Depoitre kondigt afscheid als profvoetballer aan

door
Depoitre kondigt afscheid als profvoetballer aan

Een ex-Rode Duivel hangt zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Op zijn 36ste heeft Laurent Depoitre aangekondigd dat hij stopt met profvoetbal. De spits zat zonder club sinds hij in de zomer geen nieuw contract kreeg bij AA Gent.

Sindsdien wachtte Depoitre vruchteloos op een nieuwe uitdaging. Even was er nog sprake van een mogelijke terugkeer naar Eendracht Aalst, maar afzakken naar de lagere reeksen zag hij niet zitten.

LEES OOK: AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Depoitre kondigt afscheid aan

"Ik vond niets in het buitenland of in België dat mij zin gaf om door te gaan. Ik heb mezelf dan ook de vraag gesteld en ik denk dat het nu duidelijk is dat ik ga stoppen", klinkt het in La Dernière Heure. "Tenzij er op het laatste moment nog iets leuks in het buitenland uit de bus komt, wat dan meer in het teken van het leven daar dan voetbal zal staan. Mijn carrière is voorbij."

Daarmee zet Depoitre een punt achter een zeer atypisch parcours. De bonkige spits werkte zich op vanuit de lagere reeksen. Na passages bij Doornik, Péruwelz en Eendracht Aalst beukte hij met KV Oostende de poort naar de Jupiler Pro League open.

Gouden jaren bij AA Gent

Zijn carrière kwam pas echt in een stroomversnelling toen Depoitre in de zomer van 2014 naar AA Gent verkaste. In zijn eerste seizoen veroverden de Buffalo's meteen de titel en het seizoen daarna haalden ze in de Champions League de achtste finales.

In dat wonderjaar 2015 eindigde Depoitre ook als tweede in de Gouden Schoen en werd hij Rode Duivel. Hij scoorde meteen bij zijn debuut in Andorra, maar uiteindelijk zou het bij die ene cap blijven.

In de zomer van 2016 zou Depoitre voor 7 miljoen euro naar FC Porto trekken, maar dat werd geen succes. Hij bleef er slechts een seizoen en was daarna nog twee jaar in de Premier League aan de slag bij Huddersfield, alvorens in 2019 terug te keren naar Gent. Daar zou hij in 2022 ook nog een beker veroveren.

Had hij nog nuttig kunnen zijn voor een eersteklasser?

Meest recent

AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

0
0
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

180
180
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

12
12
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

132
132
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

237
237
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

91
91
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

21
21
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

86
86
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

110
110
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

134
134
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

457
457
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

164
164
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

120
120
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

297
297
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

302
302
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

420
420
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

66
66
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

262
262
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

83
83
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

118
118
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

130
130
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

134
134
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

58
58
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

690
690
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

98
98

Meer sportnieuws