Anderlecht pakt uit en legt debutant meteen langer vast

276 stemmen
Anderlecht pakt uit en legt debutant meteen langer vast

Het was de voorbije weken puzzelen bij Anderlecht, zeker in de defensie. Het voordeel daarvan is dat Paars-Wit wel weer een aantal jeugdproducten ontdekte. Zo mochten de voorbije maanden Amando Lapage en Nunzio Engwanda hun debuut in het eerste elftal vieren.

LEES OOK: Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Anderlecht verlengt contract Maamar

Vorig weekend tegen Club Brugge gooide Hubert nog een debutant voor de leeuwen. Door de blessures van N'Diaye en Augustinsson verscheen plots Ali Maamar als linksachter aan de aftrap. De 19-jarige speelde een degelijke partij.

Enkele dagen na zijn verrassende competitiedebuut krijgt Maamar een nieuwe beloning. Anderlecht laat immers weten dat het zijn contract verlengd heeft. De Marokkaanse jeugdinternational ligt daardoor voortaan vast tot 2028.

Extra beloning na geslaagd debuut

"Ali doet het dit seizoen erg goed voor de RSCA Futures. Dit is dan ook een goed moment om ons wederzijds engagement te bevestigen", stelt Chief Academy Tim Borguet. "Maamar is een rechter (wing)back die ook tegen zijn voet kan spelen. Hij heeft veel volume en brengt diepgang, hij haalt vaak de achterlijn en heeft een goede voorzet in de voeten. Het debuut van Ali voor het eerste elftal is een mooi compliment voor zijn voorbeeldige discipline en de weg die hij en zijn familie op Neerpede hebben afgelegd."

Anderlecht gelooft dus in Maamar, die door de terugkeer van N'Diaye donderdagavond tegen Antwerp wel niet meer in de basis verwacht wordt. Hij zal de komende maanden wellicht ook nog wel zijn wedstrijden spelen met de Futures, waar hij intussen al 26 keer in actie kwam en twee assists uitdeelde.

Zal hij ook helemaal doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

72
72
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

6
6
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

38
38
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

61
61
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

56
56
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

131
131
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

23
23
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

117
117
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

250
250
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

311
311
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

297
297
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

54
54
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

107
107
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

112
112
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

87
87
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

191
191
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

299
299
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

301
301
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

40
40

Meer sportnieuws