AA Gent met bizarre transferpolitiek: nummer 16 is een feit

door
AA Gent met bizarre transferpolitiek: nummer 16 is een feit

AA Gent stelde met El Hadji Seck een 18-jarige Senegalese flankaanvaller voor die bij Jong AA Gent gaat spelen. De Buffalo’s zijn ondertussen al 3,5 jaar bezig met het in bulk halen van jonge Afrikaanse talenten. Velen verdwijnen al heel snel via de achterdeur en na zeer korte tijd. Een bedenkelijke transferpolitiek.

El Hadji Seck is sinds de zomer van 2021 al het 16de! talent dat via Kameroen, Congo, Ivoorkust of een ander Afrikaans land naar AA Gent wordt gehaald. Tot op de dag van vandaag was er maar één speler die daadwerkelijk minuten maakte bij het eerste elftal. Deze transferpolitiek roept vragen op. Moet de Belgische voetbalbond niet strenger gaan toezien op de steeds grotere instroom van buitenlandse talenten in de ploegen die het cadeau kregen om met hun beloftenploeg in de nationale reeksen te spelen? AA Gent haalde voor Jong AA Gent sinds de zomer van 2021 maar liefst 24! spelers uit het buitenland. Dat roept grote vragen op. 

LEES OOK: Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

Overzicht Afrikaanse transfers bij AA Gent:

Mengey Turay (Sierra Leone) kwam in de zomer van 2021 via Gambinos Stars naar AA Gent. Hij werd na een half seizoen uitgeleend aan Racing Gent, trok in de zomer van 2023 naar Union SG en is sinds afgelopen zomer een vrije speler. Speelde welgeteld 198 minuten voor Jong AA Gent. John Arthur (Ghana) maakte samen met Turay de overstap van Gambinos Stars. Na twee jaar, en 27 matchen en 10 goals, trok hij gratis naar het Portugese Torreense en speelt vandaag voor Felgueiras in Portugal. Mamadou Bolivar Seck (Senegal) kwam ook van dezelfde club als de twee jonge talenten hierboven. Hij werd na een half jaar ook gestald bij satellietclub Racing Gent en na amper een jaar verdween hij al uit Gent. Heeft geen club. Speelde geen enkele keer voor de Buffalo’s.

Carlos Zogbo (Ivoorkust) kwam via Tenakourou naar AA Gent in 2021. Na twee jaar en 259 minuten voor Jong AA Gent werd hij doorgesluisd naar Canedo FC in alweer Portugal. Speelt daar ondertussen voor Naval. Chukwudi Igbokwe (Nigeria) kwam in 2021 via Right2Win naar AA Gent. Speelde in drie jaar tijd 53 matchen voor Jong AA Gent en scoorde 16 keer. Je kan al drie keer raden naar waar hij verkaste? Naar Portugal, waar hij nu voor Rio Ave speelt.

Fallou Ndiaye (Senegal) kwam via AS Douanes naar België. Na een jaar, en 0 minuten, bij Jong AA Gent verkaste hij naar Arles in Frankrijk. Speelt nu voor SJK Seinäjoki in Finland. Kevin-Prince-Milla (Kameroen en zoon van legende Roger Milla) werd door Jong AA Gent in 2022 gehuurd van Renaissance FC. Speelde 12 duels, maar werd niet aangekocht. Ging naar Grazer AK. Leonard Gweth (Kameroen) kwam die zomer ook naar Gent. Speelde in een jaar tijd geen enkel duel voor de club. Trok na een seizoen naar Neman Grodno in Wit-Rusland.

KRC Gent en Jong AA Gent

Ahmed Abdullahi (Nigeria) is een speler die in 2022 naar Jong AA Gent verkaste en daar indruk maakte met 21 goals in 38 matchen. Kreeg twee invalbeurten bij het eerste elftal, en werd dan voor 1,5 miljoen euro verkocht aan Sunderland. Komt daar niet aan de bak. Déo Bassinga (Congo) kwam in de zomer van 2023 voor 200.000 over van Diables Noirs. Na 633 minuten in 12 duels mocht hij transfervrij naar FC Dila in Georgië verkassen. Ceti Junior Tchibinda (Congo) kwam in het zog van Bassinga ook over van Diables Noirs. Kostte 100.000 euro. Werd meteen uitgeleend aan Racing Gent en trok nadien gratis naar RFS in Letland. Speelde 0 minuten voor Jong AA Gent.

Abdoul Rachid Ayindé (Burkina Faso) kwam anderhalf jaar geleden via Rahimo FC naar AA Gent. Is de eerst speler in deze ondertussen lange lijst die nog voor AA Gent speelt. Hallucinant. Speelde ondertussen al dertig matchen voor de beloftenploeg. Abubakar Abdullahi (Nigeria) kwam in januari 2024 over van Jega United. Met 9 goals in 30 matchen krijgt hij veel minuten.

Umar Abubakar (Nigeria) werd afgelopen zomer voor 400.000 euro weggeplukt bij Footwork FC. Doet het zeer goed bij Jong AA Gent met 7 goals in 16 partijen. Mohammed Soumah (Guinee) kwam afgelopen zomer over van Kaloum. Speelde voorlopig 13 matchen voor Jong AA Gent.

Opvallend. 

Vreemde transferpolitiek bij AA Gent?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

8
8
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

132
132
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

27
27
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

57
57
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

77
77
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

203
203
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

211
211
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

44
44
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

268
268
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

244
244
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

172
172
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

294
294
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

257
257
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

31
31
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

227
227
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

44
44
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

109
109
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

232
232
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

195
195
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

154
154
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

205
205
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

399
399
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

22
22
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

544
544
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

843
843

Meer sportnieuws