Huerta en Adryelson: Anderlecht hoopt op twee primeurs

362
Huerta en Adryelson: Anderlecht hoopt op twee primeurs

Na de pijnlijke nederlaag tegen Club Brugge kregen de fans van RSC Anderlecht wat nieuws om zich aan op te trekken. César Huerta werd officieel voorgesteld aan de buitenwereld en met Adryelson haalde Olivier Renard een nieuwe verdediger. Maar wat mogen de fans verwachten van de twee? Wat kunnen zij Anderlecht bijbrengen?

César Huerta is een speler die alles in huis heeft om een publiekslieveling te worden in het Lotto Park. De Mexicaan is een dribbelaar, een speler waarvoor je naar het stadion komt. Bij Anderlecht genieten ze net nog wat meer van dergelijke spelers, daarom is bijvoorbeeld Anders Dreyer een speler die ondanks zijn steengoede cijfers nooit een lieveling zal worden.

LEES OOK: Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Huerta geeft Hubert véél opties

Huerta komt het best tot zijn recht op de linkerflank. Hij kan naar binnen komen met zijn dribbels, maar hij gaat zeker ook vaak buitenom. De international mag dan wel rechtsvoetig zijn, hij kan aardig met links trappen. Dat opent perspectieven voor David Hubert. Op links loopt met Samuel Edozie al een smaakmaker rond. Iemand die met zijn dribbels voor chaos zorgt. Bij Club Brugge merkten ze dat al snel het eerste kwartier na rust en Kyriani Sabbe moest afgelost worden. Nadien werd de Brit slim aan banden gelegd. RSCA miste creatief vermogen in die tweede helft, wat niet onlogisch was als ook nog eens Mario Stroeykens en Kasper Dolberg ontbraken.

Huerta geeft ook opties op rechts. Hij speelt daar bij de nationale ploeg. Ook daar kan hij dus voor furore gaan zorgen en Anders Dreyer concurrentie bieden. De Deen heeft dat al twee jaar niet. RSCA kan dus meer verrassen met Huerta. En dan is er nog het feit dat hij als tweede spits kan spelen. Hubert gooit meestal Lucas Vazquez in de strijd, maar met Huerta kan hij een heel creatief, snel en veel vinniger type in de strijd brengen naast Dolberg.

Anderlecht mag veel verwachten van een Mexicaans international als Huerta. Heel het Lotto Park hoopt dat hij vanavond al kan schitteren tegen Antwerp. Anderlecht heeft met Huerta zijn eerste Mexicaan beet, kan hij ook als primeur de eerste Mexicaan ooit worden die een landstitel wint in België? 

Adryelson: geen samba, wel grinta 

Over Adryelson zijn er misschien meer twijfels. Dat RSCA achteraan versterking nodig had/heeft, dat ziet iedereen. We beginnen met wat de Braziliaanse centrale verdediger Anderlecht kan bijbrengen. De 26-jarige verdediger is snel, zet hoog druk, heeft ondanks zijn beperkte lengte een goed kopspel en is iemand die heel veel passie in zijn spel legt.

Maar er is een groot hiaat: Adryelson is geen uitvoetballende verdediger. Nochtans is dat een van de grote pijnpunten bij Anderlecht sinds Zeno Debast vertrok en Jan Vertonghen uitviel. Adryelson zal wel eens een crossball geven, maar liniedoorbrekende passes moeten de fans niet van hem verwachten. Renard zal voor de linksvoetige centrale verdediger dat type toch moeten vinden.

Ohja, Adryelson moet de vloek van de Braziliaanse verdedigers doorbreken. Spelers als Triguinho, Felipe Lopes, Samuel Jesus, Diogo en Rafael Galhardo waren allen een enorme flop. Kan Adryelson wel doorbreken? Als we daar dan ook nog eens Moyses Dos Santos, Vantuil, Agnaldo, Reinaldo, Kanu, Reynaldo, Fernando Canesin en Wigor aan toevoegen, dan moet Adryelson de eerste echt succesvolle Braziliaan worden. Hij zal ook moeten schitteren om te blijven, want 6 miljoen euro betalen voor een verdediger die in maart 27 wordt. Dat is héél pittig voor een club als Anderlecht.

Claudio Reulens

Wie gaat het snelst indruk maken?

Meest recent

Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

7
7
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

9
9
Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

33
33
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

45
45
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

76
76
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

30
30
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

86
86
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

139
139
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

187
187
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

84
84
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'

Voor Antwerp is het seizoensbegin er één met twee gezichten geworden. De Great Old ...

140
140
'Pikante transfer Doku na dramatisch City-verdict'

De Rode Duivels doen het in deze Nations League voorlopig zonder Jérémy Doku, die een ...

205
205
Courtois speelt open kaart: Rode Duivels én Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

265
265
Tresoldi ligt op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

93
93
Defour ziet luxeprobleem bij België: “Hij verdient basisplaats”

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

140
140
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

75
75
Bom barst compleet: hierdoor verliet Ronaldo selectie

De spanningen tussen Cristiano Ronaldo en Jorge Jesus zouden na een opvallend incident achter de ...

224
224
Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

Romeo Vermant is momenteel aan de slag bij de Belgische beloften. Daar is de aanvaller wel een ...

273
273
Deschacht vindt vrouwenvoetbal niet om aan te zien: “Sydney Sweeney erbij?”

In Ongefilterd zorgt een gesprek over vrouwenvoetbal meteen voor opvallende reacties. Het populaire ...

139
139
Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

250
250
Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Turkije is een team dat de afgelopen maanden niet overtuigde. Een zwak WK en in de Nations League ...

57
57
Rode Duivels-gekte: 'van nieuwe basispion tot beste ooit'

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn. Er is soms te weinig nuance bij bepaalde experts. Niet altijd. ...

123
123
Ooit het ‘nieuwe wonderkind’ van België, nu op zijn 30ste clubloos

Er duiken weer nieuwe spelers op bij de Rode Duivels zoals onder meer Mika Godts en Roméo ...

253
253
Van Bommel zoekt: nieuwe basispion tegen Turkije

Mark van Bommel levert tot op heden goed werk bij de Rode Duivels, al mogen we de balans pas na een ...

81
81

Meer sportnieuws