Anderlecht hoopvol: Club Brugge was niét de norm

door
Anderlecht hoopvol: Club Brugge was niét de norm

RSC Anderlecht kent een moeilijk seizoen in België. Dat heeft toch vooral te maken met de hoge blessurelast. De ploeg tegen Club Brugge zal normaal gezien nog voor de helft veranderen. Wat mogen we nog verwachten van de Brusselaars?

Anderlecht heeft een kern die altijd top drie moet halen. Alleen is er het feit dat Paars-Wit dit seizoen doorlopend blessures blijft kennen. Daar zit het veld onder meer voor iets tussen, Killian Sardella, Samuel Edozie en Mario Stroeykens waren daar het slachtoffer van. Wat zou in een ideaal scenario nog mogelijk zijn?

Anderlecht moet nog enkele weken overleven, met de bekermatch tegen Royal Antwerp FC in zicht is dat zorgelijk. Een zeer belangrijk duel. David Hubert moet hopen dat Olivier Renard hem héél snel één of twee verdedigers voorschotelt. Dààr knijpt het schoentje. Adryelson is alvast op komst.

LEES OOK: Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

Vier, vijf wissels in de basisploeg

In een ideaal scenario kan David Hubert het volgende team opstellen: Colin Coosemans, Killian Sardella, Jan-Carlo Simic (of Adryelson), Jan Vertonghen (of Siebe Van der Heyden?), Ludwig Augustinsson/Moussa N'Diaye, Leander Dendoncker, Mario Stroeykens, Thorgan Hazard (of Yari Verschaeren/Théo Leoni/Mats Rits), Samuel Edozie/César Huerta, Kasper Dolberg en Anders Dreyer. 

Dat is een ploeg die het KRC Genk en Club Brugge zeker moeilijk zou kunnen maken, en dan zou er ook nog een flinke bank beschikbaar zijn. Alleen is het een feit dat Paars-Wit al heel het seizoen amper zijn beste elftal kan opstellen. Gaat dat daadwerkelijk nog gebeuren? Anderlecht hoopt te pieken in de Play-Offs, maar dan moeten de topspelers wel fit zijn en blijven. Een blessure zoals die van Majeed Ashimeru kan opgevangen, maar niet die van 3 à 5 sterkhouders en dat voor langere periode. Dat is nu al het hele seizoen zo.

Tweede helft middenmotor tegen Club Brugge

Begin februari zouden spelers als N’Diaye, Augustinsson en Stroeykens terug moeten zijn. In combinatie met de aanwinsten (Huerta & co) gaat dat het niveau zeker ten goede komen. De ploeg die we gisteren in de tweede helft zagen: met ook nog eens een blessure bij Kasper Dolberg, was van Belgische middenmoot. Spelers als Lapage, Maamar, Rits, Leoni, Amuzu en Vazquez zijn geen basismateriaal. 

Als RSCA wil meedoen voor de prijzen, dan zal het dringend spelers langdurig fit moeten krijgen. Het Europese seizoen is al geslaagd, misschien moet Anderlecht daardoor wel opteren om de tweede garnituur te laten spelen in de Europa League? De sterkhouders zijn nu vooral nodig in de Jupiler Pro League...

Gaat RSCA veel sterker worden de komende maanden?

Meest recent

Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

12
12
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

33
33
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

32
32
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

227
227
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

37
37
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

242
242
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

144
144
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

269
269
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

367
367
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

237
237
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

203
203
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

283
283
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

365
365
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

335
335
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

306
306
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

457
457
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

626
626
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

246
246
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

72
72
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

345
345
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

168
168
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

98
98
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

139
139
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

113
113

Meer sportnieuws