Smeekbede Pro League na invasie buitenlandse hooligans

188 stemmen
Smeekbede Pro League na invasie buitenlandse hooligans

Afgelopen speeldag ging het mis op de tribunes van Sporting Charleroi tegen Union SG en ook de derby tussen Beerschot en Royal Antwerp FC liep uit de hand. Volgens Het Laatste Nieuws was dat vooral te wijten aan buitenlandse hooligans. De Pro League zit met de handen in het haar.

De hooligans van Charleroi staken groene vuurpijlen af en behoren eigenlijk tot de harde kern van Preußen Münster, een club die een goede band heeft met de fans van Charleroi. Ook bij Antwerp waren er hooligans van het Nederlandse Willem II aanwezig, zij gooiden vuurwerk en bommetjes op de hoofdtribune.

LEES OOK: Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Smeekbede Pro League

Niet enkel Belgische fans glippen soms door de mazen van het net, maar voor buitenlandse hooligans ligt dat een pak gemakkelijker. Ook al hebben zij een stadionverbod, dat wordt niet altijd doorgetrokken naar het buitenland. De focus in België ligt ook meer op hooligans uit eigen land. ‘Zij zakken af naar ons land omdat hooligans buiten de eigen landsgrenzen een pak meer speelruimte krijgen van de ordediensten’, klinkt het.

Bij Europese wedstrijden zijn er ook meer problemen met hooligans. Fans met een Belgisch stadionverbod kunnen nog steeds wedstrijden buiten België meemaken. De Pro League smeekt om hulp om een internationaal stadionverbod te realiseren. ‘Pro League-CEO Lorin Parys pleit al jaren voor een internationaal stadionverbod, maar vraagt daarvoor de politiek om hulp.’

Nog niets concreet

Voorlopig ligt nog niets concreet op tafel. ‘Vanuit Binnenlandse Zaken klinkt het dat er in het recente verleden wel degelijk gesprekken waren met Nederland en Luxemburg om zo’n uitwisseling van informatie op te starten. Maar tot dusver is er op wetgevend vlak nog niets concreets veranderd.’

Door de bivakmutsen is het ook onmogelijk om de relschoppers te identificeren. De stewards hebben niet de bevoegdheid om voor die reden in te grijpen terwijl de politie escalatie wil vermijden. Een interventie op basis van een bivakmuts is de ophef niet waard. Toch is identificatie van ideaal belang om toekomstige hooligans uit de stadions te weren.

Vind jij dat hooliganisme in de Belgische stadions harder moet worden aangepakt?

Meest recent

Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

302
302
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

62
62
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

35
35
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

53
53
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

48
48
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

7
7
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

60
60
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

173
173
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

76
76
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

275
275
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

81
81
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

117
117
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

482
482
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

158
158
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

55
55
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

305
305
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

230
230
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

122
122
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

176
176
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

451
451
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

80
80
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

545
545
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

125
125
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

317
317

Meer sportnieuws