Depoitre kondigt afscheid als profvoetballer aan

96
Depoitre kondigt afscheid als profvoetballer aan

Een ex-Rode Duivel hangt zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Op zijn 36ste heeft Laurent Depoitre aangekondigd dat hij stopt met profvoetbal. De spits zat zonder club sinds hij in de zomer geen nieuw contract kreeg bij AA Gent.

Sindsdien wachtte Depoitre vruchteloos op een nieuwe uitdaging. Even was er nog sprake van een mogelijke terugkeer naar Eendracht Aalst, maar afzakken naar de lagere reeksen zag hij niet zitten.

LEES OOK: Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

Depoitre kondigt afscheid aan

"Ik vond niets in het buitenland of in België dat mij zin gaf om door te gaan. Ik heb mezelf dan ook de vraag gesteld en ik denk dat het nu duidelijk is dat ik ga stoppen", klinkt het in La Dernière Heure. "Tenzij er op het laatste moment nog iets leuks in het buitenland uit de bus komt, wat dan meer in het teken van het leven daar dan voetbal zal staan. Mijn carrière is voorbij."

Daarmee zet Depoitre een punt achter een zeer atypisch parcours. De bonkige spits werkte zich op vanuit de lagere reeksen. Na passages bij Doornik, Péruwelz en Eendracht Aalst beukte hij met KV Oostende de poort naar de Jupiler Pro League open.

Gouden jaren bij AA Gent

Zijn carrière kwam pas echt in een stroomversnelling toen Depoitre in de zomer van 2014 naar AA Gent verkaste. In zijn eerste seizoen veroverden de Buffalo's meteen de titel en het seizoen daarna haalden ze in de Champions League de achtste finales.

In dat wonderjaar 2015 eindigde Depoitre ook als tweede in de Gouden Schoen en werd hij Rode Duivel. Hij scoorde meteen bij zijn debuut in Andorra, maar uiteindelijk zou het bij die ene cap blijven.

In de zomer van 2016 zou Depoitre voor 7 miljoen euro naar FC Porto trekken, maar dat werd geen succes. Hij bleef er slechts een seizoen en was daarna nog twee jaar in de Premier League aan de slag bij Huddersfield, alvorens in 2019 terug te keren naar Gent. Daar zou hij in 2022 ook nog een beker veroveren.

Had hij nog nuttig kunnen zijn voor een eersteklasser?

Meest recent

'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

8
8
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

126
126
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

12
12
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

282
282
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

30
30
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

556
556
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

52
52
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

22
22
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

492
492
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

203
203
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

981
981
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

155
155
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

26
26
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

205
205
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

14
14
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

95
95
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

306
306
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

245
245
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

124
124
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

294
294
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

64
64
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

137
137
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

455
455
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

146
146

Meer sportnieuws