‘Anderlecht tot het randje met 'provocerende' transfer’

584
‘Anderlecht tot het randje met 'provocerende' transfer’

Anderlecht pakt uit met een opvallende transfer door Enzo Sternal (18) definitief over te nemen van Olympique Marseille. De jonge aanvaller gold als groot talent en schitterde vorig jaar in de Gambardella Cup, maar kreeg onder coach Roberto De Zerbi amper kansen bij OM. Zijn vertrek wordt in Marseille gezien als een mislukking, al behield de Franse club een doorverkooppercentage en terugkoopoptie. Bij Anderlecht sluit Sternal eerst aan bij de RSCA Futures, met uitzicht op de A-ploeg. Zijn speelstijl – snel, explosief en uitdagend – past perfect bij de Brusselaars.

LEES OOK: Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

‘Provocerende’ Sternal moest ontploffen bij OM

Vorig jaar brak Enzo Sternal door in de ogen van het Franse voetbal dankzij zijn prestaties in de prestigieuze Gambardella Cup.

Op dit toernooi laten de toekomstige sterren in het Franse voetbal zich hier vaak zien: onder meer Emmanuel Adebayor, Kylian Mbappé, Marcus Thuram en Layvin Kurzawa wonnen de trofee. In 2024 ontpopte Sternal zich tot een ware sensatie in de Gambardella Cup, toen hij 4 goals in 6 wedstrijden maakte.

Vorige zomer verlengde Pablo Longoria, sportief directeur van Olympique Marseille, het contract van de snelle en getalenteerde aanvaller tot 2027 en de verwachtingen in Zuid-Frankrijk waren erg hoog.

De dribbelaar speelt het liefst als linker aanvaller, maar hij kan ook als tweede spits uit de voeten. Hij houdt van de bal en meer nog dan dribbelen, houdt hij ervan om zijn tegenstanders te provoceren en uit te dagen. Sternal is explosief, beweeglijk en zorgt voor diepgang.

Sternal naar Anderlecht: grote ontgoocheling bij OM

Een half jaar later vertrekt Enzo Sternal echter alweer bij Olympique Marseille. Hij zal de RSCA Futures versterken, waar hij een belangrijke rol moet spelen vooraleer hij doorbreekt naar de eerste ploeg van Anderlecht.

César Huerta is net op zijn positie aangetrokken met quasi zekerheid van speeltijd en Thorgan Hazard is terug van blessure.. De afwezigheid van Francis Amuzu en het vertrek van Samuel Edozie eind dit seizoen bieden echter mogelijkheden op middellange termijn.

Anderlecht en Marseille hebben een akkoord bereikt over een definitieve transfer, al blijven de Fransen wel in hem geloven: OM dwong een percentage op doorverkoop af alsook een terugkoopclausule.

Het vertrek van Sternal komt toch aan als een ontgoocheling in Marseille, vooral omdat de jonge aanvaller meer werd beloofd. Het is tenslotte nog maar twee en een half jaar geleden dat de youngster arriveerde van AS Nancy.

De Zerbi zette Sternal op zijn nummer

Velen vragen zich af of Roberto De Zerbi aangesproken kan worden op het vertrek van Enzo Sternal omdat de youngster dit seizoen amper bij de selectie van de eerste ploeg hoorde.

De coach van Olympique Marseille zette Sternal echter op zijn plaats tijdens een persconferentie onlangs. “Ik denk dat Jonathan Rowe en Luis Henrique er meer klaar voor zijn dan hij (Sternal, red.)”, zei De Zerbi.

“Jongeren moeten het geduld hebben om te groeien, volwassen te worden, vooruitgang te boeken en op hun beurt te wachten. Ik denk dat ik een van de coaches in Europa ben die de meeste jonge spelers heeft binnengehaald, dus eigenlijk concentreer ik me niet op de namen, maar op de resultaten. Als ze het verdienen, zullen ze spelen”, aldus De Zerbi.

“Als Rabiot op de bank moet omdat een jongere moet spelen, maak je geen zorgen, Rabiot zal op de bank zitten. Maar als Rabiot beter is dan de jongeling, dan zal hij degene zijn die moet spelen. Het is duidelijk voor jou, het is duidelijk voor de spelersmakelaars, het is duidelijk voor de ouders van jonge spelers, het is duidelijk voor iedereen.”

Zal Sternal doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

0
0
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

59
59
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

17
17
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

15
15
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

35
35
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

74
74
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

15
15
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

103
103
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

48
48
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

114
114
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

399
399
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

262
262
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

359
359
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

519
519
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

205
205
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

90
90
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

336
336
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

124
124
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

322
322
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

407
407
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

504
504
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

224
224
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

53
53
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

313
313
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

80
80

Meer sportnieuws