Sam Kerkhofs ziet ‘realitycheck’ Anderlecht: “Nooit zo groot”

door
Sam Kerkhofs ziet ‘realitycheck’ Anderlecht: “Nooit zo groot”

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. Op het veld was het contrast zeer groot en kwam de landskampioen eigenlijk nooit in gevaar. Nicky Hayen en co wonnen dan ook probleemloos met 0-2.

David Hubert zag met lede ogen aan hoe zijn manschappen geen vuist konden maken tegen Club Brugge. Anderlecht-supporter Sam Kerkhofs was te gast tijdens Extra Time en trok een pijnlijke conclusie.

LEES OOK: Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Realitycheck

Hubert kampte met veel blessuregevallen, maar het panel van Extra Time vond het kwaliteitsverschil tussen Anderlecht en Club Brugge wel heel erg groot. Ook Kerkhofs baalde als een stekker. "En dan moest je ook nog eens de banken met elkaar vergelijken. Ik denk dat het verschil in kwaliteit tussen beide teams op papier nog nooit zo groot geweest is."

Kerkhofs zag een ‘realitycheck’ voor Anderlecht. Club Brugge miste ook nog Skov Olsen die een transfer wil forceren. "Als je naar het wedstrijdblad keek, was het wel even een realitycheck. Andreas Skov Olsen was er dan nog niet eens bij. En bijna iedereen die inviel voor Brugge, stond vorig jaar in de basis tijdens de Play-Offs."

Verrassende elf

Hubert kwam met een verrassende basisopstelling op de proppen en gaf enkele talenten de kans. Gert Verheyen voorspelde meteen dat Anderlecht ferm uit de hoek moest komen als het iets wilde rapen tegen Club Brugge. "Het is gemakkelijk gezegd achteraf, maar ik zei voor de partij al dat het een stunt zou zijn als Anderlecht had gewonnen met die opstelling", aldus de ex-spits van Club én Anderlecht.

Zie jij Anderlecht dit seizoen meestrijden voor de titel?

Meest recent

'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

0
0
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

14
14
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

56
56
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

61
61
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

71
71
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

40
40
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

37
37
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

88
88
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

59
59
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

306
306
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

285
285
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

248
248
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

21
21
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

94
94
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

211
211
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

95
95
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

68
68
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

236
236
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

364
364
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

87
87
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

300
300
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

291
291
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

335
335
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

293
293

Meer sportnieuws