Depoitre kondigt afscheid als profvoetballer aan

door
Depoitre kondigt afscheid als profvoetballer aan

Een ex-Rode Duivel hangt zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Op zijn 36ste heeft Laurent Depoitre aangekondigd dat hij stopt met profvoetbal. De spits zat zonder club sinds hij in de zomer geen nieuw contract kreeg bij AA Gent.

Sindsdien wachtte Depoitre vruchteloos op een nieuwe uitdaging. Even was er nog sprake van een mogelijke terugkeer naar Eendracht Aalst, maar afzakken naar de lagere reeksen zag hij niet zitten.

LEES OOK: Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

Depoitre kondigt afscheid aan

"Ik vond niets in het buitenland of in België dat mij zin gaf om door te gaan. Ik heb mezelf dan ook de vraag gesteld en ik denk dat het nu duidelijk is dat ik ga stoppen", klinkt het in La Dernière Heure. "Tenzij er op het laatste moment nog iets leuks in het buitenland uit de bus komt, wat dan meer in het teken van het leven daar dan voetbal zal staan. Mijn carrière is voorbij."

Daarmee zet Depoitre een punt achter een zeer atypisch parcours. De bonkige spits werkte zich op vanuit de lagere reeksen. Na passages bij Doornik, Péruwelz en Eendracht Aalst beukte hij met KV Oostende de poort naar de Jupiler Pro League open.

Gouden jaren bij AA Gent

Zijn carrière kwam pas echt in een stroomversnelling toen Depoitre in de zomer van 2014 naar AA Gent verkaste. In zijn eerste seizoen veroverden de Buffalo's meteen de titel en het seizoen daarna haalden ze in de Champions League de achtste finales.

In dat wonderjaar 2015 eindigde Depoitre ook als tweede in de Gouden Schoen en werd hij Rode Duivel. Hij scoorde meteen bij zijn debuut in Andorra, maar uiteindelijk zou het bij die ene cap blijven.

In de zomer van 2016 zou Depoitre voor 7 miljoen euro naar FC Porto trekken, maar dat werd geen succes. Hij bleef er slechts een seizoen en was daarna nog twee jaar in de Premier League aan de slag bij Huddersfield, alvorens in 2019 terug te keren naar Gent. Daar zou hij in 2022 ook nog een beker veroveren.

Had hij nog nuttig kunnen zijn voor een eersteklasser?

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

56
56
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

24
24
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

76
76
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

150
150
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

208
208
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

97
97
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

111
111
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

164
164
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

270
270
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

68
68
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

390
390
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

254
254
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

393
393
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

480
480
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

373
373
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

115
115
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

516
516
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

258
258
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

753
753
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

435
435
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

153
153
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

654
654
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

72
72
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

177
177
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

881
881

Meer sportnieuws