'AA Gent all-in voor spits: nieuwe recordtransfer op til?'

1023 stemmen
'AA Gent all-in voor spits: nieuwe recordtransfer op til?'

AA Gent begon het nieuwe jaar met een brilscore tegen Dender. Het onderstreept nogmaals de dringende nood aan offensieve versterking in de Planet Group Arena, waar door de blessure van Max Dean vooral een spits met stip bovenaan de verlanglijst staat. Om die vacature te vullen zouden de Buffalo's wel eens diep in de buidel kunnen tasten.

Diep in de punt is Andri Gudjohnsen momenteel de enige optie voor Wouter Vrancken, maar met drie goals en twee assists in 30 matchen weegt de 22-jarige IJslander voorlopig te licht. Zondag moest hij in de tweede helft plaatsruimen voor Franck Surdez, waardoor Omri Gandelman bij gebrek aan alternatieven zowaar voorin ging postvatten. En dus verwelkomt Vrancken liever vandaag dan morgen een extra optie voorin.

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

AA Gent gaat voor Cruz

"Als je wil gaan voor de top zes, is een goede spits sowieso nog nodig", benadrukte hij nog eens na de wedstrijd. Hoewel de coach ook elders nog hoopt op vers bloed valt er voor Arnar Vidarsson en co dus geen tijd te verliezen. Alleen blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan. Eerder geraakte bekend dat Rwan Cruz het toptarget is. Aanvankelijk leek het bestuur nochtans de voorkeur te willen geven aan Dante Vanzeir.

Intussen blijkt iedereen evenwel toch overtuigd dat de 23-jarige Braziliaan van Ludogorets als gegoten past in het gewenste profiel. Zijn prijskaartje dreigt echter roet in het eten te gooien. Het Nieuwsblad bevestigt dat Cruz wel de voorkeurspiste vormt, maar dat het niet zo evident wordt om hem los te weken uit Bulgarije. "Cruz blijkt een moeilijk dossier, niet alleen omdat het rijke Ludogorets fors durft door te vragen", klinkt het.

Prijskaartje: 8 miljoen

"Voorlopig wil de Bulgaarse kampioen niet meewerken aan een transfer. Liever zou het de Braziliaanse aanvaller pas in de zomer van de hand doen. AA Gent bekijkt de opties", aldus de krant, die zich bovendien afvraagt in welke mate hij meteen inzetbaar zou zijn en of Vrancken zijn wens dus ingewilligd wordt. Ook volgens Het Laatste Nieuws is dat wel de bedoeling. "AA Gent laat Cruz niet los als ideale vervanger voor Dean."

"Alleen geeft de Bulgaarse topclub aan zijn topschutter niet te willen verkopen deze winter. Bijgevolg ligt de vraagprijs hoog: zo'n 8 miljoen euro. Te duur voor Gent, al geloven de Buffalo's dat er nog onderhandelingsmarge is. Cruz blijft hun prioriteit, al wordt er ook gekeken naar andere opties", luidt het daar. Mochten ze de gok toch durven wagen wordt  Momodou Sonko, die zeven miljoen kostte, onttroond als recordaankoop.

AA Gent moet vol gaan voor Cruz

Meest recent

Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

7
7
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

16
16
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

143
143
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

27
27
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

21
21
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

52
52
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

96
96
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

173
173
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

708
708
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

135
135
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

216
216
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

179
179
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

157
157
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

273
273
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

43
43
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

49
49
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

184
184
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

522
522
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

258
258
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

241
241
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

143
143
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

93
93
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

478
478
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

350
350
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

156
156

Meer sportnieuws