Anderlecht neemt na halfjaar alweer afscheid van Zanka

200
Anderlecht neemt na halfjaar alweer afscheid van Zanka

Anderlecht haalde woensdagnamiddag met Adryelson een eerste centrale verdediger binnen en dat was voor Paars-Wit broodnodig. Jan Vertonghen ligt immers nog wat langer in de lappenmand en ook op Zanka kan David Hubert in de tweede helft van het seizoen niet meer rekenen.

De ervaren Deense centrale verdediger speelde al niet meer mee in de voorbije wedstrijden tegen Beerschot en Club Brugge omdat hij op het punt stond om de club te verlaten. Hij heeft zijn transfer nu ook helemaal afgerond.

LEES OOK: Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Zanka is definitief weg bij Anderlecht

Zanka zet zijn carrière verder in de Amerikaanse MLS, waar hij zoals verwacht zijn handtekening zette bij LA Galaxy. Zij laten weten dat ze de 34-jarige een overeenkomst voor twee seizoenen voorgeschoteld hebben.

Daarmee komt na amper een half seizoen alweer een einde aan de passage van Zanka in het Lotto Park. Hij werd in de zomer door de intussen ook al vertrokken Jesper Fredberg en Brian Riemer weggeplukt bij Brentford.

Halfjaar waarin hij niet overtuigde

Aanvankelijk was het de bedoeling dat Zanka de doublure zou worden van Jan-Carlo Simic en Jan Vertonghen, maar door het blessureleed van die laatste kwam hij uiteindelijk toch 26 keer in actie. Hij scoorde daarbij één keer en deelde twee assists uit.

Maar overtuigen kon Zanka eigenlijk nooit. Hij kreeg bakken kritiek van analisten en ook het publiek keerde zich tegen hem. In zijn laatste wedstrijd, voor de winterstop tegen Dender, werd hij nog uitgefloten en reageerde hij met een wegwerpgebaar naar de fans. Dat was meteen zijn laatste wapenfeit bij Anderlecht.

Is zijn vertrek een aderlating voor Anderlecht?

Meest recent

Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

9
9
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

41
41
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

57
57
Ruben Van Gucht verrast met uitspraak over bankrekening

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

89
89
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

51
51
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

173
173
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

73
73
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

40
40
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

19
19
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

166
166
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

485
485
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

322
322
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

200
200
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

273
273
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

417
417
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

458
458
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

117
117
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

59
59
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

538
538
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

264
264
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

466
466
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

114
114
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1339
1339

Meer sportnieuws