Albert roept schande uit: “Dat hij nog geen Rode Duivel is…”

919 stemmen
Albert roept schande uit: “Dat hij nog geen Rode Duivel is…”

Charles Vanhoutte was te gast in het Waalse voetbalprogramma, La Tribune, de tegenhanger van Extra Time. De middenvelder van Union SG sprak er over zijn transfer én de Belgische nationale ploeg.

Vanhoutte maakte de overstap van Cercle Brugge naar Union SG en is in Brussel één van de dragende krachten. Toch zat een selectie bij de Rode Duivels er nog niet in. Sterker nog, Vanhoutte haalde nooit de preselecties.

LEES OOK: Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

Schandalig

Oud-bondscoach Marc Wilmots was erg lovend over Vanhoutte en begreep niet dat hij nog niet werd geselecteerd voor de Rode Duivels. "Hij is de centrale as van Union SG. Hij dicteert het tempo, drukt vooruit... Hij verdient het om geselecteerd te worden voor de nationale ploeg", aldus Wilmots.

Ook Philippe Albert schoof Vanhoutte naar voren en sprak zelfs schande uit richting bondscoach Domenico Tedesco. "Hij is een rolmodel voor iedereen. Hij heeft een voorbeeldige mentaliteit op het veld. Ik heb veel respect voor degenen die van ver beginnen en het hoogste niveau bereiken. Voor mij is het schandalig dat hij nog niet geselecteerd is voor de Rode Duivels."

Niet eerlijk

Vanhoutte bleef echter met de voetjes op de grond en gaf aan eerst toe te werken naar een preselectie. De middenvelder vond wel dat Union SG minderwaardig wordt bekeken met het oog op de Belgische nationale ploeg. "Ik ga proberen om eerst in de voorselectie te zitten, dat is de eerste stap. Dan zien we wel... Ik denk dat Union SG niet dezelfde waarde heeft als de andere clubs.”

Vind jij dat Charles Vanhoutte een selectie bij de Rode Duivels verdient?

Meest recent

'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

55
55
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

38
38
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

19
19
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

168
168
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

77
77
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

87
87
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

39
39
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

469
469
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

322
322
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

172
172
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

232
232
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

50
50
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

79
79
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

29
29
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

73
73
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

128
128
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

402
402
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

150
150
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

377
377
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

509
509
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

44
44
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1244
1244
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

43
43
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

134
134

Meer sportnieuws