TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten voor Rode Duivels, leegloop Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten voor Rode Duivels, leegloop Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht blijven het zeer drukke tijden. Er zouden deze maand weleens nog heel wat spelers kunnen gaan vertrekken bij Paars-Wit. Anders Dreyer zou concrete interesse genietene uit de MLS en net als Francis Amuzu en Yari Verschaeren weg mogen bij een goed bod. Daarnaast arriveerde Zanka al in de VS om zijn transfer naar LA Galaxy af te ronden en moet Amadou Diawara nog steeds vertrekken.

Aan inkomende zijde blijft er ook heel wat bewegen. Ook de RSCA Futures worden gevoelig versterkt, want nu zou ook Kevin Dodaj op komst zijn. De 19-jarige Albanese aanvaller is momenteel nog in zijn thuisland aan de slag bij KF Vllaznia.

Daarnaast staat Anderlecht ook op het punt om een Frans toptalent te strikken. Ze zouden een akkoord hebben over de komst van Enzo Sternal, een 17-jarige flankaanvaller die al mocht opdraven in de hoofdmacht van Olympique Marseille. Dat zou wel een doorverkooppercentage én een terugkoopoptie bedongen hebben.

Voor de A-ploeg blijft de prioriteit om de defensie te versterken. Volgens Turkse bronnen zou Anderlecht een bod van maar liefst 7 à 8 miljoen euro neergelegd hebben voor Victor Nelsson, die momenteel amper aan de bak komt bij Galatasaray. Dat bod zou wel afgewezen zijn.

De zoektocht naar een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels zou ook nog volop aan de gang zijn. Momenteel zouden er nog een vijftal kandidaten overblijven op de shortlist, waarbij ook twee Fransmannen zouden zitten met Rudi Garcia en Thierry Henry. Die laatste ontkent wel dat er contact is.

Bij Club Brugge blijft de soap rond Andreas Skov Olsen verdergaan. De kans lijkt klein dat de Deen nog in actie zal komen voor Blauw-Zwart, want hij heeft al een persoonlijk akkoord met VfL Wolfsburg. Dat zou eerstdaags ook bij Club een verbeterd bod neerleggen, nadat een eerste aanbieding van 8 miljoen euro afgewezen werd.

KRC Genk zou in de zomer alweer afscheid kunnen moeten nemen van Matte Smets. De 21-jarige Rode Duivel blijft zich uitstekend ontwikkelen en trok daarmee de aandacht van Internazionale. Dat wil in de zomer zijn defensie verjongen en zou daarom al contact gelegd hebben met de entourage van Smets.

AA Gent heeft dan weer dringend een nieuwe spits nodig om de blessure van Dean op te vangen. Daarvoor blijven ze hun pijlen richten op Rwan Cruz, ook al blijkt de Braziliaan een zeer dure vogel. Ludogorets zou 8 miljoen euro eisen, maar Gent hoopt die prijs nog naar beneden te krijgen.

Bij Beerschot hebben ze ook nog versterking nodig in de strijd om het behoud. Dirk Kuyt wou nog een landgenoot naar het Kiel halen en informeerde bij Henk Veerman. De 33-jarige boomlange cultspits mag echter niet vertrekken bij FC Volendam.

Moet Anderlecht Dreyer laten vertrekken bij een goed bod?

Meest recent

Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

335
335
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

33
33
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

31
31
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

47
47
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

226
226
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

117
117
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

194
194
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

68
68
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

227
227
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

19
19
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

397
397
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

170
170
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

60
60
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

504
504
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

104
104
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

108
108
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

60
60
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

229
229
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

146
146
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

112
112
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

36
36
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

174
174

Meer sportnieuws