TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht raast door, Club Brugge wil toptalent’

door
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht raast door, Club Brugge wil toptalent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht is zéér bedrijvig op de wintermercato. De club zou naast César Huerta ook al een akkoord hebben bereikt met Olympique Lyon over verdediger Adryelson. Verder zijn ook talenten Ibrahim Kanaté en Enzo Sternal op weg. Olivier Renard heeft inmiddels een overeenkomst gevonden met beide spelers.

Club Brugge beschikt over een ruime kern, maar van Nicky Hayen mag er altijd nog wat bij uiteraard. Blauw-Zwart zoekt vooral naar opportuniteiten op de wintermercato. Met Tian Nai Koren heeft het die ook gevonden. Het supertalent uit Slovenië is 15 jaar, maar mocht toch al drie keer in de Youth League spelen. Ook PSV en RD Salzburg loeren.

Bij Royal Antwerp FC legde Senne Lammens weer een sterke prestatie op de mat. Jean Butez verliet de club al en ook de voormalige goalie van Club Brugge staat op verschillende lijstjes. In Engeland ziet Manchester United hem in de toekomst als een veelbelovende doelman voor de A-kern. Lammens wil echter zelf het seizoen sowieso uitmaken op de Bosuil.

Wie wordt de opvolger van Domenico Tedesco. De bondscoach zal het naar verluidt niet lang meer uitzingen bij de Rode Duivels en verschillende namen werden al genoemd. Vooral Thierry Henry wordt nu door de spelers naar voren geschoven. Ook de KBVB zou zijn ogen volledig op de Franse legende beginnen richten. Ook Mark van Bommel en Erik Ten Hag zijn nog steeds kandidaten.

Buitenland

Juventus heeft KAA Gent een ferme klap verkocht. De Italiaanse topclub heeft groot talent Maxime De Brul binnengehaald. De 16-jarige verdediger zou een akkoord hebben bereikt met De Oude Dame. Juventus begint zo op een Belgische talentenfabriek te lijken met namen zoals Daouda Peeters, Koni De Winter, Joseph Nonge in het verleden en nu Samuel Mbangula, Enzo Keutgen (17), Josue Grelaud (17) en Wout Gielen (16).

Wout Faes wordt vaak beschimpt bij de Rode Duivels en ook in Engeland is hij na de komst van Ruud van Nistelrooy naar de achtergrond verdwenen bij Leicester City. In de FA Cup liet Faes nog eens van zich spreken en liet hij ook zien over een extra wapen te beschikken. Hij scoorde in de 6-2 zege tegen QPR met een knap afstandsschot. Naar verluidt ligt het Italiaanse Lazio Roma al op vinkenslag om de Rode Duivel binnen te halen.

Wie zou jij als nieuwe bondscoach kiezen?

Meest recent

Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

37
37
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

20
20
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

194
194
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

15
15
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

269
269
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

104
104
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

203
203
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

361
361
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

248
248
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

261
261
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

452
452
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

489
489
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

272
272
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

236
236
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

294
294
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

152
152
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

323
323
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

81
81
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

234
234
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

386
386
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

306
306
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

323
323
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

310
310
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

406
406
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

373
373

Meer sportnieuws