Huerta en Adryelson: Anderlecht hoopt op twee primeurs

door
Huerta en Adryelson: Anderlecht hoopt op twee primeurs

Na de pijnlijke nederlaag tegen Club Brugge kregen de fans van RSC Anderlecht wat nieuws om zich aan op te trekken. César Huerta werd officieel voorgesteld aan de buitenwereld en met Adryelson haalde Olivier Renard een nieuwe verdediger. Maar wat mogen de fans verwachten van de twee? Wat kunnen zij Anderlecht bijbrengen?

César Huerta is een speler die alles in huis heeft om een publiekslieveling te worden in het Lotto Park. De Mexicaan is een dribbelaar, een speler waarvoor je naar het stadion komt. Bij Anderlecht genieten ze net nog wat meer van dergelijke spelers, daarom is bijvoorbeeld Anders Dreyer een speler die ondanks zijn steengoede cijfers nooit een lieveling zal worden.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

Huerta geeft Hubert véél opties

Huerta komt het best tot zijn recht op de linkerflank. Hij kan naar binnen komen met zijn dribbels, maar hij gaat zeker ook vaak buitenom. De international mag dan wel rechtsvoetig zijn, hij kan aardig met links trappen. Dat opent perspectieven voor David Hubert. Op links loopt met Samuel Edozie al een smaakmaker rond. Iemand die met zijn dribbels voor chaos zorgt. Bij Club Brugge merkten ze dat al snel het eerste kwartier na rust en Kyriani Sabbe moest afgelost worden. Nadien werd de Brit slim aan banden gelegd. RSCA miste creatief vermogen in die tweede helft, wat niet onlogisch was als ook nog eens Mario Stroeykens en Kasper Dolberg ontbraken.

Huerta geeft ook opties op rechts. Hij speelt daar bij de nationale ploeg. Ook daar kan hij dus voor furore gaan zorgen en Anders Dreyer concurrentie bieden. De Deen heeft dat al twee jaar niet. RSCA kan dus meer verrassen met Huerta. En dan is er nog het feit dat hij als tweede spits kan spelen. Hubert gooit meestal Lucas Vazquez in de strijd, maar met Huerta kan hij een heel creatief, snel en veel vinniger type in de strijd brengen naast Dolberg.

Anderlecht mag veel verwachten van een Mexicaans international als Huerta. Heel het Lotto Park hoopt dat hij vanavond al kan schitteren tegen Antwerp. Anderlecht heeft met Huerta zijn eerste Mexicaan beet, kan hij ook als primeur de eerste Mexicaan ooit worden die een landstitel wint in België? 

Adryelson: geen samba, wel grinta 

Over Adryelson zijn er misschien meer twijfels. Dat RSCA achteraan versterking nodig had/heeft, dat ziet iedereen. We beginnen met wat de Braziliaanse centrale verdediger Anderlecht kan bijbrengen. De 26-jarige verdediger is snel, zet hoog druk, heeft ondanks zijn beperkte lengte een goed kopspel en is iemand die heel veel passie in zijn spel legt.

Maar er is een groot hiaat: Adryelson is geen uitvoetballende verdediger. Nochtans is dat een van de grote pijnpunten bij Anderlecht sinds Zeno Debast vertrok en Jan Vertonghen uitviel. Adryelson zal wel eens een crossball geven, maar liniedoorbrekende passes moeten de fans niet van hem verwachten. Renard zal voor de linksvoetige centrale verdediger dat type toch moeten vinden.

Ohja, Adryelson moet de vloek van de Braziliaanse verdedigers doorbreken. Spelers als Triguinho, Felipe Lopes, Samuel Jesus, Diogo en Rafael Galhardo waren allen een enorme flop. Kan Adryelson wel doorbreken? Als we daar dan ook nog eens Moyses Dos Santos, Vantuil, Agnaldo, Reinaldo, Kanu, Reynaldo, Fernando Canesin en Wigor aan toevoegen, dan moet Adryelson de eerste echt succesvolle Braziliaan worden. Hij zal ook moeten schitteren om te blijven, want 6 miljoen euro betalen voor een verdediger die in maart 27 wordt. Dat is héél pittig voor een club als Anderlecht.

Claudio Reulens

Wie gaat het snelst indruk maken?

Meest recent

'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

1
1
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

145
145
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

164
164
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

82
82
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

312
312
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

362
362
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

52
52
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

252
252
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

506
506
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

155
155
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

196
196
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

288
288
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

293
293
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

353
353
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

526
526
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

177
177
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

297
297
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

492
492
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

382
382
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

197
197
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

433
433
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

341
341
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

197
197
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

733
733
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

287
287

Meer sportnieuws