De Roeck spreekt heldere taal over halen bekerfinale

door
De Roeck spreekt heldere taal over halen bekerfinale

Deze week is er alweer voetbal in de Croky Cup met de terugwedstrijden in de halve finales. Donderdagavond gaat Antwerp op bezoek bij Anderlecht en daar kan de Great Old zijn straffe bekerparcours verderzetten.

In de laatste vijf jaar speelde Antwerp maar liefst drie keer de finale, waarvan ze er ook twee wonnen. In 2020 en 2023 mochten ze beker omhoog steken, vorig seizoen bleek Union te sterk in de eindstrijd. Maar vorige week nam Antwerp wel revanche door de Brusselaars met 5-1 uit te schakelen.

LEES OOK: STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

De Roeck vindt Anderlecht geen gewond dier

Met Anderlecht treffen ze straks een team dat niet bepaald in hoogvorm zit. Paars-Wit kampt met heel wat blessures en kreeg vorig weekend nog een 0-3 om de oren van Club Brugge in de competitie.

Jonas De Roeck zal Anderlecht echter niet onderschatten. "Ik denk niet dat Anderlecht een gewond beest is na hun nederlaag tegen Club", oppert hij bij Het Laatste Nieuws. "Ze staan niet zomaar in de halve finale én staan een punt boven ons in de competitie. Anderlecht heeft blessures, maar ook veel kwaliteiten."

Beker is een doel voor Antwerp

Zwaar roteren zal de trainer dan ook niet doen op donderdagavond. Gezien de smalle kern is er daar ook weinig mogelijkheid toe, maar sowieso wil De Roeck zijn sterkste elftal tussen de lijnen brengen.

"Bij ons in de groep leeft de beker absoluut. Het is niet vanzelfsprekend dat je kans maakt op een finale. Die wíl je beleven. De spelers beseffen dat", stelt hij immers. "Voor Antwerp is de beker belangrijk. Het wordt au sérieux genomen."

Zal Antwerp opnieuw de bekerfinale halen?

Meest recent

'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

70
70
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

31
31
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

152
152
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

101
101
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

17
17
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

130
130
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

403
403
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

253
253
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

129
129
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

100
100
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

59
59
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

152
152
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

420
420
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

146
146
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

95
95
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

628
628
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

553
553
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

594
594
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

276
276
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

187
187
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

184
184
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

511
511
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

398
398
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

82
82

Meer sportnieuws