AA Gent met bizarre transferpolitiek: nummer 16 is een feit

597
AA Gent met bizarre transferpolitiek: nummer 16 is een feit

AA Gent stelde met El Hadji Seck een 18-jarige Senegalese flankaanvaller voor die bij Jong AA Gent gaat spelen. De Buffalo’s zijn ondertussen al 3,5 jaar bezig met het in bulk halen van jonge Afrikaanse talenten. Velen verdwijnen al heel snel via de achterdeur en na zeer korte tijd. Een bedenkelijke transferpolitiek.

El Hadji Seck is sinds de zomer van 2021 al het 16de! talent dat via Kameroen, Congo, Ivoorkust of een ander Afrikaans land naar AA Gent wordt gehaald. Tot op de dag van vandaag was er maar één speler die daadwerkelijk minuten maakte bij het eerste elftal. Deze transferpolitiek roept vragen op. Moet de Belgische voetbalbond niet strenger gaan toezien op de steeds grotere instroom van buitenlandse talenten in de ploegen die het cadeau kregen om met hun beloftenploeg in de nationale reeksen te spelen? AA Gent haalde voor Jong AA Gent sinds de zomer van 2021 maar liefst 24! spelers uit het buitenland. Dat roept grote vragen op. 

LEES OOK: Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Overzicht Afrikaanse transfers bij AA Gent:

Mengey Turay (Sierra Leone) kwam in de zomer van 2021 via Gambinos Stars naar AA Gent. Hij werd na een half seizoen uitgeleend aan Racing Gent, trok in de zomer van 2023 naar Union SG en is sinds afgelopen zomer een vrije speler. Speelde welgeteld 198 minuten voor Jong AA Gent. John Arthur (Ghana) maakte samen met Turay de overstap van Gambinos Stars. Na twee jaar, en 27 matchen en 10 goals, trok hij gratis naar het Portugese Torreense en speelt vandaag voor Felgueiras in Portugal. Mamadou Bolivar Seck (Senegal) kwam ook van dezelfde club als de twee jonge talenten hierboven. Hij werd na een half jaar ook gestald bij satellietclub Racing Gent en na amper een jaar verdween hij al uit Gent. Heeft geen club. Speelde geen enkele keer voor de Buffalo’s.

Carlos Zogbo (Ivoorkust) kwam via Tenakourou naar AA Gent in 2021. Na twee jaar en 259 minuten voor Jong AA Gent werd hij doorgesluisd naar Canedo FC in alweer Portugal. Speelt daar ondertussen voor Naval. Chukwudi Igbokwe (Nigeria) kwam in 2021 via Right2Win naar AA Gent. Speelde in drie jaar tijd 53 matchen voor Jong AA Gent en scoorde 16 keer. Je kan al drie keer raden naar waar hij verkaste? Naar Portugal, waar hij nu voor Rio Ave speelt.

Fallou Ndiaye (Senegal) kwam via AS Douanes naar België. Na een jaar, en 0 minuten, bij Jong AA Gent verkaste hij naar Arles in Frankrijk. Speelt nu voor SJK Seinäjoki in Finland. Kevin-Prince-Milla (Kameroen en zoon van legende Roger Milla) werd door Jong AA Gent in 2022 gehuurd van Renaissance FC. Speelde 12 duels, maar werd niet aangekocht. Ging naar Grazer AK. Leonard Gweth (Kameroen) kwam die zomer ook naar Gent. Speelde in een jaar tijd geen enkel duel voor de club. Trok na een seizoen naar Neman Grodno in Wit-Rusland.

KRC Gent en Jong AA Gent

Ahmed Abdullahi (Nigeria) is een speler die in 2022 naar Jong AA Gent verkaste en daar indruk maakte met 21 goals in 38 matchen. Kreeg twee invalbeurten bij het eerste elftal, en werd dan voor 1,5 miljoen euro verkocht aan Sunderland. Komt daar niet aan de bak. Déo Bassinga (Congo) kwam in de zomer van 2023 voor 200.000 over van Diables Noirs. Na 633 minuten in 12 duels mocht hij transfervrij naar FC Dila in Georgië verkassen. Ceti Junior Tchibinda (Congo) kwam in het zog van Bassinga ook over van Diables Noirs. Kostte 100.000 euro. Werd meteen uitgeleend aan Racing Gent en trok nadien gratis naar RFS in Letland. Speelde 0 minuten voor Jong AA Gent.

Abdoul Rachid Ayindé (Burkina Faso) kwam anderhalf jaar geleden via Rahimo FC naar AA Gent. Is de eerst speler in deze ondertussen lange lijst die nog voor AA Gent speelt. Hallucinant. Speelde ondertussen al dertig matchen voor de beloftenploeg. Abubakar Abdullahi (Nigeria) kwam in januari 2024 over van Jega United. Met 9 goals in 30 matchen krijgt hij veel minuten.

Umar Abubakar (Nigeria) werd afgelopen zomer voor 400.000 euro weggeplukt bij Footwork FC. Doet het zeer goed bij Jong AA Gent met 7 goals in 16 partijen. Mohammed Soumah (Guinee) kwam afgelopen zomer over van Kaloum. Speelde voorlopig 13 matchen voor Jong AA Gent.

Opvallend. 

Vreemde transferpolitiek bij AA Gent?

Meest recent

‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

3
3
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

7
7
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

51
51
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

224
224
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

25
25
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

266
266
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

111
111
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

160
160
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

386
386
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

136
136
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

139
139
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

618
618
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

161
161
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

132
132
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

335
335
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

46
46
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

132
132
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

63
63
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

239
239
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

81
81

Meer sportnieuws