'Spektakel bij Club Brugge met nieuwe Riquelme'

1847
'Spektakel bij Club Brugge met nieuwe Riquelme'

Club Brugge mengt zich in de strijd om Mauricio Benitez, de Argentijnse middenvelder die Antwerp FC al langer op de radar heeft. De 20-jarige spelmaker van Boca Juniors B wordt in Argentinië gezien als de ‘nieuwe Riquelme’ vanwege zijn technische klasse en spelinzicht. Antwerp wil hem huren, maar Club kan een directe transfer bieden, wat Boca meer aanspreekt. Met zijn creatieve flair en veelzijdigheid is Benitez een gewilde versterking voor de Jupiler Pro League. De komende weken worden beslissend in deze transferstrijd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt spits, Kompany lonkt naar Barça'

Club Brugge versus Antwerp voor Benitez-deal

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Mauricio Benitez van Boca Juniors en wil daarmee de geplande deal van Antwerp FC dwarsbomen. De 20-jarige Argentijnse middenvelder staat al langer op de radar van de Great Old, dat een huurdeal met optie tot aankoop overweegt.

Antwerp onderhoudt momenteel uitstekende relaties met Boca Juniors, wat eerder al resulteerde bijna afgeronde transfer van Ayrton Costa. Club Brugge beschikt echter over een steviger financieel draagvlak, waardoor de Bruggelingen niet afhankelijk zijn van een huurconstructie.

Blauw-Zwart zou meteen voor een definitieve transfer kunnen gaan, wat Boca mogelijk meer aanspreekt. De komende weken beloven cruciaal te worden in de strijd om Benitez.

Antwerp vertrouwt op zijn connecties met Boca, terwijl Club Brugge met een krachtig bod de Argentijnse topclub kan overtuigen.

Benitez maakt furore bij Boca Juniors B

Mauricio Benitez wordt in Argentinië gezien als een groot talent, al heeft hij zijn definitieve doorbraak bij Boca Juniors nog niet kunnen forceren.

In 2023 maakte hij indruk in de Copa Libertadores U20 – de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de UEFA Youth League – waarin hij met zijn ploeg de finale bereikte en uiteindelijk de trofee omhoog mocht houden.

 Zijn sterke prestaties in dat toernooi leverden hem begin 2024 een debuut op in de hoofdmacht van Boca. Hoewel Benitez enkele keren in de basis mocht starten, kwam zijn speeltijd de laatste maanden vooral bij de tweede ploeg.

Dat heeft de interesse van Europese clubs niet doen afnemen. Zowel Club Brugge als Antwerp FC zien in de 20-jarige middenvelder een interessante optie voor de toekomst en hopen hem te overtuigen van een overstap naar de Jupiler Pro League.

Voor Benitez zelf lijkt een avontuur in België aantrekkelijk.

De 'nieuwe Riquelme' van Boca Juniors

De 1,85 meter lange Mauricio Benitez is een technisch verfijnde centrale middenvelder met een sterk spelinzicht en uitstekend anticipatievermogen.

Zijn creatieve ingesteldheid, fluwelen traptechniek en infiltrerende loopacties maken hem een veelzijdige speler die zowel in de opbouw als in de laatste fase van een aanval zijn stempel kan drukken.

Binnen Boca Juniors werd hij niet voor niets “Román” genoemd, een verwijzing naar clublegende Juan Román Riquelme, wiens elegante speelstijl Benitez in zekere zin weerspiegelt.

Hoewel hij doorgaans als centrale middenvelder opereert, is hij flexibel genoeg om ook op de flanken uit de voeten te kunnen. Die veelzijdigheid maakt hem extra interessant voor zowel Antwerp FC als Club Brugge, die hem elk op een andere manier in hun ploeg zouden kunnen inpassen.

Wie moet Benitez halen?

Meest recent

Zorgen voor Zidane: opdoffer Frankrijk voor clash in Brussel

Veel tijd om te genieten van hun triomftocht in Rome hebben de Rode Duivels niet. Maandag wacht ...

12
12
City davert op grondvesten: degradatie naar vierde divisie?

Qua resultaten is Manchester City uitstekend aan het post Pep Guardiola-tijdperk. Maar deze week ...

135
135
Van Bommel verklapt: deze boodschap kreeg Mika Godts mee

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

197
197
"Negen keer"-Emotionele Merckx grijpt voetbalfans naar keel

“Ik heb afgezien, ja.” Meer woorden heeft Eddy Merckx niet nodig om de ernst van zijn ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt spits, Kompany lonkt naar Barça'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

138
138
Mark van Bommel eist twee principes bij Rode Duivels

Mark van Bommel heeft een geslaagde vuurdoop achter de rug bij de Rode Duivels. België won in ...

77
77
Onthulling: 'Gesprekken Pocognoli met Rode Duivels'

Sebastien Pocognoli is de bondscoach van Schotland en speelt zaterdag om 15u tegen Slovenië ...

63
63
Club-spits Tresoldi doet monden openvallen in Duitsland

Nicolo Tresoldi ontplofte vorig seizoen volledig bij Club Brugge en dit seizoen is hij de ...

115
115
Brian Riemer (ex-Anderlecht) in oorlog met Deense spelers

Denemarken verloor met 3-2 van Noorwegen namens de Nations League. Bij de Denen staat een oude ...

82
82
Dodi Lukebakio deelt harde steek uit aan Rudi Garcia

Mark van Bommel is optimaal begonnen bij de Rode Duivels met een 0-2 zege tegen Italië. De ...

120
120
Rode Duivel voelt bui al hangen: basisplek verloren?

De Rode Duivels zijn goed gestart onder Mark van Bommel en dat is misschien nog een understatement. ...

155
155
Van Bommel: "Zij geraken niet klaar voor Frankrijk"

De Rode Duivels tankten vertrouwen tegen Italië door met 0-2 te winnen. Mark van Bommel was een ...

436
436
Via KV Kortrijk in de toekomst bij Chelsea?

Harrison Murray-Campbell heeft een opvallende overstap achter de rug. De jonge Engelsman wordt dit ...

24
24
'Anderlecht in de markt voor nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht houdt de prestaties van de Oostenrijkse aanvaller Muharem Husković bij. De 22-jarige ...

131
131
De Ketelaere doet straffe uitspraak na Belgische masterclass

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

269
269
"De minste Belg" - kranten zien dissonant bij sterke Duivels

De eerste wedstrijd sinds de WK-uitschakeling tegen Spanje, is uitgedraaid op een groot succes voor ...

478
478
Lukaku clasht zwaar met Donnarumma: details relletje bekend

Mark van Bommel heeft een uitstekend start genomen als Belgisch bondscoach. Zijn ploeg ging ...

1360
1360
Kleedkamer was hem kotsbeu: Van Bommel gooit WK-ganger eruit

Mark van Bommel liet een WK-ganger thuis voor zijn eerste interlands. "Gewoon een keuze", zegt de ...

742
742
Europese pers op de banken: twee Duivels hemel in geprezen

De Rode Duivels hebben hun start onder bondscoach Mark van Bommel niet gemist. Na een dominant ...

764
764
Lammens maakt statement: "Spanje was niet leuk voor mij"

België wist met 0-2 te winnen op het veld van Italië. Senne Lammens stond onder de lat ...

118
118
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

388
388
Godts schittert: "Dat heeft mij nog hongeriger gemaakt"

De Rode Duivels wonnen vanavond makkelijk met 0-2 van een dramatisch Italië. De Belgen waren ...

80
80
Rondje Nations League: Zidane wint bij debuut, Sikan scoort

Naast de match tussen België en Italië stonden er vanavond nog een aantal matchen op het ...

97
97
Dominante Rode Duivels zetten zwak Italië simpel opzij

De eerste partij van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels ligt achter de rug. De ...

145
145
Verheyen ziet Duivelse smaakmaker: "Opvallende figuur"

De Rode Duivels staan 0-1 voor tegen Italië. Mika Godts scoorde het enige doelpunt en de ...

108
108

Meer sportnieuws