'Anderlecht knalt voluit met nieuwe doelpuntenmachine'

door
'Anderlecht knalt voluit met nieuwe doelpuntenmachine'

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Jovan Mijatovic, een 19-jarige Servische spits van New York City FC. De jonge aanvaller, ooit een doelpuntenmachine bij Rode Ster Belgrado, wil de MLS verlaten en wordt ook gevolgd door Benfica en PSV. Ondanks hoge verwachtingen wist hij in Amerika niet te overtuigen, maar zijn talent staat buiten kijf. Met zijn scorend vermogen, creativiteit en pressing zou hij een welkome versterking zijn, zeker nu Luis Vazquez niet overtuigt als back-up van Dolberg.

LEES OOK: 'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

Mijatovic naar Anderlecht?

Anderlecht toont interesse in Jovan Mijatovic, een 19-jarige spits van New York City FC. Mijatovic verklaarde onlangs in Servische media dat hij de Major League Soccer wil verlaten voor een club in Europa.

“Hij keert niet terug naar Amerika”, bevestigde Florian Plettenberg van Sky Sport Germany. Naast Anderlecht zijn ook SL Benfica en PSV Eindhoven geïnteresseerd in Mijatovic, terwijl er ook nog verschillende Duitse clubs op de loer liggen.

De kans is groot dat de jonge spits in januari op huurbasis vertrekt bij NYCFC. Anderlecht zou wel een extra spits kunnen gebruiken omdat Luis Vazquez niet overtuigt als back-up van eerste spits Kasper Dolberg.

Een mogelijk vertrek van de Servische belofteninternational zou zeker niet verrassend zijn na zijn moeilijke jaar bij NYCFC. De verwachtingen waren hoog, maar hij kon ze niet inlossen.

“Eén van de meest gewilde jonge spitsen in Europa”

New York City FC heeft Jovan Mijatović vorig jaar in februari overgenomen van Rode Ster Belgrado, voor een stevige transfersom van 8 miljoen euro. De Serviër tekende een contract tot 2029 en de verwachtingen lagen bijzonder hoog.

“Jovan was een van de meest gewilde jonge spitsen in Europa, dus het is bijzonder prettig dat hij, ondanks verschillende andere mogelijkheden, ervoor heeft gekozen om bij New York City FC zijn carrière verder te ontwikkelen”, zei sportief directeur David Lee toen in een persverklaring.

Lee omschreef Mijatovic als een klinische afmaker met een groot loopvermogen en uitstekende technische kwaliteiten. Uiteindelijk raakte de 19-jarige slechts tot 11 wedstrijden in de Major League Soccer, waarin hij geen enkel doelpunt kon scoren.

Over alle competities heen speelde Mijatovic 15 wedstrijden voor NYCFC met één treffer achter zijn naam.

Doelpuntenmachine met de looks van Beckham

Jovan Mijatović heeft in Servië de bijnaam ‘Beckham’, die hij kreeg van een jeugdtrainer vanwege zijn kapsel en enkele van zijn vaardigheden. Qua stijl en postuur heeft de jonge spits echter meer weg van een andere legende van Manchester United: Wayne Rooney.

Mijatovic was in de jeugdreeksen van Rode Ster Belgrado een vlot scorende spits en ook bij de eerste ploeg, waar hij op amper 17-jarige leeftijd debuteerde, vond hij gemakkelijk de weg naar het doel met 10 goals in 16 wedstrijden.

Hoewel Mijatović een groot deel van zijn jeugdcarrière als flankaanvaller speelde, heeft hij als prof meer een centrale rol gekregen – zowel als spits als in een positie net achter de spits.

Zijn beste rol bij Rode Ster was die van schaduwspits, omdat hij daarin zowel zijn scorend als zijn creatief vermogen kon tonen.

Mijatovic is meer dan een scorende spits

Zijn lage zwaartepunt geeft hem een uitstekende balans en veel kracht, waardoor Jovan Mijatovic goed in duel gaat. Hij is ook behoorlijk snel op de eerste meters, en zijn sprongkracht is een extra troef.

Hoewel hij vooral linksvoetig is, kan hij ook met rechts scoren. Ondanks zijn neus voor doelpunten zou het te eenvoudig zijn om Mijatović alleen als afwerker te bestempelen.

Hij beschikt over het inzicht, het timinggevoel en de passing om uit te groeien tot een spelmaker. Zonder bal werkt hij hard en is hij sterk in de pressing – zowel bij het afsnijden van passinglijnen als bij het direct onder druk zetten van tegenstanders.

Anderlecht moet Mijatovic halen

Meest recent

'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

10
10
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

15
15
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

116
116
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

69
69
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

201
201
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

70
70
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

35
35
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

191
191
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

286
286
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

282
282
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

211
211
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

93
93
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

224
224
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

275
275
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

268
268
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

118
118
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

125
125
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

169
169
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

150
150
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

164
164
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

93
93
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

302
302
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

165
165
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

214
214
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

311
311

Meer sportnieuws