‘Anderlecht tot het randje met 'provocerende' transfer’

584
‘Anderlecht tot het randje met 'provocerende' transfer’

Anderlecht pakt uit met een opvallende transfer door Enzo Sternal (18) definitief over te nemen van Olympique Marseille. De jonge aanvaller gold als groot talent en schitterde vorig jaar in de Gambardella Cup, maar kreeg onder coach Roberto De Zerbi amper kansen bij OM. Zijn vertrek wordt in Marseille gezien als een mislukking, al behield de Franse club een doorverkooppercentage en terugkoopoptie. Bij Anderlecht sluit Sternal eerst aan bij de RSCA Futures, met uitzicht op de A-ploeg. Zijn speelstijl – snel, explosief en uitdagend – past perfect bij de Brusselaars.

LEES OOK: Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

‘Provocerende’ Sternal moest ontploffen bij OM

Vorig jaar brak Enzo Sternal door in de ogen van het Franse voetbal dankzij zijn prestaties in de prestigieuze Gambardella Cup.

Op dit toernooi laten de toekomstige sterren in het Franse voetbal zich hier vaak zien: onder meer Emmanuel Adebayor, Kylian Mbappé, Marcus Thuram en Layvin Kurzawa wonnen de trofee. In 2024 ontpopte Sternal zich tot een ware sensatie in de Gambardella Cup, toen hij 4 goals in 6 wedstrijden maakte.

Vorige zomer verlengde Pablo Longoria, sportief directeur van Olympique Marseille, het contract van de snelle en getalenteerde aanvaller tot 2027 en de verwachtingen in Zuid-Frankrijk waren erg hoog.

De dribbelaar speelt het liefst als linker aanvaller, maar hij kan ook als tweede spits uit de voeten. Hij houdt van de bal en meer nog dan dribbelen, houdt hij ervan om zijn tegenstanders te provoceren en uit te dagen. Sternal is explosief, beweeglijk en zorgt voor diepgang.

Sternal naar Anderlecht: grote ontgoocheling bij OM

Een half jaar later vertrekt Enzo Sternal echter alweer bij Olympique Marseille. Hij zal de RSCA Futures versterken, waar hij een belangrijke rol moet spelen vooraleer hij doorbreekt naar de eerste ploeg van Anderlecht.

César Huerta is net op zijn positie aangetrokken met quasi zekerheid van speeltijd en Thorgan Hazard is terug van blessure.. De afwezigheid van Francis Amuzu en het vertrek van Samuel Edozie eind dit seizoen bieden echter mogelijkheden op middellange termijn.

Anderlecht en Marseille hebben een akkoord bereikt over een definitieve transfer, al blijven de Fransen wel in hem geloven: OM dwong een percentage op doorverkoop af alsook een terugkoopclausule.

Het vertrek van Sternal komt toch aan als een ontgoocheling in Marseille, vooral omdat de jonge aanvaller meer werd beloofd. Het is tenslotte nog maar twee en een half jaar geleden dat de youngster arriveerde van AS Nancy.

De Zerbi zette Sternal op zijn nummer

Velen vragen zich af of Roberto De Zerbi aangesproken kan worden op het vertrek van Enzo Sternal omdat de youngster dit seizoen amper bij de selectie van de eerste ploeg hoorde.

De coach van Olympique Marseille zette Sternal echter op zijn plaats tijdens een persconferentie onlangs. “Ik denk dat Jonathan Rowe en Luis Henrique er meer klaar voor zijn dan hij (Sternal, red.)”, zei De Zerbi.

“Jongeren moeten het geduld hebben om te groeien, volwassen te worden, vooruitgang te boeken en op hun beurt te wachten. Ik denk dat ik een van de coaches in Europa ben die de meeste jonge spelers heeft binnengehaald, dus eigenlijk concentreer ik me niet op de namen, maar op de resultaten. Als ze het verdienen, zullen ze spelen”, aldus De Zerbi.

“Als Rabiot op de bank moet omdat een jongere moet spelen, maak je geen zorgen, Rabiot zal op de bank zitten. Maar als Rabiot beter is dan de jongeling, dan zal hij degene zijn die moet spelen. Het is duidelijk voor jou, het is duidelijk voor de spelersmakelaars, het is duidelijk voor de ouders van jonge spelers, het is duidelijk voor iedereen.”

Zal Sternal doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

42
42
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

58
58
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

115
115
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

75
75
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

297
297
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

65
65
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

121
121
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

48
48
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

593
593
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

234
234
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

386
386
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

378
378
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

564
564
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

174
174
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

96
96
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

243
243
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

498
498
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

851
851
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

785
785
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

961
961
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

807
807
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

495
495
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

258
258
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

30
30

Meer sportnieuws