'Anderlecht knalt voluit met nieuwe doelpuntenmachine'

1126 stemmen
'Anderlecht knalt voluit met nieuwe doelpuntenmachine'

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Jovan Mijatovic, een 19-jarige Servische spits van New York City FC. De jonge aanvaller, ooit een doelpuntenmachine bij Rode Ster Belgrado, wil de MLS verlaten en wordt ook gevolgd door Benfica en PSV. Ondanks hoge verwachtingen wist hij in Amerika niet te overtuigen, maar zijn talent staat buiten kijf. Met zijn scorend vermogen, creativiteit en pressing zou hij een welkome versterking zijn, zeker nu Luis Vazquez niet overtuigt als back-up van Dolberg.

LEES OOK: "Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

Mijatovic naar Anderlecht?

Anderlecht toont interesse in Jovan Mijatovic, een 19-jarige spits van New York City FC. Mijatovic verklaarde onlangs in Servische media dat hij de Major League Soccer wil verlaten voor een club in Europa.

“Hij keert niet terug naar Amerika”, bevestigde Florian Plettenberg van Sky Sport Germany. Naast Anderlecht zijn ook SL Benfica en PSV Eindhoven geïnteresseerd in Mijatovic, terwijl er ook nog verschillende Duitse clubs op de loer liggen.

De kans is groot dat de jonge spits in januari op huurbasis vertrekt bij NYCFC. Anderlecht zou wel een extra spits kunnen gebruiken omdat Luis Vazquez niet overtuigt als back-up van eerste spits Kasper Dolberg.

Een mogelijk vertrek van de Servische belofteninternational zou zeker niet verrassend zijn na zijn moeilijke jaar bij NYCFC. De verwachtingen waren hoog, maar hij kon ze niet inlossen.

“Eén van de meest gewilde jonge spitsen in Europa”

New York City FC heeft Jovan Mijatović vorig jaar in februari overgenomen van Rode Ster Belgrado, voor een stevige transfersom van 8 miljoen euro. De Serviër tekende een contract tot 2029 en de verwachtingen lagen bijzonder hoog.

“Jovan was een van de meest gewilde jonge spitsen in Europa, dus het is bijzonder prettig dat hij, ondanks verschillende andere mogelijkheden, ervoor heeft gekozen om bij New York City FC zijn carrière verder te ontwikkelen”, zei sportief directeur David Lee toen in een persverklaring.

Lee omschreef Mijatovic als een klinische afmaker met een groot loopvermogen en uitstekende technische kwaliteiten. Uiteindelijk raakte de 19-jarige slechts tot 11 wedstrijden in de Major League Soccer, waarin hij geen enkel doelpunt kon scoren.

Over alle competities heen speelde Mijatovic 15 wedstrijden voor NYCFC met één treffer achter zijn naam.

Doelpuntenmachine met de looks van Beckham

Jovan Mijatović heeft in Servië de bijnaam ‘Beckham’, die hij kreeg van een jeugdtrainer vanwege zijn kapsel en enkele van zijn vaardigheden. Qua stijl en postuur heeft de jonge spits echter meer weg van een andere legende van Manchester United: Wayne Rooney.

Mijatovic was in de jeugdreeksen van Rode Ster Belgrado een vlot scorende spits en ook bij de eerste ploeg, waar hij op amper 17-jarige leeftijd debuteerde, vond hij gemakkelijk de weg naar het doel met 10 goals in 16 wedstrijden.

Hoewel Mijatović een groot deel van zijn jeugdcarrière als flankaanvaller speelde, heeft hij als prof meer een centrale rol gekregen – zowel als spits als in een positie net achter de spits.

Zijn beste rol bij Rode Ster was die van schaduwspits, omdat hij daarin zowel zijn scorend als zijn creatief vermogen kon tonen.

Mijatovic is meer dan een scorende spits

Zijn lage zwaartepunt geeft hem een uitstekende balans en veel kracht, waardoor Jovan Mijatovic goed in duel gaat. Hij is ook behoorlijk snel op de eerste meters, en zijn sprongkracht is een extra troef.

Hoewel hij vooral linksvoetig is, kan hij ook met rechts scoren. Ondanks zijn neus voor doelpunten zou het te eenvoudig zijn om Mijatović alleen als afwerker te bestempelen.

Hij beschikt over het inzicht, het timinggevoel en de passing om uit te groeien tot een spelmaker. Zonder bal werkt hij hard en is hij sterk in de pressing – zowel bij het afsnijden van passinglijnen als bij het direct onder druk zetten van tegenstanders.

Anderlecht moet Mijatovic halen

Meest recent

'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

51
51
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

106
106
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

135
135
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

426
426
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

420
420
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

126
126
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

412
412
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

479
479
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

202
202
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

747
747
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

695
695
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

358
358
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

769
769
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

182
182
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

317
317
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

468
468
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

116
116
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

548
548
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

118
118
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

1031
1031
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

114
114
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

384
384
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

214
214
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

851
851
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

470
470

Meer sportnieuws