Anderlecht hoopvol: Club Brugge was niét de norm

door
Anderlecht hoopvol: Club Brugge was niét de norm

RSC Anderlecht kent een moeilijk seizoen in België. Dat heeft toch vooral te maken met de hoge blessurelast. De ploeg tegen Club Brugge zal normaal gezien nog voor de helft veranderen. Wat mogen we nog verwachten van de Brusselaars?

Anderlecht heeft een kern die altijd top drie moet halen. Alleen is er het feit dat Paars-Wit dit seizoen doorlopend blessures blijft kennen. Daar zit het veld onder meer voor iets tussen, Killian Sardella, Samuel Edozie en Mario Stroeykens waren daar het slachtoffer van. Wat zou in een ideaal scenario nog mogelijk zijn?

Anderlecht moet nog enkele weken overleven, met de bekermatch tegen Royal Antwerp FC in zicht is dat zorgelijk. Een zeer belangrijk duel. David Hubert moet hopen dat Olivier Renard hem héél snel één of twee verdedigers voorschotelt. Dààr knijpt het schoentje. Adryelson is alvast op komst.

LEES OOK: Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

Vier, vijf wissels in de basisploeg

In een ideaal scenario kan David Hubert het volgende team opstellen: Colin Coosemans, Killian Sardella, Jan-Carlo Simic (of Adryelson), Jan Vertonghen (of Siebe Van der Heyden?), Ludwig Augustinsson/Moussa N'Diaye, Leander Dendoncker, Mario Stroeykens, Thorgan Hazard (of Yari Verschaeren/Théo Leoni/Mats Rits), Samuel Edozie/César Huerta, Kasper Dolberg en Anders Dreyer. 

Dat is een ploeg die het KRC Genk en Club Brugge zeker moeilijk zou kunnen maken, en dan zou er ook nog een flinke bank beschikbaar zijn. Alleen is het een feit dat Paars-Wit al heel het seizoen amper zijn beste elftal kan opstellen. Gaat dat daadwerkelijk nog gebeuren? Anderlecht hoopt te pieken in de Play-Offs, maar dan moeten de topspelers wel fit zijn en blijven. Een blessure zoals die van Majeed Ashimeru kan opgevangen, maar niet die van 3 à 5 sterkhouders en dat voor langere periode. Dat is nu al het hele seizoen zo.

Tweede helft middenmotor tegen Club Brugge

Begin februari zouden spelers als N’Diaye, Augustinsson en Stroeykens terug moeten zijn. In combinatie met de aanwinsten (Huerta & co) gaat dat het niveau zeker ten goede komen. De ploeg die we gisteren in de tweede helft zagen: met ook nog eens een blessure bij Kasper Dolberg, was van Belgische middenmoot. Spelers als Lapage, Maamar, Rits, Leoni, Amuzu en Vazquez zijn geen basismateriaal. 

Als RSCA wil meedoen voor de prijzen, dan zal het dringend spelers langdurig fit moeten krijgen. Het Europese seizoen is al geslaagd, misschien moet Anderlecht daardoor wel opteren om de tweede garnituur te laten spelen in de Europa League? De sterkhouders zijn nu vooral nodig in de Jupiler Pro League...

Gaat RSCA veel sterker worden de komende maanden?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

16
16
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

11
11
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

93
93
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

67
67
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

102
102
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

147
147
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

179
179
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

9
9
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

308
308
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

52
52
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

152
152
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

208
208
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

53
53
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

192
192
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

240
240
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

119
119
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

155
155
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

67
67
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

526
526
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

48
48
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

311
311
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

454
454
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

486
486

Meer sportnieuws