‘Club Brugge op stelten door 'schandalige' Skov Olsen-deal’

door
‘Club Brugge op stelten door 'schandalige' Skov Olsen-deal’

Andreas Skov Olsen hoopte op een transfer naar de Europese top, maar na een teleurstellend EK en een zwakke start van het seizoen bleef de belangstelling uit. Club Brugge was bereid hem voor 20 miljoen euro te verkopen, maar zijn waarde daalde naar 15-18 miljoen euro. Wolfsburg bracht echter een lachwekkend bod van 8 miljoen euro uit, wat Club Brugge meteen afwees. Skov Olsen wil nog steeds vertrekken, maar de juiste prijs moet worden geboden.

LEES OOK: Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Club Brugge nam enkel genoegen met 20 miljoen

Andreas Skov Olsen had mentaal al afscheid genomen van Club Brugge nog voordat het EK 2024 begon. Hij zag het toernooi als een springplank naar de Europese top, in de hoop de aandacht te trekken van clubs uit grote competities zoals die in Engeland, Italië, en Duitsland.

Eind juli meldde Het Laatste Nieuws dat het vertrek van Skov Olsen zelfs gewenst is bij Club Brugge. De krant achtte het aannemelijk dat Blauw-Zwart genoegen zou nemen met een transfersom van ongeveer 20 miljoen euro.

“De man die samen met Onyedika deze zomer een transfer moet maken,” aldus HLN. Het Nieuwsblad bevestigde dat Club Brugge bereid was om Skov Olsen te laten gaan bij een goed bod, en dat de Deense aanvaller veel geld waard was op de transfermarkt.

Na een teleurstellend EK bleef de verwachte interesse in Skov Olsen echter uit. Waar hij op gehoopt had, gebeurde niet. Een sterk begin van het nieuwe seizoen zou hem het nodige zetje kunnen geven om eindelijk de stap naar de Europese top te maken. Maar ook dat kwam er niet van.

Vraagprijs daalt naar 15 tot 18 miljoen euro

De zomerse transfermarkt kwam dit jaar traag op gang, en ondanks het sluiten van de vijf grootste Europese competities én de Nederlandse Eredivisie, bleef Andreas Skov Olsen nog steeds bij Club Brugge.

 Volgens Het Laatste Nieuws stond Skov Olsen bij de Europese subtop slechts als tweede, derde of zelfs vierde keuze op het verlanglijstje.

Clubs uit de middenmoot van de top vijf competities hadden simpelweg niet het budget om Club Brugge te overtuigen, terwijl Brugge op hun beurt niet van plan was om hem voor minder dan zijn waarde te laten gaan.

Op deadline day van de Nederlandse mercato toonde Feyenoord wel nog serieuze interesse in de Deense winger, maar de vraagprijs van 15 tot 20 miljoen euro bleek onhaalbaar voor de Rotterdammers.

Het nieuwe plan van Club Brugge was om Skov Olsen te laten schitteren in de Champions League en dan in de winter- of zomermercato te cashen op hem. In de aanloop naar de huidige wintermercato had Blauw-Zwart zijn vraagprijs voor de Deense aanvaller vastgesteld tussen de 15 en 18 miljoen euro.

Lachwekkend voorstel Wolfsburg: 8 miljoen

Begin januari lekte op trainingskamp van VfL Wolfsburg uit dat Andreas Skov Olsen een target is van de Duitse club. In Duitsland en Denemarken werd gespeculeerd over een transferprijs van dik 15 miljoen euro, Sacha Tavolieri sprak zelfs over 17 miljoen, waardoor hij te duur uitviel voor Wolfsburg.

Na een week radiostilte meldde Het Nieuwsblad maandag dat Skov Olsen zijn zinnen heeft gezet op een transfer naar Wolfsburg.

Die Wölfe, vorige zomer ook al geïnteresseerd in de Deense aanvaller, brachten een eerste bod uit van 8 miljoen euro, een bedrag dat Club Brugge uiteraard veel te laag vindt en meteen heeft geweigerd.

Skov Olsen was vorig weekend ziek voor de match tegen Anderlecht en wil graag een vertrek forceren. “Club Brugge had deze zomer al aan Andreas beloofd dat het zou meewerken aan een transfer”, legde zijn makelaar Michael Bolvig uit aan verschillende Belgische media.

“Ze vragen te veel geld voor hem. Het zou jammer zijn, mocht zijn avontuur bij Club Brugge op een slechte manier eindigen”, luidt het bij zijn entourage.

Oneerbaar voorstel: transfer een must voor Skov Olsen

Club Brugge wil echter wél meewerken aan een transfer, maar dan moet het juiste bedrag wel op tafel komen. 8 miljoen euro is een “oneerbaar voorstel” volgens Het Laatste Nieuws. “Wie een speler zo ver onder zijn marktwaarde laat lopen, kan zichzelf niet serieus nemen.”

De verwachting is wel dat VfL Wolfsburg met een verbeterd bod komt. “Ik maak me geen zorgen over zijn dossier”, aldus Nicky Hayen vorig weekend. “Alles is helder. Een vertrek is nog niet aan de orde. Als het juiste bedrag komt, mag hij vertrekken. Daarover is er een akkoord.”

Voor Andreas Skov Olsen, die volgens Transfermarkt.com nog steeds een marktwaarde van 16 miljoen euro heeft, zélf is een transfer deze winter een must, en Wolfsburg is op dit moment de enige club die een bod heeft neergelegd voor hem.

Skov Olsen is meer waard dan 8 miljoen

Meest recent

De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

85
85
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

44
44
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

22
22
Duivelse zorgen voor WK: “Wisten daar geen raad mee”

De Rode Duivels hebben de oefenstage in de Verenigde Staten afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen ...

50
50
Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Titelverdediger Argentinië heeft richting het WK een nieuw statement gemaakt met een erg ruime ...

49
49
Thorgan Hazard tast markt af: schoktransfer in JPL?

Hoewel hij ook dit seizoen van groot belang is, blijft een groot vraagteken staan achter de toekomst ...

184
184
Ruben Van Gucht zorgt voor ophef met nieuwe show

Ruben Van Gucht liet zijn volgers even geloven dat hij binnenkort de Vlaamse theaters zou veroveren. ...

17
17
Openbaring bij Belgen: afwezige Duivel plots in nesten

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

135
135
Nieuw goudklompje voor Club: Stankovic laaiend enthousiast

De U19 van Club Brugge maakte dit seizoen heel wat indruk in de Youth League, de jongeren-versie van ...

306
306
Achilleshiel Duivels blootgelegd: "Het blijft maar duren"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

119
119
Tranen na Italiaans drama: "Overschatte, arrogante spelers"

Het wereldkampioenschap van komende zomer zal afgewerkt worden zonder een viervoudige winnaar. ...

189
189
Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Er zijn voetballers die na hun actieve carrière in een zwart gat vallen, anderen lijken het ...

76
76
Alle tickets verdeeld: dit zijn de twee laatste WK-deelnemers

Eindelijk is het zover. Met nog exact 71 dagen te gaan tot de openingsmatch tussen Mexico en ...

98
98
De Winter geeft oorzaak voor uitbarstingen De Bruyne

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) heeft bij de Rode Duivels voor een flinke portie frustratie ...

182
182
Frustraties lopen hoog op: opvallend beeld De Bruyne-Witsel

Mexico heeft de Rode Duivels in Chicago een lastige avond bezorgd. Zeker in de eerste helft van de ...

289
289
3 op 10: kranten snoeihard voor 'probleemgeval' Duivels

Het is de Rode Duivels niet gelukt om ook hun tweede oefenmatch in aanloop naar het WK al winnend af ...

876
876
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

75
75
De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Kevin De Bruyne is terug, maar bij de Rode Duivels duikt daardoor meteen een nieuw probleem op. Zijn ...

227
227
De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

494
494
"Goede signalen" - Garcia opvallend positief na pover optreden

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun oefenwedstrijd tegen Mexico. Na een ...

52
52
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

114
114
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

169
169
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

206
206
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

139
139

Meer sportnieuws