KV Mechelen legt alweer bloedrode cijfers voor

door
KV Mechelen legt alweer bloedrode cijfers voor

De Belgische eersteklassers leven al vele jaren héél ver boven hun stand. Het is daarom dat de Jupiler Pro League een duiventil is geworden, waar spelers aan- en verkopen de prioriteit is geworden. Daardoor moeten de rekeningen kloppen. KV Mechelen is de volgende club die een enorm verlies heeft gemaakt.

LEES OOK: Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Zwaar verlies voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft maar liefst 11 miljoen euro verlies gemaakt, dat meldt Het Laatste Nieuws. De club geeft aan dat daar verzachtende omstandigheden voor zijn. Zo moeten ze maar liefst 4,6 miljoen euro aan de fiscus betalen nadat ze jarenlang onderhandelden omtrent 'Operatie Propere Handen'. Dat is een eenmalige kost.

Maar dan komt KV Mechelen nog steeds ruim 6 miljoen euro tekort. De club haalt aan dat de uitgaande transfers van Munashe Garananga (FC Kopenhagen) en Ngal’ayel Mukau (Lille OSC) nog niet in de boeken werden opgenomen. Dat gebeurt volgend boekjaar. KVM haalde ongeveer 10 miljoen euro op met beide transfers.

Nieuwe injectie

Het is wel een teken dat Belgische clubs boven hun stand blijven leven. De vaste inkomsten kunnen de vaste kosten niet dekken en dat blijft toch een vreemde gang van zaken in het voetbal. Transfers, en/of Europees voetbal voor bepaalde topclubs, zijn een absolute must. 

KV Mechelen plant een nieuwe kapitaalinjectie van zes miljoen euro. Ondertussen hoopt het bestuur dat Besnik Hasi de trein weer op de rails gaat krijgen. Ze droomden er stiekem toch van de Champions' Play-Offs, maar dat lijkt ondertussen steeds minder realistisch te worden.

Moet het beleid bij de Belgische clubs anders?

Meest recent

Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

26
26
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

77
77
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

266
266
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

48
48
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

234
234
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

142
142
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

121
121
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

131
131
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

208
208
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

557
557
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

353
353
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

388
388
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

303
303
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

247
247
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

121
121
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

141
141
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

308
308
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

407
407
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

788
788
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

351
351
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

473
473
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

1119
1119
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

416
416
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

446
446

Meer sportnieuws