Depoitre kondigt afscheid als profvoetballer aan

door
Depoitre kondigt afscheid als profvoetballer aan

Een ex-Rode Duivel hangt zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Op zijn 36ste heeft Laurent Depoitre aangekondigd dat hij stopt met profvoetbal. De spits zat zonder club sinds hij in de zomer geen nieuw contract kreeg bij AA Gent.

Sindsdien wachtte Depoitre vruchteloos op een nieuwe uitdaging. Even was er nog sprake van een mogelijke terugkeer naar Eendracht Aalst, maar afzakken naar de lagere reeksen zag hij niet zitten.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Depoitre kondigt afscheid aan

"Ik vond niets in het buitenland of in België dat mij zin gaf om door te gaan. Ik heb mezelf dan ook de vraag gesteld en ik denk dat het nu duidelijk is dat ik ga stoppen", klinkt het in La Dernière Heure. "Tenzij er op het laatste moment nog iets leuks in het buitenland uit de bus komt, wat dan meer in het teken van het leven daar dan voetbal zal staan. Mijn carrière is voorbij."

Daarmee zet Depoitre een punt achter een zeer atypisch parcours. De bonkige spits werkte zich op vanuit de lagere reeksen. Na passages bij Doornik, Péruwelz en Eendracht Aalst beukte hij met KV Oostende de poort naar de Jupiler Pro League open.

Gouden jaren bij AA Gent

Zijn carrière kwam pas echt in een stroomversnelling toen Depoitre in de zomer van 2014 naar AA Gent verkaste. In zijn eerste seizoen veroverden de Buffalo's meteen de titel en het seizoen daarna haalden ze in de Champions League de achtste finales.

In dat wonderjaar 2015 eindigde Depoitre ook als tweede in de Gouden Schoen en werd hij Rode Duivel. Hij scoorde meteen bij zijn debuut in Andorra, maar uiteindelijk zou het bij die ene cap blijven.

In de zomer van 2016 zou Depoitre voor 7 miljoen euro naar FC Porto trekken, maar dat werd geen succes. Hij bleef er slechts een seizoen en was daarna nog twee jaar in de Premier League aan de slag bij Huddersfield, alvorens in 2019 terug te keren naar Gent. Daar zou hij in 2022 ook nog een beker veroveren.

Had hij nog nuttig kunnen zijn voor een eersteklasser?

Meest recent

KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

4
4
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

46
46
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

169
169
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

112
112
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

82
82
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

234
234
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

137
137
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

259
259
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

136
136
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

77
77
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

570
570
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

256
256
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

646
646
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

443
443
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

289
289
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

173
173
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

127
127
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

101
101
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

72
72
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

175
175
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

187
187
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

400
400
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

122
122
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

365
365

Meer sportnieuws