Barça flikt het weer, Laporta meldt miraculeuze ommekeer

door
Barça flikt het weer, Laporta meldt miraculeuze ommekeer

FC Barcelona leek op weg naar een fiasco in verband met de inschrijvingen van Dani Olmo en Pau Victor. Als bij wonder voldoet Barça plots weer aan de financiële regels. Joan Laporta gaf een persconferentie met het heuglijke nieuws.

Laporta kwam zwaar onder vuur door de situatie met Olmo en Victor. Voor de Spaanse Kroaat werd erg veel geld op tafel gezwierd en er werd gevreesd dat hij niet meer zou mogen uitkomen voor Barça. De preses van de Catalaanse club zorgde echter voor een ongeziene ommekeer.

LEES OOK: 'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

Speciale regel

FC Barcelona mag Olmo en Pau Victor alsnog inschrijven door een speciale regel in La Liga. De club genereerde evenveel inkomsten als uitgaven. "We voldoen weer aan de 1:1 regel en kunnen spelers, zoals Olmo en Víctor, nu weer via de normale procedure contracteren in inschrijven”, klinkt het opgelucht bij Laporta.

De voorzitter van de club lag zwaar onder vuur na de perikelen van de afgelopen weken. Toch lijkt hij nog grootse plannen in gedachten te hebben met FC Barcelona. "Blijf in ons geloven, want er komen geweldige momenten en veel successen aan", aldus Laporta. Deze crisis werd alvast miraculeus afgewend.

Hoe geregeld?

FC Barcelona heeft zich in de naad gewerkt om de inkomsten gelijk te trekken aan de uitgaven. Zo werd er een miljoenendeal met Nike gesloten. Daarmee kwam meteen 300 miljoen euro in het laatje. Ook werden er VIP-plaatsen verkocht in het vernieuwde Camp Nou.

Daardoor zijn de financiën weer op orde in Catalonië. Ook sportief gaat het goed voor FC Barcelona. Hansi Flick en consorten zetten Real Madrid en Thibaut Courtois met 5-2 opzij in de Spaanse Supercoppa. De Catalanen pakten zo een prijs voor de neus van de eeuwige rivaal. Kunnen ze die lijn ook doortrekken in de Spaanse competitie?

Vind jij het beleid van FC Barcelona onverantwoord?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

134
134
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

42
42
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

126
126
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

53
53
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

619
619
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

643
643
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

238
238
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

154
154
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

57
57
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

189
189
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

122
122
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

386
386
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

189
189
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

177
177
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

73
73
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

117
117
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

283
283
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

202
202
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

68
68
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

134
134
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

509
509
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

113
113
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

752
752

Meer sportnieuws