KV Mechelen legt alweer bloedrode cijfers voor

door
KV Mechelen legt alweer bloedrode cijfers voor

De Belgische eersteklassers leven al vele jaren héél ver boven hun stand. Het is daarom dat de Jupiler Pro League een duiventil is geworden, waar spelers aan- en verkopen de prioriteit is geworden. Daardoor moeten de rekeningen kloppen. KV Mechelen is de volgende club die een enorm verlies heeft gemaakt.

LEES OOK: Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Zwaar verlies voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft maar liefst 11 miljoen euro verlies gemaakt, dat meldt Het Laatste Nieuws. De club geeft aan dat daar verzachtende omstandigheden voor zijn. Zo moeten ze maar liefst 4,6 miljoen euro aan de fiscus betalen nadat ze jarenlang onderhandelden omtrent 'Operatie Propere Handen'. Dat is een eenmalige kost.

Maar dan komt KV Mechelen nog steeds ruim 6 miljoen euro tekort. De club haalt aan dat de uitgaande transfers van Munashe Garananga (FC Kopenhagen) en Ngal’ayel Mukau (Lille OSC) nog niet in de boeken werden opgenomen. Dat gebeurt volgend boekjaar. KVM haalde ongeveer 10 miljoen euro op met beide transfers.

Nieuwe injectie

Het is wel een teken dat Belgische clubs boven hun stand blijven leven. De vaste inkomsten kunnen de vaste kosten niet dekken en dat blijft toch een vreemde gang van zaken in het voetbal. Transfers, en/of Europees voetbal voor bepaalde topclubs, zijn een absolute must. 

KV Mechelen plant een nieuwe kapitaalinjectie van zes miljoen euro. Ondertussen hoopt het bestuur dat Besnik Hasi de trein weer op de rails gaat krijgen. Ze droomden er stiekem toch van de Champions' Play-Offs, maar dat lijkt ondertussen steeds minder realistisch te worden.

Moet het beleid bij de Belgische clubs anders?

Meest recent

'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

7
7
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

26
26
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

47
47
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

219
219
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

30
30
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

181
181
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

143
143
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

759
759
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

142
142
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

670
670
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

401
401
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

500
500
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

462
462
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

116
116
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

126
126
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

559
559
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

254
254
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

269
269
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

157
157
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

127
127
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

407
407

Meer sportnieuws