Barça flikt het weer, Laporta meldt miraculeuze ommekeer

door
Barça flikt het weer, Laporta meldt miraculeuze ommekeer

FC Barcelona leek op weg naar een fiasco in verband met de inschrijvingen van Dani Olmo en Pau Victor. Als bij wonder voldoet Barça plots weer aan de financiële regels. Joan Laporta gaf een persconferentie met het heuglijke nieuws.

Laporta kwam zwaar onder vuur door de situatie met Olmo en Victor. Voor de Spaanse Kroaat werd erg veel geld op tafel gezwierd en er werd gevreesd dat hij niet meer zou mogen uitkomen voor Barça. De preses van de Catalaanse club zorgde echter voor een ongeziene ommekeer.

LEES OOK: 'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

Speciale regel

FC Barcelona mag Olmo en Pau Victor alsnog inschrijven door een speciale regel in La Liga. De club genereerde evenveel inkomsten als uitgaven. "We voldoen weer aan de 1:1 regel en kunnen spelers, zoals Olmo en Víctor, nu weer via de normale procedure contracteren in inschrijven”, klinkt het opgelucht bij Laporta.

De voorzitter van de club lag zwaar onder vuur na de perikelen van de afgelopen weken. Toch lijkt hij nog grootse plannen in gedachten te hebben met FC Barcelona. "Blijf in ons geloven, want er komen geweldige momenten en veel successen aan", aldus Laporta. Deze crisis werd alvast miraculeus afgewend.

Hoe geregeld?

FC Barcelona heeft zich in de naad gewerkt om de inkomsten gelijk te trekken aan de uitgaven. Zo werd er een miljoenendeal met Nike gesloten. Daarmee kwam meteen 300 miljoen euro in het laatje. Ook werden er VIP-plaatsen verkocht in het vernieuwde Camp Nou.

Daardoor zijn de financiën weer op orde in Catalonië. Ook sportief gaat het goed voor FC Barcelona. Hansi Flick en consorten zetten Real Madrid en Thibaut Courtois met 5-2 opzij in de Spaanse Supercoppa. De Catalanen pakten zo een prijs voor de neus van de eeuwige rivaal. Kunnen ze die lijn ook doortrekken in de Spaanse competitie?

Vind jij het beleid van FC Barcelona onverantwoord?

Meest recent

Leko kruist vingers: cruciale update bij Club Brugge

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

6
6
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

100
100
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

15
15
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

167
167
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

132
132
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

332
332
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

71
71
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

600
600
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1052
1052
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

326
326
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

283
283
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

280
280
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

452
452
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

474
474
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

219
219
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

363
363
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

99
99
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

223
223
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

978
978
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

224
224
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

48
48
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

355
355
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

320
320
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

184
184

Meer sportnieuws