‘Club Brugge op stelten door 'schandalige' Skov Olsen-deal’

door
‘Club Brugge op stelten door 'schandalige' Skov Olsen-deal’

Andreas Skov Olsen hoopte op een transfer naar de Europese top, maar na een teleurstellend EK en een zwakke start van het seizoen bleef de belangstelling uit. Club Brugge was bereid hem voor 20 miljoen euro te verkopen, maar zijn waarde daalde naar 15-18 miljoen euro. Wolfsburg bracht echter een lachwekkend bod van 8 miljoen euro uit, wat Club Brugge meteen afwees. Skov Olsen wil nog steeds vertrekken, maar de juiste prijs moet worden geboden.

LEES OOK: 'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

Club Brugge nam enkel genoegen met 20 miljoen

Andreas Skov Olsen had mentaal al afscheid genomen van Club Brugge nog voordat het EK 2024 begon. Hij zag het toernooi als een springplank naar de Europese top, in de hoop de aandacht te trekken van clubs uit grote competities zoals die in Engeland, Italië, en Duitsland.

Eind juli meldde Het Laatste Nieuws dat het vertrek van Skov Olsen zelfs gewenst is bij Club Brugge. De krant achtte het aannemelijk dat Blauw-Zwart genoegen zou nemen met een transfersom van ongeveer 20 miljoen euro.

“De man die samen met Onyedika deze zomer een transfer moet maken,” aldus HLN. Het Nieuwsblad bevestigde dat Club Brugge bereid was om Skov Olsen te laten gaan bij een goed bod, en dat de Deense aanvaller veel geld waard was op de transfermarkt.

Na een teleurstellend EK bleef de verwachte interesse in Skov Olsen echter uit. Waar hij op gehoopt had, gebeurde niet. Een sterk begin van het nieuwe seizoen zou hem het nodige zetje kunnen geven om eindelijk de stap naar de Europese top te maken. Maar ook dat kwam er niet van.

Vraagprijs daalt naar 15 tot 18 miljoen euro

De zomerse transfermarkt kwam dit jaar traag op gang, en ondanks het sluiten van de vijf grootste Europese competities én de Nederlandse Eredivisie, bleef Andreas Skov Olsen nog steeds bij Club Brugge.

 Volgens Het Laatste Nieuws stond Skov Olsen bij de Europese subtop slechts als tweede, derde of zelfs vierde keuze op het verlanglijstje.

Clubs uit de middenmoot van de top vijf competities hadden simpelweg niet het budget om Club Brugge te overtuigen, terwijl Brugge op hun beurt niet van plan was om hem voor minder dan zijn waarde te laten gaan.

Op deadline day van de Nederlandse mercato toonde Feyenoord wel nog serieuze interesse in de Deense winger, maar de vraagprijs van 15 tot 20 miljoen euro bleek onhaalbaar voor de Rotterdammers.

Het nieuwe plan van Club Brugge was om Skov Olsen te laten schitteren in de Champions League en dan in de winter- of zomermercato te cashen op hem. In de aanloop naar de huidige wintermercato had Blauw-Zwart zijn vraagprijs voor de Deense aanvaller vastgesteld tussen de 15 en 18 miljoen euro.

Lachwekkend voorstel Wolfsburg: 8 miljoen

Begin januari lekte op trainingskamp van VfL Wolfsburg uit dat Andreas Skov Olsen een target is van de Duitse club. In Duitsland en Denemarken werd gespeculeerd over een transferprijs van dik 15 miljoen euro, Sacha Tavolieri sprak zelfs over 17 miljoen, waardoor hij te duur uitviel voor Wolfsburg.

Na een week radiostilte meldde Het Nieuwsblad maandag dat Skov Olsen zijn zinnen heeft gezet op een transfer naar Wolfsburg.

Die Wölfe, vorige zomer ook al geïnteresseerd in de Deense aanvaller, brachten een eerste bod uit van 8 miljoen euro, een bedrag dat Club Brugge uiteraard veel te laag vindt en meteen heeft geweigerd.

Skov Olsen was vorig weekend ziek voor de match tegen Anderlecht en wil graag een vertrek forceren. “Club Brugge had deze zomer al aan Andreas beloofd dat het zou meewerken aan een transfer”, legde zijn makelaar Michael Bolvig uit aan verschillende Belgische media.

“Ze vragen te veel geld voor hem. Het zou jammer zijn, mocht zijn avontuur bij Club Brugge op een slechte manier eindigen”, luidt het bij zijn entourage.

Oneerbaar voorstel: transfer een must voor Skov Olsen

Club Brugge wil echter wél meewerken aan een transfer, maar dan moet het juiste bedrag wel op tafel komen. 8 miljoen euro is een “oneerbaar voorstel” volgens Het Laatste Nieuws. “Wie een speler zo ver onder zijn marktwaarde laat lopen, kan zichzelf niet serieus nemen.”

De verwachting is wel dat VfL Wolfsburg met een verbeterd bod komt. “Ik maak me geen zorgen over zijn dossier”, aldus Nicky Hayen vorig weekend. “Alles is helder. Een vertrek is nog niet aan de orde. Als het juiste bedrag komt, mag hij vertrekken. Daarover is er een akkoord.”

Voor Andreas Skov Olsen, die volgens Transfermarkt.com nog steeds een marktwaarde van 16 miljoen euro heeft, zélf is een transfer deze winter een must, en Wolfsburg is op dit moment de enige club die een bod heeft neergelegd voor hem.

Skov Olsen is meer waard dan 8 miljoen

Meest recent

Club Brugge blijft steken op gelijkspel in oefenpot

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

0
0
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van topschutter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

36
36
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

77
77
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

204
204
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

136
136
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

291
291
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

430
430
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

533
533
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

317
317
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

85
85
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

163
163
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

108
108
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

239
239
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

218
218
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

326
326
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

382
382
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

370
370
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

83
83
Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

98
98
'Standard schiet in actie en doet bod op oude bekende'

Standard ging de winterstop in als de verrassende nummer zes in de rangschikking, maar de Rouches ...

143
143
'OHL heeft nieuwe miljoenentransfer in het vizier'

OH Leuven presteerde de voorbije seizoenen wisselvallig, maar wist wel enkele lucratieve uitgaande ...

54
54
'Anderlecht baalt: Ajax plukt weer talent weg'

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Dat bleek ook nog eens tijdens de winterstage, ...

308
308
'Genk blijft in spanning over vertrek sterkhouder'

KRC Genk heeft na de winterstop nog heel wat werk om in de top zes te raken, want de Limburgers ...

131
131

Meer sportnieuws