Barça flikt het weer, Laporta meldt miraculeuze ommekeer

226
Barça flikt het weer, Laporta meldt miraculeuze ommekeer

FC Barcelona leek op weg naar een fiasco in verband met de inschrijvingen van Dani Olmo en Pau Victor. Als bij wonder voldoet Barça plots weer aan de financiële regels. Joan Laporta gaf een persconferentie met het heuglijke nieuws.

Laporta kwam zwaar onder vuur door de situatie met Olmo en Victor. Voor de Spaanse Kroaat werd erg veel geld op tafel gezwierd en er werd gevreesd dat hij niet meer zou mogen uitkomen voor Barça. De preses van de Catalaanse club zorgde echter voor een ongeziene ommekeer.

LEES OOK: ‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Speciale regel

FC Barcelona mag Olmo en Pau Victor alsnog inschrijven door een speciale regel in La Liga. De club genereerde evenveel inkomsten als uitgaven. "We voldoen weer aan de 1:1 regel en kunnen spelers, zoals Olmo en Víctor, nu weer via de normale procedure contracteren in inschrijven”, klinkt het opgelucht bij Laporta.

De voorzitter van de club lag zwaar onder vuur na de perikelen van de afgelopen weken. Toch lijkt hij nog grootse plannen in gedachten te hebben met FC Barcelona. "Blijf in ons geloven, want er komen geweldige momenten en veel successen aan", aldus Laporta. Deze crisis werd alvast miraculeus afgewend.

Hoe geregeld?

FC Barcelona heeft zich in de naad gewerkt om de inkomsten gelijk te trekken aan de uitgaven. Zo werd er een miljoenendeal met Nike gesloten. Daarmee kwam meteen 300 miljoen euro in het laatje. Ook werden er VIP-plaatsen verkocht in het vernieuwde Camp Nou.

Daardoor zijn de financiën weer op orde in Catalonië. Ook sportief gaat het goed voor FC Barcelona. Hansi Flick en consorten zetten Real Madrid en Thibaut Courtois met 5-2 opzij in de Spaanse Supercoppa. De Catalanen pakten zo een prijs voor de neus van de eeuwige rivaal. Kunnen ze die lijn ook doortrekken in de Spaanse competitie?

Vind jij het beleid van FC Barcelona onverantwoord?

Meest recent

Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

9
9
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

7
7
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

36
36
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

66
66
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

86
86
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

198
198
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

208
208
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

101
101
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

113
113
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

194
194
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

161
161
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

235
235
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

294
294
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

194
194
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

223
223
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

104
104
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

88
88
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

241
241
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

48
48
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

135
135
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

234
234
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

923
923
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

107
107
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

183
183
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

211
211

Meer sportnieuws