Vanaken en Jackers over Genk: "Beseffen we verduiveld goed"

1260 stemmen
Vanaken en Jackers over Genk:

Club Brugge won met 2-1 van KRC Genk. Blauw-Zwart kan de bekerfinale al ruiken, maar in Limburg zal het binnen drie weken mogelijk nog heel warm gaan worden. Hans Vanaken blikte terug op de gewonnen match in het Jan Breydelstadion.

Vanaken was uiteraard tevreden met de zege. Club Brugge had het niet onder de markt met Racing Genk. Blauw-Zwart was over de hele match bekeken wel de betere ploeg, maar echt veel uitgespeelde kansen kon het ook niet bij elkaar spelen. Al bij al was een nipte zege misschien wel de juiste weergave, Vanaken zag dat anders.

LEES OOK: Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

Hans Vanaken

“Met de 2-1 kan ik best wel leven. Al vond ik op basis van onze tweede helft dat we misschien nog een doelpunt meer hadden verdiend. We kwamen een paar keer in hun zestien meter, maar konden net niet afdrukken. Er stonden daar heel veel benen en dan moet je in een fractie van een seconde beslissen, maar het lukte net niet. Misschien hadden we daar wat efficiënter met die kansen moeten omspringen, maar goed, uiteindelijk is het toch een goede overwinning na die achterstand."

Vanaken weet dat het nog moeilijk kan worden in Genk. "Binnen drie weken zal moeten blijken of deze kleine overwinning genoeg is, maar je weet nu al dat die terugwedstrijd opnieuw een stevig duel zal worden. In die bekerwedstrijden hangt het soms van kleine details af wie wint of verliest en dat zal op Genk niet anders zijn denk ik."

Nordin Jackers

Nordin Jackers zag dat Genk een taaie brok was. "Op Genk is het nooit makkelijk spelen maar na onze zege kunnen we met een goed gevoel naar Limburg toe. Al beseffen we verduiveld goed dat we daar het absolute maximum zullen moeten geven om door te stoten naar de Heizel", vertelde hij via de clubkanalen. 

"Ook deze keer hadden we het bij momenten niet onder de markt maar anderzijds hebben we opnieuw onze veerkracht getoond en hebben we een achterstand toch nog in een overwinning weten om te buigen. Uiteraard hoop je thuis op een iets grotere marge maar op zich is deze 2-1 gewoon een prima resultaat. Genk is een goeie ploeg dat niet voor niks op de leidersplaats in de competitie staat."

Gaat Genk Club uitschakelen?

Meest recent

Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

5
5
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

136
136
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

102
102
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

131
131
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

193
193
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

208
208
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

33
33
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

188
188
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

211
211
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

30
30
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

31
31
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

76
76
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

123
123
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

182
182
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

843
843
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

166
166
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

228
228
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

206
206
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

196
196
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

296
296
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

53
53
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

54
54
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

202
202
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

558
558

Meer sportnieuws