‘Club Brugge hengelt naar JPL-topper aan soldenprijs’

door
‘Club Brugge hengelt naar JPL-topper aan soldenprijs’

Abdelkahar Kadri (26) wordt andermaal gelinkt aan Club Brugge. De Algerijnse middenvelder, ooit een revelatie bij KV Kortrijk, stond al langer op de radar van Blauw-Zwart. Door zijn aflopende contract en wisselvallige vorm kan Club hem nu voor een koopje oppikken. Kortrijk wil verkopen om een transfervrij vertrek te vermijden, en Club ruikt zijn kans. Wordt het derde keer, goede keer?

LEES OOK: BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

Club Brugge & Kadri: derde keer, goede keer?

Abdelkahar Kadri (26) had weer zijn goede vorm te pakken bij KV Kortrijk, tot een verrekking vlak voor nieuwjaar even roet in het eten gooide. Maar dat weerhoudt Club Brugge er niet van om een nieuwe poging te wagen om de Algerijnse international binnen te halen.

Blauw-Zwart is namelijk vastberaden om de drievoudig international in januari eindelijk en met onmiddellijke ingang naar het Jan Breydelstadion te lokken, waar een contract tot medio 2028 voor hem zou klaarliggen. Tenminste toch volgens Africafoot, weliswaar niet het meest betrouwbare medium.

In de zomer van 2023 lonkte Club Brugge voor het eerst naar Kadri om hem uit het Guldensporenstadion weg te halen. Met veel vertrekkende spelers bij Club Brugge vorige zomer werd de optie van Kadri weer uiterst interessant voor Blauw-Zwart.

De interesse van Club Brugge was niet vergezocht en meer dan gerechtvaardigd, gezien zijn schitterende prestaties twee seizoenen geleden. Toen was hij zelfs één van de betere spelers in de Belgische competitie.

Intrinsiek één van de beste spelers in de JPL

Altijd bewegend en altijd beschikbaar voor zijn ploegmaats, op zijn beste niveau bood Abdelkahar Kadri constant oplossingen aan in het balbezit. "De meester van het Kortrijk 2.0”, stelde Knack bijvoorbeeld.

De getalenteerde middenvelder dicteerde het speltempo van KV Kortrijk en zorgde voor talloze aanvallende impulsen. “Hij is veruit de beste speler met wie ik al heb samengespeeld”, zei doelman Tom Vandenberghe vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

“Hij heeft ballen aan zijn lijf. Hij gaat er honderd procent voor”, aldus de toenmalige aanvoerder Kristof D’Haene. Kadri kon ook Dennis van Wijk bekoren.

“Kadri: geweldige speler, man! Misschien wel de beste van de ploegen onderin. Geen makkelijk gastje, maar hij is een winnaar,” zei de Nederlander tegen Het Nieuwsblad.

“Wat Kadri uit zijn voeten kan toveren bijvoorbeeld, is fenomenaal”, stelde Johan Vermeersch, ex-voorzitter van RWD Molenbeek, vast in Krant van West-Vlaanderen.

De tweevoetige Kadri, met zijn ongeëvenaarde dribbels en behendigheid, was een ware revelatie bij KV Kortrijk. “Hij is sowieso bij de betere spelers in onze competitie”, stelde René Vandereycken in Het Nieuwsblad.

KV Kortrijk moet Kadri verkopen

Dit seizoen brengt Abdelkahar Kadri niet helemaal wat er van hem verwacht werd: de Algerijnse artiest was vaak een schim van zichzelf. Zijn creativiteit waar KV Kortrijk vroeger zo van kon profiteren, is eventjes zoek.

Erbovenuit steken doet hij zelden en het blijft wachten op de beste Kadri. “Als we die ooit nog te zien krijgen”, waarschuwt Het Nieuwsblad. Volgens Christian Vandenabeele, journalist van Krant van West-Vlaanderen weegt het op Kadri dat hij vorige zomer niet is weggeraakt.

In de huidige wintermercato, of ten laatste in de volgende zomermercato, zal er een oplossing gezocht moeten worden voor Kadri. De Algerijn bevindt zich in zijn vierde jaar van zijn vijfjarig contract bij KV Kortrijk.

Eind volgend seizoen is Kadri dus einde contract en kan hij transfervrij vertrekken. Dat scenario wil men in West-Vlaanderen uiteraard vermijden.

Kadri voor soldenprijs weg bij KV Kortrijk?

De doelstelling van KV Kortrijk was altijd om Abdelkahar Kadri voor minstens 5 miljoen euro te verkopen: Kadri’s ex-club Paradou AC bezit 50% van zijn transferrechten.

Maar hoe dichter bij het einde van zijn contract, hoe meer zijn transferprijs zal zakken. Volgens Christian Vandenabeele, journalist van Krant van West-Vlaanderen, lijkt het er sterk op dat Kadri in de wintermercato - ten laatste in de volgende zomermercato - voor een soldenprijs te koop zal zijn.

Kadri bevindt zich in zijn laatste contractjaar, in juni 2026 loopt zijn verbintenis af in Kortrijk.

Club Brugge moet Kadri halen

Meest recent

Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

0
0
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

70
70
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

48
48
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

73
73
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

80
80
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

118
118
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

37
37
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

92
92
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

290
290
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

123
123
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

202
202
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

54
54
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

198
198
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

94
94
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

31
31
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

137
137
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

92
92
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

357
357
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

239
239
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

342
342
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

312
312
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

450
450
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

216
216
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66

Meer sportnieuws