'Spektakel bij Club Brugge met nieuwe Riquelme'

1847 stemmen
'Spektakel bij Club Brugge met nieuwe Riquelme'

Club Brugge mengt zich in de strijd om Mauricio Benitez, de Argentijnse middenvelder die Antwerp FC al langer op de radar heeft. De 20-jarige spelmaker van Boca Juniors B wordt in Argentinië gezien als de ‘nieuwe Riquelme’ vanwege zijn technische klasse en spelinzicht. Antwerp wil hem huren, maar Club kan een directe transfer bieden, wat Boca meer aanspreekt. Met zijn creatieve flair en veelzijdigheid is Benitez een gewilde versterking voor de Jupiler Pro League. De komende weken worden beslissend in deze transferstrijd.

LEES OOK: Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Club Brugge versus Antwerp voor Benitez-deal

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Mauricio Benitez van Boca Juniors en wil daarmee de geplande deal van Antwerp FC dwarsbomen. De 20-jarige Argentijnse middenvelder staat al langer op de radar van de Great Old, dat een huurdeal met optie tot aankoop overweegt.

Antwerp onderhoudt momenteel uitstekende relaties met Boca Juniors, wat eerder al resulteerde bijna afgeronde transfer van Ayrton Costa. Club Brugge beschikt echter over een steviger financieel draagvlak, waardoor de Bruggelingen niet afhankelijk zijn van een huurconstructie.

Blauw-Zwart zou meteen voor een definitieve transfer kunnen gaan, wat Boca mogelijk meer aanspreekt. De komende weken beloven cruciaal te worden in de strijd om Benitez.

Antwerp vertrouwt op zijn connecties met Boca, terwijl Club Brugge met een krachtig bod de Argentijnse topclub kan overtuigen.

Benitez maakt furore bij Boca Juniors B

Mauricio Benitez wordt in Argentinië gezien als een groot talent, al heeft hij zijn definitieve doorbraak bij Boca Juniors nog niet kunnen forceren.

In 2023 maakte hij indruk in de Copa Libertadores U20 – de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de UEFA Youth League – waarin hij met zijn ploeg de finale bereikte en uiteindelijk de trofee omhoog mocht houden.

 Zijn sterke prestaties in dat toernooi leverden hem begin 2024 een debuut op in de hoofdmacht van Boca. Hoewel Benitez enkele keren in de basis mocht starten, kwam zijn speeltijd de laatste maanden vooral bij de tweede ploeg.

Dat heeft de interesse van Europese clubs niet doen afnemen. Zowel Club Brugge als Antwerp FC zien in de 20-jarige middenvelder een interessante optie voor de toekomst en hopen hem te overtuigen van een overstap naar de Jupiler Pro League.

Voor Benitez zelf lijkt een avontuur in België aantrekkelijk.

De 'nieuwe Riquelme' van Boca Juniors

De 1,85 meter lange Mauricio Benitez is een technisch verfijnde centrale middenvelder met een sterk spelinzicht en uitstekend anticipatievermogen.

Zijn creatieve ingesteldheid, fluwelen traptechniek en infiltrerende loopacties maken hem een veelzijdige speler die zowel in de opbouw als in de laatste fase van een aanval zijn stempel kan drukken.

Binnen Boca Juniors werd hij niet voor niets “Román” genoemd, een verwijzing naar clublegende Juan Román Riquelme, wiens elegante speelstijl Benitez in zekere zin weerspiegelt.

Hoewel hij doorgaans als centrale middenvelder opereert, is hij flexibel genoeg om ook op de flanken uit de voeten te kunnen. Die veelzijdigheid maakt hem extra interessant voor zowel Antwerp FC als Club Brugge, die hem elk op een andere manier in hun ploeg zouden kunnen inpassen.

Wie moet Benitez halen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

55
55
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

22
22
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

19
19
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

126
126
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

179
179
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

16
16
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

47
47
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

122
122
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

55
55
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

112
112
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

83
83
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

411
411
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

184
184
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

307
307
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

196
196
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

240
240
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

65
65
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

293
293
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

171
171
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

552
552
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

125
125
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

110
110
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

437
437
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

143
143
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

855
855
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

248
248

Meer sportnieuws