Smeekbede Pro League na invasie buitenlandse hooligans

188 stemmen
Smeekbede Pro League na invasie buitenlandse hooligans

Afgelopen speeldag ging het mis op de tribunes van Sporting Charleroi tegen Union SG en ook de derby tussen Beerschot en Royal Antwerp FC liep uit de hand. Volgens Het Laatste Nieuws was dat vooral te wijten aan buitenlandse hooligans. De Pro League zit met de handen in het haar.

De hooligans van Charleroi staken groene vuurpijlen af en behoren eigenlijk tot de harde kern van Preußen Münster, een club die een goede band heeft met de fans van Charleroi. Ook bij Antwerp waren er hooligans van het Nederlandse Willem II aanwezig, zij gooiden vuurwerk en bommetjes op de hoofdtribune.

LEES OOK: Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

Smeekbede Pro League

Niet enkel Belgische fans glippen soms door de mazen van het net, maar voor buitenlandse hooligans ligt dat een pak gemakkelijker. Ook al hebben zij een stadionverbod, dat wordt niet altijd doorgetrokken naar het buitenland. De focus in België ligt ook meer op hooligans uit eigen land. ‘Zij zakken af naar ons land omdat hooligans buiten de eigen landsgrenzen een pak meer speelruimte krijgen van de ordediensten’, klinkt het.

Bij Europese wedstrijden zijn er ook meer problemen met hooligans. Fans met een Belgisch stadionverbod kunnen nog steeds wedstrijden buiten België meemaken. De Pro League smeekt om hulp om een internationaal stadionverbod te realiseren. ‘Pro League-CEO Lorin Parys pleit al jaren voor een internationaal stadionverbod, maar vraagt daarvoor de politiek om hulp.’

Nog niets concreet

Voorlopig ligt nog niets concreet op tafel. ‘Vanuit Binnenlandse Zaken klinkt het dat er in het recente verleden wel degelijk gesprekken waren met Nederland en Luxemburg om zo’n uitwisseling van informatie op te starten. Maar tot dusver is er op wetgevend vlak nog niets concreets veranderd.’

Door de bivakmutsen is het ook onmogelijk om de relschoppers te identificeren. De stewards hebben niet de bevoegdheid om voor die reden in te grijpen terwijl de politie escalatie wil vermijden. Een interventie op basis van een bivakmuts is de ophef niet waard. Toch is identificatie van ideaal belang om toekomstige hooligans uit de stadions te weren.

Vind jij dat hooliganisme in de Belgische stadions harder moet worden aangepakt?

Meest recent

Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

9
9
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

141
141
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

86
86
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

68
68
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

148
148
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

79
79
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

377
377
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

219
219
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

240
240
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

140
140
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

904
904
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

162
162
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

88
88
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

45
45
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

150
150
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

154
154
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

976
976
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

310
310
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

958
958
'STVV strikt WK-ganger; KVM wil shoppen in eigen land'

Vrijdagavond gaat het seizoen 2026-2027 van start in de Jupiler Pro League. Maar aan de vooravond ...

275
275
Tzolis doet monden openvallen bij Arsenal: meteen nieuwe bijnaam

Christos Tzolis realiseerde in het tussenseizoen een absolute droomtransfer. De flankaanvaller ...

890
890
Lukaku weg bij Napoli: nu al terugkeer naar Anderlecht?

Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku op vertrekken staat bij SSC Napoli. Waar zijn ...

663
663
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

319
319
Club op voorhand al kampioen? Boeckx ziet twéé valkuilen

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur. Het belooft een interessante ...

956
956
Charleroi vangt vette jackpot; Standard blokt Lazio af

Het aftellen tot de start van het seizoen in de Jupiler Pro League is nu ook echt begonnen. Maar de ...

146
146

Meer sportnieuws