TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten voor Rode Duivels, leegloop Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten voor Rode Duivels, leegloop Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht blijven het zeer drukke tijden. Er zouden deze maand weleens nog heel wat spelers kunnen gaan vertrekken bij Paars-Wit. Anders Dreyer zou concrete interesse genietene uit de MLS en net als Francis Amuzu en Yari Verschaeren weg mogen bij een goed bod. Daarnaast arriveerde Zanka al in de VS om zijn transfer naar LA Galaxy af te ronden en moet Amadou Diawara nog steeds vertrekken.

Aan inkomende zijde blijft er ook heel wat bewegen. Ook de RSCA Futures worden gevoelig versterkt, want nu zou ook Kevin Dodaj op komst zijn. De 19-jarige Albanese aanvaller is momenteel nog in zijn thuisland aan de slag bij KF Vllaznia.

Daarnaast staat Anderlecht ook op het punt om een Frans toptalent te strikken. Ze zouden een akkoord hebben over de komst van Enzo Sternal, een 17-jarige flankaanvaller die al mocht opdraven in de hoofdmacht van Olympique Marseille. Dat zou wel een doorverkooppercentage én een terugkoopoptie bedongen hebben.

Voor de A-ploeg blijft de prioriteit om de defensie te versterken. Volgens Turkse bronnen zou Anderlecht een bod van maar liefst 7 à 8 miljoen euro neergelegd hebben voor Victor Nelsson, die momenteel amper aan de bak komt bij Galatasaray. Dat bod zou wel afgewezen zijn.

De zoektocht naar een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels zou ook nog volop aan de gang zijn. Momenteel zouden er nog een vijftal kandidaten overblijven op de shortlist, waarbij ook twee Fransmannen zouden zitten met Rudi Garcia en Thierry Henry. Die laatste ontkent wel dat er contact is.

Bij Club Brugge blijft de soap rond Andreas Skov Olsen verdergaan. De kans lijkt klein dat de Deen nog in actie zal komen voor Blauw-Zwart, want hij heeft al een persoonlijk akkoord met VfL Wolfsburg. Dat zou eerstdaags ook bij Club een verbeterd bod neerleggen, nadat een eerste aanbieding van 8 miljoen euro afgewezen werd.

KRC Genk zou in de zomer alweer afscheid kunnen moeten nemen van Matte Smets. De 21-jarige Rode Duivel blijft zich uitstekend ontwikkelen en trok daarmee de aandacht van Internazionale. Dat wil in de zomer zijn defensie verjongen en zou daarom al contact gelegd hebben met de entourage van Smets.

AA Gent heeft dan weer dringend een nieuwe spits nodig om de blessure van Dean op te vangen. Daarvoor blijven ze hun pijlen richten op Rwan Cruz, ook al blijkt de Braziliaan een zeer dure vogel. Ludogorets zou 8 miljoen euro eisen, maar Gent hoopt die prijs nog naar beneden te krijgen.

Bij Beerschot hebben ze ook nog versterking nodig in de strijd om het behoud. Dirk Kuyt wou nog een landgenoot naar het Kiel halen en informeerde bij Henk Veerman. De 33-jarige boomlange cultspits mag echter niet vertrekken bij FC Volendam.

🔥 Populair bij onze lezers

Fans worden wild: De Bruyne heerst in nieuw Napoli-shirt
Fans worden wild: De Bruyne heerst in nieuw Napoli-shirt

Moet Anderlecht Dreyer laten vertrekken bij een goed bod?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

159
159
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

257
257
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

708
708
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

515
515
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1728
1728
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

97
97
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

231
231
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1191
1191
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

779
779
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

523
523
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws