Smeekbede Pro League na invasie buitenlandse hooligans

188 stemmen
Smeekbede Pro League na invasie buitenlandse hooligans

Afgelopen speeldag ging het mis op de tribunes van Sporting Charleroi tegen Union SG en ook de derby tussen Beerschot en Royal Antwerp FC liep uit de hand. Volgens Het Laatste Nieuws was dat vooral te wijten aan buitenlandse hooligans. De Pro League zit met de handen in het haar.

De hooligans van Charleroi staken groene vuurpijlen af en behoren eigenlijk tot de harde kern van Preußen Münster, een club die een goede band heeft met de fans van Charleroi. Ook bij Antwerp waren er hooligans van het Nederlandse Willem II aanwezig, zij gooiden vuurwerk en bommetjes op de hoofdtribune.

LEES OOK: Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Smeekbede Pro League

Niet enkel Belgische fans glippen soms door de mazen van het net, maar voor buitenlandse hooligans ligt dat een pak gemakkelijker. Ook al hebben zij een stadionverbod, dat wordt niet altijd doorgetrokken naar het buitenland. De focus in België ligt ook meer op hooligans uit eigen land. ‘Zij zakken af naar ons land omdat hooligans buiten de eigen landsgrenzen een pak meer speelruimte krijgen van de ordediensten’, klinkt het.

Bij Europese wedstrijden zijn er ook meer problemen met hooligans. Fans met een Belgisch stadionverbod kunnen nog steeds wedstrijden buiten België meemaken. De Pro League smeekt om hulp om een internationaal stadionverbod te realiseren. ‘Pro League-CEO Lorin Parys pleit al jaren voor een internationaal stadionverbod, maar vraagt daarvoor de politiek om hulp.’

Nog niets concreet

Voorlopig ligt nog niets concreet op tafel. ‘Vanuit Binnenlandse Zaken klinkt het dat er in het recente verleden wel degelijk gesprekken waren met Nederland en Luxemburg om zo’n uitwisseling van informatie op te starten. Maar tot dusver is er op wetgevend vlak nog niets concreets veranderd.’

Door de bivakmutsen is het ook onmogelijk om de relschoppers te identificeren. De stewards hebben niet de bevoegdheid om voor die reden in te grijpen terwijl de politie escalatie wil vermijden. Een interventie op basis van een bivakmuts is de ophef niet waard. Toch is identificatie van ideaal belang om toekomstige hooligans uit de stadions te weren.

Vind jij dat hooliganisme in de Belgische stadions harder moet worden aangepakt?

Meest recent

Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

144
144
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

60
60
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

288
288
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

255
255
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

108
108
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

147
147
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

234
234
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

159
159
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

386
386
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

54
54
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

820
820
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

191
191
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

401
401
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

128
128
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

848
848
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

334
334
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

801
801
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

1006
1006
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

94
94
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

669
669
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

915
915
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

135
135
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

398
398
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

657
657

Meer sportnieuws