
148
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

85
85
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

149
149
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

305
305
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

111
111
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

164
164
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

427
427
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

153
153
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

657
657
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

283
283
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

81
81
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

263
263
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

216
216
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

306
306
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

194
194
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

470
470
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

470
470

Meer sportnieuws