KV Mechelen legt alweer bloedrode cijfers voor

340
KV Mechelen legt alweer bloedrode cijfers voor

De Belgische eersteklassers leven al vele jaren héél ver boven hun stand. Het is daarom dat de Jupiler Pro League een duiventil is geworden, waar spelers aan- en verkopen de prioriteit is geworden. Daardoor moeten de rekeningen kloppen. KV Mechelen is de volgende club die een enorm verlies heeft gemaakt.

LEES OOK: Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Zwaar verlies voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft maar liefst 11 miljoen euro verlies gemaakt, dat meldt Het Laatste Nieuws. De club geeft aan dat daar verzachtende omstandigheden voor zijn. Zo moeten ze maar liefst 4,6 miljoen euro aan de fiscus betalen nadat ze jarenlang onderhandelden omtrent 'Operatie Propere Handen'. Dat is een eenmalige kost.

Maar dan komt KV Mechelen nog steeds ruim 6 miljoen euro tekort. De club haalt aan dat de uitgaande transfers van Munashe Garananga (FC Kopenhagen) en Ngal’ayel Mukau (Lille OSC) nog niet in de boeken werden opgenomen. Dat gebeurt volgend boekjaar. KVM haalde ongeveer 10 miljoen euro op met beide transfers.

Nieuwe injectie

Het is wel een teken dat Belgische clubs boven hun stand blijven leven. De vaste inkomsten kunnen de vaste kosten niet dekken en dat blijft toch een vreemde gang van zaken in het voetbal. Transfers, en/of Europees voetbal voor bepaalde topclubs, zijn een absolute must. 

KV Mechelen plant een nieuwe kapitaalinjectie van zes miljoen euro. Ondertussen hoopt het bestuur dat Besnik Hasi de trein weer op de rails gaat krijgen. Ze droomden er stiekem toch van de Champions' Play-Offs, maar dat lijkt ondertussen steeds minder realistisch te worden.

Moet het beleid bij de Belgische clubs anders?

Meest recent

Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

0
0
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

55
55
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

62
62
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

162
162
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

149
149
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

46
46
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

334
334
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

311
311
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

160
160
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

120
120
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

109
109
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

186
186
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

184
184
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1583
1583
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

375
375
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

299
299
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

318
318
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

92
92
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

228
228
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

245
245
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

106
106
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

82
82

Meer sportnieuws