Depoitre kondigt afscheid als profvoetballer aan

door
Depoitre kondigt afscheid als profvoetballer aan

Een ex-Rode Duivel hangt zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Op zijn 36ste heeft Laurent Depoitre aangekondigd dat hij stopt met profvoetbal. De spits zat zonder club sinds hij in de zomer geen nieuw contract kreeg bij AA Gent.

Sindsdien wachtte Depoitre vruchteloos op een nieuwe uitdaging. Even was er nog sprake van een mogelijke terugkeer naar Eendracht Aalst, maar afzakken naar de lagere reeksen zag hij niet zitten.

LEES OOK: De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

Depoitre kondigt afscheid aan

"Ik vond niets in het buitenland of in België dat mij zin gaf om door te gaan. Ik heb mezelf dan ook de vraag gesteld en ik denk dat het nu duidelijk is dat ik ga stoppen", klinkt het in La Dernière Heure. "Tenzij er op het laatste moment nog iets leuks in het buitenland uit de bus komt, wat dan meer in het teken van het leven daar dan voetbal zal staan. Mijn carrière is voorbij."

Daarmee zet Depoitre een punt achter een zeer atypisch parcours. De bonkige spits werkte zich op vanuit de lagere reeksen. Na passages bij Doornik, Péruwelz en Eendracht Aalst beukte hij met KV Oostende de poort naar de Jupiler Pro League open.

Gouden jaren bij AA Gent

Zijn carrière kwam pas echt in een stroomversnelling toen Depoitre in de zomer van 2014 naar AA Gent verkaste. In zijn eerste seizoen veroverden de Buffalo's meteen de titel en het seizoen daarna haalden ze in de Champions League de achtste finales.

In dat wonderjaar 2015 eindigde Depoitre ook als tweede in de Gouden Schoen en werd hij Rode Duivel. Hij scoorde meteen bij zijn debuut in Andorra, maar uiteindelijk zou het bij die ene cap blijven.

In de zomer van 2016 zou Depoitre voor 7 miljoen euro naar FC Porto trekken, maar dat werd geen succes. Hij bleef er slechts een seizoen en was daarna nog twee jaar in de Premier League aan de slag bij Huddersfield, alvorens in 2019 terug te keren naar Gent. Daar zou hij in 2022 ook nog een beker veroveren.

Had hij nog nuttig kunnen zijn voor een eersteklasser?

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

76
76
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

66
66
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

182
182
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

26
26
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

227
227
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

81
81
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

182
182
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

108
108
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

15
15
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

39
39
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

264
264
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

198
198
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

199
199
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

37
37
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

61
61
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

38
38
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

35
35
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

66
66
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

85
85
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

32
32
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

101
101
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

81
81
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

125
125
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

178
178

Meer sportnieuws