Manchester City maakt megadeal omtrent Haaland bekend

door
Manchester City maakt megadeal omtrent Haaland bekend

De voorbije maanden werd er opnieuw druk gespeculeerd over waar de toekomst van Erling Haaland zou kunnen gaan liggen. De 24-jarige doelpuntenmachine is bezig aan zijn derde seizoen bij Manchester City en deelt er de laatste maanden in de malaise. Toch maakte de club vandaag een statement.

Met nog een overeenkomst tot 2027 leek de deur ook minstens op een kier te staan voor een vertrek volgende zomer of een jaar later. In Spanje droomden FC Barcelona en vooral Real Madrid nog van zijn komst.

Maar het lijkt erop dat zij hun dromen nog voor vele jaren mogen gaan opbergen. Manchester City maakte immers zopas bekend dat de Noorse aanvaller een contract tot maar liefst medio 2034 heeft getekend. Hij ligt dus nog 9,5 jaar onder contract.

LEES OOK: 'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Haaland tekent nieuw megacontract bij City

"Ik ben erg blij dat ik mijn nieuwe contract heb getekend en ik kijk ernaar uit om nog meer tijd bij deze geweldige club door te brengen. Manchester City is een speciale club, vol met fantastische mensen, met geweldige supporters en het is het soort omgeving dat het beste uit iedereen haalt. Ik wil ook Pep, zijn coachingstaf, mijn teamgenoten en iedereen bij de club bedanken, want ze hebben me de afgelopen jaren allemaal zo geholpen. Ze hebben van City zo'n speciale plek gemaakt voor mij. Ik wil me blijven ontwikkelen, blijven werken om beter te worden en mijn best doen om ons te helpen meer succes te behalen in de toekomst."

City's Director of Football Txiki Begiristain voegde daar het volgende aan toe. "Iedereen bij de club is ontzettend blij dat Erling zijn nieuwe contract heeft getekend. Het feit dat hij voor zo'n lange periode heeft getekend, toont onze toewijding aan hem als speler en zijn liefde voor deze club. Hij heeft al een ongelooflijke impact gehad in zijn tijd hier en zijn geweldige cijfers en records spreken voor zich."

"Maar naast zijn uitzonderlijke natuurlijke talent en vaardigheden, vatten Erlings toewijding, professionaliteit, nederigheid en verlangen om steeds beter te worden samen wat we allemaal nastreven bij Manchester City. Hij is een van de beste spitsen in het voetbal, maar Erling is nog erg jong en zal alleen maar beter worden onder Pep en zijn coachingsteam. Als hij hard werkt, wat ik weet dat hij zal doen, zal hij een ongelooflijke erfenis creëren bij deze voetbalclub. Nu kan hij zich concentreren op zijn spel en een grote rol blijven spelen in het helpen van ons om nog meer succes te behalen."

Het is nog niet duidelijk hoeveel Haaland precies zou gaan verdienen met zijn contractverlenging, maar het zou wel gaan om 'één van de grootste sportcontracten ooit'. Het zal voor andere clubs dan ook vrijwel onbegonnen werk worden om de voorwaarden van City te evenaren.

Geen afkoopsom, transfer vrijwel onmogelijk 

Een andere factor die een mogelijke transfer in de toekomst vrijwel onmogelijk maakt, is dat het nieuwe contract van Haaland ook niet langer een afkoopsom zou bevatten. City heeft dus de volledige controle over zijn dossier.

Het lijkt er dan ook op dat Haaland zinnens is om zijn carrière in Manchester af te sluiten. Daar streek hij neer in 2022 en won hij sindsdien twee titels, een FA Cup en een Champions League. Met 111 doelpunten in 126 wedstrijden legt hij er ook waanzinnige statistieken voor.

Waanzinnige deal?

Meest recent

Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

41
41
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

93
93
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

63
63
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

310
310
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

57
57
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

65
65
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

32
32
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

107
107
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

42
42
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

75
75
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

59
59
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

70
70
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

42
42
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

88
88
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

230
230
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

41
41
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

286
286
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

153
153
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

184
184
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

105
105
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

146
146
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

87
87
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

137
137
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

244
244
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

84
84

Meer sportnieuws