Manchester City maakt megadeal omtrent Haaland bekend

door
Manchester City maakt megadeal omtrent Haaland bekend

De voorbije maanden werd er opnieuw druk gespeculeerd over waar de toekomst van Erling Haaland zou kunnen gaan liggen. De 24-jarige doelpuntenmachine is bezig aan zijn derde seizoen bij Manchester City en deelt er de laatste maanden in de malaise. Toch maakte de club vandaag een statement.

Met nog een overeenkomst tot 2027 leek de deur ook minstens op een kier te staan voor een vertrek volgende zomer of een jaar later. In Spanje droomden FC Barcelona en vooral Real Madrid nog van zijn komst.

Maar het lijkt erop dat zij hun dromen nog voor vele jaren mogen gaan opbergen. Manchester City maakte immers zopas bekend dat de Noorse aanvaller een contract tot maar liefst medio 2034 heeft getekend. Hij ligt dus nog 9,5 jaar onder contract.

LEES OOK: 'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Haaland tekent nieuw megacontract bij City

"Ik ben erg blij dat ik mijn nieuwe contract heb getekend en ik kijk ernaar uit om nog meer tijd bij deze geweldige club door te brengen. Manchester City is een speciale club, vol met fantastische mensen, met geweldige supporters en het is het soort omgeving dat het beste uit iedereen haalt. Ik wil ook Pep, zijn coachingstaf, mijn teamgenoten en iedereen bij de club bedanken, want ze hebben me de afgelopen jaren allemaal zo geholpen. Ze hebben van City zo'n speciale plek gemaakt voor mij. Ik wil me blijven ontwikkelen, blijven werken om beter te worden en mijn best doen om ons te helpen meer succes te behalen in de toekomst."

City's Director of Football Txiki Begiristain voegde daar het volgende aan toe. "Iedereen bij de club is ontzettend blij dat Erling zijn nieuwe contract heeft getekend. Het feit dat hij voor zo'n lange periode heeft getekend, toont onze toewijding aan hem als speler en zijn liefde voor deze club. Hij heeft al een ongelooflijke impact gehad in zijn tijd hier en zijn geweldige cijfers en records spreken voor zich."

"Maar naast zijn uitzonderlijke natuurlijke talent en vaardigheden, vatten Erlings toewijding, professionaliteit, nederigheid en verlangen om steeds beter te worden samen wat we allemaal nastreven bij Manchester City. Hij is een van de beste spitsen in het voetbal, maar Erling is nog erg jong en zal alleen maar beter worden onder Pep en zijn coachingsteam. Als hij hard werkt, wat ik weet dat hij zal doen, zal hij een ongelooflijke erfenis creëren bij deze voetbalclub. Nu kan hij zich concentreren op zijn spel en een grote rol blijven spelen in het helpen van ons om nog meer succes te behalen."

Het is nog niet duidelijk hoeveel Haaland precies zou gaan verdienen met zijn contractverlenging, maar het zou wel gaan om 'één van de grootste sportcontracten ooit'. Het zal voor andere clubs dan ook vrijwel onbegonnen werk worden om de voorwaarden van City te evenaren.

Geen afkoopsom, transfer vrijwel onmogelijk 

Een andere factor die een mogelijke transfer in de toekomst vrijwel onmogelijk maakt, is dat het nieuwe contract van Haaland ook niet langer een afkoopsom zou bevatten. City heeft dus de volledige controle over zijn dossier.

Het lijkt er dan ook op dat Haaland zinnens is om zijn carrière in Manchester af te sluiten. Daar streek hij neer in 2022 en won hij sindsdien twee titels, een FA Cup en een Champions League. Met 111 doelpunten in 126 wedstrijden legt hij er ook waanzinnige statistieken voor.

Waanzinnige deal?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

90
90
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

88
88
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

134
134
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

223
223
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

207
207
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

68
68
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

472
472
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

56
56
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

138
138
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

450
450
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

143
143
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

231
231
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

165
165
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

368
368
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

522
522
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

693
693
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

220
220
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

343
343
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

285
285
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1081
1081
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

486
486
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

338
338

Meer sportnieuws