Anderlecht hoopvol: Club Brugge was niét de norm

door
Anderlecht hoopvol: Club Brugge was niét de norm

RSC Anderlecht kent een moeilijk seizoen in België. Dat heeft toch vooral te maken met de hoge blessurelast. De ploeg tegen Club Brugge zal normaal gezien nog voor de helft veranderen. Wat mogen we nog verwachten van de Brusselaars?

Anderlecht heeft een kern die altijd top drie moet halen. Alleen is er het feit dat Paars-Wit dit seizoen doorlopend blessures blijft kennen. Daar zit het veld onder meer voor iets tussen, Killian Sardella, Samuel Edozie en Mario Stroeykens waren daar het slachtoffer van. Wat zou in een ideaal scenario nog mogelijk zijn?

Anderlecht moet nog enkele weken overleven, met de bekermatch tegen Royal Antwerp FC in zicht is dat zorgelijk. Een zeer belangrijk duel. David Hubert moet hopen dat Olivier Renard hem héél snel één of twee verdedigers voorschotelt. Dààr knijpt het schoentje. Adryelson is alvast op komst.

LEES OOK: Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vier, vijf wissels in de basisploeg

In een ideaal scenario kan David Hubert het volgende team opstellen: Colin Coosemans, Killian Sardella, Jan-Carlo Simic (of Adryelson), Jan Vertonghen (of Siebe Van der Heyden?), Ludwig Augustinsson/Moussa N'Diaye, Leander Dendoncker, Mario Stroeykens, Thorgan Hazard (of Yari Verschaeren/Théo Leoni/Mats Rits), Samuel Edozie/César Huerta, Kasper Dolberg en Anders Dreyer. 

Dat is een ploeg die het KRC Genk en Club Brugge zeker moeilijk zou kunnen maken, en dan zou er ook nog een flinke bank beschikbaar zijn. Alleen is het een feit dat Paars-Wit al heel het seizoen amper zijn beste elftal kan opstellen. Gaat dat daadwerkelijk nog gebeuren? Anderlecht hoopt te pieken in de Play-Offs, maar dan moeten de topspelers wel fit zijn en blijven. Een blessure zoals die van Majeed Ashimeru kan opgevangen, maar niet die van 3 à 5 sterkhouders en dat voor langere periode. Dat is nu al het hele seizoen zo.

Tweede helft middenmotor tegen Club Brugge

Begin februari zouden spelers als N’Diaye, Augustinsson en Stroeykens terug moeten zijn. In combinatie met de aanwinsten (Huerta & co) gaat dat het niveau zeker ten goede komen. De ploeg die we gisteren in de tweede helft zagen: met ook nog eens een blessure bij Kasper Dolberg, was van Belgische middenmoot. Spelers als Lapage, Maamar, Rits, Leoni, Amuzu en Vazquez zijn geen basismateriaal. 

Als RSCA wil meedoen voor de prijzen, dan zal het dringend spelers langdurig fit moeten krijgen. Het Europese seizoen is al geslaagd, misschien moet Anderlecht daardoor wel opteren om de tweede garnituur te laten spelen in de Europa League? De sterkhouders zijn nu vooral nodig in de Jupiler Pro League...

Gaat RSCA veel sterker worden de komende maanden?

Meest recent

Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

8
8
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

29
29
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

73
73
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

41
41
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

27
27
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

102
102
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

210
210
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

48
48
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

77
77
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

343
343
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

121
121
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

98
98
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

244
244
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

326
326
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

359
359
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

74
74
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

88
88
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

107
107
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

145
145
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

226
226
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

70
70
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

169
169
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

334
334
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

112
112

Meer sportnieuws