Manchester City maakt megadeal omtrent Haaland bekend

195
Manchester City maakt megadeal omtrent Haaland bekend

De voorbije maanden werd er opnieuw druk gespeculeerd over waar de toekomst van Erling Haaland zou kunnen gaan liggen. De 24-jarige doelpuntenmachine is bezig aan zijn derde seizoen bij Manchester City en deelt er de laatste maanden in de malaise. Toch maakte de club vandaag een statement.

Met nog een overeenkomst tot 2027 leek de deur ook minstens op een kier te staan voor een vertrek volgende zomer of een jaar later. In Spanje droomden FC Barcelona en vooral Real Madrid nog van zijn komst.

Maar het lijkt erop dat zij hun dromen nog voor vele jaren mogen gaan opbergen. Manchester City maakte immers zopas bekend dat de Noorse aanvaller een contract tot maar liefst medio 2034 heeft getekend. Hij ligt dus nog 9,5 jaar onder contract.

LEES OOK: Kompany haalt uit, assists voor Godts en Saelemaekers

Haaland tekent nieuw megacontract bij City

"Ik ben erg blij dat ik mijn nieuwe contract heb getekend en ik kijk ernaar uit om nog meer tijd bij deze geweldige club door te brengen. Manchester City is een speciale club, vol met fantastische mensen, met geweldige supporters en het is het soort omgeving dat het beste uit iedereen haalt. Ik wil ook Pep, zijn coachingstaf, mijn teamgenoten en iedereen bij de club bedanken, want ze hebben me de afgelopen jaren allemaal zo geholpen. Ze hebben van City zo'n speciale plek gemaakt voor mij. Ik wil me blijven ontwikkelen, blijven werken om beter te worden en mijn best doen om ons te helpen meer succes te behalen in de toekomst."

City's Director of Football Txiki Begiristain voegde daar het volgende aan toe. "Iedereen bij de club is ontzettend blij dat Erling zijn nieuwe contract heeft getekend. Het feit dat hij voor zo'n lange periode heeft getekend, toont onze toewijding aan hem als speler en zijn liefde voor deze club. Hij heeft al een ongelooflijke impact gehad in zijn tijd hier en zijn geweldige cijfers en records spreken voor zich."

"Maar naast zijn uitzonderlijke natuurlijke talent en vaardigheden, vatten Erlings toewijding, professionaliteit, nederigheid en verlangen om steeds beter te worden samen wat we allemaal nastreven bij Manchester City. Hij is een van de beste spitsen in het voetbal, maar Erling is nog erg jong en zal alleen maar beter worden onder Pep en zijn coachingsteam. Als hij hard werkt, wat ik weet dat hij zal doen, zal hij een ongelooflijke erfenis creëren bij deze voetbalclub. Nu kan hij zich concentreren op zijn spel en een grote rol blijven spelen in het helpen van ons om nog meer succes te behalen."

Het is nog niet duidelijk hoeveel Haaland precies zou gaan verdienen met zijn contractverlenging, maar het zou wel gaan om 'één van de grootste sportcontracten ooit'. Het zal voor andere clubs dan ook vrijwel onbegonnen werk worden om de voorwaarden van City te evenaren.

Geen afkoopsom, transfer vrijwel onmogelijk 

Een andere factor die een mogelijke transfer in de toekomst vrijwel onmogelijk maakt, is dat het nieuwe contract van Haaland ook niet langer een afkoopsom zou bevatten. City heeft dus de volledige controle over zijn dossier.

Het lijkt er dan ook op dat Haaland zinnens is om zijn carrière in Manchester af te sluiten. Daar streek hij neer in 2022 en won hij sindsdien twee titels, een FA Cup en een Champions League. Met 111 doelpunten in 126 wedstrijden legt hij er ook waanzinnige statistieken voor.

Waanzinnige deal?

Meest recent

Nieuwe afgang Tottenham, pijnlijke avond voor Bornauw

Maar weinig clubs gaven deze zomer zoveel uit als Tottenham, maar dat heeft desondanks zijn start in ...

1
1
Charleroi blijft verbazen en pronkt met twaalf op twaalf

Charleroi ontpopt zich alsmaar meer tot dé sensatie van het seizoensbegin. De Carolo's waren ...

23
23
‘Opeens meedogenloze De Bruyne-ingreep bij Napoli’

Kevin De Bruyne heeft Massimiliano Allegri meteen aan het denken gezet bij Napoli. Na zijn sterke ...

271
271
Sibierski aan zet, of experimenteert Bruno eens?

Antoine Sibierski zal zeer tevreden zijn met de start van RSC Anderlecht, al was de uitschuiver ...

149
149
STVV realistisch: "Conference League beter"

Abdoulaye Sissako liet zich na de Europese uitschakeling van STVV niet uit het lood slaan. De ...

0
0
Anderlecht ziet vijf ex-spelers terug in de Europa League

RSC Anderlecht heeft een heel zware loting gekregen in de Europa League. Doorstoten zou toch een ...

92
92
'KV Kortrijk krijgt Engelse hulp voor transfer'

KV Kortrijk heeft nog niet al te veel plezier beleefd aan zijn terugkeer op het hoogste niveau. De ...

38
38
Beerschot knokt zich naar zege, comeback Dender

Zaterdag stonden er ook in de Challenger Pro League weer enkele wedstrijden op het programma. ...

112
112
KV Mechelen wint weer niet, La Louvière veegt nul weg

Ook na vier speeldagen is KV Mechelen er nog altijd niet in geslaagd een wedstrijd te winnen. Na een ...

45
45
'Union verrast en strikt alsnog extra aanwinst'

Voor Union leek het slot van de zomermercato rustig te gaan verlopen. De Brusselaars haalden deze ...

106
106
Leko kiest verrassende namen voor Slag om Vlaanderen

Club Brugge kan niet te lang blijven stilstaan bij de loting voor de Champions League, want zondag ...

400
400
'Genk heeft dubbelslag beet: medische testen gepland'

KRC Genk herpakte zich vrijdagavond uitstekend na de mokerslag van vorige week op de Bosuil, want ...

401
401
'Zeer mooie transfer lonkt voor Belgische verdediger'

Matteo Waem staat deze zomer nadrukkelijk op de radar van verschillende buitenlandse clubs. De ...

42
42
Heeft Club Brugge er verrassende aanwinst bij?

Bij Club Brugge deden ze ook bij Club NXT heel veel transfers. Of dat een goede zaak is voor de ...

414
414
'Zirkzee kiest club: einde lijdensweg bij Man Utd'

Joshua Zirkzee staat voor een belangrijke transferbeslissing. De Nederlandse spits zou Manchester ...

47
47
'Geen AA Gent, andere sterkhouder wél weg bij Beerschot'

Op het Kiel blijft het transferdossier rond Nick Shinton maar aanslepen. De 25-jarige doelman was ...

209
209
Jonckheere stuurt stevig signaal naar Kortrijk-bestuur

KV Kortrijk is nog niet klaar op de transfermarkt. De West-Vlaamse club wil de selectie de komende ...

175
175
Kat Kerkhofs zorgt met Mertens voor stevig vuurwerk

Het leven van Kat Kerkhofs en Dries Mertens zag er de voorbije maanden behoorlijk anders uit. Het ...

32
32
'Lommel SK werkt aan sensationale terugkeer'

Sam De Grand kan amper een maand na zijn vertrek bij Lommel SK alweer terugkeren naar Noord-Limburg. ...

54
54
Euvrard gecharmeerd: "Laat interessante dingen zien"

Standard kan voorlopig niet op zijn volledige kern rekenen. Mohamed El Hankouri en Marco ...

131
131
Friis enthousiast bij Cercle: "Dat geeft me veel vertrouwen"

Cercle Brugge speelt dit weekend tegen Lommel SK. Na een twee op negen is het stilaan tijd voor een ...

113
113
‘KRC Genk verrast met JPL-transfer’

KRC Genk heeft zijn oog laten vallen op Christiaan Ravych. De 24-jarige verdediger van Cercle Brugge ...

418
418
Simons gelooft in ‘geviseerde’ speler: "Geef hem tijd"

Charly Ikwuemesi (26) heeft de voorbije twee seizoenen nog niet helemaal kunnen overtuigen. De ...

44
44
'Ndiaye op vertrekken: Anderlecht vraagt gepeperde som'

RSC Anderlecht wil in de slotdagen van de transferperiode nog een extra sterkhouder voor het ...

509
509
UCL-kalender: pittige start, interessant einde voor Club

Afgelopen donderdag werd in Monaco geloot voor de samenstelling van de League Phase van de Champions ...

206
206

Meer sportnieuws