TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht raast door, Club Brugge wil toptalent’

door
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht raast door, Club Brugge wil toptalent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Monstertransfer Doumbia levert Antwerp fortuin op'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht is zéér bedrijvig op de wintermercato. De club zou naast César Huerta ook al een akkoord hebben bereikt met Olympique Lyon over verdediger Adryelson. Verder zijn ook talenten Ibrahim Kanaté en Enzo Sternal op weg. Olivier Renard heeft inmiddels een overeenkomst gevonden met beide spelers.

Club Brugge beschikt over een ruime kern, maar van Nicky Hayen mag er altijd nog wat bij uiteraard. Blauw-Zwart zoekt vooral naar opportuniteiten op de wintermercato. Met Tian Nai Koren heeft het die ook gevonden. Het supertalent uit Slovenië is 15 jaar, maar mocht toch al drie keer in de Youth League spelen. Ook PSV en RD Salzburg loeren.

Bij Royal Antwerp FC legde Senne Lammens weer een sterke prestatie op de mat. Jean Butez verliet de club al en ook de voormalige goalie van Club Brugge staat op verschillende lijstjes. In Engeland ziet Manchester United hem in de toekomst als een veelbelovende doelman voor de A-kern. Lammens wil echter zelf het seizoen sowieso uitmaken op de Bosuil.

Wie wordt de opvolger van Domenico Tedesco. De bondscoach zal het naar verluidt niet lang meer uitzingen bij de Rode Duivels en verschillende namen werden al genoemd. Vooral Thierry Henry wordt nu door de spelers naar voren geschoven. Ook de KBVB zou zijn ogen volledig op de Franse legende beginnen richten. Ook Mark van Bommel en Erik Ten Hag zijn nog steeds kandidaten.

Buitenland

Juventus heeft KAA Gent een ferme klap verkocht. De Italiaanse topclub heeft groot talent Maxime De Brul binnengehaald. De 16-jarige verdediger zou een akkoord hebben bereikt met De Oude Dame. Juventus begint zo op een Belgische talentenfabriek te lijken met namen zoals Daouda Peeters, Koni De Winter, Joseph Nonge in het verleden en nu Samuel Mbangula, Enzo Keutgen (17), Josue Grelaud (17) en Wout Gielen (16).

Wout Faes wordt vaak beschimpt bij de Rode Duivels en ook in Engeland is hij na de komst van Ruud van Nistelrooy naar de achtergrond verdwenen bij Leicester City. In de FA Cup liet Faes nog eens van zich spreken en liet hij ook zien over een extra wapen te beschikken. Hij scoorde in de 6-2 zege tegen QPR met een knap afstandsschot. Naar verluidt ligt het Italiaanse Lazio Roma al op vinkenslag om de Rode Duivel binnen te halen.

Wie zou jij als nieuwe bondscoach kiezen?

Meest recent

Na 'uiteenspatten' liefdesbom: Yamal haalt keihard uit

Lamine Yamal is dé sensatie in het Spaanse voetbal. Het 18-jarige FC Barcelona-talent staat ...

12
12
Union slaat weer toe met compleet onbekende Belg

Union moest de voorbije dagen plots nog vol aan de bak op de transfermarkt. Het moest onverwacht nog ...

25
25
Garcia kondigt nieuwe aanvoerder Rode Duivels aan

De Rode Duivels zijn stilaan klaar voor hun volgende opdrachten in de kwalificatiecampagne voor het ...

178
178
Genk krijgt dankzij ref verrassende opsteker

KRC Genk kende enkele bewogen dagen. Het verbrook zijn transferrecord met de verkoop van Tolu aan ...

145
145
'Westerlo verrast en shopt nog bij PSV'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond al zijn deuren, maar Belgische clubs kunnen wel nog ...

39
39
Slaat STVV nog een grote transferslag?

Bij STVV doen ze al heel wat jaren goede transfers. Dat vulde de kassa al zeer goed, maar de ...

278
278
Lommel SK raast door: volgende vertrekker een feit

Lommel SK heeft een volgende uitgaande transfer afgerond. De Limburgers maakten vandaag nog een ...

36
36
Euvrard deelt nu al fikse waarschuwing uit bij Standard

Bij Standard is de start van het seizoen mislukt. De Rouches tellen na zes speeldagen amper zeven ...

231
231
Makelaar Dolberg doet boekje open over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht heeft met Kasper Dolberg zijn beste speler verkocht. Dat brengt 10 miljoen euro in de ...

599
599
Debast hakt Duivelse knoop door: "Gesprek met Garcia"

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia wellicht met een jonge verdediging starten. Dat is logisch, ...

233
233
'Zeer fraaie transferslag voor La Louvière'

Belgische teams hebben nog enkele dagen om zich te versterken. Dat zal nodig zijn, zeker voor de ...

108
108
Tielemans doorbreekt stilzwijgen: terugkeer naar Anderlecht?

Youri Tielemans verliet RSC Anderlecht met een titel, maar nadien pakte RSCA geen platte prijs meer. ...

706
706
'Anderlecht in shock: gigantische transfer Verschaeren'

Anderlecht moest dinsdagavond nog afscheid nemen van Kasper Dolberg, die vlak voor het sluiten van ...

1250
1250
'Vergeten Origi zorgt voor complete transferbom'

De Rode Duivels moeten de komende maanden op zoek naar een vervanger voor de langdurig geblesseerde ...

504
504
'Shockgolf bij Standard: pijnlijke onthulling komt uit'

Bij Standard namen ze dit seizoen een nieuwe start. Met Marc Wilmots en Pierre François ...

478
478
Joos choqueert met Lukaku-vervanger bij Duivels

De Rode Duivels moeten in de komende dagen een nieuwe stap zetten richting kwalificatie voor het WK ...

412
412
Crisis dreigt: Lammens nu al kop van Jut bij United

Maandagavond sloot de transfermarkt in de Europese topcompetities, maar voor enkele landgenoten kwam ...

434
434
'Ajax verrast Bounida met geweldige opsteker'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren. Bij Ajax streek er op de valreep nog ...

121
121
'Anderlecht loopt dubbel blauwtje op transfermarkt'

Voor Belgische clubs is de transfermarkt nog enkele dagen open. Die tijd zullen ze bij Anderlecht ...

623
623
Pro League maakt speeldata inhaalmatchen bekend

De Belgische clubs kunnen even uitblazen, want volgend weekend wordt er niet gevoetbald in de ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Lukaku, KVM verliest lieveling'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

560
560
HVH schrikt van transferbom in JPL: “Viel van mijn stoel”

De zomermercato is bijna ten einde in België. Er kwamen al heel wat soaps en transferwendingen ...

969
969
Charleroi pakt op de valreep uit met groot talent

Terwijl de zomertransferperiode in de meeste Europese competities al is afgesloten gaat de mercato ...

76
76
Complete Anderlecht-farce: 'Club in de aanbieding gezet'

RSC Anderlecht staat in rep en roer. Het seizoen is nog maar net begonnen, maar de supporters zijn ...

285
285
'Verrassende wending in transferdossier Stroeykens'

Bij RSC Anderlecht moet er nog heel wat gebeuren de komende dagen. Olivier Renard en Tim Borguet ...

835
835

Meer sportnieuws