‘Club Brugge hengelt naar JPL-topper aan soldenprijs’

door
‘Club Brugge hengelt naar JPL-topper aan soldenprijs’

Abdelkahar Kadri (26) wordt andermaal gelinkt aan Club Brugge. De Algerijnse middenvelder, ooit een revelatie bij KV Kortrijk, stond al langer op de radar van Blauw-Zwart. Door zijn aflopende contract en wisselvallige vorm kan Club hem nu voor een koopje oppikken. Kortrijk wil verkopen om een transfervrij vertrek te vermijden, en Club ruikt zijn kans. Wordt het derde keer, goede keer?

LEES OOK: KAA Gent weer in hetzelfde bedje ziek: duo afgemaakt

Club Brugge & Kadri: derde keer, goede keer?

Abdelkahar Kadri (26) had weer zijn goede vorm te pakken bij KV Kortrijk, tot een verrekking vlak voor nieuwjaar even roet in het eten gooide. Maar dat weerhoudt Club Brugge er niet van om een nieuwe poging te wagen om de Algerijnse international binnen te halen.

Blauw-Zwart is namelijk vastberaden om de drievoudig international in januari eindelijk en met onmiddellijke ingang naar het Jan Breydelstadion te lokken, waar een contract tot medio 2028 voor hem zou klaarliggen. Tenminste toch volgens Africafoot, weliswaar niet het meest betrouwbare medium.

In de zomer van 2023 lonkte Club Brugge voor het eerst naar Kadri om hem uit het Guldensporenstadion weg te halen. Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge vorige zomer werd de optie van Kadri weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

De interesse van Club Brugge was niet vergezocht en meer dan gerechtvaardigd, gezien zijn schitterende prestaties twee seizoenen geleden. Toen was hij zelfs één van de betere spelers in de Belgische competitie.

Intrinsiek één van de beste spelers in de JPL

Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, op zijn beste niveau bood Abdelkahar Kadri constant oplossingen aan in het balbezit. "De meester van het Kortrijk 2.0”, stelde Knack bijvoorbeeld.

De getalenteerde middenvelder dicteerde het speltempo van KV Kortrijk en zorgde voor talloze aanvallende impulsen. “Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

“Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene. Kadri kon ook Dennis van Wijk bekoren.

“Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was een ware revelatie bij KV Kortrijk. “Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad.

KV Kortrijk moet Kadri verkopen

Dit seizoen brengt Abdelkahar Kadri niet helemaal wat er van hem verwacht werd: de Algerijnse artiest was vaak een schim van zichzelf. Zijn creativiteit waar KV Kortrijk vroeger zo van kon profiteren, is eventjes zoek.

Erbovenuit steken doet hij zelden en het blijft wachten op de beste Kadri. “Als we die ooit nog te zien krijgen”, waarschuwt Het Nieuwsblad. Volgens Christian Vandenabeele, journalist van Krant van West-Vlaanderen weegt het op Kadri dat hij vorige zomer niet is weggeraakt.

In de huidige wintermercato, of ten laatste in de volgende zomermercato, zal er een oplossing gezocht moeten worden voor Kadri. De Algerijn bevindt zich in zijn vierde jaar van zijn vijfjarig contract bij KV Kortrijk.

Eind volgend seizoen is Kadri dus einde contract en kan hij transfervrij vertrekken. Dat scenario wil men in West-Vlaanderen uiteraard vermijden.

Kadri voor soldenprijs weg bij KV Kortrijk?

De doelstelling van KV Kortrijk was altijd om Abdelkahar Kadri voor minstens 5 miljoen euro te verkopen: Kadri’s ex-club Paradou AC bezit 50% van zijn transferrechten.

Maar hoe dichter bij het einde van zijn contract, hoe meer zijn transferprijs zal zakken. Volgens Christian Vandenabeele, journalist van Krant van West-Vlaanderen, lijkt het er sterk op dat Kadri in de wintermercato - ten laatste in de volgende zomermercato - voor een soldenprijs te koop zal zijn.

Kadri bevindt zich in zijn laatste contractjaar, in juni 2026 loopt zijn verbintenis af in Kortrijk.

Club Brugge moet Kadri halen

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

71
71
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

192
192
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

151
151
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

58
58
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

68
68
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

221
221
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

214
214
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

68
68
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

99
99
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

371
371
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

307
307
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

196
196
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

340
340
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

959
959
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

115
115
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

305
305
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

97
97
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

228
228
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

376
376
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

201
201
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

69
69
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws