Anderlecht hoopvol: Club Brugge was niét de norm

door
Anderlecht hoopvol: Club Brugge was niét de norm

RSC Anderlecht kent een moeilijk seizoen in België. Dat heeft toch vooral te maken met de hoge blessurelast. De ploeg tegen Club Brugge zal normaal gezien nog voor de helft veranderen. Wat mogen we nog verwachten van de Brusselaars?

Anderlecht heeft een kern die altijd top drie moet halen. Alleen is er het feit dat Paars-Wit dit seizoen doorlopend blessures blijft kennen. Daar zit het veld onder meer voor iets tussen, Killian Sardella, Samuel Edozie en Mario Stroeykens waren daar het slachtoffer van. Wat zou in een ideaal scenario nog mogelijk zijn?

Anderlecht moet nog enkele weken overleven, met de bekermatch tegen Royal Antwerp FC in zicht is dat zorgelijk. Een zeer belangrijk duel. David Hubert moet hopen dat Olivier Renard hem héél snel één of twee verdedigers voorschotelt. Dààr knijpt het schoentje. Adryelson is alvast op komst.

LEES OOK: Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

Vier, vijf wissels in de basisploeg

In een ideaal scenario kan David Hubert het volgende team opstellen: Colin Coosemans, Killian Sardella, Jan-Carlo Simic (of Adryelson), Jan Vertonghen (of Siebe Van der Heyden?), Ludwig Augustinsson/Moussa N'Diaye, Leander Dendoncker, Mario Stroeykens, Thorgan Hazard (of Yari Verschaeren/Théo Leoni/Mats Rits), Samuel Edozie/César Huerta, Kasper Dolberg en Anders Dreyer. 

Dat is een ploeg die het KRC Genk en Club Brugge zeker moeilijk zou kunnen maken, en dan zou er ook nog een flinke bank beschikbaar zijn. Alleen is het een feit dat Paars-Wit al heel het seizoen amper zijn beste elftal kan opstellen. Gaat dat daadwerkelijk nog gebeuren? Anderlecht hoopt te pieken in de Play-Offs, maar dan moeten de topspelers wel fit zijn en blijven. Een blessure zoals die van Majeed Ashimeru kan opgevangen, maar niet die van 3 à 5 sterkhouders en dat voor langere periode. Dat is nu al het hele seizoen zo.

Tweede helft middenmotor tegen Club Brugge

Begin februari zouden spelers als N’Diaye, Augustinsson en Stroeykens terug moeten zijn. In combinatie met de aanwinsten (Huerta & co) gaat dat het niveau zeker ten goede komen. De ploeg die we gisteren in de tweede helft zagen: met ook nog eens een blessure bij Kasper Dolberg, was van Belgische middenmoot. Spelers als Lapage, Maamar, Rits, Leoni, Amuzu en Vazquez zijn geen basismateriaal. 

Als RSCA wil meedoen voor de prijzen, dan zal het dringend spelers langdurig fit moeten krijgen. Het Europese seizoen is al geslaagd, misschien moet Anderlecht daardoor wel opteren om de tweede garnituur te laten spelen in de Europa League? De sterkhouders zijn nu vooral nodig in de Jupiler Pro League...

Gaat RSCA veel sterker worden de komende maanden?

Meest recent

Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

7
7
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

26
26
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

139
139
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

41
41
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

82
82
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

40
40
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

52
52
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

100
100
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

52
52
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

469
469
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

73
73
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

178
178
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

296
296
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

287
287
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

218
218
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

232
232
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

252
252
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

440
440
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

445
445
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

87
87
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

290
290
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

163
163
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

204
204
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

593
593

Meer sportnieuws