‘Club Brugge hengelt naar JPL-topper aan soldenprijs’

door
‘Club Brugge hengelt naar JPL-topper aan soldenprijs’

Abdelkahar Kadri (26) wordt andermaal gelinkt aan Club Brugge. De Algerijnse middenvelder, ooit een revelatie bij KV Kortrijk, stond al langer op de radar van Blauw-Zwart. Door zijn aflopende contract en wisselvallige vorm kan Club hem nu voor een koopje oppikken. Kortrijk wil verkopen om een transfervrij vertrek te vermijden, en Club ruikt zijn kans. Wordt het derde keer, goede keer?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

Club Brugge & Kadri: derde keer, goede keer?

Abdelkahar Kadri (26) had weer zijn goede vorm te pakken bij KV Kortrijk, tot een verrekking vlak voor nieuwjaar even roet in het eten gooide. Maar dat weerhoudt Club Brugge er niet van om een nieuwe poging te wagen om de Algerijnse international binnen te halen.

Blauw-Zwart is namelijk vastberaden om de drievoudig international in januari eindelijk en met onmiddellijke ingang naar het Jan Breydelstadion te lokken, waar een contract tot medio 2028 voor hem zou klaarliggen. Tenminste toch volgens Africafoot, weliswaar niet het meest betrouwbare medium.

In de zomer van 2023 lonkte Club Brugge voor het eerst naar Kadri om hem uit het Guldensporenstadion weg te halen. Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge vorige zomer werd de optie van Kadri weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

De interesse van Club Brugge was niet vergezocht en meer dan gerechtvaardigd, gezien zijn schitterende prestaties twee seizoenen geleden. Toen was hij zelfs één van de betere spelers in de Belgische competitie.

Intrinsiek één van de beste spelers in de JPL

Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, op zijn beste niveau bood Abdelkahar Kadri constant oplossingen aan in het balbezit. "De meester van het Kortrijk 2.0”, stelde Knack bijvoorbeeld.

De getalenteerde middenvelder dicteerde het speltempo van KV Kortrijk en zorgde voor talloze aanvallende impulsen. “Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

“Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene. Kadri kon ook Dennis van Wijk bekoren.

“Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was een ware revelatie bij KV Kortrijk. “Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad.

KV Kortrijk moet Kadri verkopen

Dit seizoen brengt Abdelkahar Kadri niet helemaal wat er van hem verwacht werd: de Algerijnse artiest was vaak een schim van zichzelf. Zijn creativiteit waar KV Kortrijk vroeger zo van kon profiteren, is eventjes zoek.

Erbovenuit steken doet hij zelden en het blijft wachten op de beste Kadri. “Als we die ooit nog te zien krijgen”, waarschuwt Het Nieuwsblad. Volgens Christian Vandenabeele, journalist van Krant van West-Vlaanderen weegt het op Kadri dat hij vorige zomer niet is weggeraakt.

In de huidige wintermercato, of ten laatste in de volgende zomermercato, zal er een oplossing gezocht moeten worden voor Kadri. De Algerijn bevindt zich in zijn vierde jaar van zijn vijfjarig contract bij KV Kortrijk.

Eind volgend seizoen is Kadri dus einde contract en kan hij transfervrij vertrekken. Dat scenario wil men in West-Vlaanderen uiteraard vermijden.

Kadri voor soldenprijs weg bij KV Kortrijk?

De doelstelling van KV Kortrijk was altijd om Abdelkahar Kadri voor minstens 5 miljoen euro te verkopen: Kadri’s ex-club Paradou AC bezit 50% van zijn transferrechten.

Maar hoe dichter bij het einde van zijn contract, hoe meer zijn transferprijs zal zakken. Volgens Christian Vandenabeele, journalist van Krant van West-Vlaanderen, lijkt het er sterk op dat Kadri in de wintermercato - ten laatste in de volgende zomermercato - voor een soldenprijs te koop zal zijn.

Kadri bevindt zich in zijn laatste contractjaar, in juni 2026 loopt zijn verbintenis af in Kortrijk.

Club Brugge moet Kadri halen

Meest recent

Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

1
1
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

157
157
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

46
46
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

123
123
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

29
29
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

45
45
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

266
266
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

73
73
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

306
306
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

214
214
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

201
201
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

250
250
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

74
74
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

514
514
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

708
708
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

220
220
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

267
267
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

316
316
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

529
529
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

704
704
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

408
408
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

416
416
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

273
273
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

164
164

Meer sportnieuws