Kogel door de kerk: Skov Olsen verlaat Club Brugge

422 stemmen
Kogel door de kerk: Skov Olsen verlaat Club Brugge

De Jupiler Pro League is één van zijn grootste smaakmakers van de afgelopen jaren kwijt. Club Brugge heeft vrijdagmiddag immers bevestigd wat al enkele dagen in de lucht hing. Andreas Skov Olsen trekt de deur van het Jan Breydelstadion achter zich dicht en trekt naar VfL Wolfsburg.

De transfer zat er al een tijdje aan te komen, ook omdat er in de voorbije mercato's telkens wel speculatie was over een mogelijke transfer. De voorbije dagen werd Wolfsburg heel erg concreet en nu is de deal dus helemaal beklonken.

LEES OOK: 'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Skov Olsen definitief weg bij Club

Naar verluidt vangt Club Brugge een transfersom van 14 miljoen euro voor de 25-jarige Deen, waar nog een miljoen aan bonussen bij zou kunnen komen. Skov Olsen tekende bij Wolfsburg een overeenkomst tot 2029.

Daarmee neemt Club na drie jaar afscheid van een speler die op zijn top eigenlijk te goed was voor de Belgische competitie, maar te weinig regelmaat in zijn prestaties kon leggen om de echte topclubs te overtuigen. Bovendien bleek hij ook een speler met een handleiding, waardoor het de laatste tijd alsmaar vaker botste met de achterban en het bestuur.

Twee titels in drie jaar

Zo werd zijn transfer naar Wolfsburg bijvoorbeeld nog een soap. Nadat het eerste, veel te lage bod van de Duitsers afgewezen werd, haalde het management van Skov Olsen hard uit naar het bestuur van Club. Hij speelde wegens ziekte in de laatste wedstrijden ook niet meer mee.

Maar al bij al hebben Club en Skov Olsen wel zeer succesvol samengewerkt. De wispelturige winger heeft toch twee landstitels in drie jaar op zijn palmares staan. Met 49 doelpunten en 30 assists in 124 wedstrijden had hij ook een ruim aandeel in die successen.

Is zijn vertrek een aderlating voor Club Brugge?

Meest recent

'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

49
49
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

23
23
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

22
22
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

119
119
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

65
65
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

78
78
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

65
65
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

36
36
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

145
145
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

55
55
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

248
248
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

106
106
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

231
231
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

35
35
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

309
309
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

191
191
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

944
944
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1209
1209
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

409
409
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

194
194
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

261
261
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

214
214
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

64
64
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

169
169

Meer sportnieuws