'Anderlecht knalt voluit met nieuwe doelpuntenmachine'

door
'Anderlecht knalt voluit met nieuwe doelpuntenmachine'

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op Jovan Mijatovic, een 19-jarige Servische spits van New York City FC. De jonge aanvaller, ooit een doelpuntenmachine bij Rode Ster Belgrado, wil de MLS verlaten en wordt ook gevolgd door Benfica en PSV. Ondanks hoge verwachtingen wist hij in Amerika niet te overtuigen, maar zijn talent staat buiten kijf. Met zijn scorend vermogen, creativiteit en pressing zou hij een welkome versterking zijn, zeker nu Luis Vazquez niet overtuigt als back-up van Dolberg.

LEES OOK: 'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

Mijatovic naar Anderlecht?

Anderlecht toont interesse in Jovan Mijatovic, een 19-jarige spits van New York City FC. Mijatovic verklaarde onlangs in Servische media dat hij de Major League Soccer wil verlaten voor een club in Europa.

“Hij keert niet terug naar Amerika”, bevestigde Florian Plettenberg van Sky Sport Germany. Naast Anderlecht zijn ook SL Benfica en PSV Eindhoven geïnteresseerd in Mijatovic, terwijl er ook nog verschillende Duitse clubs op de loer liggen.

De kans is groot dat de jonge spits in januari op huurbasis vertrekt bij NYCFC. Anderlecht zou wel een extra spits kunnen gebruiken omdat Luis Vazquez niet overtuigt als back-up van eerste spits Kasper Dolberg.

Een mogelijk vertrek van de Servische belofteninternational zou zeker niet verrassend zijn na zijn moeilijke jaar bij NYCFC. De verwachtingen waren hoog, maar hij kon ze niet inlossen.

“Eén van de meest gewilde jonge spitsen in Europa”

New York City FC heeft Jovan Mijatović vorig jaar in februari overgenomen van Rode Ster Belgrado, voor een stevige transfersom van 8 miljoen euro. De Serviër tekende een contract tot 2029 en de verwachtingen lagen bijzonder hoog.

“Jovan was een van de meest gewilde jonge spitsen in Europa, dus het is bijzonder prettig dat hij, ondanks verschillende andere mogelijkheden, ervoor heeft gekozen om bij New York City FC zijn carrière verder te ontwikkelen”, zei sportief directeur David Lee toen in een persverklaring.

Lee omschreef Mijatovic als een klinische afmaker met een groot loopvermogen en uitstekende technische kwaliteiten. Uiteindelijk raakte de 19-jarige slechts tot 11 wedstrijden in de Major League Soccer, waarin hij geen enkel doelpunt kon scoren.

Over alle competities heen speelde Mijatovic 15 wedstrijden voor NYCFC met één treffer achter zijn naam.

Doelpuntenmachine met de looks van Beckham

Jovan Mijatović heeft in Servië de bijnaam ‘Beckham’, die hij kreeg van een jeugdtrainer vanwege zijn kapsel en enkele van zijn vaardigheden. Qua stijl en postuur heeft de jonge spits echter meer weg van een andere legende van Manchester United: Wayne Rooney.

Mijatovic was in de jeugdreeksen van Rode Ster Belgrado een vlot scorende spits en ook bij de eerste ploeg, waar hij op amper 17-jarige leeftijd debuteerde, vond hij gemakkelijk de weg naar het doel met 10 goals in 16 wedstrijden.

Hoewel Mijatović een groot deel van zijn jeugdcarrière als flankaanvaller speelde, heeft hij als prof meer een centrale rol gekregen – zowel als spits als in een positie net achter de spits.

Zijn beste rol bij Rode Ster was die van schaduwspits, omdat hij daarin zowel zijn scorend als zijn creatief vermogen kon tonen.

Mijatovic is meer dan een scorende spits

Zijn lage zwaartepunt geeft hem een uitstekende balans en veel kracht, waardoor Jovan Mijatovic goed in duel gaat. Hij is ook behoorlijk snel op de eerste meters, en zijn sprongkracht is een extra troef.

Hoewel hij vooral linksvoetig is, kan hij ook met rechts scoren. Ondanks zijn neus voor doelpunten zou het te eenvoudig zijn om Mijatović alleen als afwerker te bestempelen.

Hij beschikt over het inzicht, het timinggevoel en de passing om uit te groeien tot een spelmaker. Zonder bal werkt hij hard en is hij sterk in de pressing – zowel bij het afsnijden van passinglijnen als bij het direct onder druk zetten van tegenstanders.

Anderlecht moet Mijatovic halen

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

42
42
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

20
20
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

54
54
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

18
18
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

117
117
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

105
105
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

125
125
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

41
41
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

55
55
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

581
581
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

300
300
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

544
544
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

429
429
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

301
301
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

116
116
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

366
366
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

188
188
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

291
291
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

357
357
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

51
51
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

123
123
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

209
209
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

648
648
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

182
182

Meer sportnieuws