‘Club Brugge hengelt naar JPL-topper aan soldenprijs’

door
‘Club Brugge hengelt naar JPL-topper aan soldenprijs’

Abdelkahar Kadri (26) wordt andermaal gelinkt aan Club Brugge. De Algerijnse middenvelder, ooit een revelatie bij KV Kortrijk, stond al langer op de radar van Blauw-Zwart. Door zijn aflopende contract en wisselvallige vorm kan Club hem nu voor een koopje oppikken. Kortrijk wil verkopen om een transfervrij vertrek te vermijden, en Club ruikt zijn kans. Wordt het derde keer, goede keer?

LEES OOK: Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Club Brugge & Kadri: derde keer, goede keer?

Abdelkahar Kadri (26) had weer zijn goede vorm te pakken bij KV Kortrijk, tot een verrekking vlak voor nieuwjaar even roet in het eten gooide. Maar dat weerhoudt Club Brugge er niet van om een nieuwe poging te wagen om de Algerijnse international binnen te halen.

Blauw-Zwart is namelijk vastberaden om de drievoudig international in januari eindelijk en met onmiddellijke ingang naar het Jan Breydelstadion te lokken, waar een contract tot medio 2028 voor hem zou klaarliggen. Tenminste toch volgens Africafoot, weliswaar niet het meest betrouwbare medium.

In de zomer van 2023 lonkte Club Brugge voor het eerst naar Kadri om hem uit het Guldensporenstadion weg te halen. Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge vorige zomer werd de optie van Kadri weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

De interesse van Club Brugge was niet vergezocht en meer dan gerechtvaardigd, gezien zijn schitterende prestaties twee seizoenen geleden. Toen was hij zelfs één van de betere spelers in de Belgische competitie.

Intrinsiek één van de beste spelers in de JPL

Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, op zijn beste niveau bood Abdelkahar Kadri constant oplossingen aan in het balbezit. "De meester van het Kortrijk 2.0”, stelde Knack bijvoorbeeld.

De getalenteerde middenvelder dicteerde het speltempo van KV Kortrijk en zorgde voor talloze aanvallende impulsen. “Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

“Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene. Kadri kon ook Dennis van Wijk bekoren.

“Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was een ware revelatie bij KV Kortrijk. “Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad.

KV Kortrijk moet Kadri verkopen

Dit seizoen brengt Abdelkahar Kadri niet helemaal wat er van hem verwacht werd: de Algerijnse artiest was vaak een schim van zichzelf. Zijn creativiteit waar KV Kortrijk vroeger zo van kon profiteren, is eventjes zoek.

Erbovenuit steken doet hij zelden en het blijft wachten op de beste Kadri. “Als we die ooit nog te zien krijgen”, waarschuwt Het Nieuwsblad. Volgens Christian Vandenabeele, journalist van Krant van West-Vlaanderen weegt het op Kadri dat hij vorige zomer niet is weggeraakt.

In de huidige wintermercato, of ten laatste in de volgende zomermercato, zal er een oplossing gezocht moeten worden voor Kadri. De Algerijn bevindt zich in zijn vierde jaar van zijn vijfjarig contract bij KV Kortrijk.

Eind volgend seizoen is Kadri dus einde contract en kan hij transfervrij vertrekken. Dat scenario wil men in West-Vlaanderen uiteraard vermijden.

Kadri voor soldenprijs weg bij KV Kortrijk?

De doelstelling van KV Kortrijk was altijd om Abdelkahar Kadri voor minstens 5 miljoen euro te verkopen: Kadri’s ex-club Paradou AC bezit 50% van zijn transferrechten.

Maar hoe dichter bij het einde van zijn contract, hoe meer zijn transferprijs zal zakken. Volgens Christian Vandenabeele, journalist van Krant van West-Vlaanderen, lijkt het er sterk op dat Kadri in de wintermercato - ten laatste in de volgende zomermercato - voor een soldenprijs te koop zal zijn.

Kadri bevindt zich in zijn laatste contractjaar, in juni 2026 loopt zijn verbintenis af in Kortrijk.

Club Brugge moet Kadri halen

Meest recent

Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

31
31
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

24
24
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

27
27
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

17
17
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

28
28
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

85
85
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

120
120
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

248
248
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

279
279
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

116
116
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

141
141
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

436
436
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

57
57
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

119
119
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

44
44
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

535
535
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

766
766
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

222
222
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

381
381
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

242
242
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

78
78
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

261
261
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

248
248
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

531
531

Meer sportnieuws