TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten voor Rode Duivels, leegloop Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten voor Rode Duivels, leegloop Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht blijven het zeer drukke tijden. Er zouden deze maand weleens nog heel wat spelers kunnen gaan vertrekken bij Paars-Wit. Anders Dreyer zou concrete interesse genietene uit de MLS en net als Francis Amuzu en Yari Verschaeren weg mogen bij een goed bod. Daarnaast arriveerde Zanka al in de VS om zijn transfer naar LA Galaxy af te ronden en moet Amadou Diawara nog steeds vertrekken.

Aan inkomende zijde blijft er ook heel wat bewegen. Ook de RSCA Futures worden gevoelig versterkt, want nu zou ook Kevin Dodaj op komst zijn. De 19-jarige Albanese aanvaller is momenteel nog in zijn thuisland aan de slag bij KF Vllaznia.

Daarnaast staat Anderlecht ook op het punt om een Frans toptalent te strikken. Ze zouden een akkoord hebben over de komst van Enzo Sternal, een 17-jarige flankaanvaller die al mocht opdraven in de hoofdmacht van Olympique Marseille. Dat zou wel een doorverkooppercentage én een terugkoopoptie bedongen hebben.

Voor de A-ploeg blijft de prioriteit om de defensie te versterken. Volgens Turkse bronnen zou Anderlecht een bod van maar liefst 7 à 8 miljoen euro neergelegd hebben voor Victor Nelsson, die momenteel amper aan de bak komt bij Galatasaray. Dat bod zou wel afgewezen zijn.

De zoektocht naar een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels zou ook nog volop aan de gang zijn. Momenteel zouden er nog een vijftal kandidaten overblijven op de shortlist, waarbij ook twee Fransmannen zouden zitten met Rudi Garcia en Thierry Henry. Die laatste ontkent wel dat er contact is.

Bij Club Brugge blijft de soap rond Andreas Skov Olsen verdergaan. De kans lijkt klein dat de Deen nog in actie zal komen voor Blauw-Zwart, want hij heeft al een persoonlijk akkoord met VfL Wolfsburg. Dat zou eerstdaags ook bij Club een verbeterd bod neerleggen, nadat een eerste aanbieding van 8 miljoen euro afgewezen werd.

KRC Genk zou in de zomer alweer afscheid kunnen moeten nemen van Matte Smets. De 21-jarige Rode Duivel blijft zich uitstekend ontwikkelen en trok daarmee de aandacht van Internazionale. Dat wil in de zomer zijn defensie verjongen en zou daarom al contact gelegd hebben met de entourage van Smets.

AA Gent heeft dan weer dringend een nieuwe spits nodig om de blessure van Dean op te vangen. Daarvoor blijven ze hun pijlen richten op Rwan Cruz, ook al blijkt de Braziliaan een zeer dure vogel. Ludogorets zou 8 miljoen euro eisen, maar Gent hoopt die prijs nog naar beneden te krijgen.

Bij Beerschot hebben ze ook nog versterking nodig in de strijd om het behoud. Dirk Kuyt wou nog een landgenoot naar het Kiel halen en informeerde bij Henk Veerman. De 33-jarige boomlange cultspits mag echter niet vertrekken bij FC Volendam.

Moet Anderlecht Dreyer laten vertrekken bij een goed bod?

Meest recent

Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

20
20
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

20
20
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

51
51
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

33
33
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

53
53
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

41
41
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

10
10
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

96
96
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

120
120
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

176
176
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

99
99
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

248
248
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

84
84
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

168
168
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

128
128
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

78
78
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

227
227
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

217
217
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

197
197
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

575
575
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

184
184
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

241
241
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

652
652
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

67
67

Meer sportnieuws