‘Anderlecht tot het randje met 'provocerende' transfer’

584
‘Anderlecht tot het randje met 'provocerende' transfer’

Anderlecht pakt uit met een opvallende transfer door Enzo Sternal (18) definitief over te nemen van Olympique Marseille. De jonge aanvaller gold als groot talent en schitterde vorig jaar in de Gambardella Cup, maar kreeg onder coach Roberto De Zerbi amper kansen bij OM. Zijn vertrek wordt in Marseille gezien als een mislukking, al behield de Franse club een doorverkooppercentage en terugkoopoptie. Bij Anderlecht sluit Sternal eerst aan bij de RSCA Futures, met uitzicht op de A-ploeg. Zijn speelstijl – snel, explosief en uitdagend – past perfect bij de Brusselaars.

LEES OOK: UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

‘Provocerende’ Sternal moest ontploffen bij OM

Vorig jaar brak Enzo Sternal door in de ogen van het Franse voetbal dankzij zijn prestaties in de prestigieuze Gambardella Cup.

Op dit toernooi laten de toekomstige sterren in het Franse voetbal zich hier vaak zien: onder meer Emmanuel Adebayor, Kylian Mbappé, Marcus Thuram en Layvin Kurzawa wonnen de trofee. In 2024 ontpopte Sternal zich tot een ware sensatie in de Gambardella Cup, toen hij 4 goals in 6 wedstrijden maakte.

Vorige zomer verlengde Pablo Longoria, sportief directeur van Olympique Marseille, het contract van de snelle en getalenteerde aanvaller tot 2027 en de verwachtingen in Zuid-Frankrijk waren erg hoog.

De dribbelaar speelt het liefst als linker aanvaller, maar hij kan ook als tweede spits uit de voeten. Hij houdt van de bal en meer nog dan dribbelen, houdt hij ervan om zijn tegenstanders te provoceren en uit te dagen. Sternal is explosief, beweeglijk en zorgt voor diepgang.

Sternal naar Anderlecht: grote ontgoocheling bij OM

Een half jaar later vertrekt Enzo Sternal echter alweer bij Olympique Marseille. Hij zal de RSCA Futures versterken, waar hij een belangrijke rol moet spelen vooraleer hij doorbreekt naar de eerste ploeg van Anderlecht.

César Huerta is net op zijn positie aangetrokken met quasi zekerheid van speeltijd en Thorgan Hazard is terug van blessure.. De afwezigheid van Francis Amuzu en het vertrek van Samuel Edozie eind dit seizoen bieden echter mogelijkheden op middellange termijn.

Anderlecht en Marseille hebben een akkoord bereikt over een definitieve transfer, al blijven de Fransen wel in hem geloven: OM dwong een percentage op doorverkoop af alsook een terugkoopclausule.

Het vertrek van Sternal komt toch aan als een ontgoocheling in Marseille, vooral omdat de jonge aanvaller meer werd beloofd. Het is tenslotte nog maar twee en een half jaar geleden dat de youngster arriveerde van AS Nancy.

De Zerbi zette Sternal op zijn nummer

Velen vragen zich af of Roberto De Zerbi aangesproken kan worden op het vertrek van Enzo Sternal omdat de youngster dit seizoen amper bij de selectie van de eerste ploeg hoorde.

De coach van Olympique Marseille zette Sternal echter op zijn plaats tijdens een persconferentie onlangs. “Ik denk dat Jonathan Rowe en Luis Henrique er meer klaar voor zijn dan hij (Sternal, red.)”, zei De Zerbi.

“Jongeren moeten het geduld hebben om te groeien, volwassen te worden, vooruitgang te boeken en op hun beurt te wachten. Ik denk dat ik een van de coaches in Europa ben die de meeste jonge spelers heeft binnengehaald, dus eigenlijk concentreer ik me niet op de namen, maar op de resultaten. Als ze het verdienen, zullen ze spelen”, aldus De Zerbi.

“Als Rabiot op de bank moet omdat een jongere moet spelen, maak je geen zorgen, Rabiot zal op de bank zitten. Maar als Rabiot beter is dan de jongeling, dan zal hij degene zijn die moet spelen. Het is duidelijk voor jou, het is duidelijk voor de spelersmakelaars, het is duidelijk voor de ouders van jonge spelers, het is duidelijk voor iedereen.”

Zal Sternal doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

0
0
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

29
29
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

316
316
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

58
58
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

46
46
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

143
143
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

206
206
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

674
674
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

113
113
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

46
46
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

259
259
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

71
71
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

48
48
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

203
203
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

302
302
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

269
269
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

74
74
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

25
25
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

168
168
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

461
461
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

147
147
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

62
62
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

262
262
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

102
102
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

19
19

Meer sportnieuws