'Spektakel bij Club Brugge met nieuwe Riquelme'

1847
'Spektakel bij Club Brugge met nieuwe Riquelme'

Club Brugge mengt zich in de strijd om Mauricio Benitez, de Argentijnse middenvelder die Antwerp FC al langer op de radar heeft. De 20-jarige spelmaker van Boca Juniors B wordt in Argentinië gezien als de ‘nieuwe Riquelme’ vanwege zijn technische klasse en spelinzicht. Antwerp wil hem huren, maar Club kan een directe transfer bieden, wat Boca meer aanspreekt. Met zijn creatieve flair en veelzijdigheid is Benitez een gewilde versterking voor de Jupiler Pro League. De komende weken worden beslissend in deze transferstrijd.

LEES OOK: 'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Club Brugge versus Antwerp voor Benitez-deal

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Mauricio Benitez van Boca Juniors en wil daarmee de geplande deal van Antwerp FC dwarsbomen. De 20-jarige Argentijnse middenvelder staat al langer op de radar van de Great Old, dat een huurdeal met optie tot aankoop overweegt.

Antwerp onderhoudt momenteel uitstekende relaties met Boca Juniors, wat eerder al resulteerde bijna afgeronde transfer van Ayrton Costa. Club Brugge beschikt echter over een steviger financieel draagvlak, waardoor de Bruggelingen niet afhankelijk zijn van een huurconstructie.

Blauw-Zwart zou meteen voor een definitieve transfer kunnen gaan, wat Boca mogelijk meer aanspreekt. De komende weken beloven cruciaal te worden in de strijd om Benitez.

Antwerp vertrouwt op zijn connecties met Boca, terwijl Club Brugge met een krachtig bod de Argentijnse topclub kan overtuigen.

Benitez maakt furore bij Boca Juniors B

Mauricio Benitez wordt in Argentinië gezien als een groot talent, al heeft hij zijn definitieve doorbraak bij Boca Juniors nog niet kunnen forceren.

In 2023 maakte hij indruk in de Copa Libertadores U20 – de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de UEFA Youth League – waarin hij met zijn ploeg de finale bereikte en uiteindelijk de trofee omhoog mocht houden.

 Zijn sterke prestaties in dat toernooi leverden hem begin 2024 een debuut op in de hoofdmacht van Boca. Hoewel Benitez enkele keren in de basis mocht starten, kwam zijn speeltijd de laatste maanden vooral bij de tweede ploeg.

Dat heeft de interesse van Europese clubs niet doen afnemen. Zowel Club Brugge als Antwerp FC zien in de 20-jarige middenvelder een interessante optie voor de toekomst en hopen hem te overtuigen van een overstap naar de Jupiler Pro League.

Voor Benitez zelf lijkt een avontuur in België aantrekkelijk.

De 'nieuwe Riquelme' van Boca Juniors

De 1,85 meter lange Mauricio Benitez is een technisch verfijnde centrale middenvelder met een sterk spelinzicht en uitstekend anticipatievermogen.

Zijn creatieve ingesteldheid, fluwelen traptechniek en infiltrerende loopacties maken hem een veelzijdige speler die zowel in de opbouw als in de laatste fase van een aanval zijn stempel kan drukken.

Binnen Boca Juniors werd hij niet voor niets “Román” genoemd, een verwijzing naar clublegende Juan Román Riquelme, wiens elegante speelstijl Benitez in zekere zin weerspiegelt.

Hoewel hij doorgaans als centrale middenvelder opereert, is hij flexibel genoeg om ook op de flanken uit de voeten te kunnen. Die veelzijdigheid maakt hem extra interessant voor zowel Antwerp FC als Club Brugge, die hem elk op een andere manier in hun ploeg zouden kunnen inpassen.

Wie moet Benitez halen?

Meest recent

'Solden bij Antwerp: revelatie al in etalage gezet'

Na twee speeldagen pronkt Antwerp voorlopig nog met een foutloos rapport. De leegloop van de ...

79
79
Lardot geeft toe: Essevee bestolen, pech voor Standard

Het nieuwe seizoen is amper twee speeldagen ver, maar op verschillende velden zorgden de Belgische ...

76
76
Garcia trapt na: zondebok Rode Duivels krijgt volle laag

Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een ...

182
182
'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

454
454
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

67
67
Van Bommel loert mee: 'Supertansfers Fofana én Moreira'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

95
95
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

403
403
Cercle pakt uit met Gent-chouchou; Essevee slaat wéér toe

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklasser blijven volop sleutelen aan hun ...

121
121
Garcia doorbreekt WK-stilte: straffe taal over Vanaken

Sinds de WK-uitschakeling van de Rode Duivels en zijn daaropvolgende ontslag, bleeft het stil in het ...

1121
1121
Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

67
67
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

577
577
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

850
850
'Over & out: Bruno zet trio buitenspel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

825
825
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

985
985
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

375
375
'Sibierski maakt statement: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Na de nederlaag tegen Beveren staat RSC Anderlecht terug met de voeten op de grond. Tegen de ...

512
512
'Club Brugge keert kar: Leko kan fluiten naar winger'

Met een zes op zes tegen KV Kortrijk en OH Leuven schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. ...

791
791
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

527
527
Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

231
231
Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

292
292
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

390
390
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

67
67
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

531
531
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

72
72
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

345
345

Meer sportnieuws