‘Club Brugge op stelten door 'schandalige' Skov Olsen-deal’

2238
‘Club Brugge op stelten door 'schandalige' Skov Olsen-deal’

Andreas Skov Olsen hoopte op een transfer naar de Europese top, maar na een teleurstellend EK en een zwakke start van het seizoen bleef de belangstelling uit. Club Brugge was bereid hem voor 20 miljoen euro te verkopen, maar zijn waarde daalde naar 15-18 miljoen euro. Wolfsburg bracht echter een lachwekkend bod van 8 miljoen euro uit, wat Club Brugge meteen afwees. Skov Olsen wil nog steeds vertrekken, maar de juiste prijs moet worden geboden.

LEES OOK: 'Vranckx 'njet', Atlético grijpt naast Rode Duivel'

Club Brugge nam enkel genoegen met 20 miljoen

Andreas Skov Olsen had mentaal al afscheid genomen van Club Brugge nog voordat het EK 2024 begon. Hij zag het toernooi als een springplank naar de Europese top, in de hoop de aandacht te trekken van clubs uit grote competities zoals die in Engeland, Italië, en Duitsland.

Eind juli meldde Het Laatste Nieuws dat het vertrek van Skov Olsen zelfs gewenst is bij Club Brugge. De krant achtte het aannemelijk dat Blauw-Zwart genoegen zou nemen met een transfersom van ongeveer 20 miljoen euro.

“De man die samen met Onyedika deze zomer een transfer moet maken,” aldus HLN. Het Nieuwsblad bevestigde dat Club Brugge bereid was om Skov Olsen te laten gaan bij een goed bod, en dat de Deense aanvaller veel geld waard was op de transfermarkt.

Na een teleurstellend EK bleef de verwachte interesse in Skov Olsen echter uit. Waar hij op gehoopt had, gebeurde niet. Een sterk begin van het nieuwe seizoen zou hem het nodige zetje kunnen geven om eindelijk de stap naar de Europese top te maken. Maar ook dat kwam er niet van.

Vraagprijs daalt naar 15 tot 18 miljoen euro

De zomerse transfermarkt kwam dit jaar traag op gang, en ondanks het sluiten van de vijf grootste Europese competities én de Nederlandse Eredivisie, bleef Andreas Skov Olsen nog steeds bij Club Brugge.

 Volgens Het Laatste Nieuws stond Skov Olsen bij de Europese subtop slechts als tweede, derde of zelfs vierde keuze op het verlanglijstje.

Clubs uit de middenmoot van de top vijf competities hadden simpelweg niet het budget om Club Brugge te overtuigen, terwijl Brugge op hun beurt niet van plan was om hem voor minder dan zijn waarde te laten gaan.

Op deadline day van de Nederlandse mercato toonde Feyenoord wel nog serieuze interesse in de Deense winger, maar de vraagprijs van 15 tot 20 miljoen euro bleek onhaalbaar voor de Rotterdammers.

Het nieuwe plan van Club Brugge was om Skov Olsen te laten schitteren in de Champions League en dan in de winter- of zomermercato te cashen op hem. In de aanloop naar de huidige wintermercato had Blauw-Zwart zijn vraagprijs voor de Deense aanvaller vastgesteld tussen de 15 en 18 miljoen euro.

Lachwekkend voorstel Wolfsburg: 8 miljoen

Begin januari lekte op trainingskamp van VfL Wolfsburg uit dat Andreas Skov Olsen een target is van de Duitse club. In Duitsland en Denemarken werd gespeculeerd over een transferprijs van dik 15 miljoen euro, Sacha Tavolieri sprak zelfs over 17 miljoen, waardoor hij te duur uitviel voor Wolfsburg.

Na een week radiostilte meldde Het Nieuwsblad maandag dat Skov Olsen zijn zinnen heeft gezet op een transfer naar Wolfsburg.

Die Wölfe, vorige zomer ook al geïnteresseerd in de Deense aanvaller, brachten een eerste bod uit van 8 miljoen euro, een bedrag dat Club Brugge uiteraard veel te laag vindt en meteen heeft geweigerd.

Skov Olsen was vorig weekend ziek voor de match tegen Anderlecht en wil graag een vertrek forceren. “Club Brugge had deze zomer al aan Andreas beloofd dat het zou meewerken aan een transfer”, legde zijn makelaar Michael Bolvig uit aan verschillende Belgische media.

“Ze vragen te veel geld voor hem. Het zou jammer zijn, mocht zijn avontuur bij Club Brugge op een slechte manier eindigen”, luidt het bij zijn entourage.

Oneerbaar voorstel: transfer een must voor Skov Olsen

Club Brugge wil echter wél meewerken aan een transfer, maar dan moet het juiste bedrag wel op tafel komen. 8 miljoen euro is een “oneerbaar voorstel” volgens Het Laatste Nieuws. “Wie een speler zo ver onder zijn marktwaarde laat lopen, kan zichzelf niet serieus nemen.”

De verwachting is wel dat VfL Wolfsburg met een verbeterd bod komt. “Ik maak me geen zorgen over zijn dossier”, aldus Nicky Hayen vorig weekend. “Alles is helder. Een vertrek is nog niet aan de orde. Als het juiste bedrag komt, mag hij vertrekken. Daarover is er een akkoord.”

Voor Andreas Skov Olsen, die volgens Transfermarkt.com nog steeds een marktwaarde van 16 miljoen euro heeft, zélf is een transfer deze winter een must, en Wolfsburg is op dit moment de enige club die een bod heeft neergelegd voor hem.

Skov Olsen is meer waard dan 8 miljoen

Meest recent

Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

96
96
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

196
196
'Dubbele Deadline Day-bom: City legt 170 mil klaar'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

120
120
JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren en dus kunnen de spelers al ...

153
153
'Absolute droomtransfer Malick Fofana: prijskaartje bekend'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

155
155
'Anderlecht laat zich gaan: transferrecord aan diggelen'

RSC Anderlecht heeft al een drukke transferperiode achter de rug tot dusver, maar wil vlak voor het ...

516
516
'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op til'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

474
474
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

334
334
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

485
485
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

529
529
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

284
284
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

524
524
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

691
691
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

684
684
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

855
855
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1103
1103
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

643
643
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

423
423
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

308
308
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

873
873
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

816
816
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

326
326
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

190
190
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

89
89
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

406
406

Meer sportnieuws