'AA Gent all-in voor spits: nieuwe recordtransfer op til?'

1023 stemmen
'AA Gent all-in voor spits: nieuwe recordtransfer op til?'

AA Gent begon het nieuwe jaar met een brilscore tegen Dender. Het onderstreept nogmaals de dringende nood aan offensieve versterking in de Planet Group Arena, waar door de blessure van Max Dean vooral een spits met stip bovenaan de verlanglijst staat. Om die vacature te vullen zouden de Buffalo's wel eens diep in de buidel kunnen tasten.

Diep in de punt is Andri Gudjohnsen momenteel de enige optie voor Wouter Vrancken, maar met drie goals en twee assists in 30 matchen weegt de 22-jarige IJslander voorlopig te licht. Zondag moest hij in de tweede helft plaatsruimen voor Franck Surdez, waardoor Omri Gandelman bij gebrek aan alternatieven zowaar voorin ging postvatten. En dus verwelkomt Vrancken liever vandaag dan morgen een extra optie voorin.

LEES OOK: KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

AA Gent gaat voor Cruz

"Als je wil gaan voor de top zes, is een goede spits sowieso nog nodig", benadrukte hij nog eens na de wedstrijd. Hoewel de coach ook elders nog hoopt op vers bloed valt er voor Arnar Vidarsson en co dus geen tijd te verliezen. Alleen blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan. Eerder geraakte bekend dat Rwan Cruz het toptarget is. Aanvankelijk leek het bestuur nochtans de voorkeur te willen geven aan Dante Vanzeir.

Intussen blijkt iedereen evenwel toch overtuigd dat de 23-jarige Braziliaan van Ludogorets als gegoten past in het gewenste profiel. Zijn prijskaartje dreigt echter roet in het eten te gooien. Het Nieuwsblad bevestigt dat Cruz wel de voorkeurspiste vormt, maar dat het niet zo evident wordt om hem los te weken uit Bulgarije. "Cruz blijkt een moeilijk dossier, niet alleen omdat het rijke Ludogorets fors durft door te vragen", klinkt het.

Prijskaartje: 8 miljoen

"Voorlopig wil de Bulgaarse kampioen niet meewerken aan een transfer. Liever zou het de Braziliaanse aanvaller pas in de zomer van de hand doen. AA Gent bekijkt de opties", aldus de krant, die zich bovendien afvraagt in welke mate hij meteen inzetbaar zou zijn en of Vrancken zijn wens dus ingewilligd wordt. Ook volgens Het Laatste Nieuws is dat wel de bedoeling. "AA Gent laat Cruz niet los als ideale vervanger voor Dean."

"Alleen geeft de Bulgaarse topclub aan zijn topschutter niet te willen verkopen deze winter. Bijgevolg ligt de vraagprijs hoog: zo'n 8 miljoen euro. Te duur voor Gent, al geloven de Buffalo's dat er nog onderhandelingsmarge is. Cruz blijft hun prioriteit, al wordt er ook gekeken naar andere opties", luidt het daar. Mochten ze de gok toch durven wagen wordt  Momodou Sonko, die zeven miljoen kostte, onttroond als recordaankoop.

AA Gent moet vol gaan voor Cruz

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

111
111
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

75
75
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

71
71
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

221
221
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

83
83
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

29
29
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

127
127
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

181
181
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

362
362
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

200
200
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

356
356
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

108
108
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

270
270
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

241
241
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

204
204
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

320
320
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1225
1225
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

276
276
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

130
130
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

352
352
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

85
85
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

351
351
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

304
304
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

356
356
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

332
332
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

214
214

Meer sportnieuws