TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht raast door, Club Brugge wil toptalent’

door
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht raast door, Club Brugge wil toptalent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht is zéér bedrijvig op de wintermercato. De club zou naast César Huerta ook al een akkoord hebben bereikt met Olympique Lyon over verdediger Adryelson. Verder zijn ook talenten Ibrahim Kanaté en Enzo Sternal op weg. Olivier Renard heeft inmiddels een overeenkomst gevonden met beide spelers.

Club Brugge beschikt over een ruime kern, maar van Nicky Hayen mag er altijd nog wat bij uiteraard. Blauw-Zwart zoekt vooral naar opportuniteiten op de wintermercato. Met Tian Nai Koren heeft het die ook gevonden. Het supertalent uit Slovenië is 15 jaar, maar mocht toch al drie keer in de Youth League spelen. Ook PSV en RD Salzburg loeren.

Bij Royal Antwerp FC legde Senne Lammens weer een sterke prestatie op de mat. Jean Butez verliet de club al en ook de voormalige goalie van Club Brugge staat op verschillende lijstjes. In Engeland ziet Manchester United hem in de toekomst als een veelbelovende doelman voor de A-kern. Lammens wil echter zelf het seizoen sowieso uitmaken op de Bosuil.

Wie wordt de opvolger van Domenico Tedesco. De bondscoach zal het naar verluidt niet lang meer uitzingen bij de Rode Duivels en verschillende namen werden al genoemd. Vooral Thierry Henry wordt nu door de spelers naar voren geschoven. Ook de KBVB zou zijn ogen volledig op de Franse legende beginnen richten. Ook Mark van Bommel en Erik Ten Hag zijn nog steeds kandidaten.

Buitenland

Juventus heeft KAA Gent een ferme klap verkocht. De Italiaanse topclub heeft groot talent Maxime De Brul binnengehaald. De 16-jarige verdediger zou een akkoord hebben bereikt met De Oude Dame. Juventus begint zo op een Belgische talentenfabriek te lijken met namen zoals Daouda Peeters, Koni De Winter, Joseph Nonge in het verleden en nu Samuel Mbangula, Enzo Keutgen (17), Josue Grelaud (17) en Wout Gielen (16).

Wout Faes wordt vaak beschimpt bij de Rode Duivels en ook in Engeland is hij na de komst van Ruud van Nistelrooy naar de achtergrond verdwenen bij Leicester City. In de FA Cup liet Faes nog eens van zich spreken en liet hij ook zien over een extra wapen te beschikken. Hij scoorde in de 6-2 zege tegen QPR met een knap afstandsschot. Naar verluidt ligt het Italiaanse Lazio Roma al op vinkenslag om de Rode Duivel binnen te halen.

Wie zou jij als nieuwe bondscoach kiezen?

Meest recent

"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

92
92
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

13
13
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

44
44
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

45
45
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

24
24
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

142
142
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

861
861
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

70
70
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

587
587
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

144
144
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

175
175
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

52
52
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

331
331
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

188
188
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

569
569
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

104
104
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

163
163
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

131
131
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

170
170
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

204
204
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

338
338
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

142
142
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

55
55
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

73
73
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

368
368

Meer sportnieuws