‘Anderlecht tot het randje met 'provocerende' transfer’

584
‘Anderlecht tot het randje met 'provocerende' transfer’

Anderlecht pakt uit met een opvallende transfer door Enzo Sternal (18) definitief over te nemen van Olympique Marseille. De jonge aanvaller gold als groot talent en schitterde vorig jaar in de Gambardella Cup, maar kreeg onder coach Roberto De Zerbi amper kansen bij OM. Zijn vertrek wordt in Marseille gezien als een mislukking, al behield de Franse club een doorverkooppercentage en terugkoopoptie. Bij Anderlecht sluit Sternal eerst aan bij de RSCA Futures, met uitzicht op de A-ploeg. Zijn speelstijl – snel, explosief en uitdagend – past perfect bij de Brusselaars.

LEES OOK: Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

‘Provocerende’ Sternal moest ontploffen bij OM

Vorig jaar brak Enzo Sternal door in de ogen van het Franse voetbal dankzij zijn prestaties in de prestigieuze Gambardella Cup.

Op dit toernooi laten de toekomstige sterren in het Franse voetbal zich hier vaak zien: onder meer Emmanuel Adebayor, Kylian Mbappé, Marcus Thuram en Layvin Kurzawa wonnen de trofee. In 2024 ontpopte Sternal zich tot een ware sensatie in de Gambardella Cup, toen hij 4 goals in 6 wedstrijden maakte.

Vorige zomer verlengde Pablo Longoria, sportief directeur van Olympique Marseille, het contract van de snelle en getalenteerde aanvaller tot 2027 en de verwachtingen in Zuid-Frankrijk waren erg hoog.

De dribbelaar speelt het liefst als linker aanvaller, maar hij kan ook als tweede spits uit de voeten. Hij houdt van de bal en meer nog dan dribbelen, houdt hij ervan om zijn tegenstanders te provoceren en uit te dagen. Sternal is explosief, beweeglijk en zorgt voor diepgang.

Sternal naar Anderlecht: grote ontgoocheling bij OM

Een half jaar later vertrekt Enzo Sternal echter alweer bij Olympique Marseille. Hij zal de RSCA Futures versterken, waar hij een belangrijke rol moet spelen vooraleer hij doorbreekt naar de eerste ploeg van Anderlecht.

César Huerta is net op zijn positie aangetrokken met quasi zekerheid van speeltijd en Thorgan Hazard is terug van blessure.. De afwezigheid van Francis Amuzu en het vertrek van Samuel Edozie eind dit seizoen bieden echter mogelijkheden op middellange termijn.

Anderlecht en Marseille hebben een akkoord bereikt over een definitieve transfer, al blijven de Fransen wel in hem geloven: OM dwong een percentage op doorverkoop af alsook een terugkoopclausule.

Het vertrek van Sternal komt toch aan als een ontgoocheling in Marseille, vooral omdat de jonge aanvaller meer werd beloofd. Het is tenslotte nog maar twee en een half jaar geleden dat de youngster arriveerde van AS Nancy.

De Zerbi zette Sternal op zijn nummer

Velen vragen zich af of Roberto De Zerbi aangesproken kan worden op het vertrek van Enzo Sternal omdat de youngster dit seizoen amper bij de selectie van de eerste ploeg hoorde.

De coach van Olympique Marseille zette Sternal echter op zijn plaats tijdens een persconferentie onlangs. “Ik denk dat Jonathan Rowe en Luis Henrique er meer klaar voor zijn dan hij (Sternal, red.)”, zei De Zerbi.

“Jongeren moeten het geduld hebben om te groeien, volwassen te worden, vooruitgang te boeken en op hun beurt te wachten. Ik denk dat ik een van de coaches in Europa ben die de meeste jonge spelers heeft binnengehaald, dus eigenlijk concentreer ik me niet op de namen, maar op de resultaten. Als ze het verdienen, zullen ze spelen”, aldus De Zerbi.

“Als Rabiot op de bank moet omdat een jongere moet spelen, maak je geen zorgen, Rabiot zal op de bank zitten. Maar als Rabiot beter is dan de jongeling, dan zal hij degene zijn die moet spelen. Het is duidelijk voor jou, het is duidelijk voor de spelersmakelaars, het is duidelijk voor de ouders van jonge spelers, het is duidelijk voor iedereen.”

Zal Sternal doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

10
10
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

14
14
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

33
33
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

60
60
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

6
6
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

209
209
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

147
147
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

12
12
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

101
101
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

73
73
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

198
198
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

210
210
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

273
273
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

190
190
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

307
307
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

251
251
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

197
197
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

43
43
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

68
68
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

145
145
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

294
294
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

49
49
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

141
141
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

402
402
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

276
276

Meer sportnieuws