Huerta en Adryelson: Anderlecht hoopt op twee primeurs

362
Huerta en Adryelson: Anderlecht hoopt op twee primeurs

Na de pijnlijke nederlaag tegen Club Brugge kregen de fans van RSC Anderlecht wat nieuws om zich aan op te trekken. César Huerta werd officieel voorgesteld aan de buitenwereld en met Adryelson haalde Olivier Renard een nieuwe verdediger. Maar wat mogen de fans verwachten van de twee? Wat kunnen zij Anderlecht bijbrengen?

César Huerta is een speler die alles in huis heeft om een publiekslieveling te worden in het Lotto Park. De Mexicaan is een dribbelaar, een speler waarvoor je naar het stadion komt. Bij Anderlecht genieten ze net nog wat meer van dergelijke spelers, daarom is bijvoorbeeld Anders Dreyer een speler die ondanks zijn steengoede cijfers nooit een lieveling zal worden.

LEES OOK: 'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Huerta geeft Hubert véél opties

Huerta komt het best tot zijn recht op de linkerflank. Hij kan naar binnen komen met zijn dribbels, maar hij gaat zeker ook vaak buitenom. De international mag dan wel rechtsvoetig zijn, hij kan aardig met links trappen. Dat opent perspectieven voor David Hubert. Op links loopt met Samuel Edozie al een smaakmaker rond. Iemand die met zijn dribbels voor chaos zorgt. Bij Club Brugge merkten ze dat al snel het eerste kwartier na rust en Kyriani Sabbe moest afgelost worden. Nadien werd de Brit slim aan banden gelegd. RSCA miste creatief vermogen in die tweede helft, wat niet onlogisch was als ook nog eens Mario Stroeykens en Kasper Dolberg ontbraken.

Huerta geeft ook opties op rechts. Hij speelt daar bij de nationale ploeg. Ook daar kan hij dus voor furore gaan zorgen en Anders Dreyer concurrentie bieden. De Deen heeft dat al twee jaar niet. RSCA kan dus meer verrassen met Huerta. En dan is er nog het feit dat hij als tweede spits kan spelen. Hubert gooit meestal Lucas Vazquez in de strijd, maar met Huerta kan hij een heel creatief, snel en veel vinniger type in de strijd brengen naast Dolberg.

Anderlecht mag veel verwachten van een Mexicaans international als Huerta. Heel het Lotto Park hoopt dat hij vanavond al kan schitteren tegen Antwerp. Anderlecht heeft met Huerta zijn eerste Mexicaan beet, kan hij ook als primeur de eerste Mexicaan ooit worden die een landstitel wint in België? 

Adryelson: geen samba, wel grinta 

Over Adryelson zijn er misschien meer twijfels. Dat RSCA achteraan versterking nodig had/heeft, dat ziet iedereen. We beginnen met wat de Braziliaanse centrale verdediger Anderlecht kan bijbrengen. De 26-jarige verdediger is snel, zet hoog druk, heeft ondanks zijn beperkte lengte een goed kopspel en is iemand die heel veel passie in zijn spel legt.

Maar er is een groot hiaat: Adryelson is geen uitvoetballende verdediger. Nochtans is dat een van de grote pijnpunten bij Anderlecht sinds Zeno Debast vertrok en Jan Vertonghen uitviel. Adryelson zal wel eens een crossball geven, maar liniedoorbrekende passes moeten de fans niet van hem verwachten. Renard zal voor de linksvoetige centrale verdediger dat type toch moeten vinden.

Ohja, Adryelson moet de vloek van de Braziliaanse verdedigers doorbreken. Spelers als Triguinho, Felipe Lopes, Samuel Jesus, Diogo en Rafael Galhardo waren allen een enorme flop. Kan Adryelson wel doorbreken? Als we daar dan ook nog eens Moyses Dos Santos, Vantuil, Agnaldo, Reinaldo, Kanu, Reynaldo, Fernando Canesin en Wigor aan toevoegen, dan moet Adryelson de eerste echt succesvolle Braziliaan worden. Hij zal ook moeten schitteren om te blijven, want 6 miljoen euro betalen voor een verdediger die in maart 27 wordt. Dat is héél pittig voor een club als Anderlecht.

Claudio Reulens

Wie gaat het snelst indruk maken?

Meest recent

‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

16
16
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

21
21
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

32
32
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

153
153
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

57
57
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

61
61
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

54
54
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

22
22
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

59
59
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

221
221
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

46
46
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

108
108
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

207
207
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

70
70
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

195
195
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

87
87
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

990
990
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

173
173
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

1000
1000
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

51
51

Meer sportnieuws