Manchester City maakt megadeal omtrent Haaland bekend

door
Manchester City maakt megadeal omtrent Haaland bekend

De voorbije maanden werd er opnieuw druk gespeculeerd over waar de toekomst van Erling Haaland zou kunnen gaan liggen. De 24-jarige doelpuntenmachine is bezig aan zijn derde seizoen bij Manchester City en deelt er de laatste maanden in de malaise. Toch maakte de club vandaag een statement.

Met nog een overeenkomst tot 2027 leek de deur ook minstens op een kier te staan voor een vertrek volgende zomer of een jaar later. In Spanje droomden FC Barcelona en vooral Real Madrid nog van zijn komst.

Maar het lijkt erop dat zij hun dromen nog voor vele jaren mogen gaan opbergen. Manchester City maakte immers zopas bekend dat de Noorse aanvaller een contract tot maar liefst medio 2034 heeft getekend. Hij ligt dus nog 9,5 jaar onder contract.

LEES OOK: Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Haaland tekent nieuw megacontract bij City

"Ik ben erg blij dat ik mijn nieuwe contract heb getekend en ik kijk ernaar uit om nog meer tijd bij deze geweldige club door te brengen. Manchester City is een speciale club, vol met fantastische mensen, met geweldige supporters en het is het soort omgeving dat het beste uit iedereen haalt. Ik wil ook Pep, zijn coachingstaf, mijn teamgenoten en iedereen bij de club bedanken, want ze hebben me de afgelopen jaren allemaal zo geholpen. Ze hebben van City zo'n speciale plek gemaakt voor mij. Ik wil me blijven ontwikkelen, blijven werken om beter te worden en mijn best doen om ons te helpen meer succes te behalen in de toekomst."

City's Director of Football Txiki Begiristain voegde daar het volgende aan toe. "Iedereen bij de club is ontzettend blij dat Erling zijn nieuwe contract heeft getekend. Het feit dat hij voor zo'n lange periode heeft getekend, toont onze toewijding aan hem als speler en zijn liefde voor deze club. Hij heeft al een ongelooflijke impact gehad in zijn tijd hier en zijn geweldige cijfers en records spreken voor zich."

"Maar naast zijn uitzonderlijke natuurlijke talent en vaardigheden, vatten Erlings toewijding, professionaliteit, nederigheid en verlangen om steeds beter te worden samen wat we allemaal nastreven bij Manchester City. Hij is een van de beste spitsen in het voetbal, maar Erling is nog erg jong en zal alleen maar beter worden onder Pep en zijn coachingsteam. Als hij hard werkt, wat ik weet dat hij zal doen, zal hij een ongelooflijke erfenis creëren bij deze voetbalclub. Nu kan hij zich concentreren op zijn spel en een grote rol blijven spelen in het helpen van ons om nog meer succes te behalen."

Het is nog niet duidelijk hoeveel Haaland precies zou gaan verdienen met zijn contractverlenging, maar het zou wel gaan om 'één van de grootste sportcontracten ooit'. Het zal voor andere clubs dan ook vrijwel onbegonnen werk worden om de voorwaarden van City te evenaren.

Geen afkoopsom, transfer vrijwel onmogelijk 

Een andere factor die een mogelijke transfer in de toekomst vrijwel onmogelijk maakt, is dat het nieuwe contract van Haaland ook niet langer een afkoopsom zou bevatten. City heeft dus de volledige controle over zijn dossier.

Het lijkt er dan ook op dat Haaland zinnens is om zijn carrière in Manchester af te sluiten. Daar streek hij neer in 2022 en won hij sindsdien twee titels, een FA Cup en een Champions League. Met 111 doelpunten in 126 wedstrijden legt hij er ook waanzinnige statistieken voor.

Waanzinnige deal?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

25
25
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

25
25
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

138
138
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

17
17
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

65
65
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

108
108
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

115
115
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

57
57
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

60
60
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

99
99
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

124
124
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

306
306
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

52
52
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

334
334
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1084
1084
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

73
73
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

163
163
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

238
238
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

669
669
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

697
697
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

426
426
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

584
584
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

180
180
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

586
586

Meer sportnieuws