Smeekbede Pro League na invasie buitenlandse hooligans

door
Smeekbede Pro League na invasie buitenlandse hooligans

Afgelopen speeldag ging het mis op de tribunes van Sporting Charleroi tegen Union SG en ook de derby tussen Beerschot en Royal Antwerp FC liep uit de hand. Volgens Het Laatste Nieuws was dat vooral te wijten aan buitenlandse hooligans. De Pro League zit met de handen in het haar.

De hooligans van Charleroi staken groene vuurpijlen af en behoren eigenlijk tot de harde kern van Preußen Münster, een club die een goede band heeft met de fans van Charleroi. Ook bij Antwerp waren er hooligans van het Nederlandse Willem II aanwezig, zij gooiden vuurwerk en bommetjes op de hoofdtribune.

LEES OOK: DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Smeekbede Pro League

Niet enkel Belgische fans glippen soms door de mazen van het net, maar voor buitenlandse hooligans ligt dat een pak gemakkelijker. Ook al hebben zij een stadionverbod, dat wordt niet altijd doorgetrokken naar het buitenland. De focus in België ligt ook meer op hooligans uit eigen land. ‘Zij zakken af naar ons land omdat hooligans buiten de eigen landsgrenzen een pak meer speelruimte krijgen van de ordediensten’, klinkt het.

Bij Europese wedstrijden zijn er ook meer problemen met hooligans. Fans met een Belgisch stadionverbod kunnen nog steeds wedstrijden buiten België meemaken. De Pro League smeekt om hulp om een internationaal stadionverbod te realiseren. ‘Pro League-CEO Lorin Parys pleit al jaren voor een internationaal stadionverbod, maar vraagt daarvoor de politiek om hulp.’

Nog niets concreet

Voorlopig ligt nog niets concreet op tafel. ‘Vanuit Binnenlandse Zaken klinkt het dat er in het recente verleden wel degelijk gesprekken waren met Nederland en Luxemburg om zo’n uitwisseling van informatie op te starten. Maar tot dusver is er op wetgevend vlak nog niets concreets veranderd.’

Door de bivakmutsen is het ook onmogelijk om de relschoppers te identificeren. De stewards hebben niet de bevoegdheid om voor die reden in te grijpen terwijl de politie escalatie wil vermijden. Een interventie op basis van een bivakmuts is de ophef niet waard. Toch is identificatie van ideaal belang om toekomstige hooligans uit de stadions te weren.

Vind jij dat hooliganisme in de Belgische stadions harder moet worden aangepakt?

Meest recent

Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

1
1
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

120
120
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

27
27
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

292
292
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

149
149
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

208
208
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

185
185
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

162
162
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

24
24
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

327
327
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

342
342
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

77
77
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

186
186
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

44
44
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

89
89
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

331
331
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

792
792
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

349
349
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

931
931
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

98
98
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

310
310
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

461
461
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

69
69
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

288
288
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

51
51

Meer sportnieuws