AA Gent met bizarre transferpolitiek: nummer 16 is een feit

596 stemmen
AA Gent met bizarre transferpolitiek: nummer 16 is een feit

AA Gent stelde met El Hadji Seck een 18-jarige Senegalese flankaanvaller voor die bij Jong AA Gent gaat spelen. De Buffalo’s zijn ondertussen al 3,5 jaar bezig met het in bulk halen van jonge Afrikaanse talenten. Velen verdwijnen al heel snel via de achterdeur en na zeer korte tijd. Een bedenkelijke transferpolitiek.

El Hadji Seck is sinds de zomer van 2021 al het 16de! talent dat via Kameroen, Congo, Ivoorkust of een ander Afrikaans land naar AA Gent wordt gehaald. Tot op de dag van vandaag was er maar één speler die daadwerkelijk minuten maakte bij het eerste elftal. Deze transferpolitiek roept vragen op. Moet de Belgische voetbalbond niet strenger gaan toezien op de steeds grotere instroom van buitenlandse talenten in de ploegen die het cadeau kregen om met hun beloftenploeg in de nationale reeksen te spelen? AA Gent haalde voor Jong AA Gent sinds de zomer van 2021 maar liefst 24! spelers uit het buitenland. Dat roept grote vragen op. 

LEES OOK: Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Overzicht Afrikaanse transfers bij AA Gent:

Mengey Turay (Sierra Leone) kwam in de zomer van 2021 via Gambinos Stars naar AA Gent. Hij werd na een half seizoen uitgeleend aan Racing Gent, trok in de zomer van 2023 naar Union SG en is sinds afgelopen zomer een vrije speler. Speelde welgeteld 198 minuten voor Jong AA Gent. John Arthur (Ghana) maakte samen met Turay de overstap van Gambinos Stars. Na twee jaar, en 27 matchen en 10 goals, trok hij gratis naar het Portugese Torreense en speelt vandaag voor Felgueiras in Portugal. Mamadou Bolivar Seck (Senegal) kwam ook van dezelfde club als de twee jonge talenten hierboven. Hij werd na een half jaar ook gestald bij satellietclub Racing Gent en na amper een jaar verdween hij al uit Gent. Heeft geen club. Speelde geen enkele keer voor de Buffalo’s.

Carlos Zogbo (Ivoorkust) kwam via Tenakourou naar AA Gent in 2021. Na twee jaar en 259 minuten voor Jong AA Gent werd hij doorgesluisd naar Canedo FC in alweer Portugal. Speelt daar ondertussen voor Naval. Chukwudi Igbokwe (Nigeria) kwam in 2021 via Right2Win naar AA Gent. Speelde in drie jaar tijd 53 matchen voor Jong AA Gent en scoorde 16 keer. Je kan al drie keer raden naar waar hij verkaste? Naar Portugal, waar hij nu voor Rio Ave speelt.

Fallou Ndiaye (Senegal) kwam via AS Douanes naar België. Na een jaar, en 0 minuten, bij Jong AA Gent verkaste hij naar Arles in Frankrijk. Speelt nu voor SJK Seinäjoki in Finland. Kevin-Prince-Milla (Kameroen en zoon van legende Roger Milla) werd door Jong AA Gent in 2022 gehuurd van Renaissance FC. Speelde 12 duels, maar werd niet aangekocht. Ging naar Grazer AK. Leonard Gweth (Kameroen) kwam die zomer ook naar Gent. Speelde in een jaar tijd geen enkel duel voor de club. Trok na een seizoen naar Neman Grodno in Wit-Rusland.

KRC Gent en Jong AA Gent

Ahmed Abdullahi (Nigeria) is een speler die in 2022 naar Jong AA Gent verkaste en daar indruk maakte met 21 goals in 38 matchen. Kreeg twee invalbeurten bij het eerste elftal, en werd dan voor 1,5 miljoen euro verkocht aan Sunderland. Komt daar niet aan de bak. Déo Bassinga (Congo) kwam in de zomer van 2023 voor 200.000 over van Diables Noirs. Na 633 minuten in 12 duels mocht hij transfervrij naar FC Dila in Georgië verkassen. Ceti Junior Tchibinda (Congo) kwam in het zog van Bassinga ook over van Diables Noirs. Kostte 100.000 euro. Werd meteen uitgeleend aan Racing Gent en trok nadien gratis naar RFS in Letland. Speelde 0 minuten voor Jong AA Gent.

Abdoul Rachid Ayindé (Burkina Faso) kwam anderhalf jaar geleden via Rahimo FC naar AA Gent. Is de eerst speler in deze ondertussen lange lijst die nog voor AA Gent speelt. Hallucinant. Speelde ondertussen al dertig matchen voor de beloftenploeg. Abubakar Abdullahi (Nigeria) kwam in januari 2024 over van Jega United. Met 9 goals in 30 matchen krijgt hij veel minuten.

Umar Abubakar (Nigeria) werd afgelopen zomer voor 400.000 euro weggeplukt bij Footwork FC. Doet het zeer goed bij Jong AA Gent met 7 goals in 16 partijen. Mohammed Soumah (Guinee) kwam afgelopen zomer over van Kaloum. Speelde voorlopig 13 matchen voor Jong AA Gent.

Opvallend. 

Vreemde transferpolitiek bij AA Gent?

Meest recent

Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

2
2
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

113
113
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

23
23
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

17
17
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

148
148
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

79
79
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

101
101
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

274
274
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

273
273
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

67
67
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

49
49
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

149
149
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

146
146
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

52
52
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

400
400
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

286
286
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

71
71
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

296
296
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

365
365
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

112
112
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

66
66
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

434
434
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

273
273
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

82
82

Meer sportnieuws