Anderlecht neemt na halfjaar alweer afscheid van Zanka

door
Anderlecht neemt na halfjaar alweer afscheid van Zanka

Anderlecht haalde woensdagnamiddag met Adryelson een eerste centrale verdediger binnen en dat was voor Paars-Wit broodnodig. Jan Vertonghen ligt immers nog wat langer in de lappenmand en ook op Zanka kan David Hubert in de tweede helft van het seizoen niet meer rekenen.

De ervaren Deense centrale verdediger speelde al niet meer mee in de voorbije wedstrijden tegen Beerschot en Club Brugge omdat hij op het punt stond om de club te verlaten. Hij heeft zijn transfer nu ook helemaal afgerond.

LEES OOK: Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Zanka is definitief weg bij Anderlecht

Zanka zet zijn carrière verder in de Amerikaanse MLS, waar hij zoals verwacht zijn handtekening zette bij LA Galaxy. Zij laten weten dat ze de 34-jarige een overeenkomst voor twee seizoenen voorgeschoteld hebben.

Daarmee komt na amper een half seizoen alweer een einde aan de passage van Zanka in het Lotto Park. Hij werd in de zomer door de intussen ook al vertrokken Jesper Fredberg en Brian Riemer weggeplukt bij Brentford.

Halfjaar waarin hij niet overtuigde

Aanvankelijk was het de bedoeling dat Zanka de doublure zou worden van Jan-Carlo Simic en Jan Vertonghen, maar door het blessureleed van die laatste kwam hij uiteindelijk toch 26 keer in actie. Hij scoorde daarbij één keer en deelde twee assists uit.

Maar overtuigen kon Zanka eigenlijk nooit. Hij kreeg bakken kritiek van analisten en ook het publiek keerde zich tegen hem. In zijn laatste wedstrijd, voor de winterstop tegen Dender, werd hij nog uitgefloten en reageerde hij met een wegwerpgebaar naar de fans. Dat was meteen zijn laatste wapenfeit bij Anderlecht.

Is zijn vertrek een aderlating voor Anderlecht?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

16
16
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

73
73
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

124
124
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

29
29
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

167
167
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

90
90
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

96
96
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

73
73
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

178
178
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

73
73
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

134
134
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1169
1169
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

76
76
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

510
510
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

233
233
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

153
153
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

137
137
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1054
1054
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

391
391
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

885
885

Meer sportnieuws