'Spektakel bij Club Brugge met nieuwe Riquelme'

1847
'Spektakel bij Club Brugge met nieuwe Riquelme'

Club Brugge mengt zich in de strijd om Mauricio Benitez, de Argentijnse middenvelder die Antwerp FC al langer op de radar heeft. De 20-jarige spelmaker van Boca Juniors B wordt in Argentinië gezien als de ‘nieuwe Riquelme’ vanwege zijn technische klasse en spelinzicht. Antwerp wil hem huren, maar Club kan een directe transfer bieden, wat Boca meer aanspreekt. Met zijn creatieve flair en veelzijdigheid is Benitez een gewilde versterking voor de Jupiler Pro League. De komende weken worden beslissend in deze transferstrijd.

LEES OOK: 'Overmars vindt doorbraak: miljoenensom + bonussen'

Club Brugge versus Antwerp voor Benitez-deal

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Mauricio Benitez van Boca Juniors en wil daarmee de geplande deal van Antwerp FC dwarsbomen. De 20-jarige Argentijnse middenvelder staat al langer op de radar van de Great Old, dat een huurdeal met optie tot aankoop overweegt.

Antwerp onderhoudt momenteel uitstekende relaties met Boca Juniors, wat eerder al resulteerde bijna afgeronde transfer van Ayrton Costa. Club Brugge beschikt echter over een steviger financieel draagvlak, waardoor de Bruggelingen niet afhankelijk zijn van een huurconstructie.

Blauw-Zwart zou meteen voor een definitieve transfer kunnen gaan, wat Boca mogelijk meer aanspreekt. De komende weken beloven cruciaal te worden in de strijd om Benitez.

Antwerp vertrouwt op zijn connecties met Boca, terwijl Club Brugge met een krachtig bod de Argentijnse topclub kan overtuigen.

Benitez maakt furore bij Boca Juniors B

Mauricio Benitez wordt in Argentinië gezien als een groot talent, al heeft hij zijn definitieve doorbraak bij Boca Juniors nog niet kunnen forceren.

In 2023 maakte hij indruk in de Copa Libertadores U20 – de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de UEFA Youth League – waarin hij met zijn ploeg de finale bereikte en uiteindelijk de trofee omhoog mocht houden.

 Zijn sterke prestaties in dat toernooi leverden hem begin 2024 een debuut op in de hoofdmacht van Boca. Hoewel Benitez enkele keren in de basis mocht starten, kwam zijn speeltijd de laatste maanden vooral bij de tweede ploeg.

Dat heeft de interesse van Europese clubs niet doen afnemen. Zowel Club Brugge als Antwerp FC zien in de 20-jarige middenvelder een interessante optie voor de toekomst en hopen hem te overtuigen van een overstap naar de Jupiler Pro League.

Voor Benitez zelf lijkt een avontuur in België aantrekkelijk.

De 'nieuwe Riquelme' van Boca Juniors

De 1,85 meter lange Mauricio Benitez is een technisch verfijnde centrale middenvelder met een sterk spelinzicht en uitstekend anticipatievermogen.

Zijn creatieve ingesteldheid, fluwelen traptechniek en infiltrerende loopacties maken hem een veelzijdige speler die zowel in de opbouw als in de laatste fase van een aanval zijn stempel kan drukken.

Binnen Boca Juniors werd hij niet voor niets “Román” genoemd, een verwijzing naar clublegende Juan Román Riquelme, wiens elegante speelstijl Benitez in zekere zin weerspiegelt.

Hoewel hij doorgaans als centrale middenvelder opereert, is hij flexibel genoeg om ook op de flanken uit de voeten te kunnen. Die veelzijdigheid maakt hem extra interessant voor zowel Antwerp FC als Club Brugge, die hem elk op een andere manier in hun ploeg zouden kunnen inpassen.

Wie moet Benitez halen?

Meest recent

Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

215
215
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp verrast met vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

113
113
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

409
409
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

37
37
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

203
203
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

31
31
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

416
416
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

80
80
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

58
58
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

57
57
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

69
69
'Dilemma voor Standard na plotse transferaanbieding'

Standard is na drie speeldagen nog ongeslagen, al zullen ze in Luik wellicht gehoopt hebben op meer ...

217
217
'Man City plant enorme transferbom met De Jong'

Er viel deze zomer al heel wat transfervuurwerk te noteren in de Premier League en dat lijkt nog ...

186
186
'Arsenal zet ook Rode Duivel nog op verlanglijst'

Arsenal heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Zowel in de Community Shield tegen Manchester City ...

112
112
'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

597
597
Amorim verrast met rollen voor Moreira en Saelemaekers

AC Milan is afgelopen weekend zijn seizoen goed begonnen. De Rossoneri pakte in hun ...

103
103
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

180
180
Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

99
99
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

644
644
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

458
458
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

118
118
Trossard en Besiktas briesen na schandalige klap

Afgelopen weekend werd in de Turkse competitie de tweede speeldag afgewerkt en die werd voor de Rode ...

126
126
'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

512
512
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

709
709

Meer sportnieuws