Barça flikt het weer, Laporta meldt miraculeuze ommekeer

door
Barça flikt het weer, Laporta meldt miraculeuze ommekeer

FC Barcelona leek op weg naar een fiasco in verband met de inschrijvingen van Dani Olmo en Pau Victor. Als bij wonder voldoet Barça plots weer aan de financiële regels. Joan Laporta gaf een persconferentie met het heuglijke nieuws.

Laporta kwam zwaar onder vuur door de situatie met Olmo en Victor. Voor de Spaanse Kroaat werd erg veel geld op tafel gezwierd en er werd gevreesd dat hij niet meer zou mogen uitkomen voor Barça. De preses van de Catalaanse club zorgde echter voor een ongeziene ommekeer.

LEES OOK: Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

Speciale regel

FC Barcelona mag Olmo en Pau Victor alsnog inschrijven door een speciale regel in La Liga. De club genereerde evenveel inkomsten als uitgaven. "We voldoen weer aan de 1:1 regel en kunnen spelers, zoals Olmo en Víctor, nu weer via de normale procedure contracteren in inschrijven”, klinkt het opgelucht bij Laporta.

De voorzitter van de club lag zwaar onder vuur na de perikelen van de afgelopen weken. Toch lijkt hij nog grootse plannen in gedachten te hebben met FC Barcelona. "Blijf in ons geloven, want er komen geweldige momenten en veel successen aan", aldus Laporta. Deze crisis werd alvast miraculeus afgewend.

Hoe geregeld?

FC Barcelona heeft zich in de naad gewerkt om de inkomsten gelijk te trekken aan de uitgaven. Zo werd er een miljoenendeal met Nike gesloten. Daarmee kwam meteen 300 miljoen euro in het laatje. Ook werden er VIP-plaatsen verkocht in het vernieuwde Camp Nou.

Daardoor zijn de financiën weer op orde in Catalonië. Ook sportief gaat het goed voor FC Barcelona. Hansi Flick en consorten zetten Real Madrid en Thibaut Courtois met 5-2 opzij in de Spaanse Supercoppa. De Catalanen pakten zo een prijs voor de neus van de eeuwige rivaal. Kunnen ze die lijn ook doortrekken in de Spaanse competitie?

Vind jij het beleid van FC Barcelona onverantwoord?

Meest recent

Smets verklaart: geen Wolfsburg, wél KRC Genk

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

15
15
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

84
84
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

90
90
Janssen ziet nieuwe diamant bij Antwerp: "Zit toekomst in"

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

40
40
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

73
73
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

28
28
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

41
41
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

310
310
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

54
54
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

31
31
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

228
228
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

141
141
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

126
126
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

371
371
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

520
520
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

40
40
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

335
335
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

117
117
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1150
1150
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

63
63
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

119
119
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

198
198
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

37
37
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

212
212
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

143
143

Meer sportnieuws