'Anderlecht knalt voluit met nieuwe doelpuntenmachine'

door
'Anderlecht knalt voluit met nieuwe doelpuntenmachine'

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Jovan Mijatovic, een 19-jarige Servische spits van New York City FC. De jonge aanvaller, ooit een doelpuntenmachine bij Rode Ster Belgrado, wil de MLS verlaten en wordt ook gevolgd door Benfica en PSV. Ondanks hoge verwachtingen wist hij in Amerika niet te overtuigen, maar zijn talent staat buiten kijf. Met zijn scorend vermogen, creativiteit en pressing zou hij een welkome versterking zijn, zeker nu Luis Vazquez niet overtuigt als back-up van Dolberg.

LEES OOK: 'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

Mijatovic naar Anderlecht?

Anderlecht toont interesse in Jovan Mijatovic, een 19-jarige spits van New York City FC. Mijatovic verklaarde onlangs in Servische media dat hij de Major League Soccer wil verlaten voor een club in Europa.

“Hij keert niet terug naar Amerika”, bevestigde Florian Plettenberg van Sky Sport Germany. Naast Anderlecht zijn ook SL Benfica en PSV Eindhoven geïnteresseerd in Mijatovic, terwijl er ook nog verschillende Duitse clubs op de loer liggen.

De kans is groot dat de jonge spits in januari op huurbasis vertrekt bij NYCFC. Anderlecht zou wel een extra spits kunnen gebruiken omdat Luis Vazquez niet overtuigt als back-up van eerste spits Kasper Dolberg.

Een mogelijk vertrek van de Servische belofteninternational zou zeker niet verrassend zijn na zijn moeilijke jaar bij NYCFC. De verwachtingen waren hoog, maar hij kon ze niet inlossen.

“Eén van de meest gewilde jonge spitsen in Europa”

New York City FC heeft Jovan Mijatović vorig jaar in februari overgenomen van Rode Ster Belgrado, voor een stevige transfersom van 8 miljoen euro. De Serviër tekende een contract tot 2029 en de verwachtingen lagen bijzonder hoog.

“Jovan was een van de meest gewilde jonge spitsen in Europa, dus het is bijzonder prettig dat hij, ondanks verschillende andere mogelijkheden, ervoor heeft gekozen om bij New York City FC zijn carrière verder te ontwikkelen”, zei sportief directeur David Lee toen in een persverklaring.

Lee omschreef Mijatovic als een klinische afmaker met een groot loopvermogen en uitstekende technische kwaliteiten. Uiteindelijk raakte de 19-jarige slechts tot 11 wedstrijden in de Major League Soccer, waarin hij geen enkel doelpunt kon scoren.

Over alle competities heen speelde Mijatovic 15 wedstrijden voor NYCFC met één treffer achter zijn naam.

Doelpuntenmachine met de looks van Beckham

Jovan Mijatović heeft in Servië de bijnaam ‘Beckham’, die hij kreeg van een jeugdtrainer vanwege zijn kapsel en enkele van zijn vaardigheden. Qua stijl en postuur heeft de jonge spits echter meer weg van een andere legende van Manchester United: Wayne Rooney.

Mijatovic was in de jeugdreeksen van Rode Ster Belgrado een vlot scorende spits en ook bij de eerste ploeg, waar hij op amper 17-jarige leeftijd debuteerde, vond hij gemakkelijk de weg naar het doel met 10 goals in 16 wedstrijden.

Hoewel Mijatović een groot deel van zijn jeugdcarrière als flankaanvaller speelde, heeft hij als prof meer een centrale rol gekregen – zowel als spits als in een positie net achter de spits.

Zijn beste rol bij Rode Ster was die van schaduwspits, omdat hij daarin zowel zijn scorend als zijn creatief vermogen kon tonen.

Mijatovic is meer dan een scorende spits

Zijn lage zwaartepunt geeft hem een uitstekende balans en veel kracht, waardoor Jovan Mijatovic goed in duel gaat. Hij is ook behoorlijk snel op de eerste meters, en zijn sprongkracht is een extra troef.

Hoewel hij vooral linksvoetig is, kan hij ook met rechts scoren. Ondanks zijn neus voor doelpunten zou het te eenvoudig zijn om Mijatović alleen als afwerker te bestempelen.

Hij beschikt over het inzicht, het timinggevoel en de passing om uit te groeien tot een spelmaker. Zonder bal werkt hij hard en is hij sterk in de pressing – zowel bij het afsnijden van passinglijnen als bij het direct onder druk zetten van tegenstanders.

Anderlecht moet Mijatovic halen

Meest recent

Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

16
16
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

102
102
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

31
31
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

32
32
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

65
65
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

41
41
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

125
125
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

304
304
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

102
102
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

154
154
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

603
603
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

67
67
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

294
294
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

209
209
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1184
1184
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

239
239
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

899
899
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

592
592
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

670
670
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

601
601
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

137
137
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

37
37
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

170
170
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

715
715

Meer sportnieuws