‘Club Brugge op stelten door 'schandalige' Skov Olsen-deal’

door
‘Club Brugge op stelten door 'schandalige' Skov Olsen-deal’

Andreas Skov Olsen hoopte op een transfer naar de Europese top, maar na een teleurstellend EK en een zwakke start van het seizoen bleef de belangstelling uit. Club Brugge was bereid hem voor 20 miljoen euro te verkopen, maar zijn waarde daalde naar 15-18 miljoen euro. Wolfsburg bracht echter een lachwekkend bod van 8 miljoen euro uit, wat Club Brugge meteen afwees. Skov Olsen wil nog steeds vertrekken, maar de juiste prijs moet worden geboden.

LEES OOK: Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge nam enkel genoegen met 20 miljoen

Andreas Skov Olsen had mentaal al afscheid genomen van Club Brugge nog voordat het EK 2024 begon. Hij zag het toernooi als een springplank naar de Europese top, in de hoop de aandacht te trekken van clubs uit grote competities zoals die in Engeland, Italië, en Duitsland.

Eind juli meldde Het Laatste Nieuws dat het vertrek van Skov Olsen zelfs gewenst is bij Club Brugge. De krant achtte het aannemelijk dat Blauw-Zwart genoegen zou nemen met een transfersom van ongeveer 20 miljoen euro.

“De man die samen met Onyedika deze zomer een transfer moet maken,” aldus HLN. Het Nieuwsblad bevestigde dat Club Brugge bereid was om Skov Olsen te laten gaan bij een goed bod, en dat de Deense aanvaller veel geld waard was op de transfermarkt.

Na een teleurstellend EK bleef de verwachte interesse in Skov Olsen echter uit. Waar hij op gehoopt had, gebeurde niet. Een sterk begin van het nieuwe seizoen zou hem het nodige zetje kunnen geven om eindelijk de stap naar de Europese top te maken. Maar ook dat kwam er niet van.

Vraagprijs daalt naar 15 tot 18 miljoen euro

De zomerse transfermarkt kwam dit jaar traag op gang, en ondanks het sluiten van de vijf grootste Europese competities én de Nederlandse Eredivisie, bleef Andreas Skov Olsen nog steeds bij Club Brugge.

 Volgens Het Laatste Nieuws stond Skov Olsen bij de Europese subtop slechts als tweede, derde of zelfs vierde keuze op het verlanglijstje.

Clubs uit de middenmoot van de top vijf competities hadden simpelweg niet het budget om Club Brugge te overtuigen, terwijl Brugge op hun beurt niet van plan was om hem voor minder dan zijn waarde te laten gaan.

Op deadline day van de Nederlandse mercato toonde Feyenoord wel nog serieuze interesse in de Deense winger, maar de vraagprijs van 15 tot 20 miljoen euro bleek onhaalbaar voor de Rotterdammers.

Het nieuwe plan van Club Brugge was om Skov Olsen te laten schitteren in de Champions League en dan in de winter- of zomermercato te cashen op hem. In de aanloop naar de huidige wintermercato had Blauw-Zwart zijn vraagprijs voor de Deense aanvaller vastgesteld tussen de 15 en 18 miljoen euro.

Lachwekkend voorstel Wolfsburg: 8 miljoen

Begin januari lekte op trainingskamp van VfL Wolfsburg uit dat Andreas Skov Olsen een target is van de Duitse club. In Duitsland en Denemarken werd gespeculeerd over een transferprijs van dik 15 miljoen euro, Sacha Tavolieri sprak zelfs over 17 miljoen, waardoor hij te duur uitviel voor Wolfsburg.

Na een week radiostilte meldde Het Nieuwsblad maandag dat Skov Olsen zijn zinnen heeft gezet op een transfer naar Wolfsburg.

Die Wölfe, vorige zomer ook al geïnteresseerd in de Deense aanvaller, brachten een eerste bod uit van 8 miljoen euro, een bedrag dat Club Brugge uiteraard veel te laag vindt en meteen heeft geweigerd.

Skov Olsen was vorig weekend ziek voor de match tegen Anderlecht en wil graag een vertrek forceren. “Club Brugge had deze zomer al aan Andreas beloofd dat het zou meewerken aan een transfer”, legde zijn makelaar Michael Bolvig uit aan verschillende Belgische media.

“Ze vragen te veel geld voor hem. Het zou jammer zijn, mocht zijn avontuur bij Club Brugge op een slechte manier eindigen”, luidt het bij zijn entourage.

Oneerbaar voorstel: transfer een must voor Skov Olsen

Club Brugge wil echter wél meewerken aan een transfer, maar dan moet het juiste bedrag wel op tafel komen. 8 miljoen euro is een “oneerbaar voorstel” volgens Het Laatste Nieuws. “Wie een speler zo ver onder zijn marktwaarde laat lopen, kan zichzelf niet serieus nemen.”

De verwachting is wel dat VfL Wolfsburg met een verbeterd bod komt. “Ik maak me geen zorgen over zijn dossier”, aldus Nicky Hayen vorig weekend. “Alles is helder. Een vertrek is nog niet aan de orde. Als het juiste bedrag komt, mag hij vertrekken. Daarover is er een akkoord.”

Voor Andreas Skov Olsen, die volgens Transfermarkt.com nog steeds een marktwaarde van 16 miljoen euro heeft, zélf is een transfer deze winter een must, en Wolfsburg is op dit moment de enige club die een bod heeft neergelegd voor hem.

Skov Olsen is meer waard dan 8 miljoen

Meest recent

Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

33
33
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

52
52
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

30
30
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

19
19
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

34
34
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

31
31
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

189
189
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

94
94
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

220
220
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

189
189
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

223
223
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

514
514
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

269
269
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

131
131
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

467
467
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

128
128
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

92
92
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

192
192
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

460
460
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

88
88
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

97
97
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

24
24
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

81
81
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

107
107
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

177
177

Meer sportnieuws