KV Mechelen legt alweer bloedrode cijfers voor

340
KV Mechelen legt alweer bloedrode cijfers voor

De Belgische eersteklassers leven al vele jaren héél ver boven hun stand. Het is daarom dat de Jupiler Pro League een duiventil is geworden, waar spelers aan- en verkopen de prioriteit is geworden. Daardoor moeten de rekeningen kloppen. KV Mechelen is de volgende club die een enorm verlies heeft gemaakt.

LEES OOK: Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Zwaar verlies voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft maar liefst 11 miljoen euro verlies gemaakt, dat meldt Het Laatste Nieuws. De club geeft aan dat daar verzachtende omstandigheden voor zijn. Zo moeten ze maar liefst 4,6 miljoen euro aan de fiscus betalen nadat ze jarenlang onderhandelden omtrent 'Operatie Propere Handen'. Dat is een eenmalige kost.

Maar dan komt KV Mechelen nog steeds ruim 6 miljoen euro tekort. De club haalt aan dat de uitgaande transfers van Munashe Garananga (FC Kopenhagen) en Ngal’ayel Mukau (Lille OSC) nog niet in de boeken werden opgenomen. Dat gebeurt volgend boekjaar. KVM haalde ongeveer 10 miljoen euro op met beide transfers.

Nieuwe injectie

Het is wel een teken dat Belgische clubs boven hun stand blijven leven. De vaste inkomsten kunnen de vaste kosten niet dekken en dat blijft toch een vreemde gang van zaken in het voetbal. Transfers, en/of Europees voetbal voor bepaalde topclubs, zijn een absolute must. 

KV Mechelen plant een nieuwe kapitaalinjectie van zes miljoen euro. Ondertussen hoopt het bestuur dat Besnik Hasi de trein weer op de rails gaat krijgen. Ze droomden er stiekem toch van de Champions' Play-Offs, maar dat lijkt ondertussen steeds minder realistisch te worden.

Moet het beleid bij de Belgische clubs anders?

Meest recent

Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

12
12
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

35
35
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

19
19
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

72
72
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

133
133
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

61
61
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

32
32
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

228
228
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

303
303
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

90
90
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

96
96
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

179
179
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

75
75
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

262
262
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

346
346
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

50
50
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

470
470
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

373
373
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

118
118
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

199
199
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

32
32
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

75
75
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

52
52
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

117
117
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

119
119

Meer sportnieuws