De Roeck spreekt heldere taal over halen bekerfinale

door
De Roeck spreekt heldere taal over halen bekerfinale

Deze week is er alweer voetbal in de Croky Cup met de terugwedstrijden in de halve finales. Donderdagavond gaat Antwerp op bezoek bij Anderlecht en daar kan de Great Old zijn straffe bekerparcours verderzetten.

In de laatste vijf jaar speelde Antwerp maar liefst drie keer de finale, waarvan ze er ook twee wonnen. In 2020 en 2023 mochten ze beker omhoog steken, vorig seizoen bleek Union te sterk in de eindstrijd. Maar vorige week nam Antwerp wel revanche door de Brusselaars met 5-1 uit te schakelen.

LEES OOK: Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

De Roeck vindt Anderlecht geen gewond dier

Met Anderlecht treffen ze straks een team dat niet bepaald in hoogvorm zit. Paars-Wit kampt met heel wat blessures en kreeg vorig weekend nog een 0-3 om de oren van Club Brugge in de competitie.

Jonas De Roeck zal Anderlecht echter niet onderschatten. "Ik denk niet dat Anderlecht een gewond beest is na hun nederlaag tegen Club", oppert hij bij Het Laatste Nieuws. "Ze staan niet zomaar in de halve finale én staan een punt boven ons in de competitie. Anderlecht heeft blessures, maar ook veel kwaliteiten."

Beker is een doel voor Antwerp

Zwaar roteren zal de trainer dan ook niet doen op donderdagavond. Gezien de smalle kern is er daar ook weinig mogelijkheid toe, maar sowieso wil De Roeck zijn sterkste elftal tussen de lijnen brengen.

"Bij ons in de groep leeft de beker absoluut. Het is niet vanzelfsprekend dat je kans maakt op een finale. Die wíl je beleven. De spelers beseffen dat", stelt hij immers. "Voor Antwerp is de beker belangrijk. Het wordt au sérieux genomen."

Zal Antwerp opnieuw de bekerfinale halen?

Meest recent

Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

6
6
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

31
31
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

224
224
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

84
84
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

625
625
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

141
141
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

583
583
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

58
58
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

153
153
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

210
210
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

77
77
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

175
175
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

538
538
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

204
204
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

261
261
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

543
543
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

202
202
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

171
171
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

149
149
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

96
96
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

83
83
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

407
407

Meer sportnieuws