Albert roept schande uit: “Dat hij nog geen Rode Duivel is…”

door
Albert roept schande uit: “Dat hij nog geen Rode Duivel is…”

Charles Vanhoutte was te gast in het Waalse voetbalprogramma, La Tribune, de tegenhanger van Extra Time. De middenvelder van Union SG sprak er over zijn transfer én de Belgische nationale ploeg.

Vanhoutte maakte de overstap van Cercle Brugge naar Union SG en is in Brussel één van de dragende krachten. Toch zat een selectie bij de Rode Duivels er nog niet in. Sterker nog, Vanhoutte haalde nooit de preselecties.

LEES OOK: Albert ziet iets bij Anderlecht wat niémand verwachtte

Schandalig

Oud-bondscoach Marc Wilmots was erg lovend over Vanhoutte en begreep niet dat hij nog niet werd geselecteerd voor de Rode Duivels. "Hij is de centrale as van Union SG. Hij dicteert het tempo, drukt vooruit... Hij verdient het om geselecteerd te worden voor de nationale ploeg", aldus Wilmots.

Ook Philippe Albert schoof Vanhoutte naar voren en sprak zelfs schande uit richting bondscoach Domenico Tedesco. "Hij is een rolmodel voor iedereen. Hij heeft een voorbeeldige mentaliteit op het veld. Ik heb veel respect voor degenen die van ver beginnen en het hoogste niveau bereiken. Voor mij is het schandalig dat hij nog niet geselecteerd is voor de Rode Duivels."

Niet eerlijk

Vanhoutte bleef echter met de voetjes op de grond en gaf aan eerst toe te werken naar een preselectie. De middenvelder vond wel dat Union SG minderwaardig wordt bekeken met het oog op de Belgische nationale ploeg. "Ik ga proberen om eerst in de voorselectie te zitten, dat is de eerste stap. Dan zien we wel... Ik denk dat Union SG niet dezelfde waarde heeft als de andere clubs.”

Vind jij dat Charles Vanhoutte een selectie bij de Rode Duivels verdient?

Meest recent

Johan Derksen incasseert mokerslag in zaak-Borsato

De ontuchtzaak tegen Marco Borsato blijft de gemoederen bezighouden, niet alleen vanwege de ...

159
159
Eerlijke Vanaken geeft verrassende uitleg na VAR-spektakel

Ei zo na zorgde Club voor een nog grotere stunt in de Champions League. De ploeg van Nicky Hayen ...

238
238
Doku schittert weer bij City, De Ketelaere baalt en viert

Het was een avond vol spektakel in de Champions League, met verrassingen, sensatie en drama op ...

36
36
Club laat Barcelona sidderen: VAR verpest totale extase

Club Brugge leverde een weergaloze prestatie af tegen FC Barcelona en bezorgde Jan Breydel een avond ...

246
246
Celine Van Ouytsel onthutst: "Ik ben er ingetrapt"

De Vlaamse showbizzwereld gonst van de geruchten en warme gevoelens: Celine Van Ouytsel en Metejoor ...

42
42
X gaat los op stuntend Club: 'Bedankt Ajax voor altijd!'

Jan Breydel kolkt van enthousiasme: Club Brugge staat halfweg verrassend op voorsprong tegen FC ...

89
89
Smets geeft verklaring voor metamorfose Genkse defensie

KRC Genk kende dit seizoen een zeer moeizame start, zeker in de competitie. De resultaten vielen ...

47
47
Club zorgt voor sensatie: één speler bewijst ieders ongelijk

Club Brugge kreeg twee weken geleden nog een pandoering van Bayern München, maar wil nu wel ...

141
141
Club en Anderlecht aangepakt: "Dan heb je niet goed gewerkt"

De voorbije jaren wisten Club Brugge en Anderlecht heel wat talent op te leiden. Ze lieten echter ...

110
110
Qarabag en Pafos zorgen voor enorme stunts in CL

De eerste twee wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben meteen sensatie ...

49
49
Tragedie net vermeden: bus met Barça-fans in vlammen op

Het Jan Breydelstadion maakt zich op voor een droomaffiche, want om 21u krijgt Club Brugge in de ...

67
67
Straks twee wereldkampioenen in basiself Anderlecht?

Anderlecht beleeft weer een wisselvallig seizoen. Het staat wel nog derde in het klassement, maar ...

162
162
11 namen: Club start met Onyedika, geen Lewandowski

Club Brugge staat om 21u alweer voor een topaffiche in de Champions League. Twee weken geleden kreeg ...

68
68
Fink verbaast met keuze voor belangrijke Europese clash

De resultaten lijken de laatste weken in stijgende lijn te gaan bij KRC Genk. Sinds de verrassende ...

229
229
Het stopt maar niet: Lavia slikt alwéér pijnlijke domper

De weelde lijkt de komende jaren groot te gaan worden op het middenveld bij de Rode Duivels. Er ...

89
89
Saelemaekers spreekt duidelijke taal over toekomst

Vorig seizoen werd voor AC Milan een jaar om snel te vergeten, maar in deze jaargang lijken ze weer ...

45
45
'Anderlecht baalt na drastische beslissing van fans'

Anderlecht leek alweer op de rand van een crisis te staan, maar herpakte zich vorig weekend met een ...

226
226
Horror in Camp Nou: 'Vrees voor uitbraak ernstige ziekte'

Vlak voor de confrontatie met Club Brugge kwam er vandaag alarmerend nieuws vanuit Spanje. Daar is ...

126
126
'Mokerslag Kompany: Real overtuigt sterkhouder Bayern'

Bayern München blijft dit seizoen maar razen. Dinsdag sloot het ook zijn zestiende wedstrijd ...

185
185
Lammens kraakt nu al: heel Engeland ruikt bloed

Na een droomstart voelt Senne Lammens voor het eerst de echte Man United-druk. Een moment tegen ...

345
345
'Antwerp hakt knoop door over ontslag Wils'

Het is dezer dagen volop crisis bij Antwerp, dat al sinds eind augustus geen wedstrijd meer gewonnen ...

478
478
Nu nog Club 1: NXT pakt uit met enorme stunt tegen Barça

Club Brugge droomt stilletjes van een stunt tegen FC Barcelona, straks om 21u in de Champions ...

266
266
'Knaltransfer Ordoñez krijgt vorm: deze club in pole'

Vorige zomer incasseerde Club Brugge nog 80 miljoen euro met de verkoop van spelers en in de komende ...

222
222
Degryse blikt vooruit: ligt hier dé kans voor Club tegen Barça?

Club Brugge speelt vanavond om 21u tegen FC Barcelona in de Champions League. Blauw-Zwart hoopt op ...

52
52
Duivels én Flames in het nieuw: dit zijn de knappe shirts

De Red Flames komen uit een enorme ontgoocheling nadat ze door Ierland uit de A-divisie van de ...

60
60

Meer sportnieuws