TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten voor Rode Duivels, leegloop Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten voor Rode Duivels, leegloop Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht blijven het zeer drukke tijden. Er zouden deze maand weleens nog heel wat spelers kunnen gaan vertrekken bij Paars-Wit. Anders Dreyer zou concrete interesse genietene uit de MLS en net als Francis Amuzu en Yari Verschaeren weg mogen bij een goed bod. Daarnaast arriveerde Zanka al in de VS om zijn transfer naar LA Galaxy af te ronden en moet Amadou Diawara nog steeds vertrekken.

Aan inkomende zijde blijft er ook heel wat bewegen. Ook de RSCA Futures worden gevoelig versterkt, want nu zou ook Kevin Dodaj op komst zijn. De 19-jarige Albanese aanvaller is momenteel nog in zijn thuisland aan de slag bij KF Vllaznia.

Daarnaast staat Anderlecht ook op het punt om een Frans toptalent te strikken. Ze zouden een akkoord hebben over de komst van Enzo Sternal, een 17-jarige flankaanvaller die al mocht opdraven in de hoofdmacht van Olympique Marseille. Dat zou wel een doorverkooppercentage én een terugkoopoptie bedongen hebben.

Voor de A-ploeg blijft de prioriteit om de defensie te versterken. Volgens Turkse bronnen zou Anderlecht een bod van maar liefst 7 à 8 miljoen euro neergelegd hebben voor Victor Nelsson, die momenteel amper aan de bak komt bij Galatasaray. Dat bod zou wel afgewezen zijn.

De zoektocht naar een nieuwe bondscoach voor de Rode Duivels zou ook nog volop aan de gang zijn. Momenteel zouden er nog een vijftal kandidaten overblijven op de shortlist, waarbij ook twee Fransmannen zouden zitten met Rudi Garcia en Thierry Henry. Die laatste ontkent wel dat er contact is.

Bij Club Brugge blijft de soap rond Andreas Skov Olsen verdergaan. De kans lijkt klein dat de Deen nog in actie zal komen voor Blauw-Zwart, want hij heeft al een persoonlijk akkoord met VfL Wolfsburg. Dat zou eerstdaags ook bij Club een verbeterd bod neerleggen, nadat een eerste aanbieding van 8 miljoen euro afgewezen werd.

KRC Genk zou in de zomer alweer afscheid kunnen moeten nemen van Matte Smets. De 21-jarige Rode Duivel blijft zich uitstekend ontwikkelen en trok daarmee de aandacht van Internazionale. Dat wil in de zomer zijn defensie verjongen en zou daarom al contact gelegd hebben met de entourage van Smets.

AA Gent heeft dan weer dringend een nieuwe spits nodig om de blessure van Dean op te vangen. Daarvoor blijven ze hun pijlen richten op Rwan Cruz, ook al blijkt de Braziliaan een zeer dure vogel. Ludogorets zou 8 miljoen euro eisen, maar Gent hoopt die prijs nog naar beneden te krijgen.

Bij Beerschot hebben ze ook nog versterking nodig in de strijd om het behoud. Dirk Kuyt wou nog een landgenoot naar het Kiel halen en informeerde bij Henk Veerman. De 33-jarige boomlange cultspits mag echter niet vertrekken bij FC Volendam.

Moet Anderlecht Dreyer laten vertrekken bij een goed bod?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

71
71
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

147
147
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

146
146
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

304
304
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

128
128
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

311
311
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

170
170
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

618
618
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

150
150
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

263
263
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

338
338
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

353
353
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

257
257
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws