Huerta en Adryelson: Anderlecht hoopt op twee primeurs

362 stemmen
Huerta en Adryelson: Anderlecht hoopt op twee primeurs

Na de pijnlijke nederlaag tegen Club Brugge kregen de fans van RSC Anderlecht wat nieuws om zich aan op te trekken. César Huerta werd officieel voorgesteld aan de buitenwereld en met Adryelson haalde Olivier Renard een nieuwe verdediger. Maar wat mogen de fans verwachten van de twee? Wat kunnen zij Anderlecht bijbrengen?

César Huerta is een speler die alles in huis heeft om een publiekslieveling te worden in het Lotto Park. De Mexicaan is een dribbelaar, een speler waarvoor je naar het stadion komt. Bij Anderlecht genieten ze net nog wat meer van dergelijke spelers, daarom is bijvoorbeeld Anders Dreyer een speler die ondanks zijn steengoede cijfers nooit een lieveling zal worden.

LEES OOK: 'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

Huerta geeft Hubert véél opties

Huerta komt het best tot zijn recht op de linkerflank. Hij kan naar binnen komen met zijn dribbels, maar hij gaat zeker ook vaak buitenom. De international mag dan wel rechtsvoetig zijn, hij kan aardig met links trappen. Dat opent perspectieven voor David Hubert. Op links loopt met Samuel Edozie al een smaakmaker rond. Iemand die met zijn dribbels voor chaos zorgt. Bij Club Brugge merkten ze dat al snel het eerste kwartier na rust en Kyriani Sabbe moest afgelost worden. Nadien werd de Brit slim aan banden gelegd. RSCA miste creatief vermogen in die tweede helft, wat niet onlogisch was als ook nog eens Mario Stroeykens en Kasper Dolberg ontbraken.

Huerta geeft ook opties op rechts. Hij speelt daar bij de nationale ploeg. Ook daar kan hij dus voor furore gaan zorgen en Anders Dreyer concurrentie bieden. De Deen heeft dat al twee jaar niet. RSCA kan dus meer verrassen met Huerta. En dan is er nog het feit dat hij als tweede spits kan spelen. Hubert gooit meestal Lucas Vazquez in de strijd, maar met Huerta kan hij een heel creatief, snel en veel vinniger type in de strijd brengen naast Dolberg.

Anderlecht mag veel verwachten van een Mexicaans international als Huerta. Heel het Lotto Park hoopt dat hij vanavond al kan schitteren tegen Antwerp. Anderlecht heeft met Huerta zijn eerste Mexicaan beet, kan hij ook als primeur de eerste Mexicaan ooit worden die een landstitel wint in België? 

Adryelson: geen samba, wel grinta 

Over Adryelson zijn er misschien meer twijfels. Dat RSCA achteraan versterking nodig had/heeft, dat ziet iedereen. We beginnen met wat de Braziliaanse centrale verdediger Anderlecht kan bijbrengen. De 26-jarige verdediger is snel, zet hoog druk, heeft ondanks zijn beperkte lengte een goed kopspel en is iemand die heel veel passie in zijn spel legt.

Maar er is een groot hiaat: Adryelson is geen uitvoetballende verdediger. Nochtans is dat een van de grote pijnpunten bij Anderlecht sinds Zeno Debast vertrok en Jan Vertonghen uitviel. Adryelson zal wel eens een crossball geven, maar liniedoorbrekende passes moeten de fans niet van hem verwachten. Renard zal voor de linksvoetige centrale verdediger dat type toch moeten vinden.

Ohja, Adryelson moet de vloek van de Braziliaanse verdedigers doorbreken. Spelers als Triguinho, Felipe Lopes, Samuel Jesus, Diogo en Rafael Galhardo waren allen een enorme flop. Kan Adryelson wel doorbreken? Als we daar dan ook nog eens Moyses Dos Santos, Vantuil, Agnaldo, Reinaldo, Kanu, Reynaldo, Fernando Canesin en Wigor aan toevoegen, dan moet Adryelson de eerste echt succesvolle Braziliaan worden. Hij zal ook moeten schitteren om te blijven, want 6 miljoen euro betalen voor een verdediger die in maart 27 wordt. Dat is héél pittig voor een club als Anderlecht.

Claudio Reulens

Wie gaat het snelst indruk maken?

Meest recent

'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

57
57
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

69
69
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

20
20
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

337
337
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

278
278
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

392
392
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

281
281
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

51
51
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

304
304
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

60
60
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

84
84
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

440
440
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

63
63
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

424
424
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

536
536
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

77
77
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

268
268
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1440
1440
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

142
142
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

225
225
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

733
733
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

1235
1235
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

109
109
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

824
824
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

519
519

Meer sportnieuws