'Anderlecht knalt voluit met nieuwe doelpuntenmachine'

door
'Anderlecht knalt voluit met nieuwe doelpuntenmachine'

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Jovan Mijatovic, een 19-jarige Servische spits van New York City FC. De jonge aanvaller, ooit een doelpuntenmachine bij Rode Ster Belgrado, wil de MLS verlaten en wordt ook gevolgd door Benfica en PSV. Ondanks hoge verwachtingen wist hij in Amerika niet te overtuigen, maar zijn talent staat buiten kijf. Met zijn scorend vermogen, creativiteit en pressing zou hij een welkome versterking zijn, zeker nu Luis Vazquez niet overtuigt als back-up van Dolberg.

LEES OOK: OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Mijatovic naar Anderlecht?

Anderlecht toont interesse in Jovan Mijatovic, een 19-jarige spits van New York City FC. Mijatovic verklaarde onlangs in Servische media dat hij de Major League Soccer wil verlaten voor een club in Europa.

“Hij keert niet terug naar Amerika”, bevestigde Florian Plettenberg van Sky Sport Germany. Naast Anderlecht zijn ook SL Benfica en PSV Eindhoven geïnteresseerd in Mijatovic, terwijl er ook nog verschillende Duitse clubs op de loer liggen.

De kans is groot dat de jonge spits in januari op huurbasis vertrekt bij NYCFC. Anderlecht zou wel een extra spits kunnen gebruiken omdat Luis Vazquez niet overtuigt als back-up van eerste spits Kasper Dolberg.

Een mogelijk vertrek van de Servische belofteninternational zou zeker niet verrassend zijn na zijn moeilijke jaar bij NYCFC. De verwachtingen waren hoog, maar hij kon ze niet inlossen.

“Eén van de meest gewilde jonge spitsen in Europa”

New York City FC heeft Jovan Mijatović vorig jaar in februari overgenomen van Rode Ster Belgrado, voor een stevige transfersom van 8 miljoen euro. De Serviër tekende een contract tot 2029 en de verwachtingen lagen bijzonder hoog.

“Jovan was een van de meest gewilde jonge spitsen in Europa, dus het is bijzonder prettig dat hij, ondanks verschillende andere mogelijkheden, ervoor heeft gekozen om bij New York City FC zijn carrière verder te ontwikkelen”, zei sportief directeur David Lee toen in een persverklaring.

Lee omschreef Mijatovic als een klinische afmaker met een groot loopvermogen en uitstekende technische kwaliteiten. Uiteindelijk raakte de 19-jarige slechts tot 11 wedstrijden in de Major League Soccer, waarin hij geen enkel doelpunt kon scoren.

Over alle competities heen speelde Mijatovic 15 wedstrijden voor NYCFC met één treffer achter zijn naam.

Doelpuntenmachine met de looks van Beckham

Jovan Mijatović heeft in Servië de bijnaam ‘Beckham’, die hij kreeg van een jeugdtrainer vanwege zijn kapsel en enkele van zijn vaardigheden. Qua stijl en postuur heeft de jonge spits echter meer weg van een andere legende van Manchester United: Wayne Rooney.

Mijatovic was in de jeugdreeksen van Rode Ster Belgrado een vlot scorende spits en ook bij de eerste ploeg, waar hij op amper 17-jarige leeftijd debuteerde, vond hij gemakkelijk de weg naar het doel met 10 goals in 16 wedstrijden.

Hoewel Mijatović een groot deel van zijn jeugdcarrière als flankaanvaller speelde, heeft hij als prof meer een centrale rol gekregen – zowel als spits als in een positie net achter de spits.

Zijn beste rol bij Rode Ster was die van schaduwspits, omdat hij daarin zowel zijn scorend als zijn creatief vermogen kon tonen.

Mijatovic is meer dan een scorende spits

Zijn lage zwaartepunt geeft hem een uitstekende balans en veel kracht, waardoor Jovan Mijatovic goed in duel gaat. Hij is ook behoorlijk snel op de eerste meters, en zijn sprongkracht is een extra troef.

Hoewel hij vooral linksvoetig is, kan hij ook met rechts scoren. Ondanks zijn neus voor doelpunten zou het te eenvoudig zijn om Mijatović alleen als afwerker te bestempelen.

Hij beschikt over het inzicht, het timinggevoel en de passing om uit te groeien tot een spelmaker. Zonder bal werkt hij hard en is hij sterk in de pressing – zowel bij het afsnijden van passinglijnen als bij het direct onder druk zetten van tegenstanders.

Anderlecht moet Mijatovic halen

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

12
12
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

32
32
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

19
19
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

24
24
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

44
44
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

162
162
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

316
316
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

169
169
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

118
118
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

560
560
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

822
822
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

299
299
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

553
553
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

105
105
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

556
556
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

664
664
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

365
365
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

613
613
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

464
464
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

255
255
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

556
556
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

653
653

Meer sportnieuws