Huerta reageert: "Of ik ook naar Liverpool kon?"

324 stemmen
Huerta reageert:

RSC Anderlecht stelde vandaag César Huerta voor. De Mexicaanse flankaanvaller lijkt op papier een zeer interessante aanwinst te zijn met een speler die het DNA heeft van RSCA. De international sprak op zijn persbabbel over de reden waarom hij voor Anderlecht koos, wat de fans van hem kunnen verwachten en over die geruchten omtrent Liverpool.

LEES OOK: Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

Liverpool niet concreet

Huerta wenste dolgraag de overstap naar Europa te maken. Waarom koos hij voor Anderlecht? "Omdat Anderlecht de grootste club is van België. Ze toonden vanaf dag één interesse in mij. Het eerste contact was er een hele tijd geleden en Anderlecht was in december bij mijn laatste match. Nadien was er dan nog meer contact."

"Ik wilde een grotere uitdaging en die vond ik in Europa. Anderlecht is de perfecte volgende stap om verder te groeien als voetballer. Zes maanden geleden was er dat verhaal over Liverpool, maar dat werd nooit concreet. Ik ben zeer gelukkig dat ik mijn Europees avontuur kan starten in Anderlecht", verklaarde hij.

Links of rechts?

Hij kende het Belgische voetbal uiteraard niet. "In Mexico kan je geen Belgisch voetbal volgen, onder meer door het tijdsverschil. Ik heb uiteraard matchen van Anderlecht gezien en ik vind de manier van spelen van RSCA wel leuk. Ochoa gaf mij een beetje raad, net als Magallan. Hij speelde voor Anderlecht. Ze spraken over een competitieve competitie. Dit is waarom ik voor een transfer naar België koos."

Huerta hoopt tegen Antwerp zijn debuut te maken. "Of ik tegen Antwerp kan spelen? Ik werk hard en doe mijn best, maar het is aan de coach om te beslissen. Er werd al wat gesproken over het druk zetten en de tactische aanpak. Maar de coach sprak niet op welke positie hij mij zou zien spelen."

Wat mogen de fans verwachten? "Ik ben een speler die graag de dribbels aangaat, één tegen één. Ik ga altijd richting doel en wil ook plezier hebben het spel. Waar ik het liefst speel? Alle drie opties in de aanval zijn mogelijk. Ik kan rondom een spits spelen, maar normaal speel ik op links. Bij de nationale ploeg speel ik op rechts, dus ik kan op elke positie uit de voeten."

Zal hij snel in de basis staan?

Meest recent

De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

5
5
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

27
27
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

103
103
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

124
124
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

107
107
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

105
105
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

180
180
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

173
173
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

57
57
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

44
44
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

372
372
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

188
188
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

290
290
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

152
152
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

229
229
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

108
108
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

407
407
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

177
177
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

318
318
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

227
227
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

137
137
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

157
157
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

117
117
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

873
873

Meer sportnieuws