'AA Gent all-in voor spits: nieuwe recordtransfer op til?'

door
'AA Gent all-in voor spits: nieuwe recordtransfer op til?'

AA Gent begon het nieuwe jaar met een brilscore tegen Dender. Het onderstreept nogmaals de dringende nood aan offensieve versterking in de Planet Group Arena, waar door de blessure van Max Dean vooral een spits met stip bovenaan de verlanglijst staat. Om die vacature te vullen zouden de Buffalo's wel eens diep in de buidel kunnen tasten.

Diep in de punt is Andri Gudjohnsen momenteel de enige optie voor Wouter Vrancken, maar met drie goals en twee assists in 30 matchen weegt de 22-jarige IJslander voorlopig te licht. Zondag moest hij in de tweede helft plaatsruimen voor Franck Surdez, waardoor Omri Gandelman bij gebrek aan alternatieven zowaar voorin ging postvatten. En dus verwelkomt Vrancken liever vandaag dan morgen een extra optie voorin.

LEES OOK: Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

AA Gent gaat voor Cruz

"Als je wil gaan voor de top zes, is een goede spits sowieso nog nodig", benadrukte hij nog eens na de wedstrijd. Hoewel de coach ook elders nog hoopt op vers bloed valt er voor Arnar Vidarsson en co dus geen tijd te verliezen. Alleen blijkt dat eenvoudiger gezegd dan gedaan. Eerder geraakte bekend dat Rwan Cruz het toptarget is. Aanvankelijk leek het bestuur nochtans de voorkeur te willen geven aan Dante Vanzeir.

Intussen blijkt iedereen evenwel toch overtuigd dat de 23-jarige Braziliaan van Ludogorets als gegoten past in het gewenste profiel. Zijn prijskaartje dreigt echter roet in het eten te gooien. Het Nieuwsblad bevestigt dat Cruz wel de voorkeurspiste vormt, maar dat het niet zo evident wordt om hem los te weken uit Bulgarije. "Cruz blijkt een moeilijk dossier, niet alleen omdat het rijke Ludogorets fors durft door te vragen", klinkt het.

Prijskaartje: 8 miljoen

"Voorlopig wil de Bulgaarse kampioen niet meewerken aan een transfer. Liever zou het de Braziliaanse aanvaller pas in de zomer van de hand doen. AA Gent bekijkt de opties", aldus de krant, die zich bovendien afvraagt in welke mate hij meteen inzetbaar zou zijn en of Vrancken zijn wens dus ingewilligd wordt. Ook volgens Het Laatste Nieuws is dat wel de bedoeling. "AA Gent laat Cruz niet los als ideale vervanger voor Dean."

"Alleen geeft de Bulgaarse topclub aan zijn topschutter niet te willen verkopen deze winter. Bijgevolg ligt de vraagprijs hoog: zo'n 8 miljoen euro. Te duur voor Gent, al geloven de Buffalo's dat er nog onderhandelingsmarge is. Cruz blijft hun prioriteit, al wordt er ook gekeken naar andere opties", luidt het daar. Mochten ze de gok toch durven wagen wordt  Momodou Sonko, die zeven miljoen kostte, onttroond als recordaankoop.

AA Gent moet vol gaan voor Cruz

Meest recent

Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

16
16
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

12
12
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

48
48
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

270
270
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

160
160
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

53
53
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

89
89
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

274
274
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

54
54
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

28
28
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

15
15
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

151
151
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

173
173
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

144
144
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

833
833
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

161
161
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

46
46
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

130
130
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

361
361
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

257
257
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

38
38
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

606
606
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

682
682
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

198
198
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

385
385

Meer sportnieuws