Huerta en Adryelson: Anderlecht hoopt op twee primeurs

door
Huerta en Adryelson: Anderlecht hoopt op twee primeurs

Na de pijnlijke nederlaag tegen Club Brugge kregen de fans van RSC Anderlecht wat nieuws om zich aan op te trekken. César Huerta werd officieel voorgesteld aan de buitenwereld en met Adryelson haalde Olivier Renard een nieuwe verdediger. Maar wat mogen de fans verwachten van de twee? Wat kunnen zij Anderlecht bijbrengen?

César Huerta is een speler die alles in huis heeft om een publiekslieveling te worden in het Lotto Park. De Mexicaan is een dribbelaar, een speler waarvoor je naar het stadion komt. Bij Anderlecht genieten ze net nog wat meer van dergelijke spelers, daarom is bijvoorbeeld Anders Dreyer een speler die ondanks zijn steengoede cijfers nooit een lieveling zal worden.

LEES OOK: Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Huerta geeft Hubert véél opties

Huerta komt het best tot zijn recht op de linkerflank. Hij kan naar binnen komen met zijn dribbels, maar hij gaat zeker ook vaak buitenom. De international mag dan wel rechtsvoetig zijn, hij kan aardig met links trappen. Dat opent perspectieven voor David Hubert. Op links loopt met Samuel Edozie al een smaakmaker rond. Iemand die met zijn dribbels voor chaos zorgt. Bij Club Brugge merkten ze dat al snel het eerste kwartier na rust en Kyriani Sabbe moest afgelost worden. Nadien werd de Brit slim aan banden gelegd. RSCA miste creatief vermogen in die tweede helft, wat niet onlogisch was als ook nog eens Mario Stroeykens en Kasper Dolberg ontbraken.

Huerta geeft ook opties op rechts. Hij speelt daar bij de nationale ploeg. Ook daar kan hij dus voor furore gaan zorgen en Anders Dreyer concurrentie bieden. De Deen heeft dat al twee jaar niet. RSCA kan dus meer verrassen met Huerta. En dan is er nog het feit dat hij als tweede spits kan spelen. Hubert gooit meestal Lucas Vazquez in de strijd, maar met Huerta kan hij een heel creatief, snel en veel vinniger type in de strijd brengen naast Dolberg.

Anderlecht mag veel verwachten van een Mexicaans international als Huerta. Heel het Lotto Park hoopt dat hij vanavond al kan schitteren tegen Antwerp. Anderlecht heeft met Huerta zijn eerste Mexicaan beet, kan hij ook als primeur de eerste Mexicaan ooit worden die een landstitel wint in België? 

Adryelson: geen samba, wel grinta 

Over Adryelson zijn er misschien meer twijfels. Dat RSCA achteraan versterking nodig had/heeft, dat ziet iedereen. We beginnen met wat de Braziliaanse centrale verdediger Anderlecht kan bijbrengen. De 26-jarige verdediger is snel, zet hoog druk, heeft ondanks zijn beperkte lengte een goed kopspel en is iemand die heel veel passie in zijn spel legt.

Maar er is een groot hiaat: Adryelson is geen uitvoetballende verdediger. Nochtans is dat een van de grote pijnpunten bij Anderlecht sinds Zeno Debast vertrok en Jan Vertonghen uitviel. Adryelson zal wel eens een crossball geven, maar liniedoorbrekende passes moeten de fans niet van hem verwachten. Renard zal voor de linksvoetige centrale verdediger dat type toch moeten vinden.

Ohja, Adryelson moet de vloek van de Braziliaanse verdedigers doorbreken. Spelers als Triguinho, Felipe Lopes, Samuel Jesus, Diogo en Rafael Galhardo waren allen een enorme flop. Kan Adryelson wel doorbreken? Als we daar dan ook nog eens Moyses Dos Santos, Vantuil, Agnaldo, Reinaldo, Kanu, Reynaldo, Fernando Canesin en Wigor aan toevoegen, dan moet Adryelson de eerste echt succesvolle Braziliaan worden. Hij zal ook moeten schitteren om te blijven, want 6 miljoen euro betalen voor een verdediger die in maart 27 wordt. Dat is héél pittig voor een club als Anderlecht.

Claudio Reulens

Wie gaat het snelst indruk maken?

Meest recent

Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

35
35
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

111
111
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

219
219
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

71
71
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

182
182
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

241
241
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

94
94
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

253
253
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

91
91
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

44
44
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

428
428
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

395
395
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

73
73
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

258
258
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

182
182
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

49
49
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

307
307
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

61
61
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

677
677
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

641
641
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

244
244
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

201
201
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

237
237
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

365
365
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

316
316

Meer sportnieuws