Huerta reageert: "Of ik ook naar Liverpool kon?"

324 stemmen
Huerta reageert:

RSC Anderlecht stelde vandaag César Huerta voor. De Mexicaanse flankaanvaller lijkt op papier een zeer interessante aanwinst te zijn met een speler die het DNA heeft van RSCA. De international sprak op zijn persbabbel over de reden waarom hij voor Anderlecht koos, wat de fans van hem kunnen verwachten en over die geruchten omtrent Liverpool.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Liverpool niet concreet

Huerta wenste dolgraag de overstap naar Europa te maken. Waarom koos hij voor Anderlecht? "Omdat Anderlecht de grootste club is van België. Ze toonden vanaf dag één interesse in mij. Het eerste contact was er een hele tijd geleden en Anderlecht was in december bij mijn laatste match. Nadien was er dan nog meer contact."

"Ik wilde een grotere uitdaging en die vond ik in Europa. Anderlecht is de perfecte volgende stap om verder te groeien als voetballer. Zes maanden geleden was er dat verhaal over Liverpool, maar dat werd nooit concreet. Ik ben zeer gelukkig dat ik mijn Europees avontuur kan starten in Anderlecht", verklaarde hij.

Links of rechts?

Hij kende het Belgische voetbal uiteraard niet. "In Mexico kan je geen Belgisch voetbal volgen, onder meer door het tijdsverschil. Ik heb uiteraard matchen van Anderlecht gezien en ik vind de manier van spelen van RSCA wel leuk. Ochoa gaf mij een beetje raad, net als Magallan. Hij speelde voor Anderlecht. Ze spraken over een competitieve competitie. Dit is waarom ik voor een transfer naar België koos."

Huerta hoopt tegen Antwerp zijn debuut te maken. "Of ik tegen Antwerp kan spelen? Ik werk hard en doe mijn best, maar het is aan de coach om te beslissen. Er werd al wat gesproken over het druk zetten en de tactische aanpak. Maar de coach sprak niet op welke positie hij mij zou zien spelen."

Wat mogen de fans verwachten? "Ik ben een speler die graag de dribbels aangaat, één tegen één. Ik ga altijd richting doel en wil ook plezier hebben het spel. Waar ik het liefst speel? Alle drie opties in de aanval zijn mogelijk. Ik kan rondom een spits spelen, maar normaal speel ik op links. Bij de nationale ploeg speel ik op rechts, dus ik kan op elke positie uit de voeten."

Zal hij snel in de basis staan?

Meest recent

'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

0
0
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

59
59
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

8
8
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

227
227
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

85
85
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

41
41
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

177
177
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

30
30
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

42
42
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

198
198
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

585
585
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

181
181
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

439
439
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

218
218
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

543
543
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

532
532
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

489
489
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

369
369
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

201
201
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

606
606
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

273
273
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1087
1087
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

333
333

Meer sportnieuws