'Spektakel bij Club Brugge met nieuwe Riquelme'

door
'Spektakel bij Club Brugge met nieuwe Riquelme'

Club Brugge mengt zich in de strijd om Mauricio Benitez, de Argentijnse middenvelder die Antwerp FC al langer op de radar heeft. De 20-jarige spelmaker van Boca Juniors B wordt in Argentinië gezien als de ‘nieuwe Riquelme’ vanwege zijn technische klasse en spelinzicht. Antwerp wil hem huren, maar Club kan een directe transfer bieden, wat Boca meer aanspreekt. Met zijn creatieve flair en veelzijdigheid is Benitez een gewilde versterking voor de Jupiler Pro League. De komende weken worden beslissend in deze transferstrijd.

LEES OOK: Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Club Brugge versus Antwerp voor Benitez-deal

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Mauricio Benitez van Boca Juniors en wil daarmee de geplande deal van Antwerp FC dwarsbomen. De 20-jarige Argentijnse middenvelder staat al langer op de radar van de Great Old, dat een huurdeal met optie tot aankoop overweegt.

Antwerp onderhoudt momenteel uitstekende relaties met Boca Juniors, wat eerder al resulteerde bijna afgeronde transfer van Ayrton Costa. Club Brugge beschikt echter over een steviger financieel draagvlak, waardoor de Bruggelingen niet afhankelijk zijn van een huurconstructie.

Blauw-Zwart zou meteen voor een definitieve transfer kunnen gaan, wat Boca mogelijk meer aanspreekt. De komende weken beloven cruciaal te worden in de strijd om Benitez.

Antwerp vertrouwt op zijn connecties met Boca, terwijl Club Brugge met een krachtig bod de Argentijnse topclub kan overtuigen.

Benitez maakt furore bij Boca Juniors B

Mauricio Benitez wordt in Argentinië gezien als een groot talent, al heeft hij zijn definitieve doorbraak bij Boca Juniors nog niet kunnen forceren.

In 2023 maakte hij indruk in de Copa Libertadores U20 – de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de UEFA Youth League – waarin hij met zijn ploeg de finale bereikte en uiteindelijk de trofee omhoog mocht houden.

 Zijn sterke prestaties in dat toernooi leverden hem begin 2024 een debuut op in de hoofdmacht van Boca. Hoewel Benitez enkele keren in de basis mocht starten, kwam zijn speeltijd de laatste maanden vooral bij de tweede ploeg.

Dat heeft de interesse van Europese clubs niet doen afnemen. Zowel Club Brugge als Antwerp FC zien in de 20-jarige middenvelder een interessante optie voor de toekomst en hopen hem te overtuigen van een overstap naar de Jupiler Pro League.

Voor Benitez zelf lijkt een avontuur in België aantrekkelijk.

De 'nieuwe Riquelme' van Boca Juniors

De 1,85 meter lange Mauricio Benitez is een technisch verfijnde centrale middenvelder met een sterk spelinzicht en uitstekend anticipatievermogen.

Zijn creatieve ingesteldheid, fluwelen traptechniek en infiltrerende loopacties maken hem een veelzijdige speler die zowel in de opbouw als in de laatste fase van een aanval zijn stempel kan drukken.

Binnen Boca Juniors werd hij niet voor niets “Román” genoemd, een verwijzing naar clublegende Juan Román Riquelme, wiens elegante speelstijl Benitez in zekere zin weerspiegelt.

Hoewel hij doorgaans als centrale middenvelder opereert, is hij flexibel genoeg om ook op de flanken uit de voeten te kunnen. Die veelzijdigheid maakt hem extra interessant voor zowel Antwerp FC als Club Brugge, die hem elk op een andere manier in hun ploeg zouden kunnen inpassen.

Wie moet Benitez halen?

Meest recent

'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

30
30
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

18
18
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

82
82
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

63
63
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

72
72
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

60
60
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

154
154
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

57
57
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

119
119
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1077
1077
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

58
58
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

65
65
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

459
459
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

214
214
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

114
114
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

144
144
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

131
131
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1012
1012
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

123
123
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

57
57
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

368
368
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

858
858
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

129
129
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

85
85

Meer sportnieuws