‘Club Brugge op stelten door 'schandalige' Skov Olsen-deal’

2238 stemmen
‘Club Brugge op stelten door 'schandalige' Skov Olsen-deal’

Andreas Skov Olsen hoopte op een transfer naar de Europese top, maar na een teleurstellend EK en een zwakke start van het seizoen bleef de belangstelling uit. Club Brugge was bereid hem voor 20 miljoen euro te verkopen, maar zijn waarde daalde naar 15-18 miljoen euro. Wolfsburg bracht echter een lachwekkend bod van 8 miljoen euro uit, wat Club Brugge meteen afwees. Skov Olsen wil nog steeds vertrekken, maar de juiste prijs moet worden geboden.

LEES OOK: ‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Club Brugge nam enkel genoegen met 20 miljoen

Andreas Skov Olsen had mentaal al afscheid genomen van Club Brugge nog voordat het EK 2024 begon. Hij zag het toernooi als een springplank naar de Europese top, in de hoop de aandacht te trekken van clubs uit grote competities zoals die in Engeland, Italië, en Duitsland.

Eind juli meldde Het Laatste Nieuws dat het vertrek van Skov Olsen zelfs gewenst is bij Club Brugge. De krant achtte het aannemelijk dat Blauw-Zwart genoegen zou nemen met een transfersom van ongeveer 20 miljoen euro.

“De man die samen met Onyedika deze zomer een transfer moet maken,” aldus HLN. Het Nieuwsblad bevestigde dat Club Brugge bereid was om Skov Olsen te laten gaan bij een goed bod, en dat de Deense aanvaller veel geld waard was op de transfermarkt.

Na een teleurstellend EK bleef de verwachte interesse in Skov Olsen echter uit. Waar hij op gehoopt had, gebeurde niet. Een sterk begin van het nieuwe seizoen zou hem het nodige zetje kunnen geven om eindelijk de stap naar de Europese top te maken. Maar ook dat kwam er niet van.

Vraagprijs daalt naar 15 tot 18 miljoen euro

De zomerse transfermarkt kwam dit jaar traag op gang, en ondanks het sluiten van de vijf grootste Europese competities én de Nederlandse Eredivisie, bleef Andreas Skov Olsen nog steeds bij Club Brugge.

 Volgens Het Laatste Nieuws stond Skov Olsen bij de Europese subtop slechts als tweede, derde of zelfs vierde keuze op het verlanglijstje.

Clubs uit de middenmoot van de top vijf competities hadden simpelweg niet het budget om Club Brugge te overtuigen, terwijl Brugge op hun beurt niet van plan was om hem voor minder dan zijn waarde te laten gaan.

Op deadline day van de Nederlandse mercato toonde Feyenoord wel nog serieuze interesse in de Deense winger, maar de vraagprijs van 15 tot 20 miljoen euro bleek onhaalbaar voor de Rotterdammers.

Het nieuwe plan van Club Brugge was om Skov Olsen te laten schitteren in de Champions League en dan in de winter- of zomermercato te cashen op hem. In de aanloop naar de huidige wintermercato had Blauw-Zwart zijn vraagprijs voor de Deense aanvaller vastgesteld tussen de 15 en 18 miljoen euro.

Lachwekkend voorstel Wolfsburg: 8 miljoen

Begin januari lekte op trainingskamp van VfL Wolfsburg uit dat Andreas Skov Olsen een target is van de Duitse club. In Duitsland en Denemarken werd gespeculeerd over een transferprijs van dik 15 miljoen euro, Sacha Tavolieri sprak zelfs over 17 miljoen, waardoor hij te duur uitviel voor Wolfsburg.

Na een week radiostilte meldde Het Nieuwsblad maandag dat Skov Olsen zijn zinnen heeft gezet op een transfer naar Wolfsburg.

Die Wölfe, vorige zomer ook al geïnteresseerd in de Deense aanvaller, brachten een eerste bod uit van 8 miljoen euro, een bedrag dat Club Brugge uiteraard veel te laag vindt en meteen heeft geweigerd.

Skov Olsen was vorig weekend ziek voor de match tegen Anderlecht en wil graag een vertrek forceren. “Club Brugge had deze zomer al aan Andreas beloofd dat het zou meewerken aan een transfer”, legde zijn makelaar Michael Bolvig uit aan verschillende Belgische media.

“Ze vragen te veel geld voor hem. Het zou jammer zijn, mocht zijn avontuur bij Club Brugge op een slechte manier eindigen”, luidt het bij zijn entourage.

Oneerbaar voorstel: transfer een must voor Skov Olsen

Club Brugge wil echter wél meewerken aan een transfer, maar dan moet het juiste bedrag wel op tafel komen. 8 miljoen euro is een “oneerbaar voorstel” volgens Het Laatste Nieuws. “Wie een speler zo ver onder zijn marktwaarde laat lopen, kan zichzelf niet serieus nemen.”

De verwachting is wel dat VfL Wolfsburg met een verbeterd bod komt. “Ik maak me geen zorgen over zijn dossier”, aldus Nicky Hayen vorig weekend. “Alles is helder. Een vertrek is nog niet aan de orde. Als het juiste bedrag komt, mag hij vertrekken. Daarover is er een akkoord.”

Voor Andreas Skov Olsen, die volgens Transfermarkt.com nog steeds een marktwaarde van 16 miljoen euro heeft, zélf is een transfer deze winter een must, en Wolfsburg is op dit moment de enige club die een bod heeft neergelegd voor hem.

Skov Olsen is meer waard dan 8 miljoen

Meest recent

Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

14
14
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

80
80
AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

Op deze mooie zomerdag stonden er heel wat oefenduels op het programma. Zo kwamen AA Gent, SK ...

50
50
'Club Brugge vindt akkoord: wéér toptalent vroegtijdig weg'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

223
223
'Van der Brempt versiert weer mooie transfer'

Ignace Van der Brempt mag Como verlaten. De voormalige speler van Club Brugge lokt wel de nodige ...

36
36
Burnley-voorzitter verklaart keuze voor Hayen

Nicky Hayen heeft KRC Genk verlaten en tekende bij Burnley. De Belgische coach werd voorgesteld bij ...

75
75
Joos verdedigt Rode Duivels: "Ik vind het heel raar"

België deed het echt wel goed tegen Spanje. Tot de 88ste minuut leken verlengingen in aantocht. ...

115
115
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

373
373
Castagne geeft het pijnpunt van België tegen Spanje prijs

Timothy Castagne speelde een goede partij tegen Spanje. De flankverdediger deed het uitstekend dit ...

61
61
Stijnen dropt bommetje: "Hij wordt bondscoach van België"

Rudi Garcia gaat de Rode Duivels wellicht verlaten. Er speelt al een tijdje vanalles achter de ...

478
478
KRC Genk na vertrek Hayen meteen onderuit in oefenpot

KRC Genk werkte vandaag zijn eerste oefenmatch af sinds het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De ...

139
139
'Ajax plant énorme transferbom en gaat voor Lukaku'

Waar speelt Romelu Lukaku komend seizoen? Op die vraag komt niet snel een antwoord. Het WK is nog ...

262
262
Club Brugge gaat onderuit in en tegen Feyenoord

Club Brugge speelde deze middag een stevige oefenpartij in de Kuip. Daar troffen ze Feyenoord, dat ...

224
224
Bruno met zorgen bij Anderlecht: NEC legt pijnpunten bloot

RSC Anderlecht speelde deze ochtend een oefenpot tegen NEC, vorig jaar de nummer twee van Nederland. ...

374
374
'Anderlecht stoomt door: miljoenenbod op flankaanvaller'

Sportief directeur Antoine Sibierski lijkt een versnelling hoger te hebben geschakeld op de mercato. ...

421
421
'Club Brugge drukt door: nieuwe topdoelman in aantocht'

Club Brugge heeft met middenvelder Cheveyo Tsawa zijn eerste zomeraanwinst in huis gehaald. Daar ...

561
561
Victorie voor Vitor: Anderlecht zet scheve situatie recht

Anderhalve week voor de eerste Europese opdracht van het nieuwe seizoen, heeft RSC Anderlecht een ...

343
343
Transferdrukte in Luik: Standard casht én strikt versterking

Standard heeft een gouden zaak gedaan op de zomerse transferperiode. Zo werd Rafiki Saïd voor ...

118
118
Duidelijk handspel? Waarom België géén penalty kreeg

Europees kampioen Spanje bleek dan toch een maatje te groot voor de Rode Duivels. In de kwartfinales ...

548
548
TU: 'Club én Anderlecht slaan toe, miljoenenklepper Godts'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

565
565
Club Brugge pakt uit met 'belangrijke' contractverlenging

Club Brugge is niet alleen bezig om zomerversterkingen binnen te halen, maar Blauw-Zwart wil ook ...

150
150
‘Recordtransfer Khalaili op de schop? Inter verbaast met eis’

Niets leek een toptransfer van Anan Khalaili nog in de weg te staan. De buitenspeler van Union SG ...

126
126
‘Dilemma in de aanval: Club Brugge grijpt in op mercato’

Club Brugge wil zich op verschillende posities versterken. Eerder werd al bekend dat Blauw-Zwart op ...

573
573
‘Gigantische monstersom voor revelatie Diego Moreira’

Diego Moreira heeft niet veel kansen gekregen op het WK, maar in de comeback tegen Senegal was de ...

144
144
‘Club Brugge verrast iedereen met transferwending’

Club Brugge is druk bezig om de selectie van volgend seizoen te versterken. Blauw-Zwart wil ...

701
701

Meer sportnieuws