Sam Kerkhofs ziet ‘realitycheck’ Anderlecht: “Nooit zo groot”

448 stemmen
Sam Kerkhofs ziet ‘realitycheck’ Anderlecht: “Nooit zo groot”

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. Op het veld was het contrast zeer groot en kwam de landskampioen eigenlijk nooit in gevaar. Nicky Hayen en co wonnen dan ook probleemloos met 0-2.

David Hubert zag met lede ogen aan hoe zijn manschappen geen vuist konden maken tegen Club Brugge. Anderlecht-supporter Sam Kerkhofs was te gast tijdens Extra Time en trok een pijnlijke conclusie.

LEES OOK: Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Realitycheck

Hubert kampte met veel blessuregevallen, maar het panel van Extra Time vond het kwaliteitsverschil tussen Anderlecht en Club Brugge wel heel erg groot. Ook Kerkhofs baalde als een stekker. "En dan moest je ook nog eens de banken met elkaar vergelijken. Ik denk dat het verschil in kwaliteit tussen beide teams op papier nog nooit zo groot geweest is."

Kerkhofs zag een ‘realitycheck’ voor Anderlecht. Club Brugge miste ook nog Skov Olsen die een transfer wil forceren. "Als je naar het wedstrijdblad keek, was het wel even een realitycheck. Andreas Skov Olsen was er dan nog niet eens bij. En bijna iedereen die inviel voor Brugge, stond vorig jaar in de basis tijdens de Play-Offs."

Verrassende elf

Hubert kwam met een verrassende basisopstelling op de proppen en gaf enkele talenten de kans. Gert Verheyen voorspelde meteen dat Anderlecht ferm uit de hoek moest komen als het iets wilde rapen tegen Club Brugge. "Het is gemakkelijk gezegd achteraf, maar ik zei voor de partij al dat het een stunt zou zijn als Anderlecht had gewonnen met die opstelling", aldus de ex-spits van Club én Anderlecht.

Zie jij Anderlecht dit seizoen meestrijden voor de titel?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

36
36
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

180
180
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

52
52
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

51
51
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

477
477
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

142
142
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

59
59
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

102
102
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

325
325
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

503
503
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

305
305
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

616
616
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

231
231
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

312
312
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

114
114
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

466
466
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

233
233
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

290
290
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

180
180
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

515
515
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

304
304

Meer sportnieuws