Albert roept schande uit: “Dat hij nog geen Rode Duivel is…”

door
Albert roept schande uit: “Dat hij nog geen Rode Duivel is…”

Charles Vanhoutte was te gast in het Waalse voetbalprogramma, La Tribune, de tegenhanger van Extra Time. De middenvelder van Union SG sprak er over zijn transfer én de Belgische nationale ploeg.

Vanhoutte maakte de overstap van Cercle Brugge naar Union SG en is in Brussel één van de dragende krachten. Toch zat een selectie bij de Rode Duivels er nog niet in. Sterker nog, Vanhoutte haalde nooit de preselecties.

LEES OOK: Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Schandalig

Oud-bondscoach Marc Wilmots was erg lovend over Vanhoutte en begreep niet dat hij nog niet werd geselecteerd voor de Rode Duivels. "Hij is de centrale as van Union SG. Hij dicteert het tempo, drukt vooruit... Hij verdient het om geselecteerd te worden voor de nationale ploeg", aldus Wilmots.

Ook Philippe Albert schoof Vanhoutte naar voren en sprak zelfs schande uit richting bondscoach Domenico Tedesco. "Hij is een rolmodel voor iedereen. Hij heeft een voorbeeldige mentaliteit op het veld. Ik heb veel respect voor degenen die van ver beginnen en het hoogste niveau bereiken. Voor mij is het schandalig dat hij nog niet geselecteerd is voor de Rode Duivels."

Niet eerlijk

Vanhoutte bleef echter met de voetjes op de grond en gaf aan eerst toe te werken naar een preselectie. De middenvelder vond wel dat Union SG minderwaardig wordt bekeken met het oog op de Belgische nationale ploeg. "Ik ga proberen om eerst in de voorselectie te zitten, dat is de eerste stap. Dan zien we wel... Ik denk dat Union SG niet dezelfde waarde heeft als de andere clubs.”

Vind jij dat Charles Vanhoutte een selectie bij de Rode Duivels verdient?

Meest recent

Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

15
15
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

30
30
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

53
53
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

38
38
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

141
141
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

19
19
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

349
349
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

45
45
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

74
74
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

165
165
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

255
255
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

86
86
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

84
84
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

249
249
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

489
489
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

141
141
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

106
106
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

511
511
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

162
162
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

254
254
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

76
76
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

375
375
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

92
92

Meer sportnieuws