Albert roept schande uit: “Dat hij nog geen Rode Duivel is…”

919 stemmen
Albert roept schande uit: “Dat hij nog geen Rode Duivel is…”

Charles Vanhoutte was te gast in het Waalse voetbalprogramma, La Tribune, de tegenhanger van Extra Time. De middenvelder van Union SG sprak er over zijn transfer én de Belgische nationale ploeg.

Vanhoutte maakte de overstap van Cercle Brugge naar Union SG en is in Brussel één van de dragende krachten. Toch zat een selectie bij de Rode Duivels er nog niet in. Sterker nog, Vanhoutte haalde nooit de preselecties.

LEES OOK: Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Schandalig

Oud-bondscoach Marc Wilmots was erg lovend over Vanhoutte en begreep niet dat hij nog niet werd geselecteerd voor de Rode Duivels. "Hij is de centrale as van Union SG. Hij dicteert het tempo, drukt vooruit... Hij verdient het om geselecteerd te worden voor de nationale ploeg", aldus Wilmots.

Ook Philippe Albert schoof Vanhoutte naar voren en sprak zelfs schande uit richting bondscoach Domenico Tedesco. "Hij is een rolmodel voor iedereen. Hij heeft een voorbeeldige mentaliteit op het veld. Ik heb veel respect voor degenen die van ver beginnen en het hoogste niveau bereiken. Voor mij is het schandalig dat hij nog niet geselecteerd is voor de Rode Duivels."

Niet eerlijk

Vanhoutte bleef echter met de voetjes op de grond en gaf aan eerst toe te werken naar een preselectie. De middenvelder vond wel dat Union SG minderwaardig wordt bekeken met het oog op de Belgische nationale ploeg. "Ik ga proberen om eerst in de voorselectie te zitten, dat is de eerste stap. Dan zien we wel... Ik denk dat Union SG niet dezelfde waarde heeft als de andere clubs.”

Vind jij dat Charles Vanhoutte een selectie bij de Rode Duivels verdient?

Meest recent

België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

43
43
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

221
221
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

56
56
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

55
55
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

188
188
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

69
69
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

24
24
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

58
58
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

141
141
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

289
289
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

29
29
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

191
191
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

38
38
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

362
362
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

497
497
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

392
392
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

726
726
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

262
262
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

372
372
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

178
178
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

613
613
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

669
669
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

465
465
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

706
706

Meer sportnieuws