Smeekbede Pro League na invasie buitenlandse hooligans

door
Smeekbede Pro League na invasie buitenlandse hooligans

Afgelopen speeldag ging het mis op de tribunes van Sporting Charleroi tegen Union SG en ook de derby tussen Beerschot en Royal Antwerp FC liep uit de hand. Volgens Het Laatste Nieuws was dat vooral te wijten aan buitenlandse hooligans. De Pro League zit met de handen in het haar.

De hooligans van Charleroi staken groene vuurpijlen af en behoren eigenlijk tot de harde kern van Preußen Münster, een club die een goede band heeft met de fans van Charleroi. Ook bij Antwerp waren er hooligans van het Nederlandse Willem II aanwezig, zij gooiden vuurwerk en bommetjes op de hoofdtribune.

LEES OOK: Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Smeekbede Pro League

Niet enkel Belgische fans glippen soms door de mazen van het net, maar voor buitenlandse hooligans ligt dat een pak gemakkelijker. Ook al hebben zij een stadionverbod, dat wordt niet altijd doorgetrokken naar het buitenland. De focus in België ligt ook meer op hooligans uit eigen land. ‘Zij zakken af naar ons land omdat hooligans buiten de eigen landsgrenzen een pak meer speelruimte krijgen van de ordediensten’, klinkt het.

Bij Europese wedstrijden zijn er ook meer problemen met hooligans. Fans met een Belgisch stadionverbod kunnen nog steeds wedstrijden buiten België meemaken. De Pro League smeekt om hulp om een internationaal stadionverbod te realiseren. ‘Pro League-CEO Lorin Parys pleit al jaren voor een internationaal stadionverbod, maar vraagt daarvoor de politiek om hulp.’

Nog niets concreet

Voorlopig ligt nog niets concreet op tafel. ‘Vanuit Binnenlandse Zaken klinkt het dat er in het recente verleden wel degelijk gesprekken waren met Nederland en Luxemburg om zo’n uitwisseling van informatie op te starten. Maar tot dusver is er op wetgevend vlak nog niets concreets veranderd.’

Door de bivakmutsen is het ook onmogelijk om de relschoppers te identificeren. De stewards hebben niet de bevoegdheid om voor die reden in te grijpen terwijl de politie escalatie wil vermijden. Een interventie op basis van een bivakmuts is de ophef niet waard. Toch is identificatie van ideaal belang om toekomstige hooligans uit de stadions te weren.

Vind jij dat hooliganisme in de Belgische stadions harder moet worden aangepakt?

Meest recent

Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

6
6
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

85
85
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

117
117
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

460
460
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

92
92
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

32
32
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

289
289
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

85
85
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

518
518
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

493
493
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

382
382
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1004
1004
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

274
274
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

436
436
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

80
80
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1183
1183
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

218
218
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

348
348
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

456
456
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

365
365
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

84
84
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

43
43

Meer sportnieuws