'AA Gent all-in voor spits: nieuwe recordtransfer op til?'

door
'AA Gent all-in voor spits: nieuwe recordtransfer op til?'

AA Gent begon het nieuwe jaar met een brilscore tegen Dender. Het onderstreept nogmaals de dringende nood aan offensieve versterking in de Planet Group Arena, waar door de blessure van Max Dean vooral een spits met stip bovenaan de verlanglijst staat. Om die vacature te vullen zouden de Buffalo's wel eens diep in de buidel kunnen tasten.

Diep in de punt is Andri Gudjohnsen momenteel de enige optie voor Wouter Vrancken, maar met drie goals en twee assists in 30 matchen weegt de 22-jarige IJslander voorlopig te licht. Zondag moest hij in de tweede helft plaatsruimen voor Franck Surdez, waardoor Omri Gandelman bij gebrek aan alternatieven zowaar voorin ging postvatten. En dus verwelkomt Vrancken liever vandaag dan morgen een extra optie voorin.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

AA Gent gaat voor Cruz

"Als je wil gaan voor de top zes, is een goede spits sowieso nog nodig", benadrukte hij nog eens na de wedstrijd. Hoewel de coach ook elders nog hoopt op vers bloed valt er voor Arnar Vidarsson en co dus geen tijd te verliezen. Alleen blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan. Eerder geraakte bekend dat Rwan Cruz het toptarget is. Aanvankelijk leek het bestuur nochtans de voorkeur te willen geven aan Dante Vanzeir.

Intussen blijkt iedereen evenwel toch overtuigd dat de 23-jarige Braziliaan van Ludogorets als gegoten past in het gewenste profiel. Zijn prijskaartje dreigt echter roet in het eten te gooien. Het Nieuwsblad bevestigt dat Cruz wel de voorkeurspiste vormt, maar dat het niet zo evident wordt om hem los te weken uit Bulgarije. "Cruz blijkt een moeilijk dossier, niet alleen omdat het rijke Ludogorets fors durft door te vragen", klinkt het.

Prijskaartje: 8 miljoen

"Voorlopig wil de Bulgaarse kampioen niet meewerken aan een transfer. Liever zou het de Braziliaanse aanvaller pas in de zomer van de hand doen. AA Gent bekijkt de opties", aldus de krant, die zich bovendien afvraagt in welke mate hij meteen inzetbaar zou zijn en of Vrancken zijn wens dus ingewilligd wordt. Ook volgens Het Laatste Nieuws is dat wel de bedoeling. "AA Gent laat Cruz niet los als ideale vervanger voor Dean."

"Alleen geeft de Bulgaarse topclub aan zijn topschutter niet te willen verkopen deze winter. Bijgevolg ligt de vraagprijs hoog: zo'n 8 miljoen euro. Te duur voor Gent, al geloven de Buffalo's dat er nog onderhandelingsmarge is. Cruz blijft hun prioriteit, al wordt er ook gekeken naar andere opties", luidt het daar. Mochten ze de gok toch durven wagen wordt  Momodou Sonko, die zeven miljoen kostte, onttroond als recordaankoop.

AA Gent moet vol gaan voor Cruz

Meest recent

'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

18
18
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

210
210
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

162
162
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

75
75
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

521
521
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

133
133
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

171
171
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

161
161
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

147
147
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

352
352
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

25
25
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

206
206
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

68
68
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

439
439
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

229
229
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

135
135
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

268
268
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

1044
1044
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

99
99
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

965
965
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

132
132
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

564
564
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

772
772
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

886
886

Meer sportnieuws