Huerta reageert: "Of ik ook naar Liverpool kon?"

door
Huerta reageert:

RSC Anderlecht stelde vandaag César Huerta voor. De Mexicaanse flankaanvaller lijkt op papier een zeer interessante aanwinst te zijn met een speler die het DNA heeft van RSCA. De international sprak op zijn persbabbel over de reden waarom hij voor Anderlecht koos, wat de fans van hem kunnen verwachten en over die geruchten omtrent Liverpool.

LEES OOK: Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

Liverpool niet concreet

Huerta wenste dolgraag de overstap naar Europa te maken. Waarom koos hij voor Anderlecht? "Omdat Anderlecht de grootste club is van België. Ze toonden vanaf dag één interesse in mij. Het eerste contact was er een hele tijd geleden en Anderlecht was in december bij mijn laatste match. Nadien was er dan nog meer contact."

"Ik wilde een grotere uitdaging en die vond ik in Europa. Anderlecht is de perfecte volgende stap om verder te groeien als voetballer. Zes maanden geleden was er dat verhaal over Liverpool, maar dat werd nooit concreet. Ik ben zeer gelukkig dat ik mijn Europees avontuur kan starten in Anderlecht", verklaarde hij.

Links of rechts?

Hij kende het Belgische voetbal uiteraard niet. "In Mexico kan je geen Belgisch voetbal volgen, onder meer door het tijdsverschil. Ik heb uiteraard matchen van Anderlecht gezien en ik vind de manier van spelen van RSCA wel leuk. Ochoa gaf mij een beetje raad, net als Magallan. Hij speelde voor Anderlecht. Ze spraken over een competitieve competitie. Dit is waarom ik voor een transfer naar België koos."

Huerta hoopt tegen Antwerp zijn debuut te maken. "Of ik tegen Antwerp kan spelen? Ik werk hard en doe mijn best, maar het is aan de coach om te beslissen. Er werd al wat gesproken over het druk zetten en de tactische aanpak. Maar de coach sprak niet op welke positie hij mij zou zien spelen."

Wat mogen de fans verwachten? "Ik ben een speler die graag de dribbels aangaat, één tegen één. Ik ga altijd richting doel en wil ook plezier hebben het spel. Waar ik het liefst speel? Alle drie opties in de aanval zijn mogelijk. Ik kan rondom een spits spelen, maar normaal speel ik op links. Bij de nationale ploeg speel ik op rechts, dus ik kan op elke positie uit de voeten."

Zal hij snel in de basis staan?

Meest recent

Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

9
9
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

16
16
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

37
37
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

61
61
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

63
63
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

37
37
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

46
46
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

109
109
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

31
31
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

128
128
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

27
27
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

105
105
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

182
182
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

61
61
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

290
290
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

174
174
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

180
180
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

123
123
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

87
87
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

116
116
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

45
45
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

248
248
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

263
263
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

248
248
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

88
88

Meer sportnieuws