De Roeck: "Daarom lieten we hem vertrekken bij Antwerp"

512 stemmen
De Roeck:

De tijd begint toch stilaan te dringen bij Royal Antwerp FC. Een extra centrumspits is heel erg nodig, maar die zoektocht van Marc Overmars lijkt moeilijk te verlopen. Ondertussen liet de club met Alexandre Stanic een spits vertrekken naar Sporting Charleroi. Jonas De Roeck gaf daar meer uitleg over.

"Na een goeie periode trainde hij door omstandigheden niet meer met onze eerste ploeg. We hebben gemerkt dat hij niet over het geschikte profiel beschikt dat we voor ogen hebben. Daarom was het beter om hem naar Charleroi te laten gaan", aldus de trainer aan Gazet van Antwerpen.

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Terugkeer Doumbia 

Antwerp kan weer rekenen op Mahamadou Doumbia en keert Jacob Ondrejka weer in de ploeg tegen Anderlecht? "De minuten die Doumbia krijgt, verteert hij goed. Ondrejka? Door ziekte grepen andere jongens hun kans, maar ik ben nog altijd zeer tevreden over Jacob. Het is een kwestie van tijd vooraleer hij weer impact heeft."

Zo komt er meer weelde in de kern. "Het is leuk voor een coach om jongens als Ondrejka en Doumbia in te brengen. Zij kunnen een wedstrijd doen kantelen. Tot dusver hadden we hiervoor minder mogelijkheden, omdat we zeer jonge bankzitters hadden."

Hazard en Dreyer

Anderlecht zit in een moeilijke fase en na de 0-3-nederlaag tegen Club Brugge loert een crisis om de hoek. De Roeck onderschat de Brusselaars zeker niet. Hij waarschuwt voor twee spelers van Paars-Wit.

"Hazard kan een belangrijke factor zijn. En iemand als Dreyer loopt ook weer wat meer in de picture", aldus de coach. Hazard kreeg al drie invalbeurten sinds zijn terugkeer uit blessure, terwijl Dreyer na Dolberg aanvallend de meest bepalende speler is van Anderlecht.

Logische keuze om Stanic te laten gaan?

Meest recent

'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

44
44
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

15
15
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

86
86
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

170
170
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

477
477
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

26
26
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

122
122
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

166
166
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

108
108
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

95
95
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

284
284
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

424
424
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

178
178
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

665
665
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

672
672
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

118
118
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

93
93
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

176
176
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

213
213
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

91
91
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

25
25
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

82
82
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

137
137
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

426
426
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

77
77

Meer sportnieuws