‘Club Brugge hengelt naar JPL-topper aan soldenprijs’

door
‘Club Brugge hengelt naar JPL-topper aan soldenprijs’

Abdelkahar Kadri (26) wordt andermaal gelinkt aan Club Brugge. De Algerijnse middenvelder, ooit een revelatie bij KV Kortrijk, stond al langer op de radar van Blauw-Zwart. Door zijn aflopende contract en wisselvallige vorm kan Club hem nu voor een koopje oppikken. Kortrijk wil verkopen om een transfervrij vertrek te vermijden, en Club ruikt zijn kans. Wordt het derde keer, goede keer?

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Club Brugge & Kadri: derde keer, goede keer?

Abdelkahar Kadri (26) had weer zijn goede vorm te pakken bij KV Kortrijk, tot een verrekking vlak voor nieuwjaar even roet in het eten gooide. Maar dat weerhoudt Club Brugge er niet van om een nieuwe poging te wagen om de Algerijnse international binnen te halen.

Blauw-Zwart is namelijk vastberaden om de drievoudig international in januari eindelijk en met onmiddellijke ingang naar het Jan Breydelstadion te lokken, waar een contract tot medio 2028 voor hem zou klaarliggen. Tenminste toch volgens Africafoot, weliswaar niet het meest betrouwbare medium.

In de zomer van 2023 lonkte Club Brugge voor het eerst naar Kadri om hem uit het Guldensporenstadion weg te halen. Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge vorige zomer werd de optie van Kadri weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

De interesse van Club Brugge was niet vergezocht en meer dan gerechtvaardigd, gezien zijn schitterende prestaties twee seizoenen geleden. Toen was hij zelfs één van de betere spelers in de Belgische competitie.

Intrinsiek één van de beste spelers in de JPL

Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, op zijn beste niveau bood Abdelkahar Kadri constant oplossingen aan in het balbezit. "De meester van het Kortrijk 2.0”, stelde Knack bijvoorbeeld.

De getalenteerde middenvelder dicteerde het speltempo van KV Kortrijk en zorgde voor talloze aanvallende impulsen. “Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

“Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene. Kadri kon ook Dennis van Wijk bekoren.

“Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was een ware revelatie bij KV Kortrijk. “Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad.

KV Kortrijk moet Kadri verkopen

Dit seizoen brengt Abdelkahar Kadri niet helemaal wat er van hem verwacht werd: de Algerijnse artiest was vaak een schim van zichzelf. Zijn creativiteit waar KV Kortrijk vroeger zo van kon profiteren, is eventjes zoek.

Erbovenuit steken doet hij zelden en het blijft wachten op de beste Kadri. “Als we die ooit nog te zien krijgen”, waarschuwt Het Nieuwsblad. Volgens Christian Vandenabeele, journalist van Krant van West-Vlaanderen weegt het op Kadri dat hij vorige zomer niet is weggeraakt.

In de huidige wintermercato, of ten laatste in de volgende zomermercato, zal er een oplossing gezocht moeten worden voor Kadri. De Algerijn bevindt zich in zijn vierde jaar van zijn vijfjarig contract bij KV Kortrijk.

Eind volgend seizoen is Kadri dus einde contract en kan hij transfervrij vertrekken. Dat scenario wil men in West-Vlaanderen uiteraard vermijden.

Kadri voor soldenprijs weg bij KV Kortrijk?

De doelstelling van KV Kortrijk was altijd om Abdelkahar Kadri voor minstens 5 miljoen euro te verkopen: Kadri’s ex-club Paradou AC bezit 50% van zijn transferrechten.

Maar hoe dichter bij het einde van zijn contract, hoe meer zijn transferprijs zal zakken. Volgens Christian Vandenabeele, journalist van Krant van West-Vlaanderen, lijkt het er sterk op dat Kadri in de wintermercato - ten laatste in de volgende zomermercato - voor een soldenprijs te koop zal zijn.

Kadri bevindt zich in zijn laatste contractjaar, in juni 2026 loopt zijn verbintenis af in Kortrijk.

Club Brugge moet Kadri halen

Meest recent

Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

22
22
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

26
26
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

17
17
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

128
128
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

5
5
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

60
60
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

358
358
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

44
44
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

70
70
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

205
205
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

191
191
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

158
158
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

127
127
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

164
164
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

280
280
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

284
284
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

78
78
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

35
35
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

179
179
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

450
450
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

356
356
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

246
246
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

296
296
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

87
87

Meer sportnieuws