AA Gent met bizarre transferpolitiek: nummer 16 is een feit

door
AA Gent met bizarre transferpolitiek: nummer 16 is een feit

AA Gent stelde met El Hadji Seck een 18-jarige Senegalese flankaanvaller voor die bij Jong AA Gent gaat spelen. De Buffalo’s zijn ondertussen al 3,5 jaar bezig met het in bulk halen van jonge Afrikaanse talenten. Velen verdwijnen al heel snel via de achterdeur en na zeer korte tijd. Een bedenkelijke transferpolitiek.

El Hadji Seck is sinds de zomer van 2021 al het 16de! talent dat via Kameroen, Congo, Ivoorkust of een ander Afrikaans land naar AA Gent wordt gehaald. Tot op de dag van vandaag was er maar één speler die daadwerkelijk minuten maakte bij het eerste elftal. Deze transferpolitiek roept vragen op. Moet de Belgische voetbalbond niet strenger gaan toezien op de steeds grotere instroom van buitenlandse talenten in de ploegen die het cadeau kregen om met hun beloftenploeg in de nationale reeksen te spelen? AA Gent haalde voor Jong AA Gent sinds de zomer van 2021 maar liefst 24! spelers uit het buitenland. Dat roept grote vragen op. 

LEES OOK: JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Overzicht Afrikaanse transfers bij AA Gent:

Mengey Turay (Sierra Leone) kwam in de zomer van 2021 via Gambinos Stars naar AA Gent. Hij werd na een half seizoen uitgeleend aan Racing Gent, trok in de zomer van 2023 naar Union SG en is sinds afgelopen zomer een vrije speler. Speelde welgeteld 198 minuten voor Jong AA Gent. John Arthur (Ghana) maakte samen met Turay de overstap van Gambinos Stars. Na twee jaar, en 27 matchen en 10 goals, trok hij gratis naar het Portugese Torreense en speelt vandaag voor Felgueiras in Portugal. Mamadou Bolivar Seck (Senegal) kwam ook van dezelfde club als de twee jonge talenten hierboven. Hij werd na een half jaar ook gestald bij satellietclub Racing Gent en na amper een jaar verdween hij al uit Gent. Heeft geen club. Speelde geen enkele keer voor de Buffalo’s.

Carlos Zogbo (Ivoorkust) kwam via Tenakourou naar AA Gent in 2021. Na twee jaar en 259 minuten voor Jong AA Gent werd hij doorgesluisd naar Canedo FC in alweer Portugal. Speelt daar ondertussen voor Naval. Chukwudi Igbokwe (Nigeria) kwam in 2021 via Right2Win naar AA Gent. Speelde in drie jaar tijd 53 matchen voor Jong AA Gent en scoorde 16 keer. Je kan al drie keer raden naar waar hij verkaste? Naar Portugal, waar hij nu voor Rio Ave speelt.

Fallou Ndiaye (Senegal) kwam via AS Douanes naar België. Na een jaar, en 0 minuten, bij Jong AA Gent verkaste hij naar Arles in Frankrijk. Speelt nu voor SJK Seinäjoki in Finland. Kevin-Prince-Milla (Kameroen en zoon van legende Roger Milla) werd door Jong AA Gent in 2022 gehuurd van Renaissance FC. Speelde 12 duels, maar werd niet aangekocht. Ging naar Grazer AK. Leonard Gweth (Kameroen) kwam die zomer ook naar Gent. Speelde in een jaar tijd geen enkel duel voor de club. Trok na een seizoen naar Neman Grodno in Wit-Rusland.

KRC Gent en Jong AA Gent

Ahmed Abdullahi (Nigeria) is een speler die in 2022 naar Jong AA Gent verkaste en daar indruk maakte met 21 goals in 38 matchen. Kreeg twee invalbeurten bij het eerste elftal, en werd dan voor 1,5 miljoen euro verkocht aan Sunderland. Komt daar niet aan de bak. Déo Bassinga (Congo) kwam in de zomer van 2023 voor 200.000 over van Diables Noirs. Na 633 minuten in 12 duels mocht hij transfervrij naar FC Dila in Georgië verkassen. Ceti Junior Tchibinda (Congo) kwam in het zog van Bassinga ook over van Diables Noirs. Kostte 100.000 euro. Werd meteen uitgeleend aan Racing Gent en trok nadien gratis naar RFS in Letland. Speelde 0 minuten voor Jong AA Gent.

Abdoul Rachid Ayindé (Burkina Faso) kwam anderhalf jaar geleden via Rahimo FC naar AA Gent. Is de eerst speler in deze ondertussen lange lijst die nog voor AA Gent speelt. Hallucinant. Speelde ondertussen al dertig matchen voor de beloftenploeg. Abubakar Abdullahi (Nigeria) kwam in januari 2024 over van Jega United. Met 9 goals in 30 matchen krijgt hij veel minuten.

Umar Abubakar (Nigeria) werd afgelopen zomer voor 400.000 euro weggeplukt bij Footwork FC. Doet het zeer goed bij Jong AA Gent met 7 goals in 16 partijen. Mohammed Soumah (Guinee) kwam afgelopen zomer over van Kaloum. Speelde voorlopig 13 matchen voor Jong AA Gent.

Opvallend. 

Vreemde transferpolitiek bij AA Gent?

Meest recent

Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

80
80
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

109
109
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

16
16
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

162
162
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

188
188
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

217
217
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

225
225
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

66
66
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

239
239
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

176
176
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

195
195
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

192
192
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

226
226
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

198
198
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

359
359
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

270
270
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

58
58
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

604
604
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

218
218
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

484
484
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

277
277
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

344
344
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

88
88
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

69
69
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

213
213

Meer sportnieuws