‘Anderlecht tot het randje met 'provocerende' transfer’

584
‘Anderlecht tot het randje met 'provocerende' transfer’

Anderlecht pakt uit met een opvallende transfer door Enzo Sternal (18) definitief over te nemen van Olympique Marseille. De jonge aanvaller gold als groot talent en schitterde vorig jaar in de Gambardella Cup, maar kreeg onder coach Roberto De Zerbi amper kansen bij OM. Zijn vertrek wordt in Marseille gezien als een mislukking, al behield de Franse club een doorverkooppercentage en terugkoopoptie. Bij Anderlecht sluit Sternal eerst aan bij de RSCA Futures, met uitzicht op de A-ploeg. Zijn speelstijl – snel, explosief en uitdagend – past perfect bij de Brusselaars.

LEES OOK: Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

‘Provocerende’ Sternal moest ontploffen bij OM

Vorig jaar brak Enzo Sternal door in de ogen van het Franse voetbal dankzij zijn prestaties in de prestigieuze Gambardella Cup.

Op dit toernooi laten de toekomstige sterren in het Franse voetbal zich hier vaak zien: onder meer Emmanuel Adebayor, Kylian Mbappé, Marcus Thuram en Layvin Kurzawa wonnen de trofee. In 2024 ontpopte Sternal zich tot een ware sensatie in de Gambardella Cup, toen hij 4 goals in 6 wedstrijden maakte.

Vorige zomer verlengde Pablo Longoria, sportief directeur van Olympique Marseille, het contract van de snelle en getalenteerde aanvaller tot 2027 en de verwachtingen in Zuid-Frankrijk waren erg hoog.

De dribbelaar speelt het liefst als linker aanvaller, maar hij kan ook als tweede spits uit de voeten. Hij houdt van de bal en meer nog dan dribbelen, houdt hij ervan om zijn tegenstanders te provoceren en uit te dagen. Sternal is explosief, beweeglijk en zorgt voor diepgang.

Sternal naar Anderlecht: grote ontgoocheling bij OM

Een half jaar later vertrekt Enzo Sternal echter alweer bij Olympique Marseille. Hij zal de RSCA Futures versterken, waar hij een belangrijke rol moet spelen vooraleer hij doorbreekt naar de eerste ploeg van Anderlecht.

César Huerta is net op zijn positie aangetrokken met quasi zekerheid van speeltijd en Thorgan Hazard is terug van blessure.. De afwezigheid van Francis Amuzu en het vertrek van Samuel Edozie eind dit seizoen bieden echter mogelijkheden op middellange termijn.

Anderlecht en Marseille hebben een akkoord bereikt over een definitieve transfer, al blijven de Fransen wel in hem geloven: OM dwong een percentage op doorverkoop af alsook een terugkoopclausule.

Het vertrek van Sternal komt toch aan als een ontgoocheling in Marseille, vooral omdat de jonge aanvaller meer werd beloofd. Het is tenslotte nog maar twee en een half jaar geleden dat de youngster arriveerde van AS Nancy.

De Zerbi zette Sternal op zijn nummer

Velen vragen zich af of Roberto De Zerbi aangesproken kan worden op het vertrek van Enzo Sternal omdat de youngster dit seizoen amper bij de selectie van de eerste ploeg hoorde.

De coach van Olympique Marseille zette Sternal echter op zijn plaats tijdens een persconferentie onlangs. “Ik denk dat Jonathan Rowe en Luis Henrique er meer klaar voor zijn dan hij (Sternal, red.)”, zei De Zerbi.

“Jongeren moeten het geduld hebben om te groeien, volwassen te worden, vooruitgang te boeken en op hun beurt te wachten. Ik denk dat ik een van de coaches in Europa ben die de meeste jonge spelers heeft binnengehaald, dus eigenlijk concentreer ik me niet op de namen, maar op de resultaten. Als ze het verdienen, zullen ze spelen”, aldus De Zerbi.

“Als Rabiot op de bank moet omdat een jongere moet spelen, maak je geen zorgen, Rabiot zal op de bank zitten. Maar als Rabiot beter is dan de jongeling, dan zal hij degene zijn die moet spelen. Het is duidelijk voor jou, het is duidelijk voor de spelersmakelaars, het is duidelijk voor de ouders van jonge spelers, het is duidelijk voor iedereen.”

Zal Sternal doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

6
6
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

2
2
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

25
25
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

6
6
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

117
117
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

33
33
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

43
43
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

154
154
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

52
52
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

44
44
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

57
57
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

91
91
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

262
262
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

105
105
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

320
320
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

621
621
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

108
108
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

163
163
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

397
397
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

177
177
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

438
438
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

102
102
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

478
478
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

390
390

Meer sportnieuws