'AA Gent all-in voor spits: nieuwe recordtransfer op til?'

door
'AA Gent all-in voor spits: nieuwe recordtransfer op til?'

AA Gent begon het nieuwe jaar met een brilscore tegen Dender. Het onderstreept nogmaals de dringende nood aan offensieve versterking in de Planet Group Arena, waar door de blessure van Max Dean vooral een spits met stip bovenaan de verlanglijst staat. Om die vacature te vullen zouden de Buffalo's wel eens diep in de buidel kunnen tasten.

Diep in de punt is Andri Gudjohnsen momenteel de enige optie voor Wouter Vrancken, maar met drie goals en twee assists in 30 matchen weegt de 22-jarige IJslander voorlopig te licht. Zondag moest hij in de tweede helft plaatsruimen voor Franck Surdez, waardoor Omri Gandelman bij gebrek aan alternatieven zowaar voorin ging postvatten. En dus verwelkomt Vrancken liever vandaag dan morgen een extra optie voorin.

LEES OOK: KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

AA Gent gaat voor Cruz

"Als je wil gaan voor de top zes, is een goede spits sowieso nog nodig", benadrukte hij nog eens na de wedstrijd. Hoewel de coach ook elders nog hoopt op vers bloed valt er voor Arnar Vidarsson en co dus geen tijd te verliezen. Alleen blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan. Eerder geraakte bekend dat Rwan Cruz het toptarget is. Aanvankelijk leek het bestuur nochtans de voorkeur te willen geven aan Dante Vanzeir.

Intussen blijkt iedereen evenwel toch overtuigd dat de 23-jarige Braziliaan van Ludogorets als gegoten past in het gewenste profiel. Zijn prijskaartje dreigt echter roet in het eten te gooien. Het Nieuwsblad bevestigt dat Cruz wel de voorkeurspiste vormt, maar dat het niet zo evident wordt om hem los te weken uit Bulgarije. "Cruz blijkt een moeilijk dossier, niet alleen omdat het rijke Ludogorets fors durft door te vragen", klinkt het.

Prijskaartje: 8 miljoen

"Voorlopig wil de Bulgaarse kampioen niet meewerken aan een transfer. Liever zou het de Braziliaanse aanvaller pas in de zomer van de hand doen. AA Gent bekijkt de opties", aldus de krant, die zich bovendien afvraagt in welke mate hij meteen inzetbaar zou zijn en of Vrancken zijn wens dus ingewilligd wordt. Ook volgens Het Laatste Nieuws is dat wel de bedoeling. "AA Gent laat Cruz niet los als ideale vervanger voor Dean."

"Alleen geeft de Bulgaarse topclub aan zijn topschutter niet te willen verkopen deze winter. Bijgevolg ligt de vraagprijs hoog: zo'n 8 miljoen euro. Te duur voor Gent, al geloven de Buffalo's dat er nog onderhandelingsmarge is. Cruz blijft hun prioriteit, al wordt er ook gekeken naar andere opties", luidt het daar. Mochten ze de gok toch durven wagen wordt  Momodou Sonko, die zeven miljoen kostte, onttroond als recordaankoop.

AA Gent moet vol gaan voor Cruz

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

20
20
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

22
22
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

41
41
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

24
24
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

23
23
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

118
118
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

52
52
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

166
166
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

559
559
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

240
240
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

193
193
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

95
95
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

106
106
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

61
61
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

107
107
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

713
713
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

190
190
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

325
325
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

680
680
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

99
99
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

148
148

Meer sportnieuws